Kayıp yaşayan erkek arkadaş

Niye arkadaşlarınızla buluştunuz demedim yalnız. Arkadaşlarınızla buluştuğunuzda story paylaşmayınca buluşma geçersiz mi sayılıyor?

Dediğim gibi birbirinize değer vermiyorsunuz, umursamıyorsunuz, muhtemelen sevmiyorsunuz da. E o zaman niye bir ilişki yaşıyorsunuz?
Hiç kimse değer vermediği, sevmediği bir insanla 4 yılını heba etmez. Kafasına takıldığı konularda forumlarda fikir yardım aramaz. Yaptığım bir şey için “özellikle memleketim sebepli beni istemeyen bir aile bireyi” ölümünde yas tutmadığım için beni değer vermeyen, sevmeyen insan olarak yaftalamanız bence saçma. Yine de vaktinizi ayırıp paylaştığınız görüşleriniz için teşekkür ederim.

Bu konumda ayrılmış konumuna düşmek istemiyorum o yüzden.
Şuandan bahsetmiyorum zaten.

Ailenin istememe olayı bütün ortaya çıkan birşey değil herhalde.

Ailesinin olumsuz fikirlerini size yansıtmaktan çekinmeyen sevgiliden çoktan ayrılmanız lazımdı. Karşılıklı olarak bitmiş bazı şeyler zaten. Ya da hiç olmamış bilemeyeceğim.

O yazdığım şeyle bu yazdığım şeyin ne alakası var pardon da? İkisi birbirinden apayrı mevzular?

Erkek arkadaşınıza dair gerçek bilgi paylaşımınız, eski konunuzda yer alıyor. Dürüstçe sorunun ne olduğunu kendisiyle konuştunuz mu ? 4 yıllık ilişkinizde ileriye dönük bir adım attı mı ?

Rahmetlinin cenazesine katıldınız mı ? Evlerine annesine ve kendisine baş sağlığı dilemek için gittiniz mi ? Yoksa bu süreçte uzak mı tutuldunuz ?

Şuandan bahsetmiyorum zaten.

Ailenin istememe olayı bütün ortaya çıkan birşey değil herhalde.

Ailesinin olumsuz fikirlerini size yansıtmaktan çekinmeyen sevgiliden çoktan ayrılmanız lazımdı. Karşılıklı olarak bitmiş bazı şeyler zaten. Ya da hiç olmamış bilemeyeceğim.
Ha evet. O dönem bana böyle bahsettiğinde ben çok üzülmüştüm. Ama bana her ne olursa olsun kendi kararını kendi vereceğini bu hayatı onun yaşayacağını söyleyip güç vermişti. Ben de çok kafaya takmadım açıkçası. Çünkü yaşım küçüktü. Evlilik düşünmüyordum. Şimdi konusu açıldığında da aynı şeyleri söylüyor ve insan nolursa olsun sevdiği insana inanıyor maalesef. Bu fikirleri bana niye bu kadar net paylaştığını söylediğimdeyse bişeyleri iş ciddiye biner binmez öğrenmen seni daha çok üzer demişti.

Beni her halükarda istemediğini söyleyen bir aile bireyinin yasını nasıl tutabilirim? Siz tutabilir miydiniz? Kaldı ki yanında olmak için çok çaba sarfettim babasının hastalık döneminde. Annesi, ablası, abisi hiçbir koşulda doktor arayışında bulunmamışken ben doktor aradım bir çözümü olsun diye. Bu kadar kolay infaz etmeyin insanları bence
Benim erkek arkadaşım herhangi bir sebepten acı çekiyor, üzülüyor olsa ben sosyal medyada paylaşım yapamam, o üzüldüğü için üzülürüm. Oturup babasının yasını tutun demiyorum. Ama paylaşım yapmanız onu ne kadar umursamadığınızı gösterir. Ne siz sevgilinize, ne de sevgiliniz size değer veriyor gibi görünmüyor.

Erkek arkadaşınıza dair gerçek bilgi paylaşımınız, eski konunuzda yer alıyor. Dürüstçe sorunun ne olduğunu kendisiyle konuştunuz mu ? 4 yıllık ilişkinizde ileriye dönük bir adım attı mı ?

Rahmetlinin cenazesine katıldınız mı ? Evlerine annesine ve kendisine baş sağlığı dilemek için gittiniz mi ? Yoksa bu süreçte uzak mı tutuldunuz ?
Evet konuştum. Bana kafasının çok karışık olduğunu ne hissetmesi gerektiğini bilmediğini kendisine aynı zamanda iyi geldiğimi söyledi. Zaten bu yüzden çıkmaza düşüyprum bu kadar. Hem isteyen hem istemeyen biri var karşımda. Ancak cenazeye katılamadım çünkü memleketine gömüldü. Ev ve annesinden de hep uzak tutuldum. Hatta ona helallik alınırken ve 7’sinde yanına gelmek istiyorum diye konuşmuştum gelme deyip durmuştu.

Şöyle ki, beni cenaze ölüm dönemi hiç yanında istemedi ancak ben elimden geldiğince destek oldum. Babası öldükten 2 gün sonra arkadaşlarımla buluşmuştum ancak ona gizledim hikayelerimi instagramdan saygısızlık olmaması açısından. Bunları gördükten sonra aramızda çıkan tartışmada söyledi. Ancak şöyle bir durum var bundan 7 ay evvel bir ameliyat oldum. Ve o benim ameliyat sürecimde bana hiç destek olmadı. Yani 50 gün kadar da hiç görüşmedik. Aslında çoğunlukla emek veren insan hep ben taraflıyım. Bu cümleyi duyunca da çok üzüldüm. Ne düşünmem napmqm gerekiyor hiç bilmiyorum.
İlle yüzünüze karşı seni sevmiyorum, sadece daha iyi bir seçeneğim olmadığı için, saçma sapan triplerimi çekmeye başkası bu kadar can atmadığı için senleyim mi desin bu adam?

Evet konuştum. Bana kafasının çok karışık olduğunu ne hissetmesi gerektiğini bilmediğini kendisine aynı zamanda iyi geldiğimi söyledi. Zaten bu yüzden çıkmaza düşüyprum bu kadar. Hem isteyen hem istemeyen biri var karşımda. Ancak cenazeye katılamadım çünkü memleketine gömüldü. Ev ve annesinden de hep uzak tutuldum. Hatta ona helallik alınırken ve 7’sinde yanına gelmek istiyorum diye konuşmuştum gelme deyip durmuştu.

Bakın işte bu yüzden eski konunuzda yazdıklarınız önem arz ediyor.

Bana gelme seni istemiyorum, bana babamı geri getiremezsin sonuçta gelme tarzı cümleler kurdu. Acısına verdim çok üstünde durmadım. Ancak bana bir süre evvel “annem ne derse o, onu üzmicem” “bir süre bana arkadaş gibi yaklaş” tarzı cümleler kurmaya başladı. Ve bana hiç sanki bir yabancıyım gibi davranıyor. Ama yanına gittiğimde aklında ne hikmetse cinselliğe ayıracak vakti ve enerjiyi buluyor.

Sizi ailesinden uzak tutan , yanında istemeyen adam , iş birlikteliğe gelince vakit ve enerji buluyor diyen sizdiniz.

Erkek arkadaşınızı en iyi siz tanırsınız. Ancak yazdıklarınıza bakarak kendisi için acılı bir insan davranışı sergiliyor diyemiyorum.

Diğer konunuzda söylemiştim ,tekrar edeyim.

Sevgilinizle cinsel birliktelik yaşamayı bırakın , kendinizi geri çekin. Size bir anda yabancıymış gibi davranmaya başlaması , bana arkadaş gibi davran demesi ; sizinle sevgili olduğunun bilinmesini istemediğini düşündürüyor.

Adamı gözlemleyin , yas sürecinde mi ; yoksa kendisine sizin içinde olmadığınız yeni bir hayat mı kuruyor ? Hayatında söz verdiği bir başkası mı var ?

Sizi ailesinden uzak tutan , yanında istemeyen adam , iş birlikteliğe gelince vakit ve enerji buluyor diyen sizdiniz.

Erkek arkadaşınızı en iyi siz tanırsınız. Ancak yazdıklarınıza bakarak kendisi için acılı bir insan davranışı sergiliyor diyemiyorum.

Sevgilinizle cinsel birliktelik yaşamayı bırakın , kendinizi geri çekin. Size bir anda yabancıymış gibi davranmaya başlaması , bana arkadaş gibi davran demesi ; sizinle sevgili olduğunun bilinmesini istemediğini düşündürüyor.

Adamı gözlemleyin , yas sürecinde mi ; yoksa kendisine sizin içinde olmadığınız yeni bir hayat mı kuruyor ? Hayatında söz verdiği bir başkası mı var ?
Kendi de biliyor neyin ne olduğunu, cinselligi kesince adamın hepten topuk yapacağının farkında, buna cesareti yok bence.

Ben de bu şekilde düşünüyorum ama manasız şekilde bana yüklenildi burada düşüncesizsin sevmiyorsun etmiyorsun diyerek. İnsan üzülüyor.

Ha evet. O dönem bana böyle bahsettiğinde ben çok üzülmüştüm. Ama bana her ne olursa olsun kendi kararını kendi vereceğini bu hayatı onun yaşayacağını söyleyip güç vermişti. Ben de çok kafaya takmadım açıkçası. Çünkü yaşım küçüktü. Evlilik düşünmüyordum. Şimdi konusu açıldığında da aynı şeyleri söylüyor ve insan nolursa olsun sevdiği insana inanıyor maalesef. Bu fikirleri bana niye bu kadar net paylaştığını söylediğimdeyse bişeyleri iş ciddiye biner binmez öğrenmen seni daha çok üzer demişti.
Karşısındaki insanın incinip, kırılmasını istemeyen , olumsuzlukları olduğu gibi anlatmaz. Siz es kaza evlenseniz bile aileye öfkeli olacaksınız daha baştan.
Sevgilinizin de yaşı küçük herhalde, neyi ne için yaptığından haberi yok.

Adam size değer vermiyor ve bu değersizliğin babasından ayrılmasıyla zerre alakası yok. Seven insan sevdiğini yanında ister ve asla gidişin beni yıkmaz gibi bir cümle kurmaz seven adam.

Ayrılmak için neyi bekliyorsunuz anlamadım, evlenip 2 çocuğa karışıp bu sefer de çocuklarımın hatrına boşanamıyorum mu diyeceksiniz? Bu adamla sonunuz bu.

Karşısındaki insanın incinip, kırılmasını istemeyen insan, olumsuzlukları olduğu gibi anlatmaz. Siz es kaza evlenseniz bile aileye öfkeli olacaksınız daha baştan.
Sevgilinizin de yaşı küçük herhalde, neyi ne için yaptığından haberi yok.
Adamın umrunda mi? Sürtüşme olursa sececegi taraf belli, konu sahibi de napıyorsa yapsın.

Adam size değer vermiyor ve bu değersizliğin babasından ayrılmasıyla zerre alakası yok. Seven insan sevdiğini yanında ister ve asla gidişin beni yıkmaz gibi bir cümle kurmaz seven adam.

Ayrılmak için neyi bekliyorsunuz anlamadım, evlenip 2 çocuğa karışıp bu sefer de çocuklarımın hatrına boşanamıyorum mu diyeceksiniz? Bu adamla sonunuz bu.
Böyle bir çift tanıyoruz, memleketler bile aynı, sonu hüsran. Şoka girdim resmen.

bir süre bana arkadaş gibi yaklaş” tarzı cümleler kurmaya başladı. Ve bana hiç sanki bir yabancıyım gibi davranıyor. Ama yanına gittiğimde aklında ne hikmetse cinselliğe ayıracak vakti ve enerjiyi buluyor.

Size tabiri caizse köpek çeken ama cinsellik oldu mu paşa paşa yanına çağıran adamla niçin hâlâ sevgilisiniz? Kendinize hiç mi değer vermiyorsunuz?

Adamın umrunda mi? Sürtüşme olursa sececegi taraf belli, konu sahibi de napıyorsa yapsın.
Görüşleriniz için teşekkür ederim. İnsan sevince bu şekilde bakamıyor olaya ve yutuyor çoğu şeyi maalesef. O yüzden fikür danıştım sizlere. Vaktinizi ayırdığınız ve görünenleri söyleyebildiğiniz için teşekkür ederim

İşte bende onu demeye çalışıyorum. Adamın umurunda değilsin, değer vermiyor, ne düşüneceğini önemsemiyor diye. 🤷
Bugün ailesini kötüleyen herif yarın hepsini melek edecek, konu sahibi de haset fesat olacak,kimse konu sahibini bisey yerine koymayacak, bu hikaye bana çok tanıdık.

X