Kaynanam evimi dösemek istedi

Kader2410

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2017
265
82
kaynanam evimi kendi zevkine göre dösemek istedi ve Hatta bi kac seyide kendi istedigine Göre aldi sanki o oturcakmis gibi Cok sinir oldum hatta gicik oldum kendisine ve 1 senedir daha gecmemis öfkem kendisine cunku herseye karisiyor!!!
Siz olsaniz Nasil bi tepki verirdiniz? Bu duruma ne derdiniz?

kaynanam evimi kendi zevkine göre dösemek istedi ve Hatta bi kac seyide kendi istedigine Göre aldi sanki o oturcakmis gibi Cok sinir oldum hatta gicik oldum kendisine ve 1 senedir daha gecmemis öfkem kendisine cunku herseye karisiyor!!!
Benim evimin de çoğu şeyini kaynanam beğenmiş ama ben hiç sorun yapmadım 3 senedir kendime yeni bir şey aldığım zaman onun fikrini de sorarım ve beni çok sever bu yüzden önemli olan kalp kırmamak nazikçe annecim ben onu değil de bunu beğendim deseniz bence saygı duyar oda

Buna neden izin verdiniz?

İstemediğini güzel bir dille söylemelisin.Bence bilerek yapmıyordur kontrolcü bir yapısı var sanırım.Bizde de benzer durumlar var eşya konusu değil ama söylemezsen bu hakkı sürekli bulur kendisinde

Benim evimin de çoğu şeyini kaynanam beğenmiş ama ben hiç sorun yapmadım 3 senedir kendime yeni bir şey aldığım zaman onun fikrini de sorarım ve beni çok sever bu yüzden önemli olan kalp kırmamak nazikçe annecim ben onu değil de bunu beğendim deseniz bence saygı duyar oda
Beğenmedim deyin bi gün de görün sevgiyi :)))

Annecim denmiyor her kaynanaya sonra kndinin dogurdugunu zannedip oz anneden kiskaniyorlar cesit cesit insan tipi var ahah

Sizin paranızla almıyor herhalde?İsteyen kırılsın ben olsam izin vermezdim ama siz vermişsiniz 1 sene olmuş.Bu durumda nefretiniz biraz anlamsız baştan tepki verseydiniz keşke

Biz eşyalarımızı alırken kaynanamın ruhu bile duymadı. Evi yerleştirdik düğünden 1 hafta önce geldi gördü, morali bozuktu onu götürmedik diye belki de ama umrum olmadı. Kimseyi asla kendi işime karıştırmam. Her şeyimi eşimle ikimiz rahat rahat yaptık. Siz bence o eşyaları değiştirin satın bi şeyler yapın gönlünüze göre dizin.

Kendi parasıyla da alıyor olsa beğenmediğim eşyayı evime sokturmam. İlla benim istediğim olacak diye inat ederse aldırmam gider kendi paramla alırım hangisini istiyorsam.

Valla mobilya bakmaya gitik fikir vermedi. Ama fayanstu mutfaktı yenilendi hepsini o seçmiş. Ben başka şehirdeydim çokta umursamadım. Onların evi onun cebinden çıktı para. Evime perde beğenmiştim. Sonra bir geldim seçmiş beğenmiş almış perdeleri 5 senedir kullanıyorum. Valla sağolsun iyiki almış diyorum. Hiç kırışmıyor keten. Başta kızdım biraz tabi ama onun gözünden bakmak lazım. Kullanışlı olanı biliyorlar ve zevkliyse sorun yok. Birde sizin paranızla nasıl o beğeniyormuş. Çok istiyorsa gitsin benimki gibi alsın gelsin. Git eşinle al hiç karıştırma. Çokta takma olmuş bitmiş.hamilelik çok duygu karmaşası yaratıyor. Nasıl olsa değişecek zamanı gelince. Değiştirirsin takma kafanı. Olmuşa çare yok. Çok takmamak lazım olan sana olur. Canını boşu boşuna sıkarsın. Bazı insanların huyu o. Kötü niyetle yapmıyorlar. Beğendiklerini beğenmenizi istiyorlar. Güzel olduğunu düşünüyorlar. Size kendince en güzelini en kullanışlısını seçiyor aslında. Çokta kötü düşünmemek lazım. Senin için çabalayan birileri var en azından.

Benim bütün mutfağımın yerini dolapta eşyaları değiştirdi 1 sefer hiçte umursamadım.çünkü ben çalışıyordum. O yemek yapıyordu sağolsun. Biraz umursamaz olmak lazım.
Hatta eşimin halası geldiğinde oldu nedense :KK66: kendisi fitnecidir. Neyse bana geldi hala onlar mutfakteyken bıçağın yerini sordu. Zannetti ben kızcam bağırcam. Dedimki siz bilirsiniz siz yerleştirmişiniz. Ben mutfkta hiç birşeyin yerini bilmiyorum dedim güldüm. Salak gibi bak kaldı :) sonra naptım onlar gidince hepsinin yerini değiştirdim. Ne onların kalbini kırdım. Nede onların dediği oldu. Yine eski haline çevirdim. Zaten bir dahada yapmadı. Biraz umursamaz olmak lazım. Bazen ben kendime hayret ediyorum. Ne kadar umursamazmışım diye. Ben evlenince bana aşırı sabır geldi çünkü. Benim akrabalarım bile bana şaşırdı :) en güzeli umursamamak :KK66: bakım keyfinize. Hepsi deli nasıl olsa. Deliyi neden takıyorsunuz ki. İyi niyetle yaptığını düşünün yada. Başka türlü çekilmiyor hayat.

X