Kaynanam hiç yıkanmıyor

75 yaşındaki teyzeye evde temizlik mi yaptırıyorsunuz ki? Onun gözü eskisi gibi görmüyordur ve zamanla yapmaya yapmaya yemek yapmayı unutuyorlar. Teyzeyi yadırgamayın. Bence ona, annecim ben senin rahat etmeni istiyorum bu saatten sonra mutlu olmanı istiyorum deyin. Temizliği yemeği normalde bizlerin olduğu gibi siz yapın. O zaman ev de temiz olur yemek de hallolur. Eşiniz de memnun olur KV de. Allah korusun bu işin yaşlılığı da var. Kadıncağız oğullarının olsun benim olmasa da olur deyip adına yazabileceği evi oğluna yazmış. Oğlu da elbette annesini ortda bırakmayacak. E ben 75 yaşımda olsam gelinim benden temizlik yemek beklese "mecalim yok yavrum kusurabakma" der yapmam. Öyle yani..

Arkadaşlar bende bi kaynana var düşman başına herşeye karışıyor birlikte oturuyoruz nerden kabul ettim bilmiyorum kadın hiç yıkanmıyor tam bir pislik 🤬 bide namaz kılıyor oruç tutuyor neymiş kayınpederim hasta etmiş o zaman tedavi ettirin ya Allah aşkına tuvalet deliğin deki beyaz şeyi söküyor çöp karıştırıyor yemek ayakta yiyor yalan desen gırla bide bişeyi 50 kere söylüyor evde bulaşık sabunu var sıvı el sabunu ile yıkıyor ya eşim hiç bişey demiyor karışma kadına diyor 75 yaşında ben ne yapsam bazen deliler hastanesine şikayet etmek istiyorum mahallede bi deli var gelin alın diye Psikatri doktorunun bi sözü var bize hiç bi zaman gerçek hastalar gelmez hep hasta ettikleri gelir her yer torba kadın çöpten pislikten hoşlanıyor bi yemek kalsa bi gün önceden burnunuza getirir kahvaltı yaparken bunu da yiyin diye dolapta yiyecek bişey olsa bitirin bitirin ya bana bişey söyleyin ne olur akıl verin 😫😫😫😫eşimin sürekli annesini tutmasından bana hakaret etmesinden sıkıldım kaçarak evlendim annemde istemiyor boşanmamı bide bütün kaynanalar böylemi Kadın yemek yapmayı bulaşık çamaşır makinesi açmayı da Bilmez pis bi su pis bi bez akşama kadar sil geç her yer leke leke bide elinde sarı süpürge akşama kadar boş boş çene 🤬🤬🤬🤬🤬🤬
E kendi evine çık bı zahmet o zaman istediğin gibi temiz temiz oturursun. Başkasının evinde yaşayıp ahkam kesmekle olmuyor bu işler. Bende sizin gibi koca derdine düşüp birikim para olmadan milletin evine çöreklenenlerden haz etmiyorum mesela

Ya şikayet etmiyorum hep o kadının haklı olmasından sıkıldım sadece
demekki sürekli haklı çıkaran sizsiniz k.v kendiniz dilemiş evlenmissiniz anne oğul arasını açmaya çalışıyorsunuz kotuleyerek kadına kendi evinde huzur vermeyen siginti muamelesi yaparak ben eşinizi taktir ediyorum annesini o kadar iyi tanıdığı için sizin laflarinizla hareket etmediği için asıl sizi çileden çıkaran da bu sizin eşinize kurduğunuz kelimenizden belli saygınız eşşek nasıl bir yakistirma

Kaçarak evlenirken nerede yaşamayı planlıyordunuz ?
Başka seçeneğiniz var mıydı ? Ayrı evde yaşamak gibi
Genelde kaçarak evlenince kaçınılmaz son kayınvalide yanı oluyor üzgünüm
İmkanın varsa ayrı eve çık, durumun yoksa da kayınvalidenin kurduğu düzene laf söylemek yerine , eşinle birlikte çalışıp ayrı ev imkanı yarat kendine
Ayrıca kayınvalidenize eşşek demeniz hiç hoş değil, lütfen üslubunuzu bir sorgulayın ,

Not; saygı kavramını da bir öğrenin lütfen, göreceksiniz ki hayatınız daha da kolaylaşacak

demekki sürekli haklı çıkaran sizsiniz k.v kendiniz dilemiş evlenmissiniz anne oğul arasını açmaya çalışıyorsunuz kotuleyerek kadına kendi evinde huzur vermeyen siginti muamelesi yaparak ben eşinizi taktir ediyorum annesini o kadar iyi tanıdığı için sizin laflarinizla hareket etmediği için asıl sizi çileden çıkaran da bu sizin eşinize kurduğunuz kelimenizden belli saygınız eşşek nasıl bir yakistirma

Adam insafliymis ya ki sadece hakaretle kaliyormus. Kolundan tutup atmiyor adama da kizdim. Kim kimin annesine karsi bu kadar cirkinlesebilir? dagdan gelmis bagdakini kovacak.

Önce siz konuşma tarzınızı düzeltin lütfen. İnsanlar burda fikirlerini belirtiyor. Üstelik ne olursa olsun sizden büyük birisine de eşşek denmez. O zaman en başta kabul etmeyecektiniz ve kaçmayacaktınız. Madem bu kadar rahatsızsınız bu durumdan, işe girin çalışın. Ekonomik özgürlüğünüz olsun. Ondan sonra istediğinizi yaparsınız.

Babaları bütün çocuklara da mal vermiş erkek çocuklara kendine bi daire ayırmamamış bu Kadın da Kadın olup kendine istememiş sözde bu sene küçük kaynıma gidecekler oda bizde kalıyor ama kimsenin yaptığı bişey yok ve ben usandım inatçı kadın dan laf anlamaz kadından
Kadın olsaydınız da kocanızı ayrı eve ikna etseydiniz :KK53:

Bırde kadın olsaydı mal alsaydı diyor terbiyesiz. Sen kimsin ki sana ait olmayan mallar hakkında kadına laf söylüyorsun. Sende keşke akıllı kadın olsaydında koca diye ölüp kaçmasaydın milletin evine çöreklenmeseydin. Hem malları alın hemde aldıktan sonra istemeyin oldu başka

Adam insafliymis ya ki sadece hakaretle kaliyormus. Kolundan tutup atmiyor adama da kizdim. Kim kimin annesine karsi bu kadar cirkinlesebilir? dagdan gelmis bagdakini kovacak.
aynen bizde de var aynısı annemin evini kendi evi gibi görüp annemi istemiyordu 20 yıl sustu sabretti kadın en son annemi kendi evinden kovmaya kalktı ama annem kolundan tutup kapının dışına koydu..

Belli. Resmen 75 yaşındaki kadını evden kovma planları yapıyor
Sinir tepeme çıktı resmen,var böyle edep yoksunu gelinlerde maalesef.Sen kimsinde eşinin annesine böyle hakaret ediyorsun,ne kadar ayıp.Ne yaşarsa yaşasın edemez.Anlaşamayan görüşmez ama hakaret edemez.

X