Kaynana

Eşinizde madem annesini biliyor problem etmeyin. Siz eşinize destek olan ve anlayışlı olan taraf olun. Siz ona anlayışlı davranırsaniz onun da size sevgi ve saygısı artar. Bir de ailesi dünyanın en kötüsü bile olsa bunu karşısındaki insandan sürekli duymak zor geliyor insana. Bi eniştem var sürekli annesini kötüler ama ablam annen de şöyle dediği zaman kıyamet kopar, annesi değerlenir. Bu hep böyle yani. Siz kötü derseniz siz kötü olursunuz.
Haklisiniz ben kotu oluyorum hep zaten olani soyledigim halde. Annesini bilsede iste ben onlari ne yaparlarsa yapsinlar asla atamam diyor. Atsin istemiyorum zaten ama istedigim sekilde mesafede koymuyor neler yasattilar bize babasi sokak ortasinda benim yanimda esimi nasil kucuk dusurucu sozler etti bagirdi ama hala baba baba diye konusuyor bu zoruma giden benim

Herkesin anladığı bir dil vardır.KV den demekki çirkef dilden anlıyorsa sende çirkef ol.Getirtme beni oraya derse gel de geleceğin varsa göreceğinde var dersin.
Ben hayatimda ilk kez bu kadar saygisiz yalanci cirkef bir insanla karsilasiyorum gerektigi sekilde karsilik vermeye calissamda onun mertebesine hayatta erisemem :)

Haklisiniz ben kotu oluyorum hep zaten olani soyledigim halde. Annesini bilsede iste ben onlari ne yaparlarsa yapsinlar asla atamam diyor. Atsin istemiyorum zaten ama istedigim sekilde mesafede koymuyor neler yasattilar bize babasi sokak ortasinda benim yanimda esimi nasil kucuk dusurucu sozler etti bagirdi ama hala baba baba diye konusuyor bu zoruma giden benim
Babanız size eşinizin yanında bağırsa siz baba demeyi bırakır mısınız? Sizi cok iyi anlıyorum ama biraz da eşiniz açısından bakmaya çalışın olaylara, empati yapın yani. Tek çocuksunuz ve gitsinler de abim baksın, ablaM baksın deme şansınız yok. Ben yerinizde olsam annesini başka şehre götürmesini desteklerim. Eşim gelince annesini sorar iyi olduğuna sevindim filan derim. Siz bunları yapın arada sırada da galiba annen hastalıktan korkuyor filan gibi çaktırmadan annesiyle ilgili söyleyeceklerimi söylerim. İnanın siz onunla ilgileniyor gibi göründüğünüzde söyledikleriniz eşinizin gözüne batmayacaktır.

Siz olaylara mantikli bakamiyorsunuz ,
Bosuna dememisler gelin kaynana topragna ceker diye kv de mantikli degil hala oglunun evli vs oldugunu kabullenmiyor ,
Anne baba malesef arkadas gibi degil ,dengesiz ya da olmadik bir hareketlerinde iliskiyi koparamiyorsun ,
Kv kotu ,cirkef oyle boyle senin icin el ama esinin annesi ,dogurmus buyutmus ,
Yani hayatinizdan olmedikce cikmayacak ,sorunun cozumu kabullenmek ,
Iletisim kurma sen muhatap olma ,
Oglu muhatap ,gidecek gelecek bunlar normal annesi babasini silemez ,
Maddi sikisikli yasayacaksin ,yasayin
O zaman doner esin ailesine konusur ,biraz yasa gor,
Psikolojik destek alin,
Kabullenme surecnden gecin

Babanız size eşinizin yanında bağırsa siz baba demeyi bırakır mısınız? Sizi cok iyi anlıyorum ama biraz da eşiniz açısından bakmaya çalışın olaylara, empati yapın yani. Tek çocuksunuz ve gitsinler de abim baksın, ablaM baksın deme şansınız yok. Ben yerinizde olsam annesini başka şehre götürmesini desteklerim. Eşim gelince annesini sorar iyi olduğuna sevindim filan derim. Siz bunları yapın arada sırada da galiba annen hastalıktan korkuyor filan gibi çaktırmadan annesiyle ilgili söyleyeceklerimi söylerim. İnanın siz onunla ilgileniyor gibi göründüğünüzde söyledikleriniz eşinizin gözüne batmayacaktır.
Gecen yilda oldu aynisi destekledim hatta kendimde gittim iki sehir gzdik yeni evliydik esimin maasi oraya gitti ama umurlarinda olmadi. Hastayim oluyorum diye apar topar cagirdi bizi gittigimizde hic birseyi yoktu ve hastanelerdende kotu bi sonuc cikmadi soylediginiz asamalari atlattik kadin sadece cocugu yaninda olsun ilgilensin diye yapiyor malesef iyi olmayi denedim o sekildede olmadi

Siz olaylara mantikli bakamiyorsunuz ,
Bosuna dememisler gelin kaynana topragna ceker diye kv de mantikli degil hala oglunun evli vs oldugunu kabullenmiyor ,
Anne baba malesef arkadas gibi degil ,dengesiz ya da olmadik bir hareketlerinde iliskiyi koparamiyorsun ,
Kv kotu ,cirkef oyle boyle senin icin el ama esinin annesi ,dogurmus buyutmus ,
Yani hayatinizdan olmedikce cikmayacak ,sorunun cozumu kabullenmek ,
Iletisim kurma sen muhatap olma ,
Oglu muhatap ,gidecek gelecek bunlar normal annesi babasini silemez ,
Maddi sikisikli yasayacaksin ,yasayin
O zaman doner esin ailesine konusur ,biraz yasa gor,
Psikolojik destek alin,
Kabullenme surecnden gecin
Hakli olabilirsiniz su asamada mantikli dusunemiyor olabilirim en basindan beri kv ile iyi hicbirsey olmadi bana bir corabi nasip degil dugune misafir gibi geldiler gittiler. Yalanlari da cabasi ve bu yuzden onunla ilgili olaylarda bi anda patliyorum hakim olamiyorum kendime esimle tartisiyorum her seferinde

Bence buna karışıp canınızı sıkmayın bırakın hastane hastane gezsin eşiniz.Değişmez çünkü siz canınızı sıktığınızla ve eşinizle ettiğiniz kavgayla kalırsınız.Sizde asla kısmayın kendinizden eşiniz bi yerden sonra aklını başına alır bu şekilde belki.Hamile kalmasanız iyiymiş ama olmuş bi kere sağlıkla gelsin.Sıkmayın canınızı umursamamak en güzel başa çıkma biçimi
Peki umursamadığında daha kötü.olmaz mı? Yani zaten kayınvalide istediğini yaptırmış olacak. Gelinin de umurunda değil, bir şeye karıştığı yok. Oh ne güzel deyip at koşturacak. Yani yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum. Ben de kendi kayınvalidele ilgli sorunları çok kafaya takıyorum. Ama umursamadığımda da dış kapının mandalı muamelesi görür müyüm, beni sallamayayıp rahatına bakar mı diye korkuyorum.

Peki umursamadığında daha kötü.olmaz mı? Yani zaten kayınvalide istediğini yaptırmış olacak. Gelinin de umurunda değil, bir şeye karıştığı yok. Oh ne güzel deyip at koşturacak. Yani yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum. Ben de kendi kayınvalidele ilgli sorunları çok kafaya takıyorum. Ama umursamadığımda da dış kapının mandalı muamelesi görür müyüm, beni sallamayayıp rahatına bakar mı diye korkuyorum.
Evet cagirdikca geliyor istedigimi yapiyor diye seviniyor bu sekildede

Sizinkini bilemeyiz de konu sahibinin eşi onu ezdirmiyormuş

Kv ile muhatap olmayın 10 yılı aşkın süredir evliyim Kv ile toplam telefonda 10 kere konuşmadık

Mesafe iyidir

Aynı şehirdeyiz yılda 3-5 görürüz

Küs değiliz kavgalı değiliz ama sık görüşseydik çoktan birbirimizi boğardık

Eşim tek çocuk değil ben tek çocuğum ama ailem bana bağımlı değil her işlerini yaparlar kendileri olmazsa biner taksiye giderler vs

Ama benim ailem okumuş yazmış yıllarca memurluk yapmış insanlar hastaneyi vs halledebilirler belki sizin Kv halledemiyordur

Bunun için eşinize kızmayın ahh tabii git ama durum malum para da yok de ve sus

Kv ile konuşmaların vs de dinleme

İki günde bir arıyorsa eşin şikayetçi değilse seni ilgilendirmez

Burada kadınlar konu açıyor günde 2-3 kere annemle konuştum diye eşim karışıyor şeklinde herkes karışamaz o kim ki seni ailenden ayırıyor bir telefon konuşmasını çok görüyor diyorlar

Eşiniz de konuşsun siz Kv hakkında düşünmeyin huzurunuzu kaçırmayın

başa çıkamazsın ki çıkmaya da çalışma zaten. muhatap olmayacaksın yapman gerekn ilk şey bu.. Eşin de seni ezdirmiyorsa madem, eşinle annesi arasındaki konuşmalara falan hiç müdahale etme. sorma, sorgulama.. kısacası muhatap olma işte

Gecen yilda oldu aynisi destekledim hatta kendimde gittim iki sehir gzdik yeni evliydik esimin maasi oraya gitti ama umurlarinda olmadi. Hastayim oluyorum diye apar topar cagirdi bizi gittigimizde hic birseyi yoktu ve hastanelerdende kotu bi sonuc cikmadi soylediginiz asamalari atlattik kadin sadece cocugu yaninda olsun ilgilensin diye yapiyor malesef iyi olmayi denedim o sekildede olmadi
O tip kaynanalara iyi olmak riskli bi iş zaten. Ben olsam oldukça mesafeli olurum. Siz eşinize iyi olun. Ona sorup ondan öğrenin. Kadın psikolojik rahatsız anladığım kadarıyla. Bizim bi komşu vardı hastalık hastası. Gerçekten kendini hasta sanıyordu ve doktorlar iyi dedikçe bulamıyorlar diye sürekli başka illere giderdi. Sizinki de onlardan galiba.

Kv ile muhatap olmayın 10 yılı aşkın süredir evliyim Kv ile toplam telefonda 10 kere konuşmadık

Mesafe iyidir

Eşim tek çocuk değil ben tek çocuğum ama ailem bana bağımlı değil her işlerini yaparlar kendileri olmazsa biner taksiye giderler vs

Ama benim ailem okumuş yazmış yıllarca memurluk yapmış insanlar hastaneyi vs halledebilirler belki sizin Kv halledemiyordur

Burada kadınlar konu açıyor günde 2-3 kere annemle konuştum diye eşim karışıyor şeklinde herkes karışamaz o kim ki seni ailenden ayırıyor bir telefon konuşmasını çok görüyor diyorlar

Tesekkur ederim yorumunuz icin ben mesafe koyuyorum biz konusmuyoruz hic zaten ama o bundan anlamiyor tek derdi oglu zaten. Esimi gondermek istemedigimi soyledigimdede o zaman onlari buraya cagiralim burda bakilsinlar diyor yani gondermezsen cagiririm diye bi nevi tehdit bu kendince. Bize zarari olmasa konussun hergun ayirma dusuncesi olmasa gelsin kalsin ben gideyim ama bunlari bile bile kadinin sesine bile tahammulsuzluk basladi bende

O tip kaynanalara iyi olmak riskli bi iş zaten. Ben olsam oldukça mesafeli olurum. Siz eşinize iyi olun. Ona sorup ondan öğrenin. Kadın psikolojik rahatsız anladığım kadarıyla. Bizim bi komşu vardı hastalık hastası. Gerçekten kendini hasta sanıyordu ve doktorlar iyi dedikçe bulamıyorlar diye sürekli başka illere giderdi. Sizinki de onlardan galiba.
Anladim zaten durumu su an oldukca mesafeliyim gorusmek bile istemiyorum ama esim bunu kabul etmiyor bu yuzden ayrilma noktasina gelmistik. Hasta her anlamda zaten babasi bir kere bana sizin gezdiginizi bi yerlere gittiginizi duydukca burda acillik oluyor sabahlara kadar uyuyamiyor demisti dusunun siz piskopatligi artik.. Zamaninda cok agiz dalasina girdik ama su an bir sey olsada arayip tartismiyorm bilmiyorum iyi mi kotu mu ediyorum sessiz mi goruyor bu seferde acaba diye dusunuyorum..

Siz arada kalmayın bence, ben kendi ailemle sorunlarım olduğu için eşimin ailesini kendi ailem gibi gördüm. Bayram olurdu eşimi zorla uyandırıp kv ye gidelim derdim kadın üzülmesin diye. Oğlundan önce beni arardı hasta olsa birşey lazım olsa. Birçok lafını hatasını görmezden geldim ama çocuğum olunca artık dayanamadım ve farkettim ki onlarla iyi olacağım derken kendi yuvamı mahvetmeye başlamıştım. Karakter olarak çok farklıyız, eşim de annesiyle anlaşamıyor ama gene de arıyor, soruyor. Devamlı arayan soran ben artık eşim akşam konuşunca alıyorum teli. Ben de böyle olsun istemezdim ama anlaşmak için iki tarafın da özverili olması gerekiyor. Bir yerde sabır tükeniyor. Size tavsiyem çok sık aramayın, eşinizle görüşsün siz arada pozitif veya negatif olarak yönlendirmeyin. Annesi birşey dediyse eşinize anlatmayın çünkü ona da başka birşey söyler arada siz yalancı durumuna düşersiniz. Hoşlanmıyorsanız görüşmeyin derim. Bayramdır, seyrandır o zamanlar arayın gidin tabiki. Hastaysa farklı bir durum olabilir eşiniz hastaneye götürebilir annesidir görevi, ama sadece ilgiyse meselesi biraz sosyalleşsin, komşusuna gitsin, kurslara gitsin, evde oturdukça biz de kafamıza takıyoruz her şeyi hasta olabiliyoruz.

Tesekkur ederim yorumunuz icin ben mesafe koyuyorum biz konusmuyoruz hic zaten ama o bundan anlamiyor tek derdi oglu zaten. Esimi gondermek istemedigimi soyledigimdede o zaman onlari buraya cagiralim burda bakilsinlar diyor yani gondermezsen cagiririm diye bi nevi tehdit bu kendince. Bize zarari olmasa konussun hergun ayirma dusuncesi olmasa gelsin kalsin ben gideyim ama bunlari bile bile kadinin sesine bile tahammulsuzluk basladi bende

işte onu umursamayın

bakın burada hep yazarım size de yazayım

kv niz yaşlı tanımadığınız bir teyze onu böyle kabul edin

ben komşunuzum bana geldiniz bende bir yaşlı teyze var akrabam imiş

ona nasıl davranırsanız kv ye de öyle davranın

önce bir hoş geldin beş gittin

sonra genel geçer hal hatır

sonra baktın teyze abuk sabuk konuşuyor duymazdan gelir, benimle konuşur lafı çevirirsin

olmadı mı aman teyze boş ver sen öyle düşünüyorsun biz böyle

günümüzde hayat değişti

kimsenin dediği kimseye uymaz ben de sen de değişmeyiz der dönersin arkanı

burada iş biraz da eşinize düşüyor

siz yokken konuşsun

eve taşımasın annesi ile olan ilişkileri

yani gelmeden arasın vs vs gerilmeyin

zira esasen büyük bir sıkıntı yok ama siz geriliyorsunuz bir de hamilesiniz

eşinizle tatsız tartışmalar yaşanmasın

zira o da ne yapsın kadın, benden başka kimi var, bir telefonu da çok görme, hastaymış X şehrine gidilecekmiş nasıl gitsin diye serzenişe başlar ki haklı da olur

bu nedenle nötr olun

sevmeseniz de o eşinizin annesi

siz ilişkinizi azaltın eşiniz de ilişkisini sizden uzakta yaşasın oldu bitti

bu arada babası ile tartıştı da baba baba diyor vs demişsiniz de eşler de tartışıyor sonra neler neler yapıyorlar birlikte

bazı tartışmalar dışarıdan bakınca büyük görünür ama ana baba çocuk arasındaki tartışmalar çabuk unutulur

Mesafe iyidir

Valla benim kayınvalidem baskın bir tip maalesef. sık sık gelmeye çalışıyor. Tabi benim müsait olmam önemli değil. Neyse gelince de özellikle mutfağımı ele geçiriyor. Nasıl tavır alacağımı şaşırdım. Buradaki önerileri izliyorum şu an.

eşine annesiyle ilgili bişey deme zaten eşin seni ezdirmiyormuş yanındaymış baskı yapma kv yi görmezden gel en güzeli bu çünkü stress yapıp onu kafanda büyütme iyiki aynı yerde değilsinz bunada şükret stresten uzak dur bebeğine dikkat et onunda annesi sonuçta arada bakar gelir siz kendi mutluluğunuza bakın ailesinide atamıcagına göre :)

X