kayinvalidemmi haksizlik yapiyor benmi kuruntu yapiyorum?

Bak yukarda biri yazmış
Eltinize veda etmiş sizi görecek diye öpmemiş olabilir diye

Yani gerçekten eltiniz mesafeli siz iyisiniz diye sizi öpmemiş olduğu ihtimaline inanmak çok daha tuhaf değil mi?
Hani tartışırsınız peşine öpmez anlarım tavır mı yapıyor deriz
Önü yok arkası yok yani konunun

Anne beni öpmedin çok alındım dese gelinim gülerim ben o derece

Bak o olabilir. O yüzden buraya yazip fikirlerinizi merak ediyorum acaba seytan bosyeremi vesvese veriyor yoksa cidden düsündügüm dogrumu diye

Cok büyük sorunlarımiz olmadi. Ufak tefek oluyor elbet bazen. Ama bacim ben sustugum halde yaranamiyorum, konussam benden nefret ederler herhalde.
hakkınızı savunmanız gerektıgı yerde cevap vermenız gerektıgı yerde bıle susuyorsanız nasılsa ne desek bu yutuyor deyıp tepenıze bınerler
sonra cevap vermeye kalktıgınızda da tum sulale sızı kotu bılır
susmak sessız kalmak ıyı bırsey degıl sız dusunun bırıne laf sokup laf soyleyıp duruyorsunuz karsınızda pasıf pasıf duruyor ne dusunursunuz onun hakkında, oyle gorunursunuz ıste

kendı kul hakkınız var susarak kendı hakkınızı yedırmeyın
mesela burada ben sıze bır laf soylesem kendınızı savunup cevap vermezmısınız ? verırsınız
kayınvalıdeye nıye cevap veremıyorsunuz ? bende ınsanım o da ? kımsenın kımseden ustunlugu yok sonucta

hakkınızı savunmanız gerektıgı yerde cevap vermenız gerektıgı yerde bıle susuyorsanız nasılsa ne desek bu yutuyor deyıp tepenıze bınerler
sonra cevap vermeye kalktıgınızda da tum sulale sızı kotu bılır
susmak sessız kalmak ıyı bırsey degıl sız dusunun bırıne laf sokup laf soyleyıp duruyorsunuz karsınızda pasıf pasıf duruyor ne dusunursunuz onun hakkında, oyle gorunursunuz ıste

kendı kul hakkınız var susarak kendı hakkınızı yedırmeyın
mesela burada ben sıze bır laf soylesem kendınızı savunup cevap vermezmısınız ? verırsınız
kayınvalıdeye nıye cevap veremıyorsunuz ? bende ınsanım o da ? kımsenın kımseden ustunlugu yok sonucta
Benim gecmisten kalan travmalarim fikrimi söylemekle ilgili. Insanlar cok acimasizca cezalandirdi fikrimi söyledigim icin. O yüzden hakkimi aramayi unuttum desem yeridir. Bugün artik biliyorum sorun fikrimi söylemek degil, sorun o Insanlardi. Ancak size hak veriyorum ve bu konuda kendimi gelistirmem gerektigini kabul ediyorum.

Ha bu arada o cevaplara deginmedim. Eltimi cekistirmemesi elbette güzel ama yani mesela evine sigmamis ayni günün aksamina kosa kosa geri gelmis hayirdir diyorum, yazik bize yataklarini vermisler kiyamam deyince icimden yapma kaynana bari birbirimizi yemeyelim diye gecmiyor degil.

Ha bu arada o cevaplara deginmedim. Eltimi cekistirmemesi elbette güzel ama yani mesela evine sigmamis ayni günün aksamina kosa kosa geri gelmis hayirdir diyorum, yazik bize yataklarini vermisler kiyamam deyince icimden yapma kaynana bari birbirimizi yemeyelim diye gecmiyor degil.
Ben vazgeçtim siz kayınailenizi sevmiyorsunuz aslında hiç
Sizi onlara iyi davranmaya zorlayan sebep ne bilmiyorum ama kesinlikle sevgi veya saygı değil
Yada doldunuz ona sebep yanlış şeylerden taşıyorsunuz

Şu anlattığınız hikaye olması gereken kesinlikle
Ne demeliydi kadın mesela ayy kızıım hiç rahat edemedik iyi ki varsın en sevdiğim gelinim sensin filan mı?

Asıl sevmemeniz gereken eltinizi size çekiştirecek kayınvalide olmalıydı
Siz çekiştirmeyip arayı bulduğu için kuruluyorsunuz kadına

Sizi onlara iyi davranmaya zorlayan sebep ne bilmiyorum ama kesinlikle sevgi veya saygı değil

Ne demeliydi kadın mesela ayy kızıım hiç rahat edemedik iyi ki varsın en sevdiğim gelinim sensin filan mı?

Dolmusluklarim elbette var ama öyle demesine kurulmuyorum. Sadece icimden diyorumki beni yabanci gibi gördükleri icinmi üstünü kapiyorlar yoksa gercekten buna inanacak kadar salakmi saniyorlar. Sandiginiz gibi kizmiyorum ama sasiriyorum bu duruma. Belkide farkinda olmadan kiziyorumdur. 6-7 yil sonra hala yabanciymisim gibi davranildigini görmek kimbilir.

Dolmusluklarim elbette var ama öyle demesine kurulmuyorum. Sadece icimden diyorumki beni yabanci gibi gördükleri icinmi üstünü kapiyorlar yoksa gercekten buna inanacak kadar salakmi saniyorlar. Sandiginiz gibi kizmiyorum ama sasiriyorum bu duruma. Belkide farkinda olmadan kiziyorumdur. 6-7 yil sonra hala yabanciymisim gibi davranildigini görmek kimbilir.
İyi de en nihayetinde kızı değilsiniz kadının
Yarın öbür gün yine yüz yüze bakılacak
Eltinizin eksiğini size çekiştirmesi ne kadar doğru?
Veya hadi hepinize eşit davransın
E o zaman da sizin eksiğinizi eltinize çekiştirmeli
Böyle bi iletişimden iyi ilişki çıkmaz uzun vadede
Ama siz bi ailesiniz sonuçta

Benim büyüdügüm aile yapisi cok daha baska ve icten. Ben ailemi uzakta birakip geldim buraya. Aile diye onlara sarildim ama hep bir mesafe ile karsilastim..yanliz birakilmis hissettim. Böyle bir birikim var.

İyi de en nihayetinde kızı değilsiniz kadının
Yarın öbür gün yine yüz yüze bakılacak
Eltinizin eksiğini size çekiştirmesi ne kadar doğru?
Veya hadi hepinize eşit davransın
E o zaman da sizin eksiğinizi eltinize çekiştirmeli
Böyle bi iletişimden iyi ilişki çıkmaz uzun vadede
Ama siz bi ailesiniz sonuçta
Yanlis anlasilmak istemiyorum eltimi bana cekistirmesini beklemiyorum. Ama bir Problem oldugu halde bana zorlama bir sekilde hersey fevkaladeymis gibi lanse edilmeye calisiyor. Bundan bahsediyorum. Ben yabancimiyimki bana aksi ispat edilmeye calisiyor.

Bilmiyorum ben Anne sevgisi görmedigim icin onu Anne yerine koymaya calistim. Kendiside derdi seni kizim gibi severim ama sonra bazi davranislari oldu aksini ispat eden. Mesela sen sunu yapamazsin ama benim kizim yapar o anasinin kizi cünki demesi. Problem burdan kaynaklaniyor herhalde.

Yanlis anlasilmak istemiyorum eltimi bana cekistirmesini beklemiyorum. Ama bir Problem oldugu halde bana zorlama bir sekilde hersey fevkaladeymis gibi lanse edilmeye calisiyor. Bundan bahsediyorum. Ben yabancimiyimki bana aksi ispat edilmeye calisiyor.

Bilmiyorum ben Anne sevgisi görmedigim icin onu Anne yerine koymaya calistim. Kendiside derdi seni kizim gibi severim ama sonra bazi davranislari oldu aksini ispat eden. Mesela sen sunu yapamazsin ama benim kizim yapar o anasinin kizi cünki demesi. Problem burdan kaynaklaniyor herhalde.
Çünkü problem yaşadığı kişi yan komşusu değil sizin eltiniz
Yapabileceği en yanlış şey zaten size eltinizle yaşadığı sorunu anlatmak olur
Büyüklük dediğimiz şey böyle bir şey bence
Bunun yakınlık uzaklıkla alakası yok yol yordam bilmekle alakası var

İkinci konuya gelirsek
Anne özleminiz olabilir tabi ki bu çok normal
Ama kimse kimseye annesi gibi davranamaz
Bunu bilmeniz gerekirdi
Bazı şeyler laf olsun diye söyleniyor
Seni kızım gibi severim seni severim demenin abartılmış hali
Kimse kimseyi kendi kızı gibi sevemez
Seni severim ama kızımın yanında esamen okunmaz da diyemez doğal olarak kadın size
Kadından en başta beklentiniz yanlışmış bana göre

Çünkü problem yaşadığı kişi yan komşusu değil sizin eltiniz
Yapabileceği en yanlış şey zaten size eltinizle yaşadığı sorunu anlatmak olur
Büyüklük dediğimiz şey böyle bir şey bence
Bunun yakınlık uzaklıkla alakası yok yol yordam bilmekle alakası var

İkinci konuya gelirsek
Anne özleminiz olabilir tabi ki bu çok normal
Ama kimse kimseye annesi gibi davranamaz
Bunu bilmeniz gerekirdi
Bazı şeyler laf olsun diye söyleniyor
Seni kızım gibi severim seni severim demenin abartılmış hali
Kimse kimseyi kendi kızı gibi sevemez
Seni severim ama kızımın yanında esamen okunmaz da diyemez doğal olarak kadın size
Kadından en başta beklentiniz yanlışmış bana göre
Dogrudur beklenti yanlisti belkide en bastan. Simdi düsününce evet buna kelimenin tam anlamiyla inanmak bayagi bir saflikti.

e ne var kı bunda ?
kayınvalıdenın ıcıne sınmemıstır kendı yataklarını verıyor ,mısafır gıttıgımız eve rahatsızlık vermemek gerekır yatagını verecek duruma gelınecek bırsey yok gıttık gorduk sohbet ettık yedık ıctık geldık dıyordur oyle dusunmustur

sızın yatıracak yerınız yatagınız koltugunuz vardır

belkı sızde daha rahat edıyordur , sende daha rahat edıyorum derse dıger gelını kotulemıs olacak haksızlık olacak asıl
bunu mu duymak ıstıyordunuz ?

belkı dıger eltıde kendı yatagımı bıle vermeme ragmen bende kalmıyor dıger gelıne gıdıyor onu daha cok sevıyor demek kı dıye ıcten ıce kuruluyordur :KK70:

hay allahım yarabbım

sahsen bırıne kendı yatagımı vermeme ragmen yatılı kalmayıp yatmaya dıger gelıne gıtse rahat ettıremedık heralde derdım :KK70:

cok enteresan dusunuyorsunuz her yaptıklarının altında kotuluk arıyorsunuz sırf adı kaynana dıye

Kv gelin arasında anne kız ilişkisi olmaz. Görümce de kardeş gibi olmaz. İnsanları farklı yerlerde konumlandırmayın üzülürsünüz

Dogrudur beklenti yanlisti belkide en bastan. Simdi düsününce evet buna kelimenin tam anlamiyla inanmak bayagi bir saflikti.
kendı annemın yerıne koydum kayınvalıdemı dıyorsunuz bu da yanlıs
hıc kımse el kadınını kendı annesının yerıne koyamaz koyuyorsa ya anneden kotuluk gormussunuzdur ya da samımı degılsınızdır
annemle aram ıyı degıl mesafelıyız kayınvalıdem daha ıyı davrandı oyle dıyeyım anlayın
ama annem mı kayınvalıdem mı tabıkı ne olursa olsun yıne de annem derım kayınvalıdem annem kadar uzmemıs olsa da benı onu annem yerıne koyamam herkesın yerı ayrı

kayınvalıde senı kızım gıbı goruyorum demıs , kızımla bırsın ha kızım ha sen dememıs
bende sızı kardesım yerıne koyarak yazıyorum ,ıyılıgınız ıcın . sıze kardesımsın bı farkınız yok demıyorum bakın
gorumceyle tartıssanız tabıkı kendı dogurdugunu tutacaktır once

kızım daha ıyı yapar o anasının kızı dedıgınde sızde ona ''senı kızım gıbı goruyorum '' dıyordunuz daha ıyısını ogretın o zaman dersınız olur bıter

belkı dıger eltıde kendı yatagımı bıle vermeme ragmen bende kalmıyor dıger gelıne gıdıyor onu daha cok sevıyor demek kı dıye ıcten ıce kuruluyordur :KK70:

hay allahım yarabbım

sahsen bırıne kendı yatagımı vermeme ragmen yatılı kalmayıp yatmaya dıger gelıne gıtse rahat ettıremedık heralde derdım :KK70:

cok enteresan dusunuyorsunuz her yaptıklarının altında kotuluk arıyorsunuz sırf adı kaynana dıye

Iste isin üc yüzünü bildigim icin aslinda eltimin onlari ilk günden evde yalniz birakip gezmeye gittigini biliyorum. Ben kendime yakin gördügüm birine derim mesela iste böyle oldu kirildim ve geldim diye.

Sadece yabanci gördügüm birinden saklamaya calisirim ailevi meseleleri. Benim bakis acim yanlis belkide.

Iste isin üc yüzünü bildigim icin aslinda eltimin onlari ilk günden evde yalniz birakip gezmeye gittigini biliyorum. Ben kendime yakin gördügüm birine derim mesela iste böyle oldu kirildim ve geldim diye.

Sadece yabanci gördügüm birinden saklamaya calisirim ailevi meseleleri. Benim bakis acim yanlis belkide.
dedıgım gıbı ortada sorun yok
acık soyleyeyım yanlıs yapmıs bır kayınvalıde gormus olsak konuda
agzından gırmıs burnundan cıkmıs lınç manyagı etmıstık sımdıye kayınvalıdenızı :)

kendı kendınızı dolduruyorsunuz
belkıde zamanında sessız kaldıgınız ''bazı''konuların hıncı bu sekılde cıkıyor
kendı sessız kalısınızın kızgınlıgı belkı de

acık olmayı kendınız ıcın ogrenın
gecmıste travmam var dedınız o yuzden anlıyorum sızı bazı konularda susmus kendınızı ezdırmıs olmanızı anlıyorum olmusturda mutlaka bırseyler yapmıstır canınızı sıkacak buna ınanıyorum
ama olmayan konularda patlamayın haklıyken haksız duruma dusurmeyın kendınızı

X