Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Ya zaten evli iken aldigi maas yemegine ve evin kirasina gidiyordu bir kismi. Ustunu ben tamamliyordum ve kart borclarini babamin gonderdigi, issizlik maasim ve mevduatla tamamliyordum. Hic bir sekilde gelir gider dengesi yoktu. Dogum parasinin cogunu babam odedi. Ama ailesine sorsaniz para düşkünü benim.
Ben cocuga nafaka da verecegini sanmiyorum. Benden uzak olacaksa hepsi, vermesin de zaten. Ben cocuguma bakarim.
Bu arada dugunde ki altinlar kiralik kasada. Ve kasa safagin adına. Ama anahtar bende. O sirada nufuz cuzdani cikmadigi icin not dusulmustu. Burcu G.. ortak olacak diye. Ama gidip ortak olarak duzelttirme geregi duymamistim.
Simdi sunu dusunmeye basladim. Bunlar cilingirle bankaya gidip almasinlar 😂😂
Yazayim dedim dün. Gidelimde bankaya altinlari alacam diye. Babamda sacmalama, durmusta altinlarin pesine mi dusmus derler dedi. Ben de evet düştüm dedim 😂😂 kisaca yazmadim da.
Ah Burcu bu adam seni hep söğüşlemiş, aşktan gözün mü kör oldu , gerçekten çok sinirlendim, bu evlilik değil bu adam seni sevmiyor, lütfen bu adam için kılını bile kıpırdatma acilen boşan kurtul, başka adam olsa paran yoksa göndereyim diye mesaj atardı bu asalak para istiyor ve sen de yolluyorsun, üstelik üstüne birsürü borç yapmış, yetmemiş altınları kendi adına kasaya koymuş, bacım bu ne saflık, bu aile ve bu şafak seni çatır çutur yer haberin ola , davayı aç kurtul...

Ah Burcu bu adam seni hep söğüşlemiş, aşktan gözün mü kör oldu , gerçekten çok sinirlendim, bu evlilik değil bu adam seni sevmiyor, lütfen bu adam için kılını bile kıpırdatma acilen boşan kurtul, başka adam olsa paran yoksa göndereyim diye mesaj atardı bu asalak para istiyor ve sen de yolluyorsun, üstelik üstüne birsürü borç yapmış, yetmemiş altınları kendi adına kasaya koymuş, bacım bu ne saflık, bu aile ve bu şafak seni çatır çutur yer haberin ola , davayı aç kurtul...
Acaba bana konu başında saldıranlar, ev araba diyenler görselerdi bunlara ne derlerdi 🤭
Benim nufuz cuzdanim henuz gelmemisti. Balayina gidecektik. O yüzden o sirada onun adina acmis bulunduk. Ben de ustune dusmedim ardindan. Olaylarin bu noktaya gelebilecegini dusunmuyordum açıkçası.
Bosanma konusu konusulurken altinlar senin demisti zaten de ailesi yine aklina girerde benden once alırlar düşüncesi oluştu bir kaç gündür 😂

Merhabalar. 8 aylık evliyim. 3 aylık da hamileyim. Simdiden uzunsa kusura bakmayin. Gecen perşembe iftara bana geldiler kaynanamlar ve görümcemler. Oturduk yedik içtik derken konu bayramda köye gitmelerine geldi. Eşim baba siz nasil gideceksiniz dedi. O da senin arabayla dedi. Burcu hamile, Allah korusun acil bir şey çıkar. Gezecegimiz tozacağımız yerler olur. Sen bana sormadan ne diye plan yapıyorsun dedi. Babasi da ben sana arabayi alacaM dedim ya dedi. Ben oturduğum yerden deliriyorum tabii. Ki öyle bir sey demedi. Biz Ankara da oturuyoruz. Köyleri Zonguldak da. Her neyse baba siz Duygu ablalar (Görümcem) Istanbul a gecerken bizi de birakacaklar köye dedin ya dedim. Yoo ben oyle bir sey demedim dedi. Sonradan kaynanam geldi yanımıza. Esim mutfaga geçti. Hanım koy isi yalan oldu dedi. Kaynanam da e ben sordum kac kere. Ise gidecegini soyledi. Napacakmış arabayla demez mi? Görümcem de bırakmasına bırakırız ama köyde arabasiz ne yapacaksiniz demez mi! Koy dedigin bastan sona yürüyerek yarim saat. Sonra Eşim geldi. Kaynanam E isini otobusle çöz. Ben her gun otobüsle ise gidiyorum dedi. Eşim de gezip tozacagimiz yerler var. Ben her gun her saat iste olmayacagim dedi. Alin arabanizi basiniza calin dedi bunun ustune bitanecik kaynanam 🥰 ben yine sustum. Bugün de canim kocam carsamba gunu annemlere gidip arabayi birakcam dedi. Benim tepem atti tabii ki. 2 hafta boyunca arabayla gezeceklermis. Ve ben kocamla ilk bayramimda ve sonrasinda kos kos evde oturacakmisim. Agzima geleni saydim. E ben ne yapayim vermeyip de diyor. Hala benimseyemedi ayri bir ailesi olduğunu. Kaynanamlarin zaten umurlarinda değil. Ve bu kac oldu. Başında belliydi zaten. Düğün gecemde cümbür cemaat eve gelip 2 saat oturdular. Bunun gibi bir sürü olay. Bu kadar ailenden ayrilamayacaktin. Ya da onlar birakamayacakti. Ne diye evlendin - evlendirdiler deyince de susuyor.
8 yıl geçse de bu sorun çözülmeyecek.Bugun bu sebeple tartıştik hatta 🙄Allah kolaylık versin.Ben artık karışmamaya karar verdim dediğim gibi çözülmüyor.

Acaba bana konu başında saldıranlar, ev araba diyenler görselerdi bunlara ne derlerdi 🤭
Benim nufuz cuzdanim henuz gelmemisti. Balayina gidecektik. O yüzden o sirada onun adina acmis bulunduk. Ben de ustune dusmedim ardindan. Olaylarin bu noktaya gelebilecegini dusunmuyordum açıkçası.
Bosanma konusu konusulurken altinlar senin demisti zaten de ailesi yine aklina girerde benden once alırlar düşüncesi oluştu bir kaç gündür 😂
Tedbir koydursanız ama boşanma davası açılmadan konmuyor sanırım

Tedbir koydursanız ama boşanma davası açılmadan konmuyor sanırım
Carsamba gunu mesaj yazacağım. Hem elimde kanitta olur altınları almadığıma dair. Bankada buluşalım bakalim.
Bu surede bir kac depoda buldum. Evde ki bana ait esyalari, ceyizleri koymak icin. Bir an once onlari da halledeyim.

Ya zaten evli iken aldigi maas yemegine ve evin kirasina gidiyordu bir kismi. Ustunu ben tamamliyordum ve kart borclarini babamin gonderdigi, issizlik maasim ve mevduatla tamamliyordum. Hic bir sekilde gelir gider dengesi yoktu. Dogum parasinin cogunu babam odedi. Ama ailesine sorsaniz para düşkünü benim.
Ben cocuga nafaka da verecegini sanmiyorum. Benden uzak olacaksa hepsi, vermesin de zaten. Ben cocuguma bakarim.
Bu arada dugunde ki altinlar kiralik kasada. Ve kasa safagin adına. Ama anahtar bende. O sirada nufuz cuzdani cikmadigi icin not dusulmustu. Burcu G.. ortak olacak diye. Ama gidip ortak olarak duzelttirme geregi duymamistim.
Simdi sunu dusunmeye basladim. Bunlar cilingirle bankaya gidip almasinlar 😂😂
Yazayim dedim dün. Gidelimde bankaya altinlari alacam diye. Babamda sacmalama, durmusta altinlarin pesine mi dusmus derler dedi. Ben de evet düştüm dedim 😂😂 kisaca yazmadim da.

Kasanın müşterek olmasi icin birçok işlem yapiliyor bizimde musterekti. Kimlik fotokopiniz aliniyor, esinizin imzasi vs. Kasaya giremeyebilrsiniz şu an.
Anahtarı kaybettim deyip, anahtar ucreti odeyerek kasaya girebilir maalesef.
Mecbur beraber gideceksiniz kasaya.

Bu adami bosarsaniz maddi olarak daha karlı cikacaksiniz. Telefonun, bilgisayarin faturasi sizin ustunuzeyse onlari alabilirsiniz

Ay adam yüzsüz çıktı iyi mi🫠 öküz ölüp ortaklık bitince ne çirkefleşmişler... sağlam bir boşanma protokolü şart.. ayrıca niye nafaka istemiyorsunuz çocuk için tabiki isteyeceksiniz okulu kıyafeti yemesi içmesi eşek gibi ödemek zorunda.. gökten zembille inmedi çocuk, onun da çocuğu 😒

Adam seni kredi borcuna sokmuş ,altınları da üstüne almış . Lütfen o altınları bir an önce al . Yani o kadar saçma ki sana ait altınların eşinin üzerinde durması .. bu işin sonunda hem altinlardan olacaksın hemde kredi borcuyla kalacaksın gibi geliyor konu sahibi. Lütfen kendine iyi bir avukat bul . Şu an onlarda boşanmayacagini trip attığını düşünüyor . Işler pisleştiginde herşey çok farklı olacak . Huyuna mi gidersin naparsin bilmiyorum acilen altınlarını almalısın

Cekismeli boşanma 6 ay falan sürüyormuş. Bizim zaten temmuzun sonunda bir senemiz bitiyor. 4 ay kaldi. O yuzden direk anlasmali bitsin tek celsede diye düşünüyorum.

Ablam (kuzenim) cekismeli acti davayi mecburen, cunku karsi taraf cirkefti, 6 yilda bosanamadi.

Siddetin her turlusu kanitli delilliydi ustelik ama ex enistenin manyak bi avukati vardi, kizi uc kurus tazminatla ve yoksulluk nafakasiyla sepetlediler.

Maddi yonden zaten bir sey beklemiyordum da. Manevi olarak beni cok şaşırttı 8 gündür. Çok sabırlıyım. Gun gelir devran döner. Yaşanılanları bir bir hepsinin yuzune de vuracağım zamanlar gelecek. Su an şaşkınlıkla izliyorum sadece.
Bence şuan bazı şeylerin farkında değil erkek kişisi. Ailesi de gazladığı için devamlı olarak kendini iyi bir şey yapmış zannediyor. Ama ilerleyen zamanlarda çok pişman olacağına eminim bende. Özellikle bebiş doğduktan sonra. Çünkü genelde erkeklere babalık duygusu doğumdan sonra yükleniyor. O zaman çok pişman olacak işte. Tabi ki o zamana kadar iş işten geçmiş olacak. Siz şimdilik sabredin, güzel gunleriniz yakın olsun inşallah, her şeyden öncesi sağlığınız yerinde olsun, hamileliğiniz tadını çıkarmaya bakın 🙏

Kendi kredi karti kullanmiyordu. Evlendigimizden itibaren benim kredi kartlarından biri onda. Ortalama 150k borc var. Bana ikimiz yarı yariya odeyelim demişti. Ben de o an oke dedim. Ama dusunuyorum. 150binin en fazla 30bini benimdir. Ve bosandigimiz takdirde borc benim ustume geçiyor tamamen, kart uzerime oldugu icin. Ona telefon alindi, pc alindi hepsi benim kartimdan.

Simdi hadi odemiyorum Burcu dese hala boşanma yok gerci. Eve haciz gelir 😂😂 bosanana kadar kart borcunu odesin de. Sonra ne yapiyorsa yapsin.
O kendi çapında zekilik yapiyorsa ben de yapıyorum 🤭🤭
Ne münasebet siz bu şekilde elinizi verip kolunuzu kaptırırsınız.

X