Kaynanamın Laf Çarpıtmaları...

dejavu_one

canım oğlum varlığına şükür..
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
27.926
15.239
nerdeyse 3 sene oldu evleneli. Başka bir şehire gelin geldim. Eşimle başka bi arkadaşımız vasıtasıyla netten tanıştık bir sene başka şehirden geldi görüştük evlenmeye karar verdik. Ailesi özellikle annesi başta istemedi beni kendi geçvresinden birini istiyordu oğluna baya da tanınmış bir aile.. Ama eşim inat ediyor, onlardan ayrılmayı ve görüşmemeyi göze alıyor neyse sonunda kabul ettiler.. Ama be boşanmış bir ailenin kızıyım. Annem tek maaşka iki çocuk yetiştirdi. Son birkaç sene bende çalıştım biraz birikim yaptık. Ama hiç çeyizim yoktu. Allah yardım etti herşeyimi yaptım. Kayınvalidemlerin boş olan evinde oturacaktık. Onlarında evi var oturdukları. Bu eve baştan sona tadilat yaptırdılar, eşyaları aldılar, Yani salon takımı, yemek odası, oturma odasına sığmadığı için bir koltuk.. Tabii bir sürü tabak takımı, nuh nebiden kalma mikser, hiç kullanamayacağım eski bir fritöz felan fala n baya koymuş ama sormadı tabi beğenir miyim diye... Ben eşyalarımı kargoyla yolladım. Herşeyim vardı annem fazla birşey yapamayız demişti ama şok olmuş eşyaları görünce.. Herneyse... Tabii kira ödemiyoruz eve.. Bende 5 aydan sonra çalışnaya başladım. Şimdi evdeyim ama.. Sürekli evlendiğimizden beri eve aldığı, yaptırdığı şeyleri övüp duruyor. Hazır mutfağı ne zaman gelse ay ne güzel der durur salon takımlarına da öyle ki ben seçemedim herşeyi o seçti çağırmadı bile gel bak diye hepsi onun zevki.. Yaptıkları tadilatları anlatır yok şöyle eksiğin yok böyle şeyler aldım, yok kullanıyormusun. Gelidkçe kontrol etmeler. Sonra ben blender takımı aldım eskileri yolladı boşuna yer kaplıyordu. Geçen gün gardırobumuz üztteki urçları taşımadı sağ yandan ayrıldı sağdaki eşyalar çöktü zaten küçük yatak odam şifonyerim sığmadı eşyalarım zor sığıyo.. Dolap yaptırcez ne gerek var hazır alın demiş. Normallere sığmadığını, şifonyerim olmadığını bile bile.. Mutfağa ek dolap yaptırdık kavga gürültü, neden kendi karar verecekmiş, oraya olmazmış ama pekte güzel oldu.. Bir oğulları daha var Amerika'da dönecekmiş seneye.. ıstanbuldaki ev senin sat ev al ister kiraya ver demişler ama biz tadilat yapsak birşey değiştirsek laf oluyor ayrıca sözde bizim ama özde değil.. Satalım dedim bir ara ev küçük 3 oda bir yere çıkalım diyordum kaynanama çıtlatırım ama bugün öyle şeyler dedi ki değil satmak bir dolaba bile ne laflar yedim..

Bugün aradı.. Dünde gitmiştik dolabuın aşağı indiğini ustanın gelip idareten yaptığını ama yenisini yaptıracağımızı hazır almıcamızı felan dedik aban bir güzel çıkardı kocaman odasını ve bir büyük iki orta boy 3 dolabını böbürlenerek gösterdi.. Aça aça... Bende beğendiğimi söyledim ki o da yaptırmış.. Kıyafetleri dolaplar almıyor.. ışte bugün aradı sen çok beğendin dolapları ama ben 60 yaşından sonra sahip oldum onlara dedi duyda inanma.. Zaten kendisi şu an 69 yaşında.. Sonra başladı senin eksiğin yok hiç herşeyi aldık benim fırınım yoktu, merdaneli makinem vardı, size herşeyi aldık, takımları felan saydı, üst katı sattık parası size gitti, kirada ödemiyorsunuz, ben oğlumu herşeyini baştan teker teker yaptım, öle acelece yapmadım yani bana laf sokuyor annen düşünmemiş diye sanki bilmiyo durumuzum olmadığını ki ona rağmen herşeyimi yaptım çok şükür.. Birde getirmesem acaba ne olurdu... Evin çok merkezi, yok kullanışlı sen çok rahatsın dolabın yok diye üzülme diyede teselli ediyor.. Zaten eşime demiş hazır alın ne yaptırcaksınız diye.. Ama öbürüde oğulları ona bir evi sat diyorlar biz iki odayabir salon çocuk olacak bir oda iptal.. Salonumda koltuklar açılmıyor nasıl ağırlıcam gelenlerimi bilmiyorum.. Hep böyle övgü ve taşlamalar ben tabi iğtal eşim aradı ağlıyorum anlattım. Keşke kiratya çıksaydık eşyaları biz alsaydık ama bu lafları duymasaydım dedim ki eşimde çok aldı... Çok kızdı eşim hemen arayacaktı ama ben engelledim.. Neden böyle oluyor anlamıyorum. Sonuçta onun oğlu ne yaparsa bana değil oğullarına... Kafaya neden kakıyor yaptıklarını..Zaten görevi değil mi... Çok moralim bozuldu çok... Hemde sınavlarım var zamanım az bunu bildiği halde yapıyor.. ınadına sanki.. Vizelerim iyi geldiya finallere taş koyacak... Neyse ki eşim yanımda.. Bana destek oda olmasa ne yapardım bilmem... Şeytan diyor çek git evide aldığı herşeyi de bırak.. Ama ipleri koparmak istemiyorum yaşı gelmiş kaça kırmak istemiyorum ama kendime yapıyorum yoksa hiçbirşeylerinde gözüm yok.. Çok uzun oldu ama içimi dökmek istedim...

Son düzenleme:
Ne dediğini bilmiyor belli.Görgü ile alakalı bir şey.Yapılanları ya size layık görmüyor ,ya da sizi kendi gençliği ile kıyaslıyor.Bir kulağınızdan girsin ,diğerinden çıksın. sempatiksalakcinni

ya hayatım çok görmüş geçirmiş bir kadın aslında kendini geliştirmiş yutrdışında gezmişler hep. Çocukları bakıcıyla büyümüş evinde hep temizlikçisi.. O da kayınvalidesinden çok çekmiş zamanında.. Tamam bana takılar alır hediyeler alır ama sonra takıyormusun der yada takınca över durur rahatsız oluyorum... Ne demek kira ödemiyorsunuz biz el miyiz ki bu bize söyleniyor... Seneye oğlu gelecek bakalım ona neler yapacaklar.. Birde evi satalım çocuk düşünüyoruz zor sığacağız diyecektim nasıl diyeyim bu durumda... Dolaplarım bak nasıl düzenli diyor dünde.. Eşimde dedi ama benimde böyle büyük yatak odam olsa bu kadar dolabım olsa bak sen düzene diye.. Kendi lebi derya odasıyla benim şifonyer ve tuvalet aynası bile sığmayan odamı kıyaslıyor.. Ben tek başıma hem çalıştım hem evimin iini gördüm hem yemeğimi hem ütümü... Ne kadar takmıcam da desem olmuyor arkadaşım çok alınganım o da bunu çok iyi biliyor. Eşimin yanında söyleyemediklerini telde söylüyor...

ya hayatım çok görmüş geçirmiş bir kadın aslında kendini geliştirmiş yutrdışında gezmişler hep. Çocukları bakıcıyla büyümüş evinde hep temizlikçisi.. O da kayınvalidesinden çok çekmiş zamanında.. Tamam bana takılar alır hediyeler alır ama sonra takıyormusun der yada takınca över durur rahatsız oluyorum... Ne demek kira ödemiyorsunuz biz el miyiz ki bu bize söyleniyor... Seneye oğlu gelecek bakalım ona neler yapacaklar.. Birde evi satalım çocuk düşünüyoruz zor sığacağız diyecektim nasıl diyeyim bu durumda... Dolaplarım bak nasıl düzenli diyor dünde.. Eşimde dedi ama benimde böyle büyük yatak odam olsa bu kadar dolabım olsa bak sen düzene diye.. Kendi lebi derya odasıyla benim şifonyer ve tuvalet aynası bile sığmayan odamı kıyaslıyor.. Ben tek başıma hem çalıştım hem evimin iini gördüm hem yemeğimi hem ütümü... Ne kadar takmıcam da desem olmuyor arkadaşım çok alınganım o da bunu çok iyi biliyor. Eşimin yanında söyleyemediklerini telde söylüyor...

Belki çocukluğunda ya da genç kızlığında maddi anlamda bir şey yaşamıştır.Görmüş geçirmiş insanlar,sonradan bazı şeylerin sahibi olmayanlar bu konularda daha asil bir duruş sergiler.
Ya da 2. seçenek size yapılanları size layık görmemesi.Yoksa size neden bu kadar laf soksun ki?..
Umursamayın.Eşiniz de annesinin yörüngesinden çıkıp,başka bir eve geçsin.O hayat ,ev sizin.Dolabına,taşına kadar sizin karar verdiğiniz,seçim yaptığınız bir ev olmalı.Kayınvalidenizin dayatmaları ile ancak mutsuz olursunuz.
Biz böyle istiyoruz ,deyin ve istediğiniz şeyleri uygulayın.

canım kızma ama kayınvaliden gerçekten birascık görgüsüz anladığım kadarıyla..
sen dinleme söylediklerini. bu konuları açınca sen hemen konuyu değiştir. dinlemediğini belli et. anlasın biraz rahatsız olduğunu yoksa sen sustukça üstüne daha çok gelir.
sen şükret ki eşin anlayışlı biriymiş ve neyin ne olduğunu biliyor. burda neler görüyoruz: annesine laf söyletmeyen, eşini ezdiren adamlar... sen gene şanslısın onlara göre.
Allah yardımcın olsun, terbiyeni hiç bozma. salla gitsin yani :eek:

Teşekkürler arkadaşlar.. Valla o an bıraktım dersi ağladım durdum.. Birşeyde diyemiyorum haklsınız herşeyim var çok şükür diyorum ama teli kapatmamak için zor dayanıyorum. Evet küçükken o da zorluklar çekmiş babası yokmuş aslında en iyi onun anlaması lazım ama nasıl desem kayınvalidemin her konuda kendini övmesi var.. Herşeyin en iyisini kendinin bildiğini savunuyor. Mutfağa ek dolap yaptıracağımız zaman ben görmeden olmaz dedi, olmaz oraya dedi ki ölü bölgeydi zaten orası işe yarayacaktı. Ama dinlemedik yaptırdık sonra dedik yaptırdık diye ama ben anneme gittiğimde demiş kimbilir nasıl oldu diye.. Şimdide gardırop olayında ben dün şikayet edince sığmıyor olmutor şifonyerşm yok baza da bir yere kadar alıyo diye ona istineden dün birşey diyemeyince bugün arayıp benim şikayetime cevap verdi kanımca.. Herşeyin var buldun bunuyosun gibi.. Çıkmaya kalksak zaten kayınpederim böyle birşeye izin vermez şeker gibi kayınpederim var.. Anneme de cevabını verir.. Ama eşim de dedi bir daha böyle yapsın ne olursa olsun çıkarım dedi ama biraz zaman geçsin ben ona laf derim anlar o zaten dedi ben kötü olmamak için birşey deme dedim... Birde çocuk olunca ne yapacağım bilmiyorum. Eşim, kayınpederim, diğer oğlu hep bu yönlendirme huyundan şikayetçi...

bazı kadınlar böyle dominant oluyor maalesef
sen polemiğe girme bastırır seni bence
kendini haklı çıkartır bir şekilde
telefonda konuşurken de koy telefonu kenara o konuşsun böylece sen de dinleyip canını sıkmamış olursun kaydirigubbakcemile3
ama arada al telefonu hı hı evet haklısın anne de kaydirigubbakcemile3

akıl yaşta değil baştadır. 69 yaşına gelmiş ama gelse nolcak insanlık olmadıktan sonra..

bazı kadınlar böyle dominant oluyor maalesef
sen polemiğe girme bastırır seni bence
kendini haklı çıkartır bir şekilde
telefonda konuşurken de koy telefonu kenara o konuşsun böylece sen de dinleyip canını sıkmamış olursun kaydirigubbakcemile3
ama arada al telefonu hı hı evet haklısın anne de kaydirigubbakcemile3

ahh keşke yapabilsem... Olan bana oluyor. O söyleyeceğini söylüyor rahatlıyor... Herşeyi ben istiyorum sanıyor ama aslında oğlu yaptırıyor görüyor çünkü sığmadığını... Ama bundan sonra karar verdim ne olursa olsun ağır olmasa da cevap vereceğim bir şekilde bozulduğumu belli etmem lazım.. Anlaması lazım. O belki de söylediklerine birşey görmüyordur ama düşünmesi lazım nasıl anlaşılacağını karşı taraftann. Hem şimdiki gelinlerin neler istediğinden hiç haberi yok galiba... Ben özellile yaptrcam dolabımı ve bende öveceğim bundan sonra susmayacağım. Bir de yeni şeyler alıp onun eskileri gönderdik ya ona da bozuldu acısını şimdi çıkarıyor. Ama başka şeyleri de geri vereceğim inadına... Olan bana oluyor dersim kalıyor, moral sıfır oluyor. neyse ki kocam yanımda om da bunu biliyor zaten bana oynuyor...

Görevlerimi derken, aslında yapmayabilirlerde. Ama insan yapmayı tercih ettiyse, evladının rahatını düşündüyse, büyüklüğünü, anne babalığını yapmaya çalıştıysa, bundan sonra da her yaptıklarını başınıza kakmalarına gerek yok tabi. Keşke yapmasalarmış o zaman. O evde oturuyorsunuz diye, herşeye karar verme hakkıda yok bence.

Sizin eksikleriniz için de laf söyleyip duruyorsa, ayıp ediyor gerçekten. Herkes eşit şartlarda yaşamıyor ve imkanı olmuyor. Kendisi 60 yaşında sahip olmuş birşeylere derkende, sizle kendisini kıyaslıyor heralde, onların zamanında öyleymiş, şimdi böyle. Saçma bir kıyaslama.

Çok canını sıkan durumlarda, aynı incelikle durumunu anlatabilirsin. Allah yardımcın olsun.

Görevlerimi derken, aslında yapmayabilirlerde. Ama insan yapmayı tercih ettiyse, evladının rahatını düşündüyse, büyüklüğünü, anne babalığını yapmaya çalıştıysa, bundan sonra da her yaptıklarını başınıza kakmalarına gerek yok tabi. Keşke yapmasalarmış o zaman. O evde oturuyorsunuz diye, herşeye karar verme hakkıda yok bence.

Sizin eksikleriniz için de laf söyleyip duruyorsa, ayıp ediyor gerçekten. Herkes eşit şartlarda yaşamıyor ve imkanı olmuyor. Kendisi 60 yaşında sahip olmuş birşeylere derkende, sizle kendisini kıyaslıyor heralde, onların zamanında öyleymiş, şimdi böyle. Saçma bir kıyaslama.

Çok canını sıkan durumlarda, aynı incelikle durumunu anlatabilirsin. Allah yardımcın olsun.

Bir anne baba şahsen bence birkaç ev aldıysa ayrıca bunu kiraya vermeye, gelir kaynağı yapmaya yanaşmıyorsa çocuğuna oturması için vermesi en mantıklısı zaten yanlış mı düşünüyorum arkadaşım..Bizimde çocuğumuz olacak Allah izin verirde kendimiz ev sahbi olursak ilerde çocuğumun oturmasını, el kapılarında kirada uğraşmasını istemem... Bizim için borca girip almış olsalar tamam ama biz evlenmeden önce olan evler bunlar.. Bende onu diyoru birşey yapıyorsan ya başa kakma, ya da hiç yapma.. Ayroca biz istemedikki kendisi koymuş tabak, çanak hem burada onlar oturmayı düşünüyorlarmış benim değil kendi için yaptırmış aslında tadilato eşyaları kendine göre almış ama kayınpederim karar değiştirmiş bahçeli evlerinde çıkmak istememiş.. Annemde arkadaşları bu apartmanda ve merkezi diye buraya gelmek istemiş ve bence içinde ukte kaldı buraya gelemediği için o yüzden de yapıyor ama benim suçum ne.. Ben diretmedim ki ben kirayada çıkardım ki keşke çıksaydım diyorum.. Ağzımın tadı olsun kira vereyim mühim değil eşimin güzel bir işi var ben daha iyi bir işe girerdim.. Bende üstüme düşenleri yaptım durumumuz yoktu ama Alllah yardım etti herşeyimi aldım..Ama onlar gözükmüyor gözüne.. Eşimde zaten aramış dememiş doğrudan da başka konu açıp eve karışmamasını söylemiş ama kaç kere desek boş değişmez ayrıca 60 yaşından sonrası içinde dedikleri palavra bu evdede her yer dolapmış eşiin dolaplarında bile kendi eşyaları olurmuş.. Kıyafete o kadar önem veren biri benim gibi küçük bir gardıropla nasıl idare eder onca sene... ayy ne kadar dolmuşum yaaa..

sana eşya almak, eksiklerini gidermek kayınvalidenin görevi mi? "zaten görevi değil mi" demişsin. inanılmaz. tabi ki böyle bir görevi YOK!!!

herkes eşiyle yapabildiği kadarını yapacak, oturacak. kadın 69 yaşında diyorsun, o yaşa kadar kim bilir neler çekti, gördü. geniş odasını aça aça gösterdi ne demek! herhalde oturduğu eve de göz koydun...

ayıp valla... biraz olgunlaşın ya, nankörlüğün bu kadarı.

benim gelinim olsan saçını başını yolardım bi güzel.

Bir anne baba şahsen bence birkaç ev aldıysa ayrıca bunu kiraya vermeye, gelir kaynağı yapmaya yanaşmıyorsa çocuğuna oturması için vermesi en mantıklısı zaten yanlış mı düşünüyorum arkadaşım..Bizimde çocuğumuz olacak Allah izin verirde kendimiz ev sahbi olursak ilerde çocuğumun oturmasını, el kapılarında kirada uğraşmasını istemem... Bizim için borca girip almış olsalar tamam ama biz evlenmeden önce olan evler bunlar.. Bende onu diyoru birşey yapıyorsan ya başa kakma, ya da hiç yapma.. Ayroca biz istemedikki kendisi koymuş tabak, çanak hem burada onlar oturmayı düşünüyorlarmış benim değil kendi için yaptırmış aslında tadilato eşyaları kendine göre almış ama kayınpederim karar değiştirmiş bahçeli evlerinde çıkmak istememiş.. Annemde arkadaşları bu apartmanda ve merkezi diye buraya gelmek istemiş ve bence içinde ukte kaldı buraya gelemediği için o yüzden de yapıyor ama benim suçum ne.. Ben diretmedim ki ben kirayada çıkardım ki keşke çıksaydım diyorum.. Ağzımın tadı olsun kira vereyim mühim değil eşimin güzel bir işi var ben daha iyi bir işe girerdim.. Bende üstüme düşenleri yaptım durumumuz yoktu ama Alllah yardım etti herşeyimi aldım..Ama onlar gözükmüyor gözüne.. Eşimde zaten aramış dememiş doğrudan da başka konu açıp eve karışmamasını söylemiş ama kaç kere desek boş değişmez ayrıca 60 yaşından sonrası içinde dedikleri palavra bu evdede her yer dolapmış eşiin dolaplarında bile kendi eşyaları olurmuş.. Kıyafete o kadar önem veren biri benim gibi küçük bir gardıropla nasıl idare eder onca sene... ayy ne kadar dolmuşum yaaa..

Bunlara kızmaka haklısın, tabiki sana yardımcı olmaya çalışırız. En güzeli bunları eşinle konuşman. Annesi ile muhatap olma sen, eşin annesi ile ne şekilde konuşulması gerektiğini bilir. Hem arada kötü olma hemde sinirlerin bozulmasın. Kaynananın eşyası dolabı az olabilir. Ama artık böyle, eskiden merdaneli makine vardı, şimdi bırak otomatik makinaları, çamaşır kurutma makinaları var. Kendi zamanı ile şimdiyi kıyaslaması yada benim yokdu seninde olmasın demesi onun kıskançlığını ve art niyetini gösterir. Yanlış anlamada, kaynanan galiba biraz da sonradan görme ve övünmeyi seviyor. Bu yüzden sen hiç muhatap olma diyorum, daha ağır laflar söyleyebilir, o zamanda aranızda hiç yıkılmayacak duvarlar oluşur. Eşin annesi ile yada babası ile konuşsun. Sen sadece uygun bir dille şine sıkıntılarını, ahatsızlıklarını dile getir. Gerisini onlar kendi aralarında halletsinler. Onlar anne oğul kötü olmaz, ama sen bişe söylersen el kızı diyebilirler, bu da seni çok üzer.

Mutfağa dolap alcaz,yatak odasına dolap yaptırcaz bunları niye soyluyorsunuz ki gelince gorunce aa bu yeni desin o zmn haberi olsun:KK66: Siz soylemezseniz nasıl karışcak?uzak tutmak sizin elinizde bence

sana eşya almak, eksiklerini gidermek kayınvalidenin görevi mi? "zaten görevi değil mi" demişsin. inanılmaz. tabi ki böyle bir görevi YOK!!!

herkes eşiyle yapabildiği kadarını yapacak, oturacak. kadın 69 yaşında diyorsun, o yaşa kadar kim bilir neler çekti, gördü. geniş odasını aça aça gösterdi ne demek! herhalde oturduğu eve de göz koydun...

üslubunuza dikkat edin lütfen! asıl ayıbı siz yapıyorsunuz..

pardon ama yazdıklarımı niye çarpıtıyorsunuz ve neden bazı yerlerini çekip yazıp diğer yazdıklarımı görmezden geliyorsunuz.. Ben eşya istemedim hiçbirşey istemedim onların alacağını dahi bilmiyordum daha doğrusu bu evde biz oturmayacaktık.. Onlar oturacaktı kendilerine aldılar bu eşyaları, tabağı çanağı kendi oturacak diye koydu..Ama sonra kayınpederim fikir değiştirdi eşyalarıyla ev kaldı bize. Ben sadece ev konusunda görevleri dedim.. Öz oğulları boş ev var kiracı da yoktu bizden önce kiracıya karşılar.. Zaten evlenmesekte bir gelir elde edilmeyecekti buradan.. Acaba öz oğuldan kira alınır mı.. He tamam diyelim ki alınır bize böyle bir talepte bulunmadılar yoksa onu da verirdik ama kayınvalidem bunu her lafında söylüyor başımıza kakıyor o zaman hiç oturtmasaydı bizde baştan başka ev tutsaydık alınmakta haksızmıyım 3 sene boyunca sizin kafanıza kakılsa ne hissedersiniz ki kayınpederim bundan haberi yok... Ev kayınpederimin ve o kira almıyor... Ayrıca laflarınıza dikkat edinn kimse kimsenin saçını başını yolamaz bu sözlerinizde siz ne kadar basit olduğunuzu belli ediyorsunuz.. Ben onlara saygıda gram kusur etmedim eşimde bunu bildiği için benden taraf zaten telde konuşurken bie nazik konuşuyorum cevap vermiyorum eşime derdimi anlatıyorum anneme anlatsam kilometrelerce ötede nasıl kahrolur. Ama asla annesine kızması için değil yalvarıyorum annesine birşey demesin diye.. Ama niye anlatıyorum ki siz baştan hükümlüsünüz... Hem 69 yaşında olabilir ancak hizmetçisi, çocukalrının dadısı zaten eksik olamış, ülke ülke dolaşmış kendi kayınvalidesiyle de görüşmemiş.. Kaynpederim el üstünde tutar onu şu anda hasta dişye bizde gözünün içine bakıyoruz burada bir tek destekçisi benim bunu bilerek yapıyor... Ama siz inanmak istediğinize inanmakta serbestsiniz. Siz dediniz diye nankör de olmam zaten...

bu saatten sonra 70 yaşındakı ınsanı terbıye edemezsınız ne yazıkkı ..
ama bilirim lafları kanına kanına dokunur insanın..
elden gelen bişey olsa yapalım..
ama çekmek zorunda kalıyor ınsan bazen..
kolay gelsin..

gerçekten sizin gelininize acıdım.!!!

Güzelim üzülme, ilerde seninde büyük ferah herseyinle tam takir bir evin olur insallah.

Biraz sabirli ol.....kaynanan o kadarda yanlis seyler söylemiyor aslinda, yani bir yandan sükür etmelisin, kücükde olsa kendi evin var, kira derdin yok, elinden geldigi kadar yardimci olmus almis etmis kadin, tabikide bunu temcit pilavi gibi önüne sürmesi hos birsey degil, ama sende onun huyunu anlamisindir 3 senede, bosvereceksin, he he deyip takmicaksin..

Hayata herseyin bir bedeli vardir arkadasim, simdi tabikide süper bir evde istedigin dolaplari yaptirip oturabilirdin, ama diger yandan ay basinda aman kirayi nasil denklestirecegiz diye kara kara düsünürdün belkì?

Bir yerden sefa sürüyorsun illaki öbür taraftan cefasini cekiyorsun, bu böyledir.

Sen takmamaya calis ve esinede bu durumu sürekli anlatma.....cünkü ne olursa olsun o onun annesi....hic bir zaman senin gözlerin ile bakamaz olaya.....

Allah yardimcin olsun.

X