Kaynanam her yere beni de sürüklüyor ne yapmalıyım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin evinizin kuralları yok mu? Benim evimde sigara içilmiyor mesela padişahı gelse içtirmem içenin elinden alır sıpıtır atarım. Kadının kendi evi kendi kuralları, bir evde iç güveysi yaşıyorsanız ev sahibi istediği atı koşturur
Adı üstünde ev kuralları diyorsunuz ben buna değinmedim. Burda kızın kendi iradesini kullanması konu olan. Kaynananın gittiği yere gideceksin diye bir kural yok

Ben kayınvalide ile yaşamak süper demedim ki , yapamadıklarımın farkındayım zorluğunun da farkındayım, insanlara “ kayınvalide ile yaşayın süper bir şey “ de demedim öyle cevaplar veriyorsunuz ki sanki ben bunu savunuyorum siz de insanları caydırmaya çalışıyorsunuz 😇 ben eşimle mutluyum dedikçe “ hayır kv ile yaşıyorsun mutlu olamazsın yalan söyleme eşinle çok mutsuzun mutkuluğa hakkın yok kv ile yaşıyorsun” demekte ısrarcısınız tekrar ve son kez söylüyorum evet bu durumu ben kabul ettim bu benim hatam , ama dediğim gibi eşimle çooookkk mutluyum , tekrar söylüyorum kayınvalide ile yaşamayı övmüyorum , ben ne dersem diyim siz diyeceksiniz “ kv ile yaşadığın için eşinle mutlu olmaya hakkın yok” o yüzden size iyi günler diliyorum 😇
Esinle çoook mutluysan çocuğu da doğur otur. Ailen zamanında karşı çıkmış yok seviyorum deyip koştur koştur evlerine gitmişsin .

Annen öldüğünde bile seni umursamayan insanlar bakıcı olarak seni kullanıyor . Yani kusura bakma ha eve yardımcı alırsın hadi kızımın işini de gordureyim dersin aynı mantık . Senin mutluluğuna burada inanmadık çünkü normal insanlar bu durumda mutlu olmaz . Sen mutluysan kocan harika o evde çocuk doguracaksan ne yapalım anlamadım biz de mi gidelim kaynanalara .

Kendi evine sahip olmanın huzuru hiçbir şeye değişilmez, isterse kira olsun isterse 10 metrekareye banyo mutfak salon sığdırılmış olsun, bizde aileden böyle bir teklif gelmedi hoş gelseydi de ikimiz de kabul etmezdik ama her şeye karışmayı hak gören her konuda fikri olan yakın çevre vardır ya onlardan bana gelirdi böyle teklifler, kayınvalidelerin evi büyük kirada oturacağına git orada otur vs diye ağızlarının payını verip sustururdum.

Hep söylerim kayınvalide kanatsız melek olsa ağzı var dili yok biri de olsa ev üstüne ev olmuyor, kayınvalide kendi düzenini korumak ister gelin kendine ait bir düzeni olsun ister, eşinizle tartışsanız kayınvalideniz duyar, eşinize sarılıp televizyon izlemek isteseniz yapamazsınız, biz de genç olduk aşık olduk yeni evli olduk, insan istiyor ki eşiyle başbaşa olsun kavgasına da kur yapmasına da kimse şahit olmasın.
Cok haklisiniz biz bu yüzdrn nisan düğün esya alisverislerini esimle yaptik kimse suan hiçbir konuda agzini acip kelime diyemiyor 😁 esimde tabi çok şükür birey olmus bir insan kimseye tık dedirtmedi mobilyalari ben aldim beyaz esyalari esim aldi dugunu de kapi onunde yaptik çok onemsemedik iki güne milyarlaca para dökene kadar esim bekarken ev almis onun borcunu kapattık oturuyoruz

Yani böyle konulara artık yorum yapmıyorum genelde . Çünkü durum belli kafa yapısı belli inatla bir çocuk patlatıp bu kaosa sonra kocalarınizin harikaligindan bahsediyorsunuz karşınızdakini salak yerine koymayın .

Dört işlem biliyorsaniz eskide değiliz iki yılda ev falan hayal yani . Siz elinizde temizlik bezi çok gezersiniz böyle

bu onun götürmek istediği yere gitmek zorunda olması anlamına gelmez . Evlatlık alınmadı sonuçta
valla söylesin başkasının evinde bak ne oluyor bir iki susar sonra mikser gibi karışır ortalık ta en başında kabul ederek hata yapmış zaten ona diyecek lafım yok ev kiminse onun borusu öter çünkü kalacak yerleri yok para bırıktırmek zorundalar bırıktırseler bile ev almak için parayı bırıktırmek şu devirde artık zor. ancak kiraya çıkarlar .

Cok haklisiniz biz bu yüzdrn nisan düğün esya alisverislerini esimle yaptik kimse suan hiçbir konuda agzini acip kelime diyemiyor 😁 esimde tabi çok şükür birey olmus bir insan kimseye tık dedirtmedi mobilyalari ben aldim beyaz esyalari esim aldi dugunu de kapi onunde yaptik çok onemsemedik iki güne milyarlaca para dökene kadar esim bekarken ev almis onun borcunu kapattık oturuyoruz
Allah size de herkese de yuvasında huzur mutluluk sağlık nasip etsin🙏

Konu sahibinin eşi 32 yaşındaymış şimdi gördüm bu detayı, aile evinde kira vermeden oturan bekar bir adamın asker sonrası düzenli işi olduğunu varsayarsak en az 10 yıldır çalışıyor olması gerekir, bu durumda nasıl hala maddi sıkıntıları oluyor? Kira da olsa ayrı ev açamıyor?

Eşinizin gerçek niyetini öğrenmek için ben ev alma işini istemiyorum kiraya çıkalım deyin. Sonuçta birikim için aynı evde oturuyordunuz birikimden vazgeçince kirada oturmak için sorun kalmıyor. %100 kabul etmeyecek.

Merhabalar ablalarım kardeşlerim henüz 7 aylık evliyim ve kayınvalidemle yaşıyorum birkaç ay önce ektim hastaneye gidecekti kaynanam da orda kalıp çocuklara bakacaktı eltim gece orda kalmak için beni de çağırdı “ annemle sen de gel “ diye ben gitmek istemedim yani sanki kayınvalidemin bekar kızıyım eşim evde oturacak ben kayınvalidemle çocuk bakmaya gidicem , neyse gitmedim ama gündüzüne yine gittim yani neyse, şimdi de görümcem doktora gidecek onun da iki küçük çocuğu var akşam orda kalmak için kayınvalidem yine oraya gidecek e yine beni de çağırıyorlar dediğim gibi eşim evde kalacak ben kayınvalidemle yatıya gidicem çocuk bakmaya bu duruma sinir oluyorum yani evliyim ben artık eşim var sanki kadının bekar kızıyım, bmyle şeyleri annemle konuşmayı akıl almayı çok isterdim ama annem düğünümden 2 hafta sonra vefat etti , ve ne eltim ne de görümcem bana baş sağlığına geldi bu yüzden ısınamıyorum aynı evde kaldığımız için mecbur yakın olmak zorunda kalıyorum sizce abartıyor muyum “ aman git ne olacak “ mı diyorsunuz fikirlerinizi merak ettim
Usulen söylenmiş ve sen de gitmemişsin zaten,sorun ne?

Konu sahibinin eşi 32 yaşındaymış şimdi gördüm bu detayı, aile evinde kira vermeden oturan bekar bir adamın asker sonrası düzenli işi olduğunu varsayarsak en az 10 yıldır çalışıyor olması gerekir, bu durumda nasıl hala maddi sıkıntıları oluyor? Kira da olsa ayrı ev açamıyor?
Adam kurnaz bulmuş saf kızı kira vermeyeyim ev almayayım derdinde... Bir de hemen hamile bırakmış nasıl olsa kız kabul etti diye... 32 yaşındaki adam gayet kurnaz işte.... Anam ile beraber çocuk baksınlar derdinde hayat pahalı mantığında belki adam kızı oyalıyor işte ne olacak... Tek maaşla kira ile bir de bebek uğraşmak istememiş zaten şu anda bu pahalılıkta insanlar ya evlenmiyor ya kaynana yanına yerleşiyor..

Bundan sonra daha çok kaynana ile birlikte oturuyorum diyen daha çok insan duyarız hayat pahalı çünkü...

Eşinizin gerçek niyetini öğrenmek için ben ev alma işini istemiyorum kiraya çıkalım deyin. Sonuçta birikim için aynı evde oturuyordunuz birikimden vazgeçince kirada oturmak için sorun kalmıyor. %100 kabul etmeyecek.
Hamilesin aşkım, evde yalnız kalmana gönlüm razı gelmez hem ilk bebeğimiz olacağı için bebek doğunca bakımına yardım edecek tecrübeli birine ihtiyacın olacak, annneeeeemmm annemmmm 😬

Merhabalar ablalarım kardeşlerim henüz 7 aylık evliyim ve kayınvalidemle yaşıyorum birkaç ay önce ektim hastaneye gidecekti kaynanam da orda kalıp çocuklara bakacaktı eltim gece orda kalmak için beni de çağırdı “ annemle sen de gel “ diye ben gitmek istemedim yani sanki kayınvalidemin bekar kızıyım eşim evde oturacak ben kayınvalidemle çocuk bakmaya gidicem , neyse gitmedim ama gündüzüne yine gittim yani neyse, şimdi de görümcem doktora gidecek onun da iki küçük çocuğu var akşam orda kalmak için kayınvalidem yine oraya gidecek e yine beni de çağırıyorlar dediğim gibi eşim evde kalacak ben kayınvalidemle yatıya gidicem çocuk bakmaya bu duruma sinir oluyorum yani evliyim ben artık eşim var sanki kadının bekar kızıyım, bmyle şeyleri annemle konuşmayı akıl almayı çok isterdim ama annem düğünümden 2 hafta sonra vefat etti , ve ne eltim ne de görümcem bana baş sağlığına geldi bu yüzden ısınamıyorum aynı evde kaldığımız için mecbur yakın olmak zorunda kalıyorum sizce abartıyor muyum “ aman git ne olacak “ mı diyorsunuz fikirlerinizi merak ettim
"ama annem düğünümden 2 hafta sonra vefat etti , ve ne eltim ne de görümcem bana baş sağlığına geldi"
Bu inanılacak gibi değil.Bugün insan düşmanına baş sağlığı diler.Siz artık akraba olmuşsunuz üstelik.Nasıl yapılır bu.
Kesinlikle gitmek zorunda değilsiniz.Sana gel dediklerinde eşim evde yalnız kalmak istemiyor gelemem diyeceksiniz açık ve net.Siz böyle her yere giderseniz sizi ezerler.Sizi çocuk bakımında yardım için istiyorlar.Asla yapmak zorunda değilsiniz.İhtiyaç olur rica edilir annem rahatsız sende gelebilir misin diye.Ama sana başsağlığı dilenmemiş o haklarını da kaybetmişler.
Sonra siz hamilesiniz sizden yardım bekleniyor bu halde.Dik durun

şu anda bu pahalılıkta insanlar ya evlenmiyor ya kaynana yanına yerleşiyor..

Bundan sonra daha çok kaynana ile birlikte oturuyorum diyen daha çok insan duyarız hayat pahalı çünkü...
Evet bence de bundan sonra daha da çoğalacak zira dediğiniz gibi geçinmek çok zorlaştı, konu sahibinin eşi ayrı ev açmayı denememiş bile ama, sende bir işe girersin ikimiz el ele veririz ayrı evimiz olur dememiş baştan beri plan böyleymiş ki kızın ailesi aynı evde oturmalarına itiraz etmiş istememişler.

Evlenip imkanlarını zorlayarak kirada oturan ama sonrasında hiçbir çıkış yolu bulamadığı için hayat pahalılığından ailelerinin yanına taşınanları bir nebze anlarım ama mesela neden çoğunlukla erkek ailesinin yanında yaşıyorlar onu anlamıyorum🤷‍♀️

Konu sahibinin annesi vefat etmiş, babası başka şehirde kardeşleriyle birlikte yaşıyormuş ki adamın da kira mı bilmem ama kendi oturduğu bir evi var, bu tarafta kayınvalide kayınpederle oturmak yerine madem ayrı ev açmıyorlar kızın babasıyla oturabilirler lakin eşi buna da yanaşmaz, işini bahane eder başka bahaneler bulur gitmez, kadın erkek ailesinindir mantığı var çoğunda.

Haykr demeyi ögrenmeniz gerek çünkü çocuk oldugunda sürekli kv karışıcak kendi kafasına göre çocugu büyütücek belki kvnin kucagından bebeginizi bile alamıcaksınız. Bu yüzden maleseff iyi niyetli olmak yeterli olmuyor. Hayır demeyi ögrenin sizi küçük görmüşler çay mevzusunda söyledigi laf bunu açıkça gösteriyor. Şimdiden her isteklerini yapmayın ki çocuk doguncada karışamasın. Ve eşiniz birikim yapıyor mu şuan soruyor musunuz ara sıra ?

Hamdolsun evlilikten dolayı eşimden dolayı 1 kere pişman olmadım ben küçüğüm ama eşim 32 yaşında yaklaşık 4 senelik bir birlikteliğimiz vardı, benim eşimden yana eşimin de benden yana bir problemi yok evliliğimiz çok güzel ilerliyor maşallah sadece bu beraber yaşama işi canımı sıkıypr , kayınvalidem kötü birisi değil bana karışmaz etmez kendi temizliğini de yemeğini de yapar ben de yardım ederim , ben sadece aileye ısınamıyorum ,kalkmışım ailemi başka şehirde bırakmış gelmişim daha 2 gaftalık gelinken annem vefat etmiş ama ne eltim ne görümcem arayıp sormuş kapımı çalmış bu yüzden onlara ısınamıyorum kayınvalidem de aynı şekilde o sırada köydeydi günde arardı oğlunu demezdi ki “gelinim nasıl ver bi onunla konuşayım üzmesin kendini “ falan demezdi anlayacağınız derdim çok da neyse işte
Bu insanların hala niye yüzüne bakıyorsun
Bu insanlar seni nasıl kolaylıkla çocuk bakmaya çağırabiliyor üstelik bebeğinde varmış
Sen kv nin kızı gibi değil beslemesi gibi olmuşun, eşin evde duracak sen ona buna yardıma... Bu duruma senden önce eşin müdahale etmeli sen duymamalısın bile

Annesi babasi icin çalışmıstir

Konu sahibi bir şey sorabilir miyim? Birikim yapip ev alma fikri var ya eşinizin maaşını aldığı zaman hiç dokunmayip kenara mi atıyor parasıni , aile evinde yaşadığınız için illaki o evde harcamalara ortak oluyordur değil mi evlenirken durumu yok diye ayrı ev acamayan adam şimdi nasıl para biriktirip ev alacak olacak iş mi sizce, ki evlerin fiyatları neredeyse haftalık yükselirken nasıl olacakmış o iş hiç sordunuz mu eşinize

Kayınvalidenize söyleyin sizi götüreceğine kocasını götürsün de bari kocanızla baş başa kalın biraz.

Bunu akıl edemeyen insanlara da aman şöyle iyidir böyle iyidir diyip kandırmayın kendinizi.

Birikim planlayan insan ev alacak insan koştur koştur çocuk istemez. Yaşınıza veriyorum ama kandırıldınız. Çocuk olunca annem şöyle yardımcı böyle destek aman çocuk büyüklerle büyüsün masraf çok ev almayalım bebeğe harcayalım bla bla bla..diye gelecek karşınıza.

Aaaa ben niye geliyorum kocamla kalmak varken deyip aşırı sasirin, tövbe tövbe diye de ekleyin bir daha yapmazlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X