Kaynana ve diğer aile üyeleri

vidiz

Guru
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2009
42
8
Nerden başlasam bilmiyorum. Eşimin zamanla hareketlerinin değişmesi ve benden nefret ettiğini düşünmeye başlamamla birlikte bunların altında ailesi olduğunu anladım. Yine bir boşanalım nidaları ertesinde ailen boşan diyor değilmi demem ve inatla annesini aratmam sonucu kaynanam çıktı geldi aylardır beraber yaşıyoruz ve ben tükendim. Kadın gitmiyor arkadaş oğlumun başından gitmiycem diyor. İlk geldiğinden beri defalarca kavga ettik hatta dayak olayı oldu eşimden bana. Kaç kez ayrılmak istemediğim için alttan aldım. Kötü şeyler yaşandı. Her bu boyle olmaz diye çıkışımda ailemi aradılar beni şikayet etmek için çağırdılar. En son yine boşanalım dedi kavga sonrasında bende siz gidin evden dedim ve gittiler artık utandığım için ayrıntıları anlatmıyorum yine geri getirmek için çaba sarf ettim onlarda bir adım attı. Belkide yeniden eşya almamak için kaynana mahsus barışma süsü verdi. Şimdi eşim bana çok iyi hep sevdiğini soyluyor tabi ben bişeyleri sorgulamadıkça yoksa kızıp bağırıp ustume yuruyup boşanalım diyor. Kaynana gitmiyor. Bir kaç gundur yanlız kalıyoruz kaynanayla bana oğlundan soğuyayım diye turlu şeyler anlatıyor. Ben ne yapıcam , nolur tecrübeli insanların yardımına ihtiyacım var. Eşimden ayrılmak istemiyorum. Gurur diye bişey kalmadı paspas oldum. Ayrılmaktan korktuğumu biliyorlar. Sanırım beni istemediğini binbir türlü şekilde anlattılar. Ama eşim iyi olduğumuz zamanlarda beni öyle çok sevdiğini söyler ki yine de artık ona da güvenim sarsıldı. Şimdi biliyorum yurumez bu evlilik diyeceksiniz ama ben bu durumlada yuzleşmekten korkuyorum. Lütfen bişeyler soyleyin

Son düzenleme:
Kavga etmediğiniz sürece eşinle iyiysen kaynanan dolduruşa getiriyor olabilir ama bunca şey yaşandıktan sonra sana nasıl saygı duymalarını bekliyorsun ki? Ne güzel gitmişler keşke geri çağırmasaydın. İllaki düzeltmek istiyorsan da kaynanayı devreden çıkartman gerek.

Kaynanam geldiğinden beri evde benim aldığım eşyaları atmaktan tututn düğündeki altınları istemeye kadar vardırdı işi. Dahası altınları verdiğim gün diğer oğlunu arayıp altınları getirdiğimi soyledi. Eşim de o döenmde bana çok kötü davranıyordu. Yeni yeni beni dışarı çıkarmaya başladı beni gün içinde aramaya başladı. Evdeki eşyaları kim aldı diye sorup kavga çıkarıyordu kv. Şu faturlarıda sen öde diye oğlunun yanında elime tutuşturuyordu. Evden gidip geldikten sonra biraz duruldu. Ama ailem bunun dönüşünün bana daha ağır olacağını düşünüp kokuyor. Bende artık bir planları var diye düşünüyorum. Oğlunun bir kaç ay sonra şimdi yaşadığımız yerden tayini çıacak o gidene kadar mı iyi davranıyorlar beni kandırıyorlar bilmiyorum.

Son düzenleme:
Kafam karisti,cok karisik bi durum?
Sen niye cagirdin ki geri?
Hem ikisi mi geri geldi?
Esin cocuk ruhlu demek ki?

Çok sinirliyim doğru anlatamadım demek ki sonuçta eşimden ayrılmak istemiyorum. Çünkü çok güzel davranışalrı ve fadakarlıklarını da gördüm. Ama zamanla çok büyük bir değişim gösterdi. Bir sinirle gidin dedim ama kaynana yüzünden eşimden ayrılma zoruma gidiyor. Geri çağırdığıma bazen bende pişman oluyorum ama eşimi seviyorum. Belki evden giderse annesini gönderri kendide bir arkadaşının yanına gider sonra ben gidip gönlünü alırım diye düşünmüştüm. Çocukça ve saçma ama çok çaresizim nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum kadın gitmiyor gitmek istemiyor. aramızı bozmak için de var gücüyle çalışıyor kötü niyetli davranıyor. Eşim bana hep çok iyiydi. Sonra zamanla beni şaşırtan garip ve uç davranışlarda bulundu ki evliliğimizin ilk dönemlerinde benim de payım olmuştur bunda. Ama ailesi hiç bırakmadı bizi bozmak için var güçleriyle çalıştılar

istenmeyen gelin miydin?
hazır gitmiş insanları için rahat etmediğin için çağırdın belli
madem boşanmak istemiyorsun kv ne yaparsa susacak sineye çekeceksin
eşin eninde sonunda görür inşallah...

Çok karışık olmuş
Kaynanan bi telefonla niye size geldi ve temelli yerleşti
Eşin iki de bir boşanalım diyosa ne diye evlenmiş, çocuk oyuncağı mı bu işler
Sen niye alttan alıp duruyorsun, görüyorsun ki bu çözüm değil
Dayak bile atmışlar sende bi ana kuzusu değil misin

Çok karışık olmuş
Kaynanan bi telefonla niye size geldi ve temelli yerleşti
Eşin iki de bir boşanalım diyosa ne diye evlenmiş, çocuk oyuncağı mı bu işler
Sen niye alttan alıp duruyorsun, görüyorsun ki bu çözüm değil
Dayak bile atmışlar sende bi ana kuzusu değil misin

Evet bir telefonla geldi hatta tartıştığımız gün evde durmayacaksın dedi oğluna duydum. geldiği günden beri de beni delirtmeye ve öldürmeye çalışıyor. Çok çaresizim. İçimdekileri anlatmak hepsini dökmek isterdim varsa hatalarım onlarıda soyleyıp duzeltmek için bir yol varsa tavsiye almak istiyorum.

Kaynananın evi yok mu? neden sizinle birlikte yaşıyor... ( kayın pederiniz nerede? )
Eğer eşinin kişiliği oturmuş bir birey olsaydı, annesinin ağzına bakıp sana şiddet uygulamazdı.. Bu çok acı bir durum..
Canım benim bu hayatta hiçbir şeyin garantisi yok.. Ne malın mülkün.. Ne de evliliklerin... Bu yüzden hiçbir şeyden korkma.. Seni sindirmesine izin verme.. gözün kara olsun.. gerekirse , eşine de karşı
Ailenin bu durumdan haberi var mı? Ailen her zaman senin yanında olacaklar mı?

Eşimi seviyorum diyorsun.. doğrudur.. ama peki seni annesine karşı koruyabiliyor mu? sana sahip çıkıyor mu? resmen psikolojini bozmuş kaynanan, ölümle tehdit ediyor diyorsun? çok acı..

Son düzenleme:
ne kadarlık evlisiniz
eşiniz her zaman böyle anasının dolduruşuna gelip agzına bakar mı
valla size diyecegim tek şey sevgide bir yere kadar bence

Sana nasil bir yol gosterelimki , Ayrilmak istemiyosun
Bunca seye ragman hala Seviyorum diyosun.

ozaman dayak yesen SUSACAKSIN..
hakaretlere SUSACAKSIN..
baska yol kalmamis cunku.

Ama yerinde olsa , 1 dakika bile o adama esim demezdim.
es kilifini hak etmiyor cunku...
birak ne hali varsa gorsun , ayriliktan bukadar korktugunu brlli etme , daha cok ustune gelirler.

cnm kayınvaliden bölese bu iş çok zor.hele bide eşin dinliosa berbat.sende eşine doldur ozaman annesini.sen çocukmusun fln filan. böle işmi olur ya.bu anneler niye ayırmak ister çocuklarını anlamadım gitti.
yada restini çek gitsin.zaten kaybetceğin bişi kalmamış şu anda belki tutar da adam pişman olur.gelmek istersede annen gelmicekse gel dersin taviz werme.

Evet bir telefonla geldi hatta tartıştığımız gün evde durmayacaksın dedi oğluna duydum. geldiği günden beri de beni delirtmeye ve öldürmeye çalışıyor. Çok çaresizim. İçimdekileri anlatmak hepsini dökmek isterdim varsa hatalarım onlarıda soyleyıp duzeltmek için bir yol varsa tavsiye almak istiyorum.

Nasıl yani :KK53:

Bu velilikten hayır gelirmi artık
Ne diye seni kesinlikle istemediğini açıkça ortaya koyan insanlara paspas ediyorsun kendini
Hiç mi canının kıymeti yok , ne demek planları var
Zehirleyecekler mi seni
Ailende durumun farkında , neden inat ediyorsun kalmak için
Sevdiğini söylesende , aynı şekilde karşılık alamıyorsun
İşler bu raddeye geldikten sonra normal bir şekilde , huzulrla bu evliliğin devam etme ihtimali yok bence
Boşuna daha fazla kendini yıpratma:KK31:

Uffff icim sisti .. eski konunuda okudum bu evliliktende bu adamdanda sana hayir yok guzelim resmen ezmisler seni .. Ailende atmis seni bu seytan ucgeninin icine cekilmisler kenari . Baban bi hissettirseydi bastan senin arkanda oldugunu bu yasadiklarini yasamazdin bence .. nacizane tavsiyem alttan almayi birak biraz kendini goster gerekirse resti cek .. bu dunyaya bir kez geliyoruz ...

Nerden başlasam bilmiyorum. Eşimin zamanla hareketlerinin değişmesi ve benden nefret ettiğini düşünmeye başlamamla birlikte bunların altında ailesi olduğunu anladım. Yine bir boşanalım nidaları ertesinde ailen boşan diyor değilmi demem ve inatla annesini aratmam sonucu kaynanam çıktı geldi aylardır beraber yaşıyoruz ve ben tükendim. Kadın gitmiyor arkadaş oğlumun başından gitmiycem diyor. İlk geldiğinden beri defalarca kavga ettik hatta dayak olayı oldu eşimden bana. Kaç kez ayrılmak istemediğim için alttan aldım. Kötü şeyler yaşandı. Her bu boyle olmaz diye çıkışımda ailemi aradılar beni şikayet etmek için çağırdılar. En son yine boşanalım dedi kavga sonrasında bende siz gidin evden dedim ve gittiler artık utandığım için ayrıntıları anlatmıyorum yine geri getirmek için çaba sarf ettim onlarda bir adım attı. Belkide yeniden eşya almamak için kaynana mahsus barışma süsü verdi. Şimdi eşim bana çok iyi hep sevdiğini soyluyor tabi ben bişeyleri sorgulamadıkça yoksa kızıp bağırıp ustume yuruyup boşanalım diyor. Kaynana gitmiyor. Bir kaç gundur yanlız kalıyoruz kaynanayla bana oğlundan soğuyayım diye turlu şeyler anlatıyor. Ben ne yapıcam , nolur tecrübeli insanların yardımına ihtiyacım var. Eşimden ayrılmak istemiyorum. Gurur diye bişey kalmadı paspas oldum. Ayrılmaktan korktuğumu biliyorlar. Sanırım beni istemediğini binbir türlü şekilde anlattılar. Ama eşim iyi olduğumuz zamanlarda beni öyle çok sevdiğini söyler ki yine de artık ona da güvenim sarsıldı. Şimdi biliyorum yurumez bu evlilik diyeceksiniz ama ben bu durumlada yuzleşmekten korkuyorum. Lütfen bişeyler soyleyin

bişeyler söyleyelim de sen ezilmeyi kendine görev edinmişsin ayrılmak istemiyorum diyosun nasıl olacak bu iş, adam bildiğinden seni her daim boşanmakla tehdit ediyor ortalıkta bir evlilik kalmamış ki..

Kaynana ölmeden sana rahat yok şu fati6 harbiyeli dizisini izlet eşine belki görür orada kendini

Çok sinirliyim doğru anlatamadım demek ki sonuçta eşimden ayrılmak istemiyorum. Çünkü çok güzel davranışalrı ve fadakarlıklarını da gördüm. Ama zamanla çok büyük bir değişim gösterdi. Bir sinirle gidin dedim ama kaynana yüzünden eşimden ayrılma zoruma gidiyor. Geri çağırdığıma bazen bende pişman oluyorum ama eşimi seviyorum. Belki evden giderse annesini gönderri kendide bir arkadaşının yanına gider sonra ben gidip gönlünü alırım diye düşünmüştüm. Çocukça ve saçma ama çok çaresizim nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum kadın gitmiyor gitmek istemiyor. aramızı bozmak için de var gücüyle çalışıyor kötü niyetli davranıyor. Eşim bana hep çok iyiydi. Sonra zamanla beni şaşırtan garip ve uç davranışlarda bulundu ki evliliğimizin ilk dönemlerinde benim de payım olmuştur bunda. Ama ailesi hiç bırakmadı bizi bozmak için var güçleriyle çalıştılar

Ayrılığınız kaynana değil eşiniz yüzünden olacak. Burada kayananın o kadar az etkisi var ki. Bir erkek istemese ne karısını annesine nede annesini karısına ezdirir. Eşiniz iyi biri falan değil, siz sevginizin esiri olmuşsunuz. Hala kendinizde hata arıyorsunuz. Altınları da vermişsiniz üstüne çektirdiklerine karşılık ödül gibi.

Ne eşiniz nede annesi değişmeyecek. Hani çok seviyorsunuz ayrılmayacaksınız ya. Ömrünüz böyle geçip gidecek, ta ki adam ciddi ciddi boşanma davası açana kadar.

evet yürümez ama o kaynana ile yürümez onu uzak tutarsan yürür kocan hamur gibi anlaşılan oklava kimdeyse onun istediği şekli alıyor.:KK14:

tek sorun kaynanaysa ve boşanmak istemiyosan strateji değiştirmen lazım. birincisi bir insana ondan vazgeçemeyeceğini hissettirirsen en ufak bir şeyde seni gitmekle tehdit eder. gerekirse acından ölmek zorundasın ama asla vazgeçemeyeceğini bilmemesi lazım. dik dur. onlar sana muhtaçmış gibi davran. kocan işi çocukluğa vurmuş sen bırakmak istemiyosun diye.

X