Sevgilim beni kullandi ama ondan vazgecemiyorum cunku bu hayatta tek gercek arkadasimdi, ozellikle psikolojik analiz yapabilen varsa soylesin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim hiç tecavüze uğrama korkum yoktur. Çünkü hep kendimi kontrollü gezdiğim de kendimin bilincinde olduğumda birsey olmayacağına inanırım.

Mesela içip içip arkadaşlarla bir evde toplanirsam kendimden geçecek arkadaşlar varsa yada benim yaşamıma uygun değil elbet sonunda birsey olacağını bilirim. O yüzden ne giderim ne içerim.

Insanin kendini bilmesinler alakalı bence
İhtimaller var her zaman. Bilmiyorum ben kimseye güvenmiyorum o konuda. Bu benim yakınımdan da gelebilir en uzağımdanda. Sadece alkol değil, kocam dışında kimsenin yanında kendimi kaybedecek dereceye getirmem. Ama olur ya bi gün canım sıkkın halde yolda yürürüm kafam dalgın olur o ana denk gelir ne yapacağımı şaşarım.
Geçenlerde işten çıktım işlek caddede yürüyorum tepemde güneş var arkamda yürüyen adamın gölgesini gördüm. Aşırı da yorgunum, gölgesi o kadar yakın ki kulaklık takılı döndüm baktım aramızda 1 insan mesafesi var. Kaldırım 1 araba sığacak büyüklükte. Rahatsız oldum ve gösterdim de rahatsız olduğumu.
İnatla arkamdan yürümeye devam etti, birkaç kez döndüm baktım. Görüyorum ki o rahatsız olmuyor. Dikildim köşede önüme geçsin diye. Geçti, ama 2 dk geçmeden adımlarını yavaşlatıp yine arkama geçti. Yemin ediyorum normalde 10 dklık yolum. Korkudan taksiyle gittim eve. Taksici almayacaktı kısa mesafe diye adama yalvardım resmen abi al peşimdeki adamdan rahatsızım diye. Ben o anlarda korkarım. Dalgın yorgun olduğum anlarda korkarım. Belki adamın kötü bi niyeti yoktu ama beni fazlasıyla korkutup rahatsız etmeye yetti

Insanin kendini bilmesinler alakalı bence
Öyle demeyin.
Bindiği minibüste kaçırılıp tecavüz edilip öldürülen kızlar gördü bu ülke (Özgecan).. Daha niceleri..
Maalesef fiziksel erkek gücünün karşısında "av" konumuna düşebiliyoruz. Kendi kontrol edemediğimiz koşullara hapsolabiliyoruz bazen. Tamamen kadının elinde değil maalesef, keşke olsa.

(Ben güpegündüz İstiklal Caddesi kalabalığında taciz edildiğimi bilirim)

Benim bildigim tecavuz zor kullanmak alı koymak uyutmak başka yere aldatıp götürmek bunlar hepsi tecavüz alanına giriyor ama sen kalk reşit olmadığın halde bir erkeğin evine git orda öpüş bir yerlerini oksay sonra içki aldır iç dibine sen bu kadar küçük yaşta büyük oynuyorsun sonra gel buraya tecavüz uğradım de burda hiç bir zorlama yok bile istiye cinsellik yaşanmış ha adam pislik ş... ama kınamak lazımsa kızıda erkeğinde kınayın kızı poh pohlamayın

İhtimaller var her zaman. Bilmiyorum ben kimseye güvenmiyorum o konuda. Bu benim yakınımdan da gelebilir en uzağımdanda. Sadece alkol değil, kocam dışında kimsenin yanında kendimi kaybedecek dereceye getirmem. Ama olur ya bi gün canım sıkkın halde yolda yürürüm kafam dalgın olur o ana denk gelir ne yapacağımı şaşarım.
Geçenlerde işten çıktım işlek caddede yürüyorum tepemde güneş var arkamda yürüyen adamın gölgesini gördüm. Aşırı da yorgunum, gölgesi o kadar yakın ki kulaklık takılı döndüm baktım aramızda 1 insan mesafesi var. Kaldırım 1 araba sığacak büyüklükte. Rahatsız oldum ve gösterdim de rahatsız olduğumu.
İnatla arkamdan yürümeye devam etti, birkaç kez döndüm baktım. Görüyorum ki o rahatsız olmuyor. Dikildim köşede önüme geçsin diye. Geçti, ama 2 dk geçmeden adımlarını yavaşlatıp yine arkama geçti. Yemin ediyorum normalde 10 dklık yolum. Korkudan taksiyle gittim eve. Taksici almayacaktı kısa mesafe diye adama yalvardım resmen abi al peşimdeki adamdan rahatsızım diye. Ben o anlarda korkarım. Dalgın yorgun olduğum anlarda korkarım. Belki adamın kötü bi niyeti yoktu ama beni fazlasıyla korkutup rahatsız etmeye yetti
Şunu unutma sen istemeden kimse sana birsey yapamaz. BU SENI her ortama cesaretlendirmesin ama korkunu da yensin.
Mesela yolda ağlarken yürüdüğün de içini birine dökünce o sana telefon nonu vermezsen yapışmaz. KORKU insanı yer bitirir. Bosver rahat ol ama sınırlarını koru

Öyle demeyin.
Bindiği minibüste kaçırılıp tecavüz edilip öldürülen kızlar gördü bu ülke (Özgecan).. Daha niceleri..
Maalesef fiziksel erkek gücünün karşısında "av" konumuna düşebiliyoruz. Kendi kontrol edemediğimiz koşullara hapsolabiliyoruz bazen. Tamamen kadının elinde değil maalesef, keşke olsa.
Çok nadirdir kadın gücünün erkek gücünü geçtiği durumlar. Lisanslı bir şekilde dövüştüm kendime güvenim var, ancak karşıma iri kıyım birisi gelirse bir yumruk ile bayıltıp yapacağını yapar. İstersem 10 sene dövüşmüş olayım savunamam kendimi. Erkekler maalesef ki güç konusunda kadınların üstünde kalıyorlar ve bunu kadınlara karşı kullanıyorlar

Benim bildigim tecavuz zor kullanmak alı koymak uyutmak başka yere aldatıp götürmek bunlar hepsi tecavüz alanına giriyor ama sen kalk reşit olmadığın halde bir erkeğin evine git orda öpüş bir yerlerini oksay sonra içki aldır iç dibine sen bu kadar küçük yaşta büyük oynuyorsun sonra gel buraya tecavüz uğradım de burda hiç bir zorlama yok bile istiye cinsellik yaşanmış ha adam pislik ş... ama kınamak lazımsa kızıda erkeğinde kınayın kızı poh pohlamayın
Ablam. Allah başına vermesin ancak, hukuk diyor ki kocana bile hayır demene rağmen yaptıysa bu tecavüzdür diyor. Belki baştan istedi ama sonra korktu vazgeçti. Bu tecavüzdür, kafası ayık değilken yapılmış bu tecavüzdür.

Offf gerçekten bu ülkenin eğitim alanında gitmesi gereken bir dünya yol var...

Kardeşim "bana göre tecavüz" diye bir şey yoktur. Tecavüzün tanımı, "iki tarafın onayı olmadan girilen seksüel aktivite"dir. Kafanıza göre "o bence tecavüz değildir" diye abuk subuk şeyler uyduramazsınız.

Kız YAPMA demiş!
İsterse alkollü olsun, isterse öpüşsün, YAPMA dedikten sonrası TE-CA-VÜZ-DÜR!

Şunu unutma sen istemeden kimse sana birsey yapamaz. BU SENI her ortama cesaretlendirmesin ama korkunu da yensin.
Mesela yolda ağlarken yürüdüğün de içini birine dökünce o sana telefon nonu vermezsen yapışmaz. KORKU insanı yer bitirir. Bosver rahat ol ama sınırlarını koru
Ben o konularda aşırı hassasım. Gerek arkadaşlarım bile olsa gereksiz temastan tiksinirim.

Öyle demeyin.

(Ben güpegündüz İstiklal Caddesi kalabalığında taciz edildiğimi bilirim)
Tabiki oyle onlar zaten çok uc noktalar onlara malesef yapacak hic birseyimiz yok 😔
ben kendimizi ne kadar koruyabiliriz onu anlatıyorum mesela bu örnekte ki gibi belki annesi kac kez dedi o çocukla görüşme.. niye alkol 18 yas altına satılmıyor bu gidip alıyor. Evet aklı başında erkek arkadaşıyla 17sinde içen vardır ama büyüklerimizin dediği uçarı kaçarı kızlarımız da malesef sonuc bu...
Keşke evlatlarımız hep söz dinlese anneler babalar korumak için ellerinden geleni yapiyorlar.

Acayip bir duygusal boşluğa düşüp kötü yola dusmeyecegibun garantisi yok. Çünkü bilinçli ilerlemiyor ne denir ne söylenir bilmiyorum ama alıp karşıma konuşmak isterdim

Kadının o anki durumundan faydanlanmakta tecavüze giriyor

Isteği dışında o an akli melikesi yok yada bayılmış hasta

Ya cenazeye tecavüz ediyorlar ille kendi arzusu osu busu değil ki mevzu

Ben kendine çeki düzen vermesinden yanayım hayatının sonu degil ve bilinç altın düzgün şeylerle doldur. Şuan hislerin karışık evet ama herseyden önce kendine bir yönel bundan sonra ne yapacagim diye ?

Hersey bir kizliktan ibaret değil ama onla bunla da birlikte olup kendini degersizlestirme. Kendinin istediği ve değer verenle ol.
Mesela alkol sana yaramıyor bak bırak.
Kendini geliştirmek için kitap oku üniversiteye hazırlan vs ... ses kaydı atılsa keşke 🥲

Yapma demiş zaten sonrasını hatırlamıyor bile öyle yazmış
Adam da yapma dedin ama ben yaptım diyecek değil ya sende istemiydin demiş

Sonuç adam gitmiş pislik iste başka uygun küfürler varda Mune var denmiyor 🤣
Benim bi ayak boşta zaten. Onu da edersem 2 ayak boşa çıkar. 1 günlük ban 1 hafta olur 😂 o yüzden etmiyorumm

Ablam. Allah başına vermesin ancak, hukuk diyor ki kocana bile hayır demene rağmen yaptıysa bu tecavüzdür diyor. Belki baştan istedi ama sonra korktu vazgeçti. Bu tecavüzdür, kafası ayık değilken yapılmış bu tecavüzdür.
Kinamiyorum kiz adina üzuldum inan ama kendi hayatını böyle maf etmesine kızdım tabikide ALLAH kimsenin başına vermesin

Biz sana ne diyelim ki... Sen reşit değilsin, reşit olmayanlara neden alkol satılmaz biliyor musun? Fantezi olsun diye değil işte senin yaşadıkların yaşanmasın diye. Sevgilin de reşit değil veya yeni reşit olmuş bi ÇOCUK.
İki çocuk içmiş, sevişmiş, bir ilişki yaşadığını sanmış. Buna söylenecek çok bi söz yok. Var olduğunu sandığın çoğu şey aslında yok.

Yapma demiş zaten sonrasını hatırlamıyor bile öyle yazmış
Adam da yapma dedin ama ben yaptım diyecek değil ya sende istekliydin demiş

Sonuç adam gitmiş pislik iste başka uygun küfürler varda Mune var denmiyor 🤣
Hayatım bu olayın böyle olduğunu kendisi de hatırlamıyor. Şahsen bu olayda ben iki kişinin rızası olduğunu düşünüyorum. Çünkü sonrasında da yaşanmış ilişki. Ben ilişki istemedim sen bana zorla sahip oldun neyse hadi bi tur daha mı diyor sence konu sahibesi? Burd bahsettiğimiz taraflar ÇOCUK. Neyin ne olduğunu bilmiyorlar. Sorumluluk bilmiyorlar. Karşı tarafı aşırı kötü biri olarak görmedim çocuk o işten sonra ortadan kaybolmamış.

Yahu bu kız reşit olmadan alkol aldırıp çocuğun evine içmeye gidiyor, e özel bölgesine dokunurken kendine hakim olamıyor e bu çocuk da hemen hemen onla aynı yaşta o da hakim olamamıştır ki.İki taraf ta tabi ki haltlar yemiş daha yaşları genç ama bazı insanlar yaşları böyleyken bu durumları yaşamış olabilir.Sonra da tecavuz diye adlandırılıyor.Bunlari yaşaman seni kötü konumda biri yapmaz, psikoloğa gitmelisin bı sure sonra inşallah atlatacaksın.Cocuk bile ağlamış karşısında ilişkimize devam edelim demiş yani kız da çok oturaklı biri değil.Normallestirmiyorum ama sırf cinsiyeti kadın diye de diğerine suç atilmamalı.İki tarafli olan bişey işte sonuçta..

Hayatım bu olayın böyle olduğunu kendisi de hatırlamıyor. Şahsen bu olayda ben iki kişinin rızası olduğunu düşünüyorum. Çünkü sonrasında da yaşanmış ilişki. Ben ilişki istemedim sen bana zorla sahip oldun neyse hadi bi tur daha mı diyor sence konu sahibesi? Burd bahsettiğimiz taraflar ÇOCUK. Neyin ne olduğunu bilmiyorlar. Sorumluluk bilmiyorlar. Karşı tarafı aşırı kötü biri olarak görmedim çocuk o işten sonra ortadan kaybolmamış.
Ondan sonra.kavga yapmışlar barismislar kız korkmuş gider diye bu konuyla ilgili konuşmamışlar gidecek korkusuyla susmuş kız
Sonuçta gitmiş gitmemesi içinde kız herseyi yapmış

Evet yaşi küçük ama evine giderken de icki icerken de markete yollayıp şunları al derken de küçüktü bütün bunlar birleşince olan olmuş

Yaşi küçük olunca değişen bir şey yokki akıllı olucak yaşından ziyade aklını kullanacak simde vazgeçemiyorum diye ağlıyor

Ondan sonra.kavga yapmışlar barismislar kız korkmuş gider diye bu konuyla ilgili konuşmamışlar gidecek korkusuyla susmuş kız
Sonuçta gitmiş gitmemesi içinde kız herseyi yapmış

Evet yaşi küçük ama evine giderken de icki icerken de markete yollayıp şunları al derken de küçüktü bütün bunlar birleşince olan olmuş

Yaşi küçük olunca değişen bir şey yokki akıllı olucak yaşından ziyade aklını kullanacak simde vazgeçemiyorum diye ağlıyor
Evet yani tüm iş konu sahibesinde bitiyor. Olan olmuş artık kendini toparlaması lazım. Çocuğu hayatından çıkarmalı, zorlama varsa gerçekten adli süreç başlamalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X