Kaynana sorunsalı

61funda

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2022
2
-2
26
Gecen sene dogumuma kaynanam geldi iki hafta kala gelmisti esim evde yokken ne yiyoruz funda hanim esim evdeyken ne yapayim funda ne yersin diyodu esimle yuruyuse ciksak her aksam gelir yoruldum gidelim diye tuttururdu 1 turda doktor bana en az 1 saat yuru demisti neyse surekli karisiyo bana niye surekli doktora gidiyon sancin gelince gitsene niye bosa para verdiriyon neyse dogum sezeryan oldu kizdi kaynanam normal olsun diye tutturdu milleti ariyo diyin ona sezeryani kabul etmesin oyle boyle oldum sezeryan daha kizim kucagima verilir verilmez bunun sütu yok memesinin ucu yok aç yavrum o an dunya basima yikildi elim ayagim bosaldi soka ugradim destek olmasi gerekirken beni yerle bir etti eve geldik esime sen icerde yat ben fundayla yatcam bebek bogulur falan dedi esimde dunden raziydi gitti cocugumu bana bi emzirmek icin getirir ondada bitmedi bitmedi der durur alir giderdi sutum var mı diye surekli mememi sikardi cocuk emerken sonra yok sut bosa emiyo der mamayi dayardi 2 gun odamda agladim koridorda torunum ac birakiyolar diyip durdu icim parcalandi neyseki sutum 3 gun geldi ne bezini degistirebiliyidum ne sevebiliyodum alip alip iceri giderdi esim icerde rahat uyurken ben dolap kapaklarina tutuna tutuna tuvalete gittim o halimle annemi cagirdim geldi bu durumu gorumceme anlattim kirildim diye nerden anlattiysam nankorsun sen ailen bizi rezil etti koye nerde gorulmus dugun sonrasi piknige gidilme köye rezil olduk gelin gezmeye gitti diye annemi evden koymusun odaya kacmisin gecen sene onlar geliyo diye ailene gitmisin ki kardesimin dogumuna gittim haberleri olmasina ragmen geldilee demedilerki gelin gitcekmis napcaz o yokken diye kocana anlatmisin bizi yalan yanlis doldurmusun bizim arada kaynanalik gorumcelik yapasimiz gelir alis bunlara degis olgunlas saydirdi o gunden beri aramiyom gorumcemi kaynanamda hic boyle konusmusunuz kizimla demiyo napcam ben esimde memletine gitmek istiyo ya da onlari davet etmek onca lafa ragmen gidesim yok napcam ben kaynanama nasil dökuyum icimi sustukca gariban yerine koyuyolar

Dışarı alalım sizi bebek emecek diyecek biri lazım ama nerde.
Kv ile yatmayı bile kabul etmiş.
Konu sahibi fazla pasif geldi bana ve annesinin nerde olduğunu da ayrıca merak ettim
Ben kendim söylerim ben emziremem başkasının yanında diye . Evet bari annesi gelseymis çok garip kadın kendi çocuğu gibi alıp goturjyor falan

Ben kendim söylerim ben emziremem başkasının yanında diye . Evet bari annesi gelseymis çok garip kadın kendi çocuğu gibi alıp goturjyor falan
Söylenmesi de gerekir.
Milletin yanında giyinip soyunmuyorsak emzirme anı da özel olmalı.
Düşündükçe çıldırıyorum
Hormonlarım çok değişken 😅

Gecen sene dogumuma kaynanam geldi iki hafta kala gelmisti esim evde yokken ne yiyoruz funda hanim esim evdeyken ne yapayim funda ne yersin diyodu esimle yuruyuse ciksak her aksam gelir yoruldum gidelim diye tuttururdu 1 turda doktor bana en az 1 saat yuru demisti neyse surekli karisiyo bana niye surekli doktora gidiyon sancin gelince gitsene niye bosa para verdiriyon neyse dogum sezeryan oldu kizdi kaynanam normal olsun diye tutturdu milleti ariyo diyin ona sezeryani kabul etmesin oyle boyle oldum sezeryan daha kizim kucagima verilir verilmez bunun sütu yok memesinin ucu yok aç yavrum o an dunya basima yikildi elim ayagim bosaldi soka ugradim destek olmasi gerekirken beni yerle bir etti eve geldik esime sen icerde yat ben fundayla yatcam bebek bogulur falan dedi esimde dunden raziydi gitti cocugumu bana bi emzirmek icin getirir ondada bitmedi bitmedi der durur alir giderdi sutum var mı diye surekli mememi sikardi cocuk emerken sonra yok sut bosa emiyo der mamayi dayardi 2 gun odamda agladim koridorda torunum ac birakiyolar diyip durdu icim parcalandi neyseki sutum 3 gun geldi ne bezini degistirebiliyidum ne sevebiliyodum alip alip iceri giderdi esim icerde rahat uyurken ben dolap kapaklarina tutuna tutuna tuvalete gittim o halimle annemi cagirdim geldi bu durumu gorumceme anlattim kirildim diye nerden anlattiysam nankorsun sen ailen bizi rezil etti koye nerde gorulmus dugun sonrasi piknige gidilme köye rezil olduk gelin gezmeye gitti diye annemi evden koymusun odaya kacmisin gecen sene onlar geliyo diye ailene gitmisin ki kardesimin dogumuna gittim haberleri olmasina ragmen geldilee demedilerki gelin gitcekmis napcaz o yokken diye kocana anlatmisin bizi yalan yanlis doldurmusun bizim arada kaynanalik gorumcelik yapasimiz gelir alis bunlara degis olgunlas saydirdi o gunden beri aramiyom gorumcemi kaynanamda hic boyle konusmusunuz kizimla demiyo napcam ben esimde memletine gitmek istiyo ya da onlari davet etmek onca lafa ragmen gidesim yok napcam ben kaynanama nasil dökuyum icimi sustukca gariban yerine koyuyolar
Vallahi şaka gibiler ya geliyorsanız ya yardımınız dokunsun ya da defolun gidin abi gerçekten sinirlerim bozuluyor böyle şeyler gördükçe. 2 hafta önceden gelip insanların hayatına karışılmaz ya ama kocanda suç canım senin kocan dağ gibi arkanda dursa kimse sana hiçbir şey de diyemez onun senin yanında yatması gerekiyor sana Her anlamda destek olması gerekiyor sen lohusa bir kadınsın bilgiye değil ilgiye desteğe ihtiyacın var çocuk Allah'ın izniyle sağlıklı ve sevgili bir ortamda zaten büyür kimseye de ihtiyacın yok

İcim daraldı ağziniz mı kaynanaya bi cevap cereydiniz azarlayip yollasaydinız

Bir cinnet hepsini çözer lohusayken ben de konu açmıştım Allah o üyeden razi olsun bana bunu söylemişti.Sonra bana bir delirme geldi tabak canak ne varsa fırlattım gözünü korkuttum.Sonra misss ohh kafam rahatladı.O zamandan beri çok rahatım ben de yasadim kayinvalide terorunu, zaten lohusa iken gosteriyorlar gercek yuzlerini.Erkekler yani en azından benim esim gibi buldumcuk olanlar yeni baba olduklarinda sadece cocugu gorup ona odaklaniyorlar saf saf bebege bakip anasini ilah gibi goruyorlar anlatsan da anlamazlar anasi sabun sokalim kabiz olursa diyordu esim bana donup ogren bunlari diyordu salak salak konusuyordu.Simdi diyor ki o zamanlar gozume perde inmis herhalde sanki lohusa benmisim gibi sacmalamisim o ne dese dogru gibi geliyordu anneme cok inanmisim seni kirmisim farketmeden affet..olan olup agzimiza edildikten sonra affetsen ne fayda insan lohusalikta yasadiklarini unutmuyor eşin de anlar ama gec olur biraz.

Bazı kadınlar burada diyor ya bir cinnet her şeyi çözer diye. Ben kaynanamı severim, hayatımda bir kez ortalığı birbirine kattım o da size yapılanın binde biriydi yani. Bir daha tekrarı olmadı, zorlanırsam yine yaparım. Vallahi daha okurken bile o kocayı, anasını kardeşini birbirine dolayasım geldi bu ne sakinliktir peygamber sabrı mı var sizde ? Sizin aileniz nerede bunlar olurken ? Bu çöp insanlarla neden muhatap oluyorsunuz hala ? Delirin biraz da sopalarını saklasınlar yani, evladınız olmuş onu koruyamazsınız yarın bir gün böyle giderse. Kimse size sabırlı diye madalya takmayacak kendinize gelin nolur ya.

Karısını ezdiren, bencil anam da anam diyen adamları baba yapmayın vurun tekmeyi gitsin.Gece gündüz siz uğraşırken ,bunalimdayken adam ;iş, yemek ,uyku üçgeninde huzur içinde yaşıyor.Olan olmuş artık azıcık tırnaklarınızı gösterme vakti yoksa hepten çıldırırsınız.

Birde goguslerini niye milletin içinde açıyorsun ellemesine izin veriyorsun benim da annem ve kayınvalidem gelicek ilk hafta odada kimseyi tutmayı planlamigorum ne demek senin goguslerini elliyor ?
Önceden konușun derim. Siz, istemedikce emzirme konusunda size mudahale etmesinler.
Burada o kadar cok okudumki, yeni dogum yapmis gelinlerin goguslerini minciklayan kv'leri.
Süt emzirdikce geliyor, dogurur dogurmaz, kadinlardan sanki simental inegiymis gibi süt gelmesini bekliyorlar,
Sonra stresten sütleri kesiliyor.

Önceden konușun derim. Siz, istemedikce emzirme konusunda size mudahale etmesinler.
Burada o kadar cok okudumki, yeni dogum yapmis gelinlerin goguslerini minciklayan kv'leri.
Süt emzirdikce geliyor, dogurur dogurmaz, kadinlardan sanki simental inegiymis gibi süt gelmesini bekliyorlar,
Sonra stresten sütleri kesiliyor.
Valla ben çok yumuşak yüzlü bir insanım gercekten daha kayinvalidemin kalbini bir kere kırmadım laf sokmadim . Eşimin annesi olduğu için saygı duyarım .Bu zamana kadar işime de karıştırmadim sınırlarımi bilir . Ama iş gerçekten çocuğumu yetiştirmeye hele ki emzirmeye gelince cirkinlesirse çok cirkinlesirim . Ben anlamiyorum sütüm yetmiyorsa sanane ? Yetmiyorsa veriyorsun mamasını ölmüyor bu çocuklar çok şükür büyüyorlar . Ben kadınlarda suç buluyorum cirkeflesmeye gerek yok ama bir insan seni lohusa zamansinda çıldırtıyorsa cildiracaksin ki sussun sesi içine kaçsın . Bazen susmak çözüm değil

Hamileyim büyük konuşmaktan sakınırım ama emzirirken biri gelip mememi sıksa ben de onun memesine yapışır koparana kadar sıkarım 🤬
Ben anlamadım niye o alınca gidip geri almıyorsunuz bebeğinizi. Veya hayır ben seninle yatmayacağım demiyorsunuz? Gerekirse bebeğimi alır yatak odasına kilitlerim ikimizi, o da oğluyla yatsın 😡
Konunun sonlarına doğru pek anlamadım, şimdi evinde mi kaynana? Kocan da ziyarete mi gitmek istiyor

Hamileyim büyük konuşmaktan sakınırım ama emzirirken biri gelip mememi sıksa ben de onun memesine yapışır koparana kadar sıkarım 🤬
Ben anlamadım niye o alınca gidip geri almıyorsunuz bebeğinizi. Veya hayır ben seninle yatmayacağım demiyorsunuz? Gerekirse bebeğimi alır yatak odasına kilitlerim ikimizi, o da oğluyla yatsın 😡
Konunun sonlarına doğru pek anlamadım, şimdi evinde mi kaynana? Kocan da ziyarete mi gitmek istiyor
Ahahaha ay sıkana kadar koparirim kısmına bayıldım 🤣🤣

Ben okurken refleks olarak vurdum eline çıp diye😂
Bedenime dokunduramam öyle herkesi
Koca yok ki ortada sadece adı var.
Ayrıca yatak odamda kaynana ile aynı yatakta yatmak mi hele bu sıcakta
Deli yatarım yanlışlıkla düşüverir vallahi

X