kayinvalidemmi haksizlik yapiyor benmi kuruntu yapiyorum?

_Mihrimah_27

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2015
147
-34
Arkadaslar benim bir eltim var oda Alman. Kaynanamlarla hic muhattap olmaz. Kaynanam yilda iki defa Türkiyeden ziyaretimize gelir, yari zamani kizinda kalir yari zamani bizde. Eltime bir defa gittiler nolduysa geri geldiler. Belliki rahat edememisler ama ben el kizi oldugum icin hic renk vermediler. Birseyler bahane ettiler hatta yazik bize yataklarini verdiler filan dediler. Neyse Kadin naparsa yapsin kesinlikle kötü demiyorlar ama benim yapdigim ufak tefek seyler sorun oluyor.

Neyse konu su gecen Eltime gittiler eltim bizide cagirdi, bizden önce kalkti görümcemle kaynanamlar. Eltimle ben yanyana duruyoruz. Eltimi yanagindan öpdü banada hadi güle güle deyip ez gecti.

Bu normalmi yoksa benmi kuruntu yapiyorum? Yani ben evimi kapimi istedikleri zaman onlara acan ve rahat ettiren geliniyim öbürü ise yanina hic gelmeyen kapisini bir aciyorsa 2-3 defa Bahane bulan gelini. Yanlis anlasilmasin, eltimi idare etmesini takdir ediyorum. Ama eltim yüzüne tükürse elhamdulillah derken bende sudan sebebden surat yapilmasini aklim almiyor. Ben demi muhattap olmamam gerekiyor, gelinlik yaparak hatami ediyorum acaba?

Eltimi öpüp beni ez gecmesine cok kirildim acikcasi. Yoksa benmi kuruntu yapiyorum? Acaba diyorum bizi daha sık gördügü icinmi beni öpme geregi duymadi ama yinede icimde bir kirginlik oldu.

Önce su kısım bana biraz tuhaf geldi.
El kızıyım diyorsunuz da e elti de el kızı değil mi bir nevi?
İkimizde aynı şekilde aileye dahil oldunuz sonuçta.

O sizden eskiyse belki daha samimi olunmuştur bundan dolayı olabilir.
Aman bosverin takmayın ya
Böyle şeylere takılırsanız huzurunuz çabuk kaçar.
Kendi davranışı deyip hayatınıza devam edin bence.

Opmesin ya bosverin ben hic sevmem opulmek yanaktan..13 yillik gelin olarak bugun fikrim ben hiiiic istifimi bozmam..ama bu zamanlara da kolay gelmedik..Simdi obur eltimi alip kafasinda tasisa "Aaa ne acaip kadin sakatlanacak" der gulerim..cunku en iyi yontemin bu oldugunu ben anladim..bunu bilerek yapiyorsa sizi kizdirmak uzmek icin yapiyorsa ona bu firsati vermeyin..

Kadın yılda iki kere geliyor. Zaten gelinlik yapılmıyor yapılmasınada gerek yok. Yani suratı asık mı bir şeye mi canı sıkkın bilemeyiz. Yani gelip size eltiyi mi çekiştirsin. Doğru olanı yapıyor. Ortada dert yok kadın bir şey yapmıyor etmiyor. Yani eltiyi öpüp sizi öpmemesini sorun yapmak garip yani öpse ne olur öpmese ne olur

Deli deliyi gorunce comagini saklarmis,yuz vermeyin ulasilir olmayin kiymetli olursunuz

Ya kv eltinden nefret ediyor virus nedeniyle belki vardir bulastirayim diye öpüyor ya da ustte bir arkadas yazmis ..... bosluklari bizim doldurdugumuz olay gerceklesiyor

Bu davranişlari kişisel algilamayin, kaynanain bu davranişlari sizinle ilgili degil, oğullariyla ilgili.

Benim buyuk eltim kaynanamlara agzini acamaz. Daha çok evinde agirlar, hatta kaynanamin evinde yemek, temizlik dört döner ortamda.
Ben daha mesafeliyim daha doğrusu zorla mesafe koydurttum. Kaynanamin beni pek sevmedigini çok iyi biliyorum hatta başta istenmiyordum ama şuan bana eltime davrandigindan daha saygili davranir.
Bunun sebebi eltimin eşi ve benim eşimin farki.

Kadın yılda iki kere geliyor. Zaten gelinlik yapılmıyor yapılmasınada gerek yok. Yani suratı asık mı bir şeye mi canı sıkkın bilemeyiz. Yani gelip size eltiyi mi çekiştirsin. Doğru olanı yapıyor. Ortada dert yok kadın bir şey yapmıyor etmiyor. Yani eltiyi öpüp sizi öpmemesini sorun yapmak garip yani öpse ne olur öpmese ne olur
Allah'ım bizdede var böyle bir elti yüz ifadesinden içini okumaya çalışır haraketkerden senaryo çıkarır.. üç eltiyiz KV yazık kadının herşeyi suç ip üzerinde yürümeye çalışır gibi gelin idare etmeye çalışıyor😂

Eltinizi nadiren görüyorsa ,sizle de kısa süre sonra tekrar görüsecekse ondan öyle yapmıştır.yani eltinizle vedalaşmış.sizi de kisa süre sonra tekrar görecegi icin güle güle demis öpme geregi duymamış bence

Bu davranişlari kişisel algilamayin, kaynanain bu davranişlari sizinle ilgili degil, oğullariyla ilgili.

Benim buyuk eltim kaynanamlara agzini acamaz. Daha çok evinde agirlar, hatta kaynanamin evinde yemek, temizlik dört döner ortamda.
Ben daha mesafeliyim daha doğrusu zorla mesafe koydurttum. Kaynanamin beni pek sevmedigini çok iyi biliyorum hatta başta istenmiyordum ama şuan bana eltime davrandigindan daha saygili davranir.
Galiba olayin cözümü bu. Benim esim cok düskündür ailesine hatta gerekirse birdaha size gelmeyiz diye tehdit ederler ama Kaynim daha cok esine düskündür herdaim esinin tarafini tutar. Ayni tehditi ona etseler alacaklari cevap siz bilirsiniz olur, o yüzden ona yapamazlar aynisini.

Aynı şeyleri yazacaktım hemen hemen...
Bu bizim yapımızdan da kaynaklanıyor aslında. Yetiştirilme biçimimizden.
Kadın Almanmiş...sanmiyorum ki kendisine yapılan ters bir hareketi, lafı, haksızlığı, zulmü bir Türk kadını gibi (genel olarak) tolore etsin, gizli gizli ağlasın, duymamazliktan gelsin. Öttürür tabiri caizse. Adamı da koyar kapıya.
Kv de ona göre davranıyor.

Allah'ım bizdede var böyle bir elti yüz ifadesinden içini okumaya çalışır haraketkerden senaryo çıkarır.. üç eltiyiz KV yazık kadının herşeyi suç ip üzerinde yürümeye çalışır gibi gelin idare etmeye çalışıyor😂

Sizin eltinizi bilmem ama ben neleri ses cikarmadan sineye cektigimi cok iyi bilirim. Kötü olmamak icin sineye cektigimin karsiliginda muhattap olmayan gelinin daha cok deger görmesi herseyi sorgulamama neden oluyor...

Galiba olayin cözümü bu. Benim esim cok düskündür ailesine hatta gerekirse birdaha size gelmeyiz diye tehdit ederler ama Kaynim daha cok esine düskündür herdaim esinin tarafini tutar. Ayni tehditi ona etseler alacaklari cevap siz bilirsiniz olur, o yüzden ona yapamazlar aynisini.

Kaynim da aynen eşiniz gibi. Eltim istese de agzini acamaz, musait degilim veya şunu yapmak istemiyorum diye bisey diyemez kaynim baski yapar çok ailecidir. Kaynanam da bunun farkinda ve heryerde de soyler oğlum beni dinler der, bunun verdigi guvenle istedigi sekilde davranir eltime.

Sizin eltinizi bilmem ama ben neleri ses cikarmadan sineye cektigimi cok iyi bilirim. Kötü olmamak icin sineye cektigimin karsiliginda muhattap olmayan gelinin daha cok deger görmesi herseyi sorgulamama neden oluyor...
Altı üstü sizi öpmemiş
Bu bu kadar değer görmedim ezildim geçildim tarzı büyük bi hareket değil
Gerçekten değil bak
Ayrıca o kadar şeye ses çıkarmadım sineye çektim demişsiniz de
Eltinizden daha çok değer görmek için mi sineye çektiniz? 🙄

X