Kaynana sorunsalı

61funda

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2022
2
-2
26
Gecen sene dogumuma kaynanam geldi iki hafta kala gelmisti esim evde yokken ne yiyoruz funda hanim esim evdeyken ne yapayim funda ne yersin diyodu esimle yuruyuse ciksak her aksam gelir yoruldum gidelim diye tuttururdu 1 turda doktor bana en az 1 saat yuru demisti neyse surekli karisiyo bana niye surekli doktora gidiyon sancin gelince gitsene niye bosa para verdiriyon neyse dogum sezeryan oldu kizdi kaynanam normal olsun diye tutturdu milleti ariyo diyin ona sezeryani kabul etmesin oyle boyle oldum sezeryan daha kizim kucagima verilir verilmez bunun sütu yok memesinin ucu yok aç yavrum o an dunya basima yikildi elim ayagim bosaldi soka ugradim destek olmasi gerekirken beni yerle bir etti eve geldik esime sen icerde yat ben fundayla yatcam bebek bogulur falan dedi esimde dunden raziydi gitti cocugumu bana bi emzirmek icin getirir ondada bitmedi bitmedi der durur alir giderdi sutum var mı diye surekli mememi sikardi cocuk emerken sonra yok sut bosa emiyo der mamayi dayardi 2 gun odamda agladim koridorda torunum ac birakiyolar diyip durdu icim parcalandi neyseki sutum 3 gun geldi ne bezini degistirebiliyidum ne sevebiliyodum alip alip iceri giderdi esim icerde rahat uyurken ben dolap kapaklarina tutuna tutuna tuvalete gittim o halimle annemi cagirdim geldi bu durumu gorumceme anlattim kirildim diye nerden anlattiysam nankorsun sen ailen bizi rezil etti koye nerde gorulmus dugun sonrasi piknige gidilme köye rezil olduk gelin gezmeye gitti diye annemi evden koymusun odaya kacmisin gecen sene onlar geliyo diye ailene gitmisin ki kardesimin dogumuna gittim haberleri olmasina ragmen geldilee demedilerki gelin gitcekmis napcaz o yokken diye kocana anlatmisin bizi yalan yanlis doldurmusun bizim arada kaynanalik gorumcelik yapasimiz gelir alis bunlara degis olgunlas saydirdi o gunden beri aramiyom gorumcemi kaynanamda hic boyle konusmusunuz kizimla demiyo napcam ben esimde memletine gitmek istiyo ya da onlari davet etmek onca lafa ragmen gidesim yok napcam ben kaynanama nasil dökuyum icimi sustukca gariban yerine koyuyolar

Bende bu aralar ateş atıyorum 🤣🤣
Ben sadece sagimlik gibi çocuğu emzirecegim benden alıp içeri götürecek biri ..
Bir süre böyle olmaya devam edeceğiz sanırım 😂😂
Normalde çok sakinimdir ama bu aralar psikopat civciv terör estirdi modundayım.
Hayır birde çocuğu alıp içeri gidecekse neden beraber yatıyorlar tövbe yarabbim düşündükçe deli deli fikirler😂

Kaynanayla yatmak kısmını ben atlamışım Ohaaaaaaaaaaaa Yuuuh Noluyoruz lan Noluyo Bu ne bicim bi bataklik. Nasil hayatlar bunlar. Ne kafalqr yasiyorsunuzm titreme geldi dusununce Abiii8 Sütün kesilmesini birak memelerimden kan zehir falan akar stresten heralde. Çüş demek istiyorum. Korkunc Kabus olarak bunu gorsem bile sütüm kesilir Bu eziklikten de ote bir sey. Insanliktan çıkmışsınız Allah bu cocuklara yardim etsin ya. Bu kadar sagliksiz ailelerin içinde yrtismek ne korkunc bir hayata gelme biçimi bu boyle

Bir süre böyle olmaya devam edeceğiz sanırım 😂😂
Normalde çok sakinimdir ama bu aralar psikopat civciv terör estirdi modundayım.
Hayır birde çocuğu alıp içeri gidecekse neden beraber yatıyorlar tövbe yarabbim düşündükçe deli deli fikirler😂
Ya kadın şey diyor çocuk benim sen sadece onu besliyorsun . Bazı kadınlarda var bu elinden gelse emzirir evine götürür psikopat

Ya kadın şey diyor çocuk benim sen sadece onu besliyorsun . Bazı kadınlarda var bu elinden gelse emzirir evine götürür psikopat
Bir arkadaşımın kvsi görümcesine emzirtiyormus gizli gizli kız yakalayınca olay oldu tabi.
Savunması da şu " bebeğin iyiliği için senin sütün az.yaramıyor çocuğa "
Koparmalık bir göğüs daha yani

Bu arada hala böyle olmaya devam edersen başına gelenleri de hak ediyorsun demektir. Kocan arkanda değilse sen kendini koruyacaksın hoş kimsenin korumasına gerek yok sen koru kendini yoksa ağlar zırlar burda konu açarsın

Bir arkadaşımın kvsi görümcesine emzirtiyormus gizli gizli kız yakalayınca olay oldu tabi.
Savunması da şu " bebeğin iyiliği için senin sütün az.yaramıyor çocuğa "
Koparmalık bir göğüs daha yani
Mesela böyle bi durum olunca bebeğin babası, kendi anne ve kızkardeşine siz manyak mısınız ruh hastası mısınız dememiş mi? Nasıl savunmuşlar kendilerini?

Ya Allah aşkına çocuk sizin ne demek emziriyordum alıp gidiyordu
Siz bunu yapamazsın anne demedikçe yapmış tabi.
valla kusura bakmayın tabi ezilirsiniz.

Tum bunlar olurken siz nerdeydiniz? Nasıl izin verdiniz kendinize böyle muamele edilmesine?
Eşine sen git ben burda yaticam derken hayır istemiyorum demediniz? Bana çok aşırı pasif geldiniz. Bu kadar susarsaniz bu insanlar daha

Eşinden destek görmeyeceğini biliyor bence ondan sesi çıkmıyor. Kv nin tavrı zaten katil eder insani
Sonunda biri anlamis beni eşim savunmadi beni aksine annem iyi biri annemi uzemem ben odada agliyom esim geldi niye agliyon diyo belli yani sonra cikti odadan annesini ciger aney diye sever oda kuzum der annesini millete beni anlatirken duydu ama gıgı cikmadi kime guvencem koca arkanda durmayinca eziliyirsun

Sonunda biri anlamis beni eşim savunmadi beni aksine annem iyi biri annemi uzemem ben odada agliyom esim geldi niye agliyon diyo belli yani sonra cikti odadan annesini ciger aney diye sever oda kuzum der annesini millete beni anlatirken duydu ama gıgı cikmadi kime guvencem koca arkanda durmayinca eziliyirsun
Böyle iğrenç bir kocadan keşke bir de çocuğunuz olmasaydı..şimdi böyle çekiyorsunuz işte el mahkum

Mesela böyle bi durum olunca bebeğin babası, kendi anne ve kızkardeşine siz manyak mısınız ruh hastası mısınız dememiş mi? Nasıl savunmuşlar kendilerini?
Demişler
Aile apartmanında oturuyorlardı.
Kv çocuğu alıp alıp kendi evine geçiyormuş.
Sen dinlen biraz diye.
Bebek geldiğinde tok olduğu için anneyi reddediyor tabi ve sütü gorumceye göre azdı cidden.
Sonra bebeği kv ile göndermeme kararı almışlardı bir süre de konusmadilar.
Kv nankörlükle suçladı arkadaşımızı

E yavrum bu adama çocuk yapan sensin

Darılmayın ama siz pasifsiniz.
Sınırları baştan çizmemişsiniz.
Kendinizi savunmak için kocanın desteğine ihtiyacınız yok ki
Ayrıca madem koca sizin arkanızda değil siz neden görümceye dert anlatıyorsunuz ki
Eşiniz destek değilken görümce olur mu?

Gecen sene dogumuma kaynanam geldi iki hafta kala gelmisti esim evde yokken ne yiyoruz funda hanim esim evdeyken ne yapayim funda ne yersin diyodu esimle yuruyuse ciksak her aksam gelir yoruldum gidelim diye tuttururdu 1 turda doktor bana en az 1 saat yuru demisti neyse surekli karisiyo bana niye surekli doktora gidiyon sancin gelince gitsene niye bosa para verdiriyon neyse dogum sezeryan oldu kizdi kaynanam normal olsun diye tutturdu milleti ariyo diyin ona sezeryani kabul etmesin oyle boyle oldum sezeryan daha kizim kucagima verilir verilmez bunun sütu yok memesinin ucu yok aç yavrum o an dunya basima yikildi elim ayagim bosaldi soka ugradim destek olmasi gerekirken beni yerle bir etti eve geldik esime sen icerde yat ben fundayla yatcam bebek bogulur falan dedi esimde dunden raziydi gitti cocugumu bana bi emzirmek icin getirir ondada bitmedi bitmedi der durur alir giderdi sutum var mı diye surekli mememi sikardi cocuk emerken sonra yok sut bosa emiyo der mamayi dayardi 2 gun odamda agladim koridorda torunum ac birakiyolar diyip durdu icim parcalandi neyseki sutum 3 gun geldi ne bezini degistirebiliyidum ne sevebiliyodum alip alip iceri giderdi esim icerde rahat uyurken ben dolap kapaklarina tutuna tutuna tuvalete gittim o halimle annemi cagirdim geldi bu durumu gorumceme anlattim kirildim diye nerden anlattiysam nankorsun sen ailen bizi rezil etti koye nerde gorulmus dugun sonrasi piknige gidilme köye rezil olduk gelin gezmeye gitti diye annemi evden koymusun odaya kacmisin gecen sene onlar geliyo diye ailene gitmisin ki kardesimin dogumuna gittim haberleri olmasina ragmen geldilee demedilerki gelin gitcekmis napcaz o yokken diye kocana anlatmisin bizi yalan yanlis doldurmusun bizim arada kaynanalik gorumcelik yapasimiz gelir alis bunlara degis olgunlas saydirdi o gunden beri aramiyom gorumcemi kaynanamda hic boyle konusmusunuz kizimla demiyo napcam ben esimde memletine gitmek istiyo ya da onlari davet etmek onca lafa ragmen gidesim yok napcam ben kaynanama nasil dökuyum icimi sustukca gariban yerine koyuyolar
Ne kolay şok oluyorsunuz ya hu 😄 kendinizi savunun biraz,sesinizi çıkarın tabii bu durumda eşinizin tavri onemli once bunu halledin, sizin tarafinizda olmali, olmiyorsa da asla alttan alip kendinize boyle davrandirmayin.

Esin dengeyi sağlayamamış eğer esin dengeyi saglayabilseydi kaynanan sana bunları yapamazdı .üç yıllık evliyim tek tartışmamız dahi olmadı bana karışması hicbirsey .aynı evde de kaldık bir sene kadar .eşim değer veriyor bana ailesi bunu bildiği için buna göre davranıyor.ters birşey görse uyarır onları ki gerek bile kalmadı .keza ben olurda aiesinin yanlış anlayacağı birşey yapsam açıklar ortayı bulur .ama şunun farkindalar bana kötü davransalar eşim müsade etmez .sizin eşiniz dengeyi sağlayamamış .kaynanayla mesafe koyun istemeyin .çocuğunuza dört elle sarılın işinize gücünüze bakinn.onlari da takmayın.esinizin desteğini alın ama.ve ne denilecekse eşiniz araciligla dedirtin .birebir diyaloğa münakaşaya girmeyin eşiniz bulsun orta yolu siz ugrasirsaniz zararlı çıkarsınız

X