Kaynanam..

Mine50

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2016
65
33
32
Kızlar 3 aylık evliyim annem 10 yıldır rahatsız 60 yaşlarında felan şunu diyebilirim bi camını silmedi gelinleri ben vardım inanın gorumceydim gelinimiz gelir sürat asardi yemekleri ben yapıp önüne koyardim pastasina kadar bir dilim alınca sevinirdim SIMDI EVLENDIM annem bana hiç sevgi vermedi kaynanam da anne sevgisi aradim kızım kızım derdi nisanliyken evlendik yakın evimiz inanın her gün evine gittim evini temizledim yemeğini yaptım 2 ay öğle geçti sonra bi baktım günlük böyle ben kendi evimi unutuyorum gitmedim bahane buldu esim yoruluyorum bilmem ne.. kaynanam ve kayinbabam mutlu değiller evlerinde huzur yok sigara içiyor ikiside ayrı ayrı yatıyor felan esim ve ben de huzur bulmuyoruz oraya gidince pek gitmiyoruz.. nasıl desem kziim diyen kaynanam hafta da bir gidince evlerine.. bizim eve geldi oturdu OGLUM OLDU GULUM OLDU EVERDIM ELIN OLDU dedi SEN BENIM KIZIM DEGILSIN BUNU UNUTMA BENIM BEKLENTILERIM VAR dedi.. ben sok oldum sustum inanın cok özgür BUYUDUM ailem kirmazdi beni.. bu kadar sabırlı olacağımı düşünmedim saydi saydı.. hali yikamis ben gitmemisim neymiş OZUR YEMEGINE davet etmeni bekledim diyor inanın kızlar bana gel yardim et demedi ve bilmiyordum bile bende özür dileenecek bir şey yapmadım dedim.. Ben evde yatiyorum birden kapı açıldı peynir getirmiş kaynanam EVIMIN ANAHTARI kaynanamda da varmış şok oldum evi onlar tuttu ama hadi çıplak olsaydım esim evde olsaydı ya bu rahatlik ne? Inanın kirilmasin diye agzimi açıp istemedim sustum okula gidince eve girer diye yatak odamın kapısını kitliyorum gidiyorum.. evdeysem kapının arkasında anahtar duruyor girmesin diye.. pogaca yaglama su bu ne yaparsam evde götürdüm eline saglik diyeceği yerde bunları misafirlerim gelecek onlara yaptın sandım diye trip attı.. ya ALLAHTAN KORK ALLAHTAN aksama kadar okuldayim kpss ev işi yemek su bu.. sen 45 yasindasin ev hanimsin kendi işini kendin yap.. onu geçtim annem bize geldi kaynanam da var bana diyor ki annemin yanında Düğün videosunu aldın mi felan bende hayr dedim BEN GELINDEN DAHA GUZELDIM COK MERAK ETTIM kendimi diyor bu espiri bile olsa söylenmez annem baktı bana üzüldü.. ESIM COK IYI BENI EZDIRMEZ ama ailemen fazla yapabileceğim evi taşımak uzağa dedi bende tamam taşı dedim... o bile çare olmaz biliyorum kendi evi dura dura eltimin evi çarşıda ya oraya gittikçe onda kalıyor asil üzüldüğüm sinir olduğum şey IHTIYATLI BIRI DEGIL çok cahil..

Uzak dur bu kadından. Hiçbi işini yapma bence. Haftada bir görüş o bile fazla

Kayınvalideniz sizi sevmek zorunda değil zira sizde öyle
Az beklenti çok huzur
Eşinizde farkında sanırım durumun
Kendi yuvanızın huzuru için asgari düzeyde görüşün

Niçin kayınvalidenize karsı bu kadar verici oldunuz ?
Kuzum evine çağırıyor gidince duramiyorum utanıyorum felan kendi ağzıyla istiyor birşeyler bende şaşırıyorum.. artık yapmıyorum hani nasıl desem canim yoruldum zamanında kendi annem yıprattı 15 yıldır rahatsızdı ama psikolojik şimdi kaynanam.. baktım olmuyor bende haftada bir gidiyorum ama mesela bugun beni 5 kez aradi yine evine çağırıyor bende gitmiyorum

Şaka yapmış ne var ben gelinden güzelim dediyse annenin yanında

Abartmayın ne olur her sözü

Uzaklaşsanız bu seeferde sizde kalır yatar

Canım cirkinin kaderi güzel olur baksana mi neye diyor BENI ASAGILIYOR hep atsam fotomu guzel de bir kızım bana bunlari demeye hakkı yok

İyi de arkadaşım baştan alıştırmışsın.
Görevin olmuş yapmayınca da nankör olmuşsun.
Kendi evime zor yetiyorum belim ağrıyor de.
Fazla yüz vermişsin.

Ben konunun sizin gelinlerinizle olan alakasını anlayamadım. Ama şunu söyleyeyim onlar el kızı. Temizlikçi değiller, annenizin evini temizlemek onların sorumluluğu değil. Aynı şekilde siz de köle değilsiniz. Verdikçe beklerler. Kimseye hizmet etmek, evini temizlemek zorunda değilsiniz.

Canım cirkinin kaderi güzel olur baksana mi neye diyor BENI ASAGILIYOR hep atsam fotomu guzel de bir kızım bana bunlari demeye hakkı yok
Ben konunun sizin gelinlerinizle olan alakasını anlayamadım. Ama şunu söyleyeyim onlar el kızı. Temizlikçi değiller, annenizin evini temizlemek onların sorumluluğu değil. Aynı şekilde siz de köle değilsiniz. Verdikçe beklerler. Kimseye hizmet etmek, evini temizlemek zorunda değilsiniz.
Kendini çok iyi ifade etmissin bende ayni şeyleri söylemek istedim yapmak zorunda değil ihtiyatlı olmalı bence insanlar

Bukadar fedakarlik neden.Hep şunu duyarız " okadar iyilik yaptım yaranamadim" neden sence.Biraz derin olucak ama soyliyim.öncelikle insanın kendisine veremediği şeyi başkaları hiç vermez bu otomatik olur kasıtlı yapmazlar.daha çok bilincaltindan anlaşır insanlar.Mesela bukadar fedakarlik yapmanın sebebi onay ihtiyacı olabilir takdir edilmek vs. buda kendi içinde bu duyguları hissetmediğini gösterir.Kendine saygı duydugun kadar insanlar sana saygı duyar ya hissederler bi şekilde buda onun gibi. Sen iyilik yapmiyosun abartiyosun neden ondan alacağın bi onaya yada başka bi duyguya ihtiyacın var.İhtiyacin varsa önce kendin gidermedigin surece kimse vermez.Yada bi şekilde suçlu olmadığını ispatlamaya calisiyo olabilirsin.Yani onu biseye ikna etmeye zorluyo gibisin ve o asla ihtiyacın olan şeyi senden önce sana veremez.Genel duygulardan söz etmeye çalıştım sana ait olduğunu idda edemem

Niye bunları yapma gereği duydunuz ki?
Bırakın gitsin.Bir insan sizi işine yarıyorsunuz diye sevecekse hiç sevmesin.
Sizde sizin gelinler gibi olsaydınız kıymete binerdiniz.
Ne gerek vardı kv ye bu kadar yüz verecek.

Her şeyimi veririm evlenmeden önce ciflere kurs verilse ve buradaki konulari okusalar hic boyle sorun kalmaz.
Ama hep diyor evliler yapmayin etmeyin mesafe diyor kaynana kul köle olmayin.

6 yillik.evliyim.kv genc sayilir evini temizlemem ...yardim edilecek acil.birsey varsa yaparim...kendi isteyemez benden...oooo yapsak dort.kose olurlar...benim de evimi temizleyen.biri olsa benim de hosuma gider dermisimmmmm
..

.

canm sen hatayı en basta yapmışsın bu kadar yüz vererek. sen sana düşenı yapmışsın saygı gostermıssın ıyılık etmıssın anlamamış. kıymet bılmeyen ınsanları memnun etmek cok zordur. dua et eşin de annesiyle bır olup da senı ezdırmıyomus yanında olması senın şansın. hiç takma duymazlıktan gel ve arayı uzak tut ne kadar az görüşürseniz o kadar az başın ağrır..

Kesinlikle lafinin altında kalma şakayla karışık cvp ver derim ben bile sinir oldum hiç dusun muyorlar buda ana kuzusu diye sanki bızım anamiz yok kendi kızına kaynanasi bisey dese ortalığı ayağa kaldırır

Kuzum evine çağırıyor gidince duramiyorum utanıyorum felan kendi ağzıyla istiyor birşeyler bende şaşırıyorum.. artık yapmıyorum hani nasıl desem canim yoruldum zamanında kendi annem yıprattı 15 yıldır rahatsızdı ama psikolojik şimdi kaynanam.. baktım olmuyor bende haftada bir gidiyorum ama mesela bugun beni 5 kez aradi yine evine çağırıyor bende gitmiyorum

Kv arsız onu yola sözü geçerse oğlu getirir eğer kocandada iş yoksa mecburen kolları sıvayıp kv ayarı sen çekeceksin nasılmı
Ne zaman çağırırsa ozaman meşgüle al vaziyetini herşeyi açıklamak zorunda değilsin olmadı canım istemiyor da diyebilirsin onda o kadar arsızlık varken senin ki çok masumca gencecik kadınmış gelinsen ona kul köle olmak içinde evlenmedin senden hiçbir beklentisi OLAMAZ ! herkes haddini bilecek arkadaşım yok bilmiyorsa saygıda beklentisi olamaz çıkarcı kv bunları söyle

X