Kayınvalidemle Eşimin şapur şupur olmaları normal mi?

delibalik

meleğimin annesi :)
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
523
11
46
Merak ettiğim insanların bazı şeyleri ne kadar normal ne kadar anormal karşıladığı.Acaba ben miyim anormal yoksa eşimle annesi mi?
Yaşadığım ilk şoku evlilik kararımızı k.valideme söyledikten sonra memleketinden İst.a geldiğinde yaşamıştım.Üçümüz yolda yürüyorduk.Ben henüz evlenmediğim eşimin elini tuttum.Eşim elimi bıraktırdı.Bunu kayınvalidem gördü mü görmedi mi bilmiyorum.Bİrkaç adım sonra baktım k.validem eşimin elini tutuyor. :1shok: ben önden, onlar arkadan yürürlerken, "oğlum yolda giderken benim elimi tutar, arabalar var ya bişey olacak diye korkar" şeklinmde bir açıklama yaptı sevgili kayınvalidem. Ben bu şoku günlerce atlatamaıdm. O günlerde zaten otururken eşimin elini tutmalar, başını eşimin omzuna koymalar, sarılmalar vs... Bütün bunları benim gözümün içine baka baka yapıyordu. Benim aldığım mesaj "oğlumla arama giremezsin" oldu. :uhm: Bu ve buna benzer bir sürü tavır.Koltuk takımı beğenmeye gideceğimizde k.validem ben de geliyim, ben de gleiyim diyince, eşim gel tabii dedi. Benim beğendiklerim zevksizlik, onların beğendikleri çok zevkliydi.Patlamamak için zor tutup, o zaman ayrı odalarda otururuz diye bir tepki göstermiştim. Sonuç: ben çok fevri, çok kırıcı biriydim. Eşim, sanki beni yeni tanıyormuş gibi davranmaya başladı. Çünkü beni annesinin gözünden görmeye başladı.Evliliği erteleyelim dedi bana. Kendime çeki düzen vermeliymişim.O sırada hem ev almaya, hem evlilik hazırlıkları yürütmeye çalışıyorduk.Ben bir yandan işe gidip geliyordum, bir yandan da yüksek lisansa devam ediyordum. Bütün bunların stresine dayanmanın kolay olmadığını görmedi ne yazık ki eşim...Sonuçta ayrıldık. 1 ay ayrı kaldık.Sonra yeniden biraraya geldik.Birkaç ay sonra da evlendik.Evlendiğimizde, ben zaten ortak aldığımız evde oturuyordum.Eşimin oturduğu evdeki eşyaları da taşıdık eve.K.validem her şeyi kendi istediği şekilde yerleştirmek, her şeyin düzenini kendi evindeki gibi kurmak istedi. Ben o sırada 3 yıldır yalnız yaşayan biriydim. Dolayısıyla bunlar bana inanılmaz rahatsız edici geldi.Benimle sürekli bir yarış halindeydi.Benim yaptığım yemekleri tabaklara bile koymadan, kendi yemeklerini ön plana çıkarırdı.Oğluyla yine şapur şupur yarabbi şükür halinde sürekli.Her şeye müdahale ediyor, her konuda yorum yapıyordu. Ne derse desin sesimi çıkarmıyordum.Hemen hamile kaldım.Esas unutamadığım şeyler doğum sonrası yaşadıklarımdı zaten... Annem gelemedi doğumuma. K.validem geldi. Doğum yapacağım ertesi gün, annemin gelmeyeceği kesin, bana diyor ki"aslında böyle zamanlarda kızın en yakınlarının olması lazım yanında" Bunu bana doğum yaptıktan sonra da diyor.Narkozun etkisinden kurtulamamışım, yok üstümü başımı düzeltmeliymişim, yok saçlarım dağınıkmış.Susuzluktan ölüyorum, en sıcak günde doğum yapmıştım, su ne zaman içebilirim diye soruyorum; aman aman içmesin su, tuvalete kalkması gerekir sonra diyor ve hemen ardından kalkıp karşımda kana kana su içiyor :1shok: Gece oğlum hep ağladı sütüm gelmediğinden. Bu arada ben eşim kalsın istedim yanımda ama eşimi gönderdi kendileri.Ben ameliyatlı ameliyatlı lazım olan şeyleri eğilip çantadan kendim aldım düşünün, k.valideden hizmet mi isteyeceğim?Sabah görümcem arıyor tel.la. Tek anlattığı kızım belim o kadar ağrıyor ki anlatamam... Başımın ağrısından da ölüorum.Sanki doğum yapan ben değilim...İlk işi eşime ben salonda yokken fısır fısır, salondaki kanepede yatmasını söylemek oldu.Uykusuz kalmamalıymış oğlu. Düşündükçe hala içim acır, bir gece oğlum hep ağlıyor.Ben kalkıyormuş az önce emzirdim diyip pışpışlayıp geri yatıyormuşum, meğersem uzun zmaandır emzirmmişim, yavrum da açlıktan ağlıyormuş.Yanımda kalsaydı eşim, böyle olmazdı ama.Eşim işten biraz geç gelse, nerde kaldı ki acaba? nerelere takıldı bu oğlan yine... aklıma kötü düşünceler sokmaya çalıştı.Eşime göreyse beni denemiş kafamçokkarıştı Çok iyi hatırlıyorum 18 günlük lohusaydım, kendi gittiği gezmeye eşimi de çağırdı ve piknik yaptılar. ben evde yapayalnız sinir krizi geçirdim. ağlaya ağlaya sütüm gitti. Oğlumu aldığım gibi kendimi sokağa attım.Benim o sıralardkai psikolojim umurlarında bile oılmadı.Hatta agresif davranıyorum diye eşimden fırça bile yedim....Çocuğumu emzirmem, kucağımda sevmem hep suç oldu. Gerginlik yarattılar. Eşim de annesini dinleyip rahat rahat oğlumu sevmeme bile izin vermediler.Eve ziyarete gelen arkadaşlarıma beni şikayet etti, oğlanı kucağa alıştırıyor diye... Doğumdan hemen sonra sırtta hamilelikten kalan bir kavis oluyor ya, kambur kalacaksın diye başımın etini yedi.... dik dur diyip duruyordu ben sırt ağrısından ölürken... 6 çocuk doğurdum diye övünüp duran sevgili k.validem, doğum sonrası hemen vücudun eski haline dönemyeceğini bilmiyordu!!!.... Göbeğim belimdeki yağlar çok çirkinmiş zaten...Hemen doğurur doğurmaz eskisi gibi olmalıydım tabii !!... Oğluma ben bakarım dedi, ve 6. ayından 15. ayına kadar baktı.... Ama ben de tedavilik oldum çıktım nihayetinde... Tartışmalar...Kavgalar...
Şu sıralar bakıcımız var.Ve k.validem memleketten geldi.Bize de uğruyor.Eşim işten geldiğinde mutlaka annesini de öpmek zorunda, gece yatarken de öpmek zorunda...sabah kalktığında ve evden çıakrken de öylee.... Yolda elele tutuşmaları da dünyanın en normal şeyiymiş... Öpüşüp durmaları da.... Bunlar ne kadar normal bir de sizin fikrinizi sormak istedim.... Geçen gün sabah eşim oğlumuzu öptüi annesini es geçti, "üüüü üüü oğlum bak baban beni sen olmadan önce öperdi, artık öpmüyor beni unuttu" dedi. eşim de onu öptü. garip mi bana mı gharip hgeliyor merak ettim :uhm:

Anne oğul düşkün olabilir birbirine ama abartmışlar seninkiler canım, Sanırım kayınvaliden seni çok kıskanıyor, Söylediği laflara susma bence, kırmadan kibarca mantıklı bir şekilde ver cevabını ,sessiz olsan daha çok üstüne gelirler,
Bence hiçbir yaptığı normal değil
Ne bu ya gelin diye hep ezmekmi lazım , kendi kızına böyle yapsalar hoşuna gidermi

Masal gibi okudum resmen.
Bu artık anne oğul ilişkisinide geçmiş resmen.
Oğlunun artık bir hayatı ve ailesi olduğunu neden kabulenemiyor acaba
Kesinlikle seni kıskandığı için ve oğlunu paylaşamadığından böyle yapıyordur.
Bunu en uygun bir dille konuşarak çözebilirsin yoksa daha çok yaparlar .
Acaba kendi kızına yapılsa ne hisseder bir anne olarak çok merak ettim

Bu ne Allah aşkına böyle siz bunları baştan görmüşsünüz ama neden evlendiniz valla merak ettim

arkadaşim söylencek tek kelim alalh islah eylesin ne bu ya bende benimkleri diyodum meğer beterin beteri varmiş allah yardımcın olsun .
seni çok iyi anliayorum cnm sen oğlunla ilğilen bence sana yapıyor ama eşinde iş yok .

sen nası dayanıyosun buna pekı ben dogum yapcam lohusa halımle benı evde bırakcak annesı ıle pıknıge gıtcek:mymeka:
adamın hayatı burnundan getırım
dunyayı dar ederım eşime :mymeka:

bıraz sert oldu ama cok sınırlerım oynadı ya
o kadar sevıyolarsa bırbırlerını evlenmeseydı bekar bekar anasının dızının dıbınde otursaydı :mymeka:

Allah yardımcın olsun yaa bu nedir böyle...çok abartı hiç normal değil tabii ki..

Psikolojik vakkaa valla

Ama bunu evlenmeden önce farketmişsin aslında ve kabul etmişsin birşekilde demekki insanın başına gelen çekiliyor..

vuyy daha neler .. tamam anne oğul birbirine düşkün olabilir buna itirazım yok illaki annesini öpecek , sarılacak v.s.
ama bu artık koskoca evli barklı adam, kayınvaliden azcık kendine çeki düzen vermeli bu ne ayol böyle resmen sizinle yarışıyor
ve kendince sanki düşman cephesinde savaşmış , kazanmış ve zaferinin tadını çıkarıyor
Allah size sabır versin vallahi ne diyeyim. ama sizde de hata var.
annesiyle sizi tanıştırdıktan sonra ayrılma kararı alan bir adamla evlenmek ne kadar doğru.

KUSURA BAKMASINLAR AMA 5 10 YASINDAKI COCUK DEGIL YA BU!!!!!!!!!!
GERCEKTEN BETERIN BETERI VARMIS
AH CANIM SEN TAAA BILE BILE GITMISIN YANI
EN SEVMEDIGIM HUY SAPUR SUPUR BIZDEDE BU KADAR OLMASADA ARADA VAR ÖYLE IGRENC INSANLAR KENDILERINDEN MIDE BULANDIRMAKTAN BASKA BISEY YAPMIYORLARRR:KK43::eek:klava::eek:klava::eek:klava:

Tamam anadir gider öper sarilir kac yasinda olursa olsun...fakat bu gercektende cok fazla abartili geldi banada...ne o ya ...bayram degil seyran degil sapur supur...el ele tutusmak falan..:nazar:

Tüm yazdiklarini okudum ve ben kayinvalidenden cok esini ve seni hatali buldum arkadasim ....bu kadar susmak niye?...saygidan falan deme bana allahsen...:kahve:

Bunca yasadiklarina ragmen hicmi agzini acipta iki kelime söyleyemedin kayinvalidene...derdin ne? ne istiyorsun benden? diye soramadinmi? veya esine resti cekip git annenle huzurlu mutlu ol ben bu kadarina tahamül edemem...ya dengeyi tutarsin yada defolur gidersin diyemedinmi?
Esin zaten bana göre bas ciban...Erkektir annesi ile esinin arasindaki dengeyi tutan..
Kayinvaliden cidden rahatsiz bir kadin kanimca...kesinlikle normal degil...:nazar:

Yoksa sence yavrusunu öpen ogluna hani bana dermi? Tövbe Tövbe:kahve:

icime fenalik geldi wallahi.... ama birkez daha sunu gordum. sansin yoksa okumusluk gormusluk gecirmislik dinlemiyor. senin gibi egitimli insana bile bu sorulari sordurabiliyor. canim benim tabiki bunlarin hicbiri normal deil. ama o kadar zamandir bunun icindesin ki acaba dogrusu mu bu dedirtmis sana. cok uzuldum gercekten. hic iyi seyler dusunemiyorum boyle anneler icin. ogullarinaysa yapacak yorum dahi bulamiyorum.

malesef aynı durumları yasadığım icin biliyorum cok zor mesele ve yıllar geçtikcede daha kötü oluyor sanki oğulların ellerinden almışız gibi bana öyle diyor kayınvalidem ben sana oğlumu verdim sende bana kücük kızını vereceksin resmen bir yarıs halinde
benden bir tavsiye
bence cok taviz verme ve onların yaptığı gibi bence eşinle sende sapur supur ol bakim ne yapacaklar ve eşine annesini anlatma malesef hep onların tarafını tutuyorlar bu sefer sen kötü oluyorsun en güzeli kendiler gibi davranmak bu zaten yeterince büyük bir ders olur hem bu isten esinde memnun olur kim istemez pohpohlanmayı

Eşin anacığı yüzünden evlenmeden sana ara verelim, sen kendine çeki düzen ver demiş....
Ve sen onla bunların üstüne evlenmişsin :1no2:
Bu lafların sana bir faydası olmayacak tabiki.Kayınvaliden ile konuşsan da, tartışsan da o kadın yine bildiğini okur.
Ne bu ya çocuk gibi yolda elele gezmeler, yolda görsem gülerim vallaha ya, eşinizle konuşmanız lazım sizin :nazar:
Eşiniz hala kendini 10 yaşında bir çocuk sanıyor, kadında parmağında oynatıyor oğlunu oh maşallah...
Sizin ailenizin bu durumlardan haberi var mı?

[COLOR=[B]ben dellendim burda sen iyi sabirlisin arkadasim..
abartmislar hakkatende...
söyle sende,susma canim ya...
ne bicim kaynanalar var,bosuna kaynatör dememisler iste,off of sinirlerim zipladi[/B]"Navy"][/COLOR]

Ay okurken gerildim....Bu kadarı normal olmasa gerek yani tabiki bi anne evladına çok düşkün olabilir ama bu kadarı abartı..Allah sabır versin size....

yazdıklarını okurken dizi izlio gibi oldum böle kayınvalidelerde varmıış dedim dediğin gibi gerçektende anormal bişey sayende kayın valdemin kıymetini daha çok anladım..canım allah sabır versin

canım valla sen baştan dişini göstereceksin ne olursa olsun herşey bir yere kadar bir kere taviz verdiysen sonu gelmez valla benim ki yapacak:eek:klava:

beterin beteri var dedikleri böyle bişe heralde
arkadaşım kendine sen veya başkaları fevri diye ilan edilmiş
ama bana kalırsa sen benim yanımda meleksin be
senin anlattıklarının aynısını yaşadım
ama tekrarını yaşattırmadım valideye:mymeka:

şu bir gerçek arkadaşlar kim ne derse desin erkek anneleri oğullarını payşalamaz bu geçmişten günümüze gelen birşey en güzeli aradaki mesafeyi korumak herşey bir yere kadar nedir o öyle:kızgın:

kizlar devamını bilmiosunuz...anlatacağım :))) tam dizi gibi oldu.... neden evlendiğimi de anlatacağım şekerlerim...şu an eşim, oğlum kayonvlidem yanıma gelip duruyorlar... anlatacağım...tam dziymiş şimdi dhaa iyi anlıorum :)))

X