Kaynanam Sürekli İlgi İstiyor

Bence niye mesafelisin diye soru gelirse böyle şöyle en başında ben sizin mesajlarınızı gördüm buyuzden böyleyim dersen nişanlın sende az değilsin deme ihtimali var gizli okudugun için. Ben sanmıyorum malesef ah yazık içine atmış diyeceğini o tip insanlar dahada tepeye cikar

Madem dönüşün olmadığını düşünüyorsun sınırlarını çizeceksin. Niye köşe koltuk yerine çekyat aldın mesela.
Ben bunu seviyorum bunu istiyorum diyecektin. He bunu cazgırlıkla yapmak zorunda değilsin.
Senelerce köşe koltuk kullandım sonrasında normal takım aldım. Köşe koltuğum çok daha kullanışlıydı ayrıca.

Hayatını yönetmek isteyecek izin vermeyeceksin, huzursuzluk çıkarıyor diye vazgeçmeyeceksin.
Annene haftada bir gidiyorsan o surat yapıyor diye vazgeçmeyeceksin mesela. Yada arkadaşlarınla gezmeye gidiyorsan ve buna laf ediyorsa ıkınıp sıkılmayacaksın. Gezip geleceksin laf sokarsa yine yapacaksın.
Yemeğini evinde yiyeceksin, kv nin düzenli temizliğini yapmayacaksın, her misafiri geldiğinde sende gitmeyeceksin. O güne başka plan yapacaksın. Neden gelmedin derse "yaşları bana göre değil sıkılıyorum, benim arkadaşlarım geldiğinde muhabbetimiz seni sıkabilir saygı duyarım bende de bu oluyor" diyeceksin. Ama herşey dozajında olacak küs gibide davranmayacaksın.
Seni yönetmesine izin vermedikçe bir süre sonra oda yapamadığını anlayıp vazgeçecek. İlk zamanlar güç savaşı olacak aranızda, ama bitecek. Yeter ki maşa olarak eşini kullanma evliliğin yıpranmasın. Söylemen gerekeni kendin söyle, evine geç kapat kapını.

Esinizde size hak verme potansiyeli olsa hic bu duruma getirmeden annesine "ayar verirdi" o mesajlarda. Kendi aralarinda bile sizi korumuyorsa, asıl o zaman korkun..cünkü esiniz size hakli oldugunuz yerde bile "anamdir" diye hak vermez. Hepimiz yeri geldiginde esimize caktirmadan ailemizi frenlemisizdir. Geri kalanina da vurdum duymaz olacaksiniz. Biraksak herkes hayatimiza karisir, ama buna ne esim nede ben izin vermiyoruz.

Sonuna kadar katılıyorum. Güç savaşı en iyisinde bile oluyor. Bi gün kayınvalidem şey dedi görümceme “ yarın abinler evde bulgur pilavı arttı yeriz birlikte”. Sesimi çıkarmadım eşime dedim ki dışarda yiyelim mi hayatım. Çıktık dışarda yedik döndüğümüzde kayınvalidemi çaya çağırdık surat 5 karış suratımıza bile bakmadı gelmem ben dedi ağlamış gibiydi. Hala devam ettirir o güç savaşını mesela. Eşlerle ara bozuluyor bu dönemde anlatıyorsun anlamıyorlar.

Bu kadın seni boşatir. Aynılarını sevgiliyken yaşadım ve çok alttan aldım sevgilim mutlu olsun diye , şimdi alttan filan alamıyorum tahammülüm bitti eşim diyor ki sen çok değiştin evlenince artık istediğini aldın vs vs. Şimdiki aklım olsa o zaman da alttan almazdım mutlaka soğuk davranmaya devam et sana trip atarsa alttan alma ve msjlari okudugindsn da sakin bahsetme

Evlendikten sonra apartman sorunlarına maruz kalanlardan şanslısınız ama ben sanmıyorum ki tavsiyeleri dinleyip nişan atasınız

Ah yavrucum ahh... Keşke o nişanlılık zamanlarına geri dönebilsem. Evet çok acı çekerdim ama böyle kendini muhtar sanan kvnin eline düşmezdim. Böyle normal konuşuyorduk kv ile ev temizliği ile alakalı. Bana dedi ki işte bazı kadınlar eve temizlikçi çağırıyor. Ben de dedim olabilir hasta olabilir çalışıyor olabilir. Ben de çalışıyorum yetişemediğim zaman ben de çağırabilirim dedim. Birkaç gün sonra eşim geldi. Bir tanıdık varmış eşi eve sürekli yardımcı çağırıyormuş kocası onu boşamış. Anlatıyor böyle. Annesi söylemiş anlatmış da hep bu yönde yönlendirir oğlunu benim eşim de anneci. O sana istediği şeyi söyler laf sokar hakaret eder. Ama sen asla onun annesine bir şey diyemezsin. Yer sallanır kıyamet kopar Alimallah. Seninki de anneci gözüküyor. Çok üzgünüm senin adına. Gözlerin evlenince açılır o zaman derin bir ahh çekersin

Zaten akrabaları hep çok uzakta şehir dışında vs öyle çok gidip gelmeleri yok. 6 aydır bi kere bi akrabaları gelmedi misafirliğe. Bir Tane yengesi var yakında oturan o arada gider gelir onu da çok seviyorum çok ileri görüşlü çok yeni çağ insanı bi kadın hep benim kv ye der benim de oğlum var hiç karışmam nasıl mutlu olacaksa öyle yapsın her şeyi falan çaktırmadan yol göstermeye çalışır biliyor nazlı olduğunu cünkü. Kendi ailemin gelme konusunda da nişanlım her zaman anneme der anne gelir bizde kalırsın her zaman diye. Fazladan bi yatak odamızda var. Hep der çocuk olunca annen gelir kalır rahat rahat diye. O annemi çok seviyor. Köşe konusunda annemde ablamda dedi iki koltuk al yatakta olur misafirin gelince salonda yatırma orda yatır vs diye aslında ben kendi ailemi dinlemek istedim. Düzenli temizlik konusunda nişanlımla konuştum bir apartman da oturacaksak bu algı zamanla bir eve dönüşümesin her hafta düzenli temizlik HEr akşam düzenli birlikte yemek kabul etmem dedim biz yeni evliyiz tabiki birlikte yeriz ama arada oraya da gideriz bazen dışarı çıkarız gezeriz akşam yemek yapmak istemezsin yorgun olursun vs gider orada yeriz falan dedi. Temizlik için tabik ömür boyu elimi sürmem demiyorum büyük temizliği olur hasta olur bi sey olur arada bir yardımlaşma olur ama düzene binmeyerek olur. Ben çalışıyorum hafta da bir gün iznim var sana mı vakit ayırym dinleneym mi kendi evimizi temizlym dedim. Annem bizi çok hamarat yetiştirdi ama ben hep bilmiyorumu oynuyorum ay dayanamam yapamam beceremem zaten hastalığım var astımım var yorulamam vs oda tabiki her zaman demiyorum zaten dedi. Birde görümcemden yana şanslıyım o farkında her şeyin yeri geliyor kızıyo annesine yaşlarımız yakın güzel bi dostluğumuz var bana çok çok destek oldu her konuda. Nişanlım bi hatalarını yüzüne vursa Ben doldurdum sanar ama görümcem söyleyince anlıyor evet yanlış demek ki gerçekten diyor en azından

Ah canım , durumu o kadar iyi niyetli yorumluyorsun ki..
Bir kere kv nazlı degil, anasinin gözü ve art niyetli.
Ayrica neden siz kv evini arada bir de olsa temizleyeceksiniz ki? Nisanliniz da sizden bunu bekliyor? Siz evlenince kvnizin eli ayağı mi tutmayacak? Bugune kadar temizliğini nasil yapiyorsa yine yapsin. Size mi güvenip bu yaşlara gelmiş? Iyi niyetli bakiyorsunuz dedim yaa iste bu da bir örnek. Kendinizi kv evinin temizliginden sorumlu tutuyorsunuz.
Gorumceyle abla kardes olmayin. Olamazsiniz çünkü. Iyi geçinen, geçinmeye çalışan gelin görümce olun yine. Ne olursa olsun o, onun annesi.
Tabii burdaki tecrübe sahibi uyeler ne derse desin siz de tecrübe etmeden anlayamayacaksiniz.
Üzgünüm ama malesef ayni apartmanda oturmayi kabul ederek sorunlu bir hayata adim atmissiniz.
Dilerim bir mucize olur ve biz yaniliriz. Gercekten üzüldüm size çünkü goz gore gore atese atıyorsunuz kendinizi.

Kusura bakma ama hayal dünyasında yaşıyorsun. Ne diyecekti nişanlın? Anneme temizliğe git mi? Görümcene de pek güvenme; annesi sonuçta. Ne kadar kızsa da onun yanında olur.

Kerem bürsinin bu aralar çıkan videosu gibi bir tepki veresim var ama banlancam diye korkuyorum.

Onun yerine seni tebrik edip gidicem konu sahibi.
Bile bile hayatını cehenneme çevireceğin için,
Dünyada erkek kalmamış gibi gidip anasına seninle koz paylaşmasını söyleyen o süt kuzusuyla evleneceğin için.
Tüm bunlara rağmen derdin hala mesajları söyleyeyim mi olduğu için... alnından öpüyorum seni.

Haa ama o sevgi dediğin şey var ya ona bi 8 ay falan veriyorum. Konun burda ibretlik kalsın diğer açacaklarına referans olur. Ayrıca bu saatten sonra ne yaşayacaksan sana müstehak olacaktır. O yüzden kimsenin empati yapmasını da bekleme.

Başta bunları farketmişken kaç. Hayat kimsenin egolarını çekcek kadar kısa değil. Allah izin verir de evladım olursa çocuğum evlendikten sonra tek düşüneceğim şey yuvasının huzuru olur. Mutlu mu bunu düşünürüm. Nedense nasıl huzurlarını bozabilirim diye düşünüyor bazı insanlar. Hayatını heba etme. Evlendikten sonra o benim annem olacak. Doğru. Ama artık evli olduğunu anlaması uzun zaman alacak.

Niye evi kabul etmeyince evlenmiyormuş

Ayrıl
Sırf bu laftan ötürü ayrıl

En az hasarla nasıl atlatırsınız: el-cevap: boşanarak

Şu yazdıklarınız bi okuyun yaaa. Adam asla annemin evini temizleme ne münasebet demiyor da her zaman yapmazsın tabi diyor. Ara sıra orda yeriz diyor. Annesi kozlarımı paylaşacağım deyince paylaş TATLIM diyor. Annesi de tamam minik oğlum demiş mi? Cidden minik de ondan diyorum. Bir şey soracağım? Sizin oralarda evlenemeyince size bir şey mi diyorlar? Baskı falan mı görüyorsunuz. Ailenizden kaçmak için mi evleniyorsunuz? Böyle bahaneleriniz yoksa çok seviyorum diyorsanız, size saygı duymayıp ya anacığımın dibi ya da beni unut diyen bir adamı mı seviyorsunuz? Bu kadar mı lazım size bir koca? Ne olacak bir erkeğin ağzının içine Bakan bu kadıların hali. Kusura bakmayın. Sizi bir sene sonra kv nin perdelerini asarken, kocanızı da sizi ezerken görüyorum. Siz de hala ama beni seviyor diye avunursunuz. Nişanlınızdan ayrılmanızdan ödü kopan anneniz de aynen şunu der: aman bunları çekmeyen mi var? Dertsiz gelin mi var? Alışırsın, sus otur

Sizin nişanlınız baştan aşağı falso. Sen yemek yapmak istemezsin oraya gideriz ne demek. Çalışsanda yemekleri sen yapacaksın demek. Arada bir gider temizlersin ne demek? Adamın annesini ve annesiyle olan mesajlarını söylemiyorum bile. Evleniyorsunuz sonra da ama öncesinde böyle değildi diyorsunuz. Böyle işte siz görmek istemiyorsunuz.

Ölüp bitiyor nişanlınız sizin için tabii. Onun yaptığını siz yapın. Burada oturmak için diretirsen ayrılırım deyin görün gününüzü. O sizin yaptığınız gibi siner mi acaba?

Yok gerçekten bu ülkede erkekler kadınlardan üstün bence. Parmaklarında oynatıyorlar kadınları. Çalışan kadın olması da fark etmiyor. Adamların bir lafına bakıyor herşey. Ya bu ev ya ayrılırız diyen adama aynı şartı kadın sunsa kapının önüne konur. Adamlar kendi kıymetini biliyor. Darısı sizin de başınıza.

Bunların hepsi ataerkilliğin getirisi. Bu kafa oldukça kadınların çalışması da bir işe yaramaz. Annenden babandan önce sen savunacaksın hakkını. Mesela konu sahibinin en baştan rest çekmesi lazımdı. Erkek mi yok? 40 yaşında evlensin ama adam gibi adamla evlensin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…