Kaynana görümce eş vs vs

Hanimlar merhaba. Baştan belirteyim cümleler arasi kopukluklar olabilir kafam bulanik. Konu uzun okumaktan sıkılanlar başlamasin. Eşimle yillardir ailesi sebebi ile birbirimizi yiyip duruyoruz ve sonuca ulasamadik. İyi kötü bir şekilde yuruturken karnimda minnak bir varligin büyüdügünün haberini aldik. Kaynanam ve görümcem çok üzüldüler hatta benle küstüler ne alakaysa. Eşim bu küsmenin mantikli bir açiklamasimi yapamadi kem küm etti durdu. Neyse. Kaynanam agladi zirladi torun hasreti mi çekecegim bu yaştan sonra bu gelin bana torunumun yuzunu göstermez diyerek agitlar yakti. Eşimle bizim aramizda bu konu baya bir kavga konusu oldu niye göstermeyim desem de kendin gitmiyorsun cocugu da goturmezsin tartismasi aylarca surdü.

Hamileligimin ilk 4 ayinda gerek hormonlar gerekse eş ailesinin sacmaliklari ve eşin tutumu sebebi ile defalarca sinir krizi gecirdim hamileligim dusuk riskli gruba girdi vs. Bizim kiz çok hareketli canli bir yavru durmadan tekmeliyor oynuyor falan eşim bir degismeye basladi kiza baglandi sakinlesti kendini toplandi falan , çok şukur duzeldi dedim hakkini yiyemem dört dörtlük davrandi sonraki surecte. Ama yine de bu cocugu benim doguracagimi idrak edemedi , anne cocuk degil anne torun kafasindaki olay. Kizin etki alanina girince benle kavgayi birakti ama annesini magdur ablasini saf gostererek acindirarak aramizi duzeltmeye ugrasti durdu. Yahu ben küs degilim kendi kendilere küsüyorlae kafalarina göre şizofren gibi canlari nasil isterse öyle davraniyorlar. Ben onlarin kaprisini çekmek zorunda miyim ?

Ne yapiyorlar diye merak eden varsa bir yazmaya kalksam sabaha kadar bitmez. Örnek vereyim eşime peynir almasini söylemistim istedigim peyniri söyledim ondan yoksa alma dedim görümcem diyor ki kardesimi maymun etti peynir begendiremiyor oglan. Yani buna bile laf eden kadinin neler söyleyip yaptigini hayal gücünüze birakiyorum bu en basiti. Kaynanam ise yalan makinesi on cümleden dokuzu yalan ve kendinizi de paralasaniz yalan söyledigine kimseyi inandiramiyorsunuz cünki agliyor duygu sömurusu yapiyor bayiliyor bilmem ne. Ben senin iyiliginden baska ne isterkm kuzum benim tek derdim senin mutlulugun yavrum sen benim cigerimsin ben sana bir sey olsa yasayamam ah ölsem sen napacaksin ben karina ne yaptim lök diye kaliyorsunuz oyuncu.
Yana yana dokuz ay torun diye kendini yerlere atan kaynanam torununa bir çöp bile almadi bir kere bile sagligi nasil diye sormadi agzindan saglikli dogsun diye bir kelam çikmadi ama lafa gelince babaanneligin kitabini yazdi kadin cigerimin cigeri diyerek. Görümcelerde bebek hakkinda sadece para sordu onu almayin ona para vermeyin o hastaneye gitmeyin pahali bilmem ne , tek sorduklari ilgilendikleri mesele bebegin ihtiyaclarina giden para akişi. Abuk sabuk konusmalar gereksiz tartismalar sebepsiz küsmeler sacma salak hareketler. Görümcenin tekinin de nişani vardi aile arasinda gün belirlediler. Neyse o gün geldi çatti hastaneye gittik doktor dedi ki kalbi durmus, zorunlu sezeryanla yavrumu benden aldilar cennete ugurladik. Ne yasadigimi ne hissettigimi bir ben bilirim bir de Allah, neyse bu konudan bahsedemeyecegim toparlayamam.

Kaynanam hastaneye geldi görümceler gelmediler. Kaynanamin hastane odasinda söyledikleri, niye aksamdan gelmediniz , özel hastane diye tutturdun devleti begenmedin al sana ozel hastane, ben senin gibi üzülemem, niye normal dogum istedin sezeryan isteseydin erkenden alirlardi, ben burda sıkıldım götürün beni burdan vs. Neyse ben hastaneden ciktiktan iki gün sonra görümcenin nişani olacakti bize yapmicaz erteledik dediler , hep birlikte o gün de bize geldiler gecmis olsunaymiş. Sonra ögrendik ki nişan yapmişlar nikaha da ayni hafta içinde gün almislar ne cabuk gün buldular bilemiyorum. Bizim nikahtan da haberimiz yok. Eşim nikahtan bir gün önce yakin bir akrabadan ögrendi annesine sitem etti niye bana söylemediniz, erteledik diye yalan söylemeye ne gerek vardi ablamin nikahini x den mi duyacaktim falan dedi kirildi.

Neyse gorümcenin nikahi ile benim hastane kontrolüm tesadüf ayni güne denk geldi. Hastaneye gidince ben bir kötü oldum zaten daha yeni sezeryanliyim bir de psikolojim berbat. Eşim beni zor cikardi hastaneden aglamaktan önumü gormuyorum. Eşimin de hastane randevusu vardi o gune aldi birlikte gidelim diye de benle gidemiyor. Hastaneye yakin oturan bir gorümcem var onu aradi Ebrari bir saatligine sana getirecegim dedi , gorümce ben nikaha gidicem dedi kabul etmedi unutmusuz nikahi. Bir hafta olmus sezeryan olali ne arayan var ne soran var ne nasilsiniz naptiniz diyen var herkes nikaha odaklanmis. Görumce aramadi gelmedi eşim baya bir sitem edince de Ebrarla aramiz bozuk ondan gelmedim diye de kabahati ustume atip cikti aradan. Ben o haldeyken kardesi o haldeyken bile utanmadi ya pes.

Eşim biraz uzak davranmaya basladi eskisi gibi ilgilenmez oldu bunlarla. Görümce watsaptan kardes candir kardese sirt donulmez bilmem ne kardesle ilgili seyler paylasip duruyor. Sinirim bozuldu her sey dillerinde bu ikiyuzlulukleri midemi bulandiriyor. Ben de kardesle kalles yakin kelime ihanet beklemedigin yerden gelir diye yazi paylastim. Görümce bunun ekran goruntusunu kocama atmis altina da bu gelin ne yapmaya calisiyor meydani boş mu buldu ben ona yapacagimi biliyorum falan yazmis. Esim tabi benle kavgaya tutustu yine. Kardesi kendiymis o laflari kendine söyluyormus ablasi ben niye karsilik veriyormusum. Kendi zaten yapmasi gerekeni yapiyormus mesafe koymus. Ablami ara ne sorunun varsa konus laf atip durmayin dedi. Ablasini aradim aslinda sakin konusacaktim ama sinirli sinirli ölenle ölünmuyor biz de üzüldük, ölen öldü hayat devam ediyor kardeslerin arasina niye giriyorsun deyince delirdim. Bu ne demek ya anlami dogru olsa bile bu cocugunu yeni kaybetmis bir anneye gevsek gevsek söylenecek laf mi. Actim agzimi yumdum gözümü. Eşim de bir daha hicbiriyle gorusme konusma dedi ama kendi konusuyor hicbir sey olmamis gibi. Sanki ablasinin gevsek gevsek ölen öldü dedigi bebek sadece benim bebegim. Ben mi abartiyorum ya niye ona sinirlenecek bir sey yokmus gibi geliyor.

Ben küstüm ama kendi konusuyor karisamazsin benim ailemle iliskime diyor. Evet karisamam. Ama şu yasananlar ve sözlere bakinca insan hiç mi tepki vermez ya. Bu adamin bunlara bir durun artik demesi için ne yapmalari gerekiyor. Neyse en son kavga da annesinin beni uç defa arayip benim ise telefonuna cevap vermememden çikti. Tiksindim artik gorüsmek istemiyorum. Hele bebegimde yasadigim olaylar artik kirilma noktasi oldu hicbirini görmek de muhatap olmak da istemiyorum. Benim ailem sana ne yapti diyerek baslattigi kavga , ben böyleyim aileme senin için sirt çevirmicem begenmiyorsan kapi orda çik gitle sonlandi. Bir hişimla esyalarimi toparlayip evi terk ettim.

Kafam çok karisik benim hatali oldugum yerler var mi ? Hassas bir dönemdeyim duygusal mi hareket ediyorum ? Yoksa hak edildigi gibi mi davranmisim.
Evi terk etmekle bence çok karakterli davranmissiniz tebrik ediyorum ♥️

Var.

Çok abartmışsınız haddinizi zorlamışsınız burada.

Zaten görüşmüyormuşsunuz hatta kv demiş gelin torunu göstermez bize...gorusmediginiz insanlar yüzünden defalarca nasıl sınır krizi geçiriyorsunuz? Bence siz onları çok önemsiyorsunuz.

Bu zaten klasik cümle. Bebek cennete uçmuş zaten alacak fırsat olmamış ki allah rahmet eylesin.

Doğru diyor.

Tepki vermiş arayı soğuk tutuyormuş ama siz o mesajla iki kardeş arasına girince oklar size dönmüş.

Böyle kavga başlayınca kocaniza deseydiniz ya artik görüşme onlarla demiştin diye.
Ben gorüsmuyorum ama kocam görüsuyor ve her gorustugunde eve gelince annesinin aglamasinin duygu somurusunun hesabini soruyordu o yuzden. Almaya firsati olmadi mi , benim annemin kardeslerimin almaya firsati oldu babaannenin firsati olmadi mi !

Eşiniz küsmelere, alınganlıklara, arkadan iş çevirmelere mahal verdigi icin pasif biri. Bu nedenle baş suçlu o.

Gelin olarak sakin kalmanız yarariniza olurdu. Pasif agresif tavirla whatsapp durumuna kardeş kalleş yazmanıza gerek yoktu. Bu durumda da siz suçlusunuz.
Siz sayginizi bozmazsaniz eşiniz de sizi suçlayacak bir sey bulamaz.

Genel olarak sevgisizler belli ki. Bunu degistiremezsiniz. Bosuna çabalamayın.

Son olarak bu evlilikten bir hayır görmeyeceğinizi düşünüyorum.
Kahve fali yorumlar gibi yazmışsınoyle hissettirdi bana 🤭🤭🤭

Başınız sağolsun çok üzüldüm 😟 Yaşadıklarınız hiç kolay değil. Kaybınızdan sonra görümce ve kv nin yaptıkları hiç hoş değil eşinizin bence en başta bu yüzden ailesine net bir tavır alması şarttı ama öyle olmamış malesef. Görümceye laf sokmalı cevabınız güzel bir cevap ama yazmasanız da olurmuş siz ne kadar sinir olsanız da kardeş eşinizin kardeşi içeriği kardeş olmayan başka bir laf sokma cümlesi olabilirdi. Ayrılmakla iyi bir karar vermişsiniz bu sorunların biteceğini sanmıyorum çünkü eşiniz biraz size hak verir gibi olmuş ama gene eskiye dönmüş malesef eşler bizim penceremizden bakamıyor ailelerine
Hep hak verip sonradan cayanlardan eşim. Bitecek sorunlar degil

ay eşinin ailesi tek kelime ile rezalet.
ben boşan ayrıl demeyeceğim aslında, eşin biraz yalnız kalsanız kendi kendine zaten soğumuş ailesinden. ne olursa olsun ha deyince maalesef bağlar kopamıyor. tam ortalık durulmuşken o göndermeli mesaj o kadar gereksiz olmuş ki sadece kaybınızdan dolayı sizi anlıyorum.

tavsiyem kesinlikle giderli şeyler paylaşmayın, sakin olun eşinizin yanınıza gelmesini bekleyin. eğer ılımlı güzelce gelir gönlünüzü alırsa siz de karşılıklı anlayış gösterin.
Ben de yanlis bir paylasim oldugunun farkindayim da gorümcenin davranisi normal mi peki ?

Allah sabırlar versin, cennette kavuştursun inşallah.

Verdiğiniz kararı son derece mantıklı buldum.
Eşiniz nikahını haber dahi vermeyen kardeşleri ile mutlu mesut yaşasın.
Eş ailesi ne kadar zehirli olursa olsun, yönetmeyi bilen adamla evliysen o evlilik yürür. Eşiniz sınıfta kalmış.
Ha, olur da gözündeki perde kalkar, af diler, adam gibi adam olma yoluna girer belki kurtulurdu bu evlilik.
Ama ayrı kalmak en güzeli şuanda.
Dönmeyin bence, en azından bunu çok isteyen bir adam yoksa hiç denemeyin bile.

Bırakın ne derlerse desinler. Siz onlara sizi suçlayabilecekleri hiçbir koz vermeyin. Yoklarmış gibi davranın. Eviniz ayrı aşınız ayrı. İstedikleri kadar çirkefleşsinler. Eş ailesine karşı politik olmak bence en hayırlısı.

Ablam senin yüzünden gelmemiş demesinin temelinde bile sizin de onun ailesi ile üstü kapalı veya direkt yapmış olduğunuz tartışmalar var. Sizin de onlarla didiştiğinizi biliyor.

Ben de evlendiğimde ve öncesinde eşimin ailesinden çok zarar gördüm. Ama hiç eşime şikayet etmedim. Kendim çözdüm. Zamanla eşim de bir şeyleri farketti. Sınır koydu. Şu an beni el üstünde tutuyorlar. Ne yaptıklarını ve benim nasıl tepki verdiğimi daha önce burda yazdığımda çok tepki gördüm. O yüzden ayrıntılı anlatmayayım ☺️ Ama yaptığım tek şey eşimin ailesi ile yaşadığım sorunlara eşimi dahil etmedim. Yaşadıklarımı anlatmadım.
Didistigimizi biliyor evet zaten sevmiyorsun onlari diyor surekli. Sevmek için tek bir neden bile vermiyorlar.

Kendi görüsmeli mi sence de ? Ben mi abartiyorum acaba ? Yalan dolan iki yuzluluk ara bozuculuk deger vermemek saygisizlik. Esime ve bana yaptiklari tam olarak bu ve esim hicbir sey olmamis gibi gorusuyor tuhaf degil mi
Bakın siz görüşmek istememekte yerden göğe kadar haklısınız. Eşiniz de soğuk davranıyormuş zaten. Tam olarak kopmasını beklemeyin.

Eşinizin ailesinden hiç bahsetmeyeceğim çünkü açıkcası çiğ insanlar oldukları çok belli. Onların size tavırlarına tepki verip mesafe koymanız çok uygun olmuş. Ama maalesef ki ne olursa olsun eşinizin ailesi ile olan ilişkilerine müdahil olamazsınız. Böyle bir hakkınız yok. Kardeş kalleş falan hiç hoş olmamış. Eşiniz neredeyse olayları doğru değerlendirmeye başlayacakmış ki bi güzel bu saçma tavrınızla ellerine koz verip duygu sömürüsü yapmalarına imkan tanımışsınız. Çok hassaslıktan mıdır nedendir bilemem kendinizi çok öne atıyorsunuz. Bu da sizi haklı olsanız bile haksız duruma sokuyor.

Didistigimizi biliyor evet zaten sevmiyorsun onlari diyor surekli. Sevmek için tek bir neden bile vermiyorlar.
Sevmiyorsanız bile bunu eşimize yansıtmayın. Zaten kendileri eşinizin onlardan soğumasına neden olacak bir sürü şey yapmışlar. Eşiniz de farketmiş ama sizin hatanız eşiniz farketmesine rağmen hala eşimizin ailesinin paylaşımlarını takip edip laf sokmanız. Muhtemelen eşinize de onları kötülemeye, yaptıkları çirkinlikleri anlatmaya devam etmişsiniz. Eşinizi kendi halinde bırakırsanız daha mutlu olacağınızı düşünüyorum.

Görümcen in kendisi normal değil ki yaptığı normal olsun. İnsan yeni bebeğini kaybetmiş birine, haksız olduğunu bile bile onun yüzünden der mi
Benim babaannem annem 8 aylık bebeğini kaybedince (biz o 6 kız, 1 erkek kardeşiz) “tabi kızlara hamileyken gözün gibi bak, erkek olunca dikkat etme. Bu bebeğin katili sensin” demişti. Bebek doktorun hatası yüzünden öldü. Annem erken doğurmak istemesine rağmen, biz gününü bekleyelim demişti.

Başınız sağolsun, inanın çok üzüldüm.

Kendi hatalarınızı sorduğunuz için onları yazacağım. Zaten eşinin ailesi kötü orası kesin. Eşinin de hataları var. Ama siz de iyi yönetememişsiniz.

Öncelikle, eşinin ailesi ile yaşadığınız problemleri eşinizle aranızda tartışma konusu yapmanız çok yanlış. Yani eşinize ailesiyle yaşadığınız sorunları anlatmanız, ondan hakem olmasını beklemeniz yanlış. Şöyle ki çok adil bir hakem olmasını beklemeyin, çoğu kişi ailesinin kötülenmesinden, eleştirilmesinden hoşlanmaz. O yüzden ya ayrılacaksınız ya da eşinizin ailesini olduğu gibi kabul edip eşinizle hayatınıza devam edeceksiniz. Baş sağlığı dilemediler mi onların ayıbı, eşinizle bunun kavgasını yapmayın o da zaten farkındadır. Neden aramadı, neden gelmedi yok bana bunu dedi, yok şunu dedi bırakın artık. Size bir laf söylediklerinde karşılığını verin, esirgemeyin, sonradan eşinize anlatmayın. En büyük kötülüğü kendinize ve ailenize yaparsınız.

Hamilelik konusunda sizi üzmek istemiyorum ama hamilelik döneminde yaşadığınız bütün stresi, sıkıntıyı bebek de hisseder. O yüzden kimse için o dönemleri mahvetmeye değmez. Aldıklarınıza mı karışıyorlar sizden borç istemiyoruz kendi paramızla alıyoruz diyin, bu kadar. Ben bunu beğendim, ben bunu istiyorum bu olacak. Eşin onlardan etkilenmiyorsa ne derlerse desinler. Takmayın. Siz mutsuz oldukça onlar mutlu oluyor, siz mutlu olun.

Ablasının paylaşımına yaptığınız karşılık çocukça. Çok yanlış. Bunu paylaştıysa demek ki eşin araya mesafe koymuş mutlu olman gerekirken haksız duruma düşmüşsünüz.

Acılısınız umarım sizi kırmadım ama bazı şeyler tecrübe ile oluyor. İnşallah tekrar hamile kalıp muhteşem bir hamilelik geçirip sağlıcakla bebeğinizi kucağınıza alırsınız.

Eşinizi insan yerine koyup söze ve nikaha davet etmiyorlar (ki acınız varken söz yapılması çok saçma bana göre sonuçta kaçmıyor insanlar bi iki hafta sonra olabilirdi ) eşiniz bence ana kuzusu bırakın kendi haline çünkü laftan anlamaz gibime geliyor
Ben de bunu anlamiyorum. Insan yerine koymuyorlar saygi sifir sevgi lafta ama eşim bana bunu yapamazsiniz diyemiyor. Onu saymiyorlar beni de saymiyorlar. Zerre kadar deger görmüyoruz bence hic hak etmiyorlar esimin ilgisini de.

Kendi görüsmeli mi sence de ? Ben mi abartiyorum acaba ? Yalan dolan iki yuzluluk ara bozuculuk deger vermemek saygisizlik. Esime ve bana yaptiklari tam olarak bu ve esim hicbir sey olmamis gibi gorusuyor tuhaf degil mi
Whatsap mesajı hariç diğerleri normal tepkiler ama ailesiyle görüşmesini engellememelisiniz ne kadar kötü olursa olsun annesi ablasıyla görüşmemenin eşinize olumlu bir etkisi olmaz zaten eşiniz psikolojik olarak buna çok hazor görünmüyor ama siz zaten görüşmüyormuşsunuz ki biraz politik davranarak durumu idare edebilirdiniz bundan sonraki süreci eşinizin yapıcı tavrına sizi kofuyupkoruyamayacağına bakarak yönlendirin

Benim babaannem annem 8 aylık bebeğini kaybedince (biz o 6 kız, 1 erkek kardeşiz) “tabi kızlara hamileyken gözün gibi bak, erkek olunca dikkat etme. Bu bebeğin katili sensin” demişti. Bebek doktorun hatası yüzünden öldü. Annem erken doğurmak istemesine rağmen, biz gününü bekleyelim demişti.
Annenize çok üzüldüm. Allah cennette kavuştursun oğluyla. Nasıl bir mantık anlamıyorum. Öyle deyince Ne geçti eline acaba.

Hanimlar merhaba. Baştan belirteyim cümleler arasi kopukluklar olabilir kafam bulanik. Konu uzun okumaktan sıkılanlar başlamasin. Eşimle yillardir ailesi sebebi ile birbirimizi yiyip duruyoruz ve sonuca ulasamadik. İyi kötü bir şekilde yuruturken karnimda minnak bir varligin büyüdügünün haberini aldik. Kaynanam ve görümcem çok üzüldüler hatta benle küstüler ne alakaysa. Eşim bu küsmenin mantikli bir açiklamasimi yapamadi kem küm etti durdu. Neyse. Kaynanam agladi zirladi torun hasreti mi çekecegim bu yaştan sonra bu gelin bana torunumun yuzunu göstermez diyerek agitlar yakti. Eşimle bizim aramizda bu konu baya bir kavga konusu oldu niye göstermeyim desem de kendin gitmiyorsun cocugu da goturmezsin tartismasi aylarca surdü.

Hamileligimin ilk 4 ayinda gerek hormonlar gerekse eş ailesinin sacmaliklari ve eşin tutumu sebebi ile defalarca sinir krizi gecirdim hamileligim dusuk riskli gruba girdi vs. Bizim kiz çok hareketli canli bir yavru durmadan tekmeliyor oynuyor falan eşim bir degismeye basladi kiza baglandi sakinlesti kendini toplandi falan , çok şukur duzeldi dedim hakkini yiyemem dört dörtlük davrandi sonraki surecte. Ama yine de bu cocugu benim doguracagimi idrak edemedi , anne cocuk degil anne torun kafasindaki olay. Kizin etki alanina girince benle kavgayi birakti ama annesini magdur ablasini saf gostererek acindirarak aramizi duzeltmeye ugrasti durdu. Yahu ben küs degilim kendi kendilere küsüyorlae kafalarina göre şizofren gibi canlari nasil isterse öyle davraniyorlar. Ben onlarin kaprisini çekmek zorunda miyim ?

Ne yapiyorlar diye merak eden varsa bir yazmaya kalksam sabaha kadar bitmez. Örnek vereyim eşime peynir almasini söylemistim istedigim peyniri söyledim ondan yoksa alma dedim görümcem diyor ki kardesimi maymun etti peynir begendiremiyor oglan. Yani buna bile laf eden kadinin neler söyleyip yaptigini hayal gücünüze birakiyorum bu en basiti. Kaynanam ise yalan makinesi on cümleden dokuzu yalan ve kendinizi de paralasaniz yalan söyledigine kimseyi inandiramiyorsunuz cünki agliyor duygu sömurusu yapiyor bayiliyor bilmem ne. Ben senin iyiliginden baska ne isterkm kuzum benim tek derdim senin mutlulugun yavrum sen benim cigerimsin ben sana bir sey olsa yasayamam ah ölsem sen napacaksin ben karina ne yaptim lök diye kaliyorsunuz oyuncu.
Yana yana dokuz ay torun diye kendini yerlere atan kaynanam torununa bir çöp bile almadi bir kere bile sagligi nasil diye sormadi agzindan saglikli dogsun diye bir kelam çikmadi ama lafa gelince babaanneligin kitabini yazdi kadin cigerimin cigeri diyerek. Görümcelerde bebek hakkinda sadece para sordu onu almayin ona para vermeyin o hastaneye gitmeyin pahali bilmem ne , tek sorduklari ilgilendikleri mesele bebegin ihtiyaclarina giden para akişi. Abuk sabuk konusmalar gereksiz tartismalar sebepsiz küsmeler sacma salak hareketler. Görümcenin tekinin de nişani vardi aile arasinda gün belirlediler. Neyse o gün geldi çatti hastaneye gittik doktor dedi ki kalbi durmus, zorunlu sezeryanla yavrumu benden aldilar cennete ugurladik. Ne yasadigimi ne hissettigimi bir ben bilirim bir de Allah, neyse bu konudan bahsedemeyecegim toparlayamam.

Kaynanam hastaneye geldi görümceler gelmediler. Kaynanamin hastane odasinda söyledikleri, niye aksamdan gelmediniz , özel hastane diye tutturdun devleti begenmedin al sana ozel hastane, ben senin gibi üzülemem, niye normal dogum istedin sezeryan isteseydin erkenden alirlardi, ben burda sıkıldım götürün beni burdan vs. Neyse ben hastaneden ciktiktan iki gün sonra görümcenin nişani olacakti bize yapmicaz erteledik dediler , hep birlikte o gün de bize geldiler gecmis olsunaymiş. Sonra ögrendik ki nişan yapmişlar nikaha da ayni hafta içinde gün almislar ne cabuk gün buldular bilemiyorum. Bizim nikahtan da haberimiz yok. Eşim nikahtan bir gün önce yakin bir akrabadan ögrendi annesine sitem etti niye bana söylemediniz, erteledik diye yalan söylemeye ne gerek vardi ablamin nikahini x den mi duyacaktim falan dedi kirildi.

Neyse gorümcenin nikahi ile benim hastane kontrolüm tesadüf ayni güne denk geldi. Hastaneye gidince ben bir kötü oldum zaten daha yeni sezeryanliyim bir de psikolojim berbat. Eşim beni zor cikardi hastaneden aglamaktan önumü gormuyorum. Eşimin de hastane randevusu vardi o gune aldi birlikte gidelim diye de benle gidemiyor. Hastaneye yakin oturan bir gorümcem var onu aradi Ebrari bir saatligine sana getirecegim dedi , gorümce ben nikaha gidicem dedi kabul etmedi unutmusuz nikahi. Bir hafta olmus sezeryan olali ne arayan var ne soran var ne nasilsiniz naptiniz diyen var herkes nikaha odaklanmis. Görumce aramadi gelmedi eşim baya bir sitem edince de Ebrarla aramiz bozuk ondan gelmedim diye de kabahati ustume atip cikti aradan. Ben o haldeyken kardesi o haldeyken bile utanmadi ya pes.

Eşim biraz uzak davranmaya basladi eskisi gibi ilgilenmez oldu bunlarla. Görümce watsaptan kardes candir kardese sirt donulmez bilmem ne kardesle ilgili seyler paylasip duruyor. Sinirim bozuldu her sey dillerinde bu ikiyuzlulukleri midemi bulandiriyor. Ben de kardesle kalles yakin kelime ihanet beklemedigin yerden gelir diye yazi paylastim. Görümce bunun ekran goruntusunu kocama atmis altina da bu gelin ne yapmaya calisiyor meydani boş mu buldu ben ona yapacagimi biliyorum falan yazmis. Esim tabi benle kavgaya tutustu yine. Kardesi kendiymis o laflari kendine söyluyormus ablasi ben niye karsilik veriyormusum. Kendi zaten yapmasi gerekeni yapiyormus mesafe koymus. Ablami ara ne sorunun varsa konus laf atip durmayin dedi. Ablasini aradim aslinda sakin konusacaktim ama sinirli sinirli ölenle ölünmuyor biz de üzüldük, ölen öldü hayat devam ediyor kardeslerin arasina niye giriyorsun deyince delirdim. Bu ne demek ya anlami dogru olsa bile bu cocugunu yeni kaybetmis bir anneye gevsek gevsek söylenecek laf mi. Actim agzimi yumdum gözümü. Eşim de bir daha hicbiriyle gorusme konusma dedi ama kendi konusuyor hicbir sey olmamis gibi. Sanki ablasinin gevsek gevsek ölen öldü dedigi bebek sadece benim bebegim. Ben mi abartiyorum ya niye ona sinirlenecek bir sey yokmus gibi geliyor.

Ben küstüm ama kendi konusuyor karisamazsin benim ailemle iliskime diyor. Evet karisamam. Ama şu yasananlar ve sözlere bakinca insan hiç mi tepki vermez ya. Bu adamin bunlara bir durun artik demesi için ne yapmalari gerekiyor. Neyse en son kavga da annesinin beni uç defa arayip benim ise telefonuna cevap vermememden çikti. Tiksindim artik gorüsmek istemiyorum. Hele bebegimde yasadigim olaylar artik kirilma noktasi oldu hicbirini görmek de muhatap olmak da istemiyorum. Benim ailem sana ne yapti diyerek baslattigi kavga , ben böyleyim aileme senin için sirt çevirmicem begenmiyorsan kapi orda çik gitle sonlandi. Bir hişimla esyalarimi toparlayip evi terk ettim.

Kafam çok karisik benim hatali oldugum yerler var mi ? Hassas bir dönemdeyim duygusal mi hareket ediyorum ? Yoksa hak edildigi gibi mi davranmisim.
Başın sağ olsun kuzum çok çok üzüldüm meleğin cennetin en güzel yerinde sana şefaatçi olarak bekleyecek seni 😭
Allah o kaynananla görümcülerini bildiği gibi yapsın (benim gödümceleride inşallah)

X