kayinvalidemmi haksizlik yapiyor benmi kuruntu yapiyorum?

Ha bu arada o cevaplara deginmedim. Eltimi cekistirmemesi elbette güzel ama yani mesela evine sigmamis ayni günün aksamina kosa kosa geri gelmis hayirdir diyorum, yazik bize yataklarini vermisler kiyamam deyince icimden yapma kaynana bari birbirimizi yemeyelim diye gecmiyor degil.
Muhtemelen alman elti evi ikea tarzi ihtiyaca yönelik konforlu sade ve minimalist döşedi.

Mesela 3 çarşaf kullanıyorsa 13 tane almadı, 2 yorgan kullanıyorsa 12 tane almadı. 2 kanepe lazımsa 4 tane almadı vb. Kv. Gidince de yataklarını verdiler rahat etsin diye. Kv.de rahatsız etmemek için bizim kültürümüze göre döşenmiş sizin eve geldi.

Aslında rahatsız olduğu için değil onları rahatsız etmemek için geldi sizin evinize.

dedıgım gıbı ortada sorun yok
acık soyleyeyım yanlıs yapmıs bır kayınvalıde gormus olsak konuda
agzından gırmıs burnundan cıkmıs lınç manyagı etmıstık sımdıye kayınvalıdenızı :)

kendı kendınızı dolduruyorsunuz
belkıde zamanında sessız kaldıgınız ''bazı''konuların hıncı bu sekılde cıkıyor
kendı sessız kalısınızın kızgınlıgı belkı de

acık olmayı kendınız ıcın ogrenın
gecmıste travmam var dedınız o yuzden anlıyorum sızı bazı konularda susmus kendınızı ezdırmıs olmanızı anlıyorum olmusturda mutlaka bırseyler yapmıstır canınızı sıkacak buna ınanıyorum
ama olmayan konularda patlamayın haklıyken haksız duruma dusurmeyın kendınızı
Inaniyorum size terapi gibi bir konu oldu zaten benim icin 😄 fikrinizi sorarken samimiydim. Zaten yapici elestiriye acik bir insanim

Muhtemelen alman elti evi ikea tarzi ihtiyaca yönelik konforlu sade ve minimalist döşedi.

Mesela 3 çarşaf kullanıyorsa 13 tane almadı, 2 yorgan kullanıyorsa 12 tane almadı. 2 kanepe lazımsa 4 tane almadı vb. Kv. Gidince de yataklarını verdiler rahat etsin diye. Kv.de rahatsız etmemek için bizim kültürümüze göre döşenmiş sizin eve geldi.

Aslında rahatsız olduğu için değil onları rahatsız etmemek için geldi sizin evinize.
Almanlar öyle düsündügünüz gibi Minimalist Insanlar degil :) bu benim söyledigim sadece bir Örnekti. Olumlu düsünmeniz cok güzel ama isin ic yüzünü cok iyi biliyorum. Emin olun. Eltim onlarla görüsmemek icin elinden geleni yapiyor ve buna inanilmaz bir anlayis gösteriyorlar.

Lakin iyice düsününcede diyorum, anlayis gösteriyormus gibi yapmayacaklarda ne yapacaklar baska. Iliskileri zaten pamuk ipligine bagli.

Şu gelin olmak,gelinlik yapmak,hizmette kusur etmemek olayından kurtulun yok öyle bi şey ,saygı duyun sevmek zorunda değilsiniz ,sevilmek hiç değilsiniz...

Almanlar öyle düsündügünüz gibi Minimalist Insanlar degil :) bu benim söyledigim sadece bir Örnekti. Olumlu düsünmeniz cok güzel ama isin ic yüzünü cok iyi biliyorum. Emin olun. Eltim onlarla görüsmemek icin elinden geleni yapiyor ve buna inanilmaz bir anlayis gösteriyorlar.

Lakin iyice düsününcede diyorum, anlayis gösteriyormus gibi yapmayacaklarda ne yapacaklar baska. Iliskileri zaten pamuk ipligine bagli.
Çok doğru dediniz...ya birşey soyleyeyim mi bu sizin yapınız yani elti gibi yapayım görsünler onlar diyecek bir yapi degilsiniz gibi anladım.

Tabi insan fedakar olunca bunun farkedilmesini ister çok normal. Ama bu sadece kv için değil insanların geneli bunu farketmediği gibi bir de haddini zorlar. Söyleyince de yapmasaydın, ben mi yap dedim derler.

Insanlarin geneli böyle. Saygılı kibar insani güçsüz sanip ezmeye çalışırlar, kaba umursamaz insanı güçlü sanip saygı duyarlar.

Boşverin rahat olun..kv.ye bilenmeyin. Hic beklenti duymadan oldugunuz gibi olun.

Gelip sana dedikodu yapsa,alman eltiyi gömse sorun olmayacaktı sanırım. Dert arama kendine. Yılda 2 kez geliyor hem ne güzel dedikodu da yapmıyor. Mesafeli mesafeli kalıp gidiyor daha neolsun?

Çok doğru dediniz...ya birşey soyleyeyim mi bu sizin yapınız yani elti gibi yapayım görsünler onlar diyecek bir yapi degilsiniz gibi anladım.

Tabi insan fedakar olunca bunun farkedilmesini ister çok normal. Ama bu sadece kv için değil insanların geneli bunu farketmediği gibi bir de haddini zorlar. Söyleyince de yapmasaydın, ben mi yap dedim derler.

Insanlarin geneli böyle. Saygılı kibar insani güçsüz sanip ezmeye çalışırlar, kaba umursamaz insanı güçlü sanip saygı duyarlar.

Boşverin rahat olun..kv.ye bilenmeyin. Hic beklenti duymadan oldugunuz gibi olun.
Hay agzinizi öpeyim 😃 Aynen öyle. Yahu ben size kiziniz gibi davraniyorum, bunu görün beni benimseyin aileden sayin artik istiyorum.

Aslinda bazen diyorum öbür gelin gibi davranayim daha cok kabul görüyor ama ne yazikki yapamiyorum.

Keske eltim gibi olsam, en basta kendi kafam rahat ederdi. Ne beri git diyor ne ileri git diyor. Muhattap olmuyor. Izin verirse geliyorlar vermezse gelemiyorlar. Saygi görüyor en basta.

Bende öyle mi, gelirke haber edin diyorum, burasi oglumuzun evi sanami soracaz diyorlar mesela

Hay agzinizi öpeyim 😃 Aynen öyle. Yahu ben size kiziniz gibi davraniyorum, bunu görün beni benimseyin aileden sayin artik istiyorum.

Aslinda bazen diyorum öbür gelin gibi davranayim daha cok kabul görüyor ama ne yazikki yapamiyorum.

Keske eltim gibi olsam, en basta kendi kafam rahat ederdi. Ne beri git diyor ne ileri git diyor. Muhattap olmuyor. Izin verirse geliyorlar vermezse gelemiyorlar. Saygi görüyor en basta.

Bende öyle mi, gelirke haber edin diyorum, burasi oglumuzun evi sanami soracaz diyorlar mesela
Afedersiniz de terbiyesizlik yani. Oğlunun eviyse sizin de eviniz. Ama yok anlatamazsınız işte onu diyorum...O yüzden gülüp geçeceksiniz.
bakin mesela internette kişilik testleri var ya 5-10 soru sorar sonuçta bir analiz çıkarır az cok tutar. Bu düzenek bizde reseptör hücreler sayesinde zaten doğuştan var...doğru mu telaffuz ettim bilmiyorum.
Yani ilk izlenim var ya 2-3dk içinde bir kanıya varırsın karşındaki insan için. Bunu herkes birbirine ister istemez yapar bir ilk izlenim oluşturur ve sonraki tüm davranışları buna göre olur.
Yani sonradan yapmaya calistiginiz davranış değişiklikleri pek bir ise yaramaz.
O yüzden yipratmayin hiç kendinizi. Insan fedakarliginin gorulmesini istiyor tabi ama kim görüyor ki...bakin bir konu daha var mesela o da annesinden dertliydi çok fedakarlık yapmış annesine ama karsiliksiz kalmış.
Insan yeri gelince annesinden gormedigini kv.den görür mü?

Elti bunlara posta koyduysa
Aman oğlumun agzının tadı bozulmasın diye incitmemeye özen gösteriyordu.
Sen zaten amaaaan çantada keklik.
Ben böyle algıladım.
Aman boşver...

Arkadaslar benim bir eltim var oda Alman. Kaynanamlarla hic muhattap olmaz. Kaynanam yilda iki defa Türkiyeden ziyaretimize gelir, yari zamani kizinda kalir yari zamani bizde. Eltime bir defa gittiler nolduysa geri geldiler. Belliki rahat edememisler ama ben el kizi oldugum icin hic renk vermediler. Birseyler bahane ettiler hatta yazik bize yataklarini verdiler filan dediler. Neyse Kadin naparsa yapsin kesinlikle kötü demiyorlar ama benim yapdigim ufak tefek seyler sorun oluyor.

Neyse konu su gecen Eltime gittiler eltim bizide cagirdi, bizden önce kalkti görümcemle kaynanamlar. Eltimle ben yanyana duruyoruz. Eltimi yanagindan öpdü banada hadi güle güle deyip ez gecti.

Bu normalmi yoksa benmi kuruntu yapiyorum? Yani ben evimi kapimi istedikleri zaman onlara acan ve rahat ettiren geliniyim öbürü ise yanina hic gelmeyen kapisini bir aciyorsa 2-3 defa Bahane bulan gelini. Yanlis anlasilmasin, eltimi idare etmesini takdir ediyorum. Ama eltim yüzüne tükürse elhamdulillah derken bende sudan sebebden surat yapilmasini aklim almiyor. Ben demi muhattap olmamam gerekiyor, gelinlik yaparak hatami ediyorum acaba?

Eltimi öpüp beni ez gecmesine cok kirildim acikcasi. Yoksa benmi kuruntu yapiyorum? Acaba diyorum bizi daha sık gördügü icinmi beni öpme geregi duymadi ama yinede icimde bir kirginlik oldu.
Valla canım öyleler daha kıymetli oluyor nedense benim kaynanam eltime randevu alıp gider çocukları özledim yarın gelebilirmiyim diye arar eltimde şu gün şu saatte gelin diye randevu verir hiç öyle yolüstü uğrayalım veya cat kapı gidelim yapamazlar eltim bide kaynanam bi sohbet etse birşey anlatsa hemen azarlar lafını keser ama ondan iyisi yok bende farklı şehirdeyim onlardan benide yarın geliyoruz diye arasin tabi buyurun gelin derim hiç ertelemem torunu özledik diyince gelince de 1 hafta 10 gün istedikleri gibi kalırlar ama toplumda hep diğer gelini anlatır över ben anlam veremiyorum şahsen eşimde sende öyle olman gerek demekki diyor bu sefer yapamıyorum kendime yakıştıramıyorum ondan kafayada takmiyorum artık geldiklerinde elimden geleni yapıp yolcu ediyorum.

Arkadaslar benim bir eltim var oda Alman. Kaynanamlarla hic muhattap olmaz. Kaynanam yilda iki defa Türkiyeden ziyaretimize gelir, yari zamani kizinda kalir yari zamani bizde. Eltime bir defa gittiler nolduysa geri geldiler. Belliki rahat edememisler ama ben el kizi oldugum icin hic renk vermediler. Birseyler bahane ettiler hatta yazik bize yataklarini verdiler filan dediler. Neyse Kadin naparsa yapsin kesinlikle kötü demiyorlar ama benim yapdigim ufak tefek seyler sorun oluyor.

Neyse konu su gecen Eltime gittiler eltim bizide cagirdi, bizden önce kalkti görümcemle kaynanamlar. Eltimle ben yanyana duruyoruz. Eltimi yanagindan öpdü banada hadi güle güle deyip ez gecti.

Bu normalmi yoksa benmi kuruntu yapiyorum? Yani ben evimi kapimi istedikleri zaman onlara acan ve rahat ettiren geliniyim öbürü ise yanina hic gelmeyen kapisini bir aciyorsa 2-3 defa Bahane bulan gelini. Yanlis anlasilmasin, eltimi idare etmesini takdir ediyorum. Ama eltim yüzüne tükürse elhamdulillah derken bende sudan sebebden surat yapilmasini aklim almiyor. Ben demi muhattap olmamam gerekiyor, gelinlik yaparak hatami ediyorum acaba?

Eltimi öpüp beni ez gecmesine cok kirildim acikcasi. Yoksa benmi kuruntu yapiyorum? Acaba diyorum bizi daha sık gördügü icinmi beni öpme geregi duymadi ama yinede icimde bir kirginlik oldu.
Benim annem abimi üç öperse yengemi beş öper.Şu dönemde öpmemesi sizi daha çok sevdiğinden diye düşünüp iyi düşünmek istiyorum.

Aslında haklısınız. Sizi öpmeden geçmesi çok dikkat çekici bir davranış. Eltiniz yerine görümceniz olsaydı ve onu öpseydi bile sizi öpmesi gerekirdi hani ikinizi de eşit seviyorum mesajı vermek için. Yanlış anlaşılmasın evet ikinizi eşit sevmek zorunda değil ama göz göre göre de yapılmaz bu. Ama bence şu açıdan bakın. Çok gelip gitme yok aranızda. Yılda 2 defa geldiği için kendinizi doldurmayın derim. Rahatsız olduğunuzu söyleseniz bile belirli yaşın üstündekiler hatasını anlamaya dönük olmuyor bu sefer daha çok sinirlenirsiniz

X