Kaynanam mi haklı ben mi ?

Kaynanam mı haklı ben mi haklıyım?

• Ankete Katılan
    63
Böyle kaynanadan yardım beklemek ayıp olur yada kafasızlık falan olur
Hiiiiiiç uğraşmayın kafanıza dahi takmayın
Bende benzer şeyler yaşadım doğumda ölsem sevincek gibi geliyodu artık
Görüşmemek en iyisi en güzeli gerçekten
Sinir eden yok, laf sokan yok, ağlayıp zırlayan yok oh mis

Evet zaten durup durup uyuyordu. Annemin eve yemek yapıp getirmesini bekledi. Ayağım sis diyor bide yolculuk yapmış sanki benim için geldi. O gece cocuk ağlıyor kızdı ya bana yanımıza bile gelmiyor aklınca trip atıyor. Foto begenmiuolar bide küçücük çocukla kendilerini bir tutuyorlar
Şu sosyal medya oyunlarından vazgeçin bence. Beğenmesin fotoğrafı, ne olacak? Siz kendiniz için paylaşın, hatta ben olsam hiç bebeği paylaşmam ama yine de kendi tercihiniz.
Kayınvalideniz ve şürekasından beklentinizi sıfıra indirin. Sizi de evladınızı da önemsemiyorlarsa ki siz böyle düşünüyorsunuz, öyle diyelim, bunu böyle kabul edin ve önünüze bakın. Sizin kendi çekirdek ailenizi sevmeniz yeterli. Eşiniz, siz ve bebeğiniz, işte bu kadar. Diğerlerini yok sayın. İlla hayatınızda olmak zorundalar mı? Sinir harbi yaşamak hoşunuza gitmiyorsa, bunu bir düşünün.

offff defolsun gitsin yemin ediyorum çok doluyum kv konusunda.
lohusasınız doğurmuşsunuz 3 gün olmuş hala bi laf sokmalar bi karışmalar blender misali. bırak gitsin çok çok iyi olmuş. keşke herkes böyle bilinçli olsa insanları zorlamasalar görüş görüş görüş diye sonra kafayı yemeler

Merhaba hanımlar 24 gunluk anneyim. tedaviyle hamile kaldım 32 yaşındayım. Öncelikle bunları belirtmek istedim.
Kaynanamla düğünden beri 5 yıldır hicbisekilde görüşmüyoruz. Doğumum oldu sabahına geldi bebege takısini falan taktı.neyse eve geldik.bundan sonra başladı. Eve geleceğimiz gün annem market ve pazar alışverişi yapti.(dogum normalde pazartesiydi ama sancim olunca aniden sezaryen oldum.) Eve gelince annem yemek yapmaya koyuldu.kaynanam yoldan geldi yorgunmus odasına gitti uyumaya.kalkinca anneme bu ne kadar az yemek kime yetcek iste oğluna biz bu kadar az yemek yapar mıyız vs.dedi. annemde bozuldu ne yapabilirim sadece 3unuz yiceksinjz falan dedi. Ordan esim anne ne olacak zaten sicak yenmiyo yemek vs dedi. Neyse öyle geçti. Gece bebek emcek agliyo ilk 3 gün falan sütüm gelmedi.ama emzirmeye çalışıyorum gelmese bile mememi veriyorum.kaynanamda Ay yazık çocuğa süt yok boşuna cekiyo kıyamam falan dedi durdu. Sonra esim anne kızın moralini bozma gelir sutu falan dedi. Ben hemen banyoya girdim duş aldım falan kendi kendime kizdim ama bisey demedim.onun istediği hemen uğraşmayalım mama ver çocuğa hemen yatıp uyumak tek amacı o. En son ki Olay da patladım artık. Bebeği emzirmeye çalışıyorum daha 2 gunluk logusayim. Uğraşıyorum bebek agliyo haliyle. Zorla bebeğin ağzına biberon sokmaya calisiyo. Öyle olmaz dedim 5 defa hala biberon sokuyo ağzına. En son esim anne kız yapma diyo diyo ne diye yapıyorsun dedi. O an suratına baktım hem biberonu sokuyo hem guluyo.iyice sinir oldum. En son da bebek agliyo diyo ağlatma göbeği kanar. Ne alaka göbeği kanatmakla benim moralimi bozmaya calisiyo aklınca beni oyuna getircek ki getirdi beni sinirlendirdi. Ona değil ama eşimle kavga ettim sanki esim söylemiş gibi ona kizdim şöyle ki ben yeni anne olmuşum korkuyorum bosey olcak diye bebege neden moralimi bozuyorsunuz bana moral vermeye çalışmak yerine falan diye. Ordan geldi odaya ben kötü niyetle demedim falan dedi. Bende kızına diğer gelinine diyo musun da bu lafları bana diyorsun dedim.benim ayaklarım sis geldim buraya kafama sıçayım gelmeseydim biliyorum böyle olacağını falan dedi. Dedim senin ayağının sisiyle benim ameliyatını karıştırma dedim (benim de ayaklarım sismisti) gitmek de istiyorsan beni bahane etme sakin dedim. Neyse sabah oldu oğlunu kaldırıyor bilet aldırmış kızına gidiyorum ben diyo. Öylece esim bıraktı gitti. Ki yanımda kimse yoktu o hafta anneannem ameliyat oldu annem refakatçi oldu durumu biliyor bilerek bahane etti gitti resmen. Zaten ben burda duramam çok sicak deyip duruyordu. En son esim foto koydu instagrama bebeğin benim kendinin. Onu bile begenmiyplar.gorumcem kaynanam kaynim falan. Bana garezleri var ama bebege bile bunu yapıyorlar. Yorumlarınızı merak ediyorum biraz uzun oldu ama kusura bakmayin
Lohusalık zor

canını sıkma

süt gelir

gelmezse bile mama ver canın sağolsun ben şu an mama veriyorum bebeğime napayım 🤷‍♀️
Kv kaçmış evden ama iyi olmuş kalsa hiç çekemezsin

tek bakarsın hiç canını sıkma emzir bol bol

Kardeşleriniz varmış yada ne bileyim bir şekilde idare ederdiniz. Ona da annem yanımda kalmana gerek yok deyip yollardınız. Ama siz kalmasını istemişsiniz anladığım kadarıyla.. düğünden beri 5 yıldır gelmeyen bir kv den ne bekliyorsunuzki..
Hayir kalmasını istemedim ben hatta doğumdan 1 hafta sonra falan gelcek saniyodum. Esim bi anda söyledi doğum zamanı geleceğini. Annem yanımda kalmana gerek yok diyemem öyle muhabbetim yok bide 15 saatlik yoldan geliyor diyemem esim de kızar.

offff defolsun gitsin yemin ediyorum çok doluyum kv konusunda.
lohusasınız doğurmuşsunuz 3 gün olmuş hala bi laf sokmalar bi karışmalar blender misali. bırak gitsin çok çok iyi olmuş. keşke herkes böyle bilinçli olsa insanları zorlamasalar görüş görüş görüş diye sonra kafayı yemeler
Gitti iyikide gitti ama bu sefer ben istemedim evden kovdum gibil yapti tam istedigi amaca ulasti

Dua etki kocan anasıyla bir olup sana sarmamış.bravo valla
Bu forumda neler okuduk bugüne kadar hastaneden çıkan lohusa yı anasıyla bir olup ağlatanmı,annesiyle taraf olup karısını tokatlayanmı...anneme saygısızlık edemezsin deyip doğum yapmış karısını azarlayanmı..çok korktum yine böyle birşey okuyacağım diye..
Şükredin sadece.. instten beğenseler ne olur beğenmeseler ne?canları cehenneme
Sağlıkla büyütün bebeğinizi

Dua etki kocan anasıyla bir olup sana sarmamış.bravo valla
Bu forumda neler okuduk bugüne kadar hastaneden çıkan lohusa yı anasıyla bir olup ağlatanmı,annesiyle taraf olup karısını tokatlayanmı...anneme saygısızlık edemezsin deyip doğum yapmış karısını azarlayanmı..çok korktum yine böyle birşey okuyacağım diye..
Şükredin sadece.. instten beğenseler ne olur beğenmeseler ne?canları cehenneme
Sağlıkla büyütün bebeğinizi
Tabi bende o gün kaynanamla tartışırken çok ağladım . Tabi orası öyle beğenenler beğenmeselee ne ama yani tavrınız kime bana o yüzden çocuğun olduğu resmi bile begenmiuolar pislikler ne kadar lanetler

Tabi bende o gün kaynanamla tartışırken çok ağladım . Tabi orası öyle beğenenler beğenmeselee ne ama yani tavrınız kime bana o yüzden çocuğun olduğu resmi bile begenmiuolar pislikler ne kadar lanetler
Allah belalarını versin lohusa kadını ağlatmak nedir bunlar nasıl insan ya...aymısı bende de az ağlatmadılar beni az kahretmediler.Belalarını buldularmı evet fazlasıyla ...zerre üzülmedim dahada beter olsunlar

Allah belalarını versin lohusa kadını ağlatmak nedir bunlar nasıl insan ya...aymısı bende de az ağlatmadılar beni az kahretmediler.Belalarını buldularmı evet fazlasıyla ...zerre üzülmedim dahada beter olsunlar
Evet ağladım hemde 2 gunluk logusaydim kaynanama hem soyleniyodum hem ağlıyodum.o da orda ayağım sis kafama sıçayım gelmeseydim diyodu. Allah sorsun hesabını. Bir daha kesinlikle 5 sene değil hiç gorusmicem. Uzaktalar torunlarını da goremesinler

Böyle kaynanadan yardım beklemek ayıp olur yada kafasızlık falan olur
Hiiiiiiç uğraşmayın kafanıza dahi takmayın
Bende benzer şeyler yaşadım doğumda ölsem sevincek gibi geliyodu artık
Görüşmemek en iyisi en güzeli gerçekten
Sinir eden yok, laf sokan yok, ağlayıp zırlayan yok oh mis
Aynen biberonu çocuğa veriyor böyle olmaz diyorum defalarca suratına bakıyorum gülüyor bide terbiyesiz. Cocuk nasıl ağlıyor. Sanki o seviniyor. Sonra meme verince çocuğa göbeği kanar diyor. Sen biberonu zorla ağzına verince kanamiyo mu. Sinir oluyorum

Merhaba hanımlar 24 gunluk anneyim. tedaviyle hamile kaldım 32 yaşındayım. Öncelikle bunları belirtmek istedim.
Kaynanamla düğünden beri 5 yıldır hicbisekilde görüşmüyoruz. Doğumum oldu sabahına geldi bebege takısini falan taktı.neyse eve geldik.bundan sonra başladı. Eve geleceğimiz gün annem market ve pazar alışverişi yapti.(dogum normalde pazartesiydi ama sancim olunca aniden sezaryen oldum.) Eve gelince annem yemek yapmaya koyuldu.kaynanam yoldan geldi yorgunmus odasına gitti uyumaya.kalkinca anneme bu ne kadar az yemek kime yetcek iste oğluna biz bu kadar az yemek yapar mıyız vs.dedi. annemde bozuldu ne yapabilirim sadece 3unuz yiceksinjz falan dedi. Ordan esim anne ne olacak zaten sicak yenmiyo yemek vs dedi. Neyse öyle geçti. Gece bebek emcek agliyo ilk 3 gün falan sütüm gelmedi.ama emzirmeye çalışıyorum gelmese bile mememi veriyorum.kaynanamda Ay yazık çocuğa süt yok boşuna cekiyo kıyamam falan dedi durdu. Sonra esim anne kızın moralini bozma gelir sutu falan dedi. Ben hemen banyoya girdim duş aldım falan kendi kendime kizdim ama bisey demedim.onun istediği hemen uğraşmayalım mama ver çocuğa hemen yatıp uyumak tek amacı o. En son ki Olay da patladım artık. Bebeği emzirmeye çalışıyorum daha 2 gunluk logusayim. Uğraşıyorum bebek agliyo haliyle. Zorla bebeğin ağzına biberon sokmaya calisiyo. Öyle olmaz dedim 5 defa hala biberon sokuyo ağzına. En son esim anne kız yapma diyo diyo ne diye yapıyorsun dedi. O an suratına baktım hem biberonu sokuyo hem guluyo.iyice sinir oldum. En son da bebek agliyo diyo ağlatma göbeği kanar. Ne alaka göbeği kanatmakla benim moralimi bozmaya calisiyo aklınca beni oyuna getircek ki getirdi beni sinirlendirdi. Ona değil ama eşimle kavga ettim sanki esim söylemiş gibi ona kizdim şöyle ki ben yeni anne olmuşum korkuyorum bosey olcak diye bebege neden moralimi bozuyorsunuz bana moral vermeye çalışmak yerine falan diye. Ordan geldi odaya ben kötü niyetle demedim falan dedi. Bende kızına diğer gelinine diyo musun da bu lafları bana diyorsun dedim.benim ayaklarım sis geldim buraya kafama sıçayım gelmeseydim biliyorum böyle olacağını falan dedi. Dedim senin ayağının sisiyle benim ameliyatını karıştırma dedim (benim de ayaklarım sismisti) gitmek de istiyorsan beni bahane etme sakin dedim. Neyse sabah oldu oğlunu kaldırıyor bilet aldırmış kızına gidiyorum ben diyo. Öylece esim bıraktı gitti. Ki yanımda kimse yoktu o hafta anneannem ameliyat oldu annem refakatçi oldu durumu biliyor bilerek bahane etti gitti resmen. Zaten ben burda duramam çok sicak deyip duruyordu. En son esim foto koydu instagrama bebeğin benim kendinin. Onu bile begenmiyplar.gorumcem kaynanam kaynim falan. Bana garezleri var ama bebege bile bunu yapıyorlar. Yorumlarınızı merak ediyorum biraz uzun oldu ama kusura bakmayin
Aynı durumu bende yaşadım. En son senin durumundayken 2.günümde böyle bir atışma oldu. Bende anne sen mezun vereli kaç yıl oldu dedim. Eşim epey gülmüştü. Bende güldüm. Bi kaç sefer daha tekrarlayınca Sabahtan akşama süt paketlemem gerekmiyor yettiği kadar yetmediği kader demiştim. Ama içimden asıl çıkmaya çalışan duyguları tahmin bile edemezsiniz 🤭Kendinizi ezdirmeyin yeri geliyor annemize bile cavrıyoruz o da anne sayılır biz onların nazını çekiyorsak madem kızları gibi onlarda bizimkini çekecek. Yalnız büyük hata yapmışsın eşin seni savunurken neden ona patlıyorsun ki.. Git muhatabına söylen. Ayrıca da gülerek laf sokmak kadar mükemmel birşey yokmuş onu da o zaman anladım. Sende yuvandaki huzuru koru. Annesi dedi diye eşine gard alma. Rabbim sağlıkla huzurla büyütmenizi nasip eylesin.

Benim annem 4 tane çocuk doğurmuş kadın ablamin cocuklari oldu ablam annemle arastirarak doktorlara sorarak cocuklari buyutuyorlar (cocuklar ikiz) annem diyorki biz çocuk buyutmeyi bilmiyormuşuz herseyi yanlış biliyormuşum dedi kadın. Şimdi okuyunca yazdiklarini annemin lafi geliyor aklima çok çocuk dogurmakla bilgili olunmuyor herseyede karisilmaz

Umurunda bile olmasın canım bir bebegi en çok annesi düşünür o aranmaya gelmiş kavgaya gelmiş sen lahana kadına bebekle ilgi tamam akıl ver hani tecrübelerin ama bu da yapılmaz bu resmen sinir etmeye cabalamaktir günahtır yaa hiicc de kafana bile takma bebeğine ve eşine odaklan

Benim annem 4 tane çocuk doğurmuş kadın ablamin cocuklari oldu ablam annemle arastirarak doktorlara sorarak cocuklari buyutuyorlar (cocuklar ikiz) annem diyorki biz çocuk buyutmeyi bilmiyormuşuz herseyi yanlış biliyormuşum dedi kadın. Şimdi okuyunca yazdiklarini annemin lafi geliyor aklima çok çocuk dogurmakla bilgili olunmuyor herseyede karisilmaz
Anne dediğin böyle olur gerçekten. Benimki anne değildi kaynana olarak görüyor her şeyi o biliyor moralimi bozacak kavga edecek ki gitsin bahanesi olsun ki oldu

Umurunda bile olmasın canım bir bebegi en çok annesi düşünür o aranmaya gelmiş kavgaya gelmiş sen lahana kadına bebekle ilgi tamam akıl ver hani tecrübelerin ama bu da yapılmaz bu resmen sinir etmeye cabalamaktir günahtır yaa hiicc de kafana bile takma bebeğine ve eşine odaklan
Artık gecti daha da görmeyeceğim kendileri kaybetti. Amacı torun görmek değil beni sinir etmek

X