Kayıp yaşayan erkek arkadaş

senerozge

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2022
36
19
26
Merhaba hanımlar.. 4 senelik ilişkim olan erkek arkadaşım babasını kaybetti. Babasının baskısı altında yetişmiş kendi hayatını yönlendirmemiş bir insan kendisi. Geçen gün konuştuğumuzda “ben hayatımda en fazla değer verdiğim insanı kaybettim senin gidişin beni sadece üzer” dedi. Açıkçası bana değer veren beni sevdiğini söyleyen bir insanın bu cümleyi kurmasına çok kırıldım. Sizce neden böyle söylemiş olabilir? Kayıp yaşayan eş/erkek arkadaşlarınız psikolojisi tam olarak ne zaman düzeldi? Yardım ederseniz çok sevinirim

Birdenbire mi söyledi bunu? Konu buna nasıl geldi ki? Durduk yere mi dedi?
Şöyle ki, beni cenaze ölüm dönemi hiç yanında istemedi ancak ben elimden geldiğince destek oldum. Babası öldükten 2 gün sonra arkadaşlarımla buluşmuştum ancak ona gizledim hikayelerimi instagramdan saygısızlık olmaması açısından. Bunları gördükten sonra aramızda çıkan tartışmada söyledi. Ancak şöyle bir durum var bundan 7 ay evvel bir ameliyat oldum. Ve o benim ameliyat sürecimde bana hiç destek olmadı. Yani 50 gün kadar da hiç görüşmedik. Aslında çoğunlukla emek veren insan hep ben taraflıyım. Bu cümleyi duyunca da çok üzüldüm. Ne düşünmem napmqm gerekiyor hiç bilmiyorum.

Merhaba hanımlar.. 4 senelik ilişkim olan erkek arkadaşım babasını kaybetti. Babasının baskısı altında yetişmiş kendi hayatını yönlendirmemiş bir insan kendisi. Geçen gün konuştuğumuzda “ben hayatımda en fazla değer verdiğim insanı kaybettim senin gidişin beni sadece üzer” dedi. Açıkçası bana değer veren beni sevdiğini söyleyen bir insanın bu cümleyi kurmasına çok kırıldım. Sizce neden böyle söylemiş olabilir? Kayıp yaşayan eş/erkek arkadaşlarınız psikolojisi tam olarak ne zaman düzeldi? Yardım ederseniz çok sevinirim
Şimdiye kadar babasının dediğini yaparak yaşadıysa kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmesi çok zaman alacaktır, çünkü bu durumdan memnunmuş. Söylediği cümle yaşadığı boşluktan kaynaklanıyor ve baba her koşulda büyük bir kayıptır acısı da çok taze. Aklını başına toplaması için bekleyemeyecekseniz hiç uzatmayın çünkü 1 2 ay falan yetmez her şeyin düzelmesine

Şöyle ki, beni cenaze ölüm dönemi hiç yanında istemedi ancak ben elimden geldiğince destek oldum. Babası öldükten 2 gün sonra arkadaşlarımla buluşmuştum ancak ona gizledim hikayelerimi instagramdan saygısızlık olmaması açısından. Bunları gördükten sonra aramızda çıkan tartışmada söyledi. Ancak şöyle bir durum var bundan 7 ay evvel bir ameliyat oldum. Ve o benim ameliyat sürecimde bana hiç destek olmadı. Yani 50 gün kadar da hiç görüşmedik. Aslında çoğunlukla emek veren insan hep ben taraflıyım. Bu cümleyi duyunca da çok üzüldüm. Ne düşünmem napmqm gerekiyor hiç bilmiyorum.
Şu anlattığın "hep bana" kafasındaki insan hareketleri, boşa yorulma babası sağ olsa da senin istediğin ilişki olma ihtimali yokmuş. Aldığınızdan fazlasını verdiğiniz ilişkileri yürütmeye çalışıp kendinizi yormayın bence

Bu ilişki yürümez . Sizin arkadaşlarınız ile buluşup story atmanız , onun size ameliyat sonrası destek olmaması normal değil. Ki haklı bence büyük acı yaşadığı için böyle düşünmesi normal

Şu anlattığın "hep bana" kafasındaki insan hareketleri, boşa yorulma babası sağ olsa da senin istediğin ilişki olma ihtimali yokmuş. Aldığınızdan fazlasını verdiğiniz ilişkileri yürütmeye çalışıp kendinizi yormayın bence
Ben de çok bencil bir insan olduğunu her fırsatta dile getirsem de o her şartta bana olaylara kendi açımdan baktığını söylüyor. Ama bana göre de söylediğiniz gibi hep bana diyen bir insan. Ve şimdi sırada annesi var bana annemle yaşar mısın diye bir soru yöneltti. Halbuki annesi aşırı geri kafalı bir kadın. O samsunlu ben tuncelili olduğumdan kati suretle beni istemiyor. Halbuki beni daha görmediler bile. Dediğim cevap hayır tabi ki bir daha asla böyle bir konu açılmasın aramızda yaşamam dedim. Ancak o kadar tuhaf bir insan haline geldi ki yanyana geldiğimizde annesinin onu hiç anlamadığını etmediğini söylüyor ama şimdi annemi asla üzemem kafasına girmiş durumda. Ne yapacağımı şaşırdım. Sırf şu an kaybı 20 günlük diye susuyorum her şeye. Ama bu böyle gider mi hiçbir fikrim yok

Size değer vermeyen bir adam var karşınızda o ayrı mesele ama siz de üç gün story atmasanız ölür müsünüz allah aşkına? İkiniz de birbirinize değer vermiyorsunuz bence.

Psikolojisiyle babasının ölümünün pek alakası yokmuş gibi geldi bana. Pek olurunuz yokmuş bence. Üzülüp kendinizi yemektense bitirmek daha faydalı olabilir.

Tek başına bakıldığında erkek arkadaşınızın babası iki gün önce vefat etmişken story atmanız çok lüzumsuz olmuş. Ondan gizlemeye falan uğraşmaya ne gerek var, o günde paylaşım yapmasanız ne oluyor?

Ama o da sizi ameliyat sürecinizde yalnız bırakmış. Ortada birbirine, yaşadıklarına değer veren bir çift göremedim.

Size değer vermeyen bir adam var karşınızda o ayrı mesele ama siz de üç gün story atmasanız ölür müsünüz allah aşkına? İkiniz de birbirinize değer vermiyorsunuz bence.
Zaten o görmesin diye onu düşünerek hikayeyi gizledim. Daha evvel yapılmış bir plandı nerden bilebilirdim o gün babasının öleceğini? Kaldı ki beni zaten hep itti ve istemedi yanında. Elimden geldiğince destek olmaya çalıştım. Farklı şehire gömüldü babası İstanbul’da yoktu. Ki benim yaşadığım o hastalık sürecine bağlı süreç sürekli bana “kendini her şeye hazırla, her şey değişebilir, gelme istemiyorum” tarzı kelimeler kullanıldı. Telefondan ismim değiştirilmiş etmiş. Çok yalnız hissettiğim için arkadaşlarımla iki kelam etmemden doğal ne var? Ki yine söylediğim gibi zaten o görmesin üzülmesin diyr düşünüp ona gizlemiştim hikayelerimi yani

Zaten o görmesin diye onu düşünerek hikayeyi gizledim. Daha evvel yapılmış bir plandı nerden bilebilirdim o gün babasının öleceğini? Kaldı ki beni zaten hep itti ve istemedi yanında. Elimden geldiğince destek olmaya çalıştım. Farklı şehire gömüldü babası İstanbul’da yoktu. Ki benim yaşadığım o hastalık sürecine bağlı süreç sürekli bana “kendini her şeye hazırla, her şey değişebilir, gelme istemiyorum” tarzı kelimeler kullanıldı. Telefondan ismim değiştirilmiş etmiş. Çok yalnız hissettiğim için arkadaşlarımla iki kelam etmemden doğal ne var? Ki yine söylediğim gibi zaten o görmesin üzülmesin diyr düşünüp ona gizlemiştim hikayelerimi yani
Niye arkadaşlarınızla buluştunuz demedim yalnız. Arkadaşlarınızla buluştuğunuzda story paylaşmayınca buluşma geçersiz mi sayılıyor?

Dediğim gibi birbirinize değer vermiyorsunuz, umursamıyorsunuz, muhtemelen sevmiyorsunuz da. E o zaman niye bir ilişki yaşıyorsunuz?

Aynı konuyu törpüleyerek yeniden yazınca sonuç değişmiyor.

Babasını kaybeden sevgili konunuzdaki yanıtları beğenmediniz anlaşılan.

Sevgiliniz babasının yasını tutarken, arkadaşlarla takılıp story atmanız nasıl içinize siniyor. Zaten çok değer verseniz siz de acısını yaşardınız, biraz empati kurardınız. Babasını yeni kaybettiği için annesini üzmemesi gerektiğini düşünmesi normal değil mi?
Beni her halükarda istemediğini söyleyen bir aile bireyinin yasını nasıl tutabilirim? Siz tutabilir miydiniz? Kaldı ki yanında olmak için çok çaba sarfettim babasının hastalık döneminde. Annesi, ablası, abisi hiçbir koşulda doktor arayışında bulunmamışken ben doktor aradım bir çözümü olsun diye. Bu kadar kolay infaz etmeyin insanları bence

Aile tarafından bu kadar istenmediğiniz halde, sevgiliniz bunu size yansıtmaktada bir sorun görünmüyorken neden ayrılmıyorsunuz?

Beni her halükarda istemediğini söyleyen bir aile bireyinin yasını nasıl tutabilirim? Siz tutabilir miydiniz? Kaldı ki yanında olmak için çok çaba sarfettim babasının hastalık döneminde. Annesi, ablası, abisi hiçbir koşulda doktor arayışında bulunmamışken ben doktor aradım bir çözümü olsun diye. Bu kadar kolay infaz etmeyin insanları bence

Böyle bir durumda arkadaşlarımla buluşsak bile(ki daha hüzünlü olurdum) hikaye atmazdım. Ama ameliyat sürecinde yani hastalığımda yanımda olmayanın da yüzü aslında belli.

Daha şimdiden hastalıkta sağlıkta birbirinizin yanında değilsiniz. E zaten adam istemediğini de söylemiş. Boşverin en azından nikahtan sonra böyle şeylerle karşılaşmayın.

İnsan ne denli büyük acı yaşarsa yaşasın sevdiğinin omzunda iyi hisseder kendini.

Sevgi yetersizliği boşa geçen zaman daha da uzatmayın

X