Kaynanamın Laf Çarpıtmaları...

En tatlı insanlar bile, 70'inden sonra huysuzlaşıyor yavaştan.. İdare edin, sevaptır.. Allah korusun pişman olursunuz belki sonradan..mafoldumben
Benim k.validem azıcık destek olsaydı evlenirken keşke de, ben de el kadar yavrumu 6 aylıken birakıp "ev alacağız" diye sabahın 05:30'un da yollara düşmeseydim.. Amacım duygu sömürüsü değil, ama dün gece saat 00:30' da ben evin yerlerini siliyordum..:sm_confused:
Tatlı nimetlerin bir bedeli var, acı ama gerçek..
Tabak almış, siz seçmemişsiniz, dert mi?
Tadilat yapmış, fikir sormamış, eee?
Büyüklerin huyudur, benimkiler de hiiç hakları yokken karışırlar, mutfak masasının şekline kadar.. Fikir vermek istiyorlar. Vallahi ben bile hamile bir kadın görünce, dayanamıyorum başlıyorum akıl vermeye, ben geçtimya o yollardan, elimde değil, çenem durmuyor. Böyle bişeydir belki k.validenizin asıl amacı.. Bir de sizi şanslı görüyor, belli.. E ama çoook haklı.. Kim evlenir evlenmez mala mülke sahip oluyor? "Üstüme yaptırırdım malda gözüm olsaydı" demişsiniz, e o kadarını da yapmayın yahu..:kahve:

arkadaşım gerçekten ben saygıda zaten hiç kusur etmiyorum. Her haftasonu gidiyorum eşimi bile zorluyorum gidelim diye.. Onlar küs olsa ben yapıyorum aralarını bu zamana kadar tek kötü söz demedim.. Asla o yaşta kadını kırmak istemem yatağa düşse bakarım herzaman söylüyorum herzaman da Allah razı olsun diyorum... Ben zaten tam tersine kayıunvalidesiyle geçinmemek için bahane arayanları hiç sevmem... Ben tadilatta benim fikrimi aslın da demedim ki İstanbuldaydım ben bu ev yapılırken netten eşim resimler çeker gösterirdi, eşyaları da öyle ve gık demedim neden ben seçmedim diye hiç sorun etmedim hatta annem sorun etti ona da cevabımı verdim. Belki de gerçekten o gün bana dolaplarını gösterince özendiğimi düşündü ve bak senin böyle artıların var demek istedi bana bilemiyorum ama 3 sene boyunca her zaman olunca iyi niyetli söylense de bir süre sonra rahatsız ediyor arkadaşım.. Benim derdim neden seçmemişim değil, kafama kakılması sadece... Bu kayınvalidem söylüyo diye değil, kendi annemde bana aldıklarını kafama kaksa yine üzülürüm ki ben çok fazla alından biriyin annem az çekmedi bende ama kayınvalidem de bilyor bun 3 senedir neden yaptıklarını gözüme sokuyor tek sorun bu.. Sizi inanın çok iyi anlıyorum. Bekarken özel sektörde çalıştım akşamın 10 larında işten gelirdim ayda iki kere evd sabaha kadar rapor hazırlardım ve saniye durmadan koştururdum bir üst kata bir alt kata.. Yattığım yeri bilmezdim ebe gelince bir de ev işlerini de ben yapardım.. Şimdi şükrediyorum halime... Herzaamn ailesine dua ediyorum..

o evi satıp üzerine para ekleyip yeni bir ev alın ozaman

yada kendi istediğime göre döşeyeceğim diye kiraya çıkın

bu iki seçenekte olmuyorsa

kusura bakmayın ama geçinmenin yollarına bakın...

siz ve kayınvalideniz tabiyki dünyaya aynı çerçeveden bakamazsınız...
senin burun kıvırdığın şeyleri o nimetten sayıyor olabilir...

tabi ki asla kimse kimseye benzeyemez ve kendine benzetemez düşüncelerini.. Kirayı da önerdik ama kayınpederim olmaz öyle şey dedi siz çıksanız da biz orayı kira vermeyiz, kiracıyla uğraşamayız zaten boş duracak neden boş varken kira vereceksiniz diyor... Eşim demiş bir kere yine böyle bir olay olduğunda sen ne getirmiştin say bakayım unuttum felan demişti yine çok alnmıştım daha önceden de olanlardan sonra eşim babaaıyla konuştu kiraya çıkcaz diye.. Kayınvalidemi de uyardı karışma dedi ama şimdide eşimin ve kayınpederimin yanında söylemiyor o an sonra telefon açıp akabinde söylüyor söyleyeceğini.. Bende sürekli şikayet edememki... Benim tek dediim bie kere söyledim onu da, zaten burada biz oturuyoruz oturacağızda.. Annenler satışa çıkarsın satılsın üstüne para koyalım bir ev alalım dedim eşime daha konuyu açmamıştık bile yine böyle olunca aman dedim birşey deme kalsın... Başak eve çıkmak istememde, oturma odamıza bir koltuk sığdı sadece bir tek o açılıyor. Bilgisayar masası ve bilgisayar var birde tv. Salondaki koltuklarımda açılmıyor. Bebek olacağı zaman beşik şifonyer gibi şeyleir sığdırmak için odadaki açılan koltuk ve bilgisayar gidecek o kadar para verdik. Ve açılan tek bir kanepem bile kalmayacak benim akrabalarım var kalmaya geliyorlar bebek olunca da gelecekler hatta ben bebekle anneme pek gidemeyeceğim için annem gelecek sık sık nerede yatıracağım o kadar kişiyi nasıl barındıracağım.. Bunu düşündüm 3 odalı bir yere çıkalım istedim ama vazgeçtim sonra... Olay bundan ibaret...

Bana artik hic ilginc gelmiyor bu tür kadinlarin yaptiklariohaoldumsmile
Ben antremanliyim yani bu tür olaylara,kaynanam sagolsun:eek:

Ben Isvicrede dogdum büyüdüm,
esimlede bir gün sirket yemeginde tanistik.
O Almanyada ben Isvicrede,2 sene sonra evlenmeye kalktik(iyi halt ettik)kaydirigubbakcemile3

Benim Esim yabanci anne kökeni Italyan..
Hala aklima gelir deli olurum..
Kadin zaten 3 erkek annesi oldugu icin kiz cocukmus,gelinmis anlamaz.
Evlenecegim zaman her seye karisti,ya birak bu benim adetimdir bile diyemedim.
Baktim dügün gecesi kardesi bize bir bilet getirdi hediye etmis,1 haftalik tatil ve balayi.
Gittik cok güzeldi derken eve gidelim diyorum ama hangi evsositososito
Nihayet evime geldim ama bildiginiz bombos bir ev,ne yatagi var esyasi.
Evi verdi bize sagolsun ama esim dösemek istemis,birak ne gerek var,o gelince beraber dösersiniz demis..

Yurt disinda yasayan bilir,
Burda esya alirsin sana 8 haftada gelir..
8 hafta esyalarimizin gelmesini bekledim..
Offf anlatmakla bitmez,esimde bende durumumuz gayet iyiken,
kadinin cinslikleri ve kiskancliklari yüzünden sinir küpü olduk.

Simdi canim esim sagolsun herseyimiz var,
Evime gelen bayilip ayiliyor,zevkimize göre dösedik.
Smdi evimizi kiskaniyor,
Geldigi zamanda söyle gözlüklerini indirip bakiyor alttan ve kiskancligindan amannn canim ne gerek vardi diyebiliyorkaydirigubbakcemile3

Canim Kayinpederim ise her geldiginde sen buna bakma beni bile deli etti diyor.
Esimde lütfen anne birdaha bizim evimize karisma,zaten bir faydan olmadi,zararinda olmasin diyor...
Ama herseye ragmen kalbini kirmiyorum.
Cünkü Ölümlü dünya,yine yapacagimi yaparim ki yapiyorum,
haber bile vermiyoruz..

Seninde esinin tavri önemli,kalp kirmadan annesine artik bu evin sizlerin oldugunu.
Icinde sizin yasadiginizi uygun bir dille izah edebilir..

Malen; gerçekten zor bir durummu seninki de.. Bomboş eve gelin gelir mi hiç.. Neler var canım okuyoruz duyuyoruz.. Benimdr kayınpederim çok şeker.. Ay takmıcam boşverrr eşim benden yana diyorum ama olmuyor işte.. Bundan sonra zorlucam kendimi takmıcam.. Bir de sınavım var mayıs sonu hiç bir şeye kafamı takmak istemiyorum bebekte düşünüyoruz ayrıca çifte stres.. Ama sanki bilerek yapıyor.. Geçen gün gidecektik midem bulanıyordu gastrit var bende başımda çatlıyordu gidemedik eşim aradı söyledi hamile mi yoksa demiş yaa yok anne dedi eşimde.. Zaten söylemiyorum düşünüyoruz diye kalırsam sölicem.. Ama eşim diyor şimdi karışmasına izin verirsek, eve yapılacak herşeye o karar verirse, bebek olunca hiç başa çıkamayız bizim öocuğumuz olmaktan çıkar o kadar diyim diyo biliyo annesinin huyunu.. O yüzden de karışsın istemiyo haklı da.. Ama yine çocuk oluncada karışmasını önleyebileceğimizi sanmıyorum.. Alah kolaylık versin bize ve tabii ki biz saygıda kusur etmeyelim ölümlü dünya kalp kırmaya değmez...

valla baştan sınırları koymak gerekiyor sanırım. bende ilk evlendiğimde eşim azıcık suyuna git boşver dedi bende herşeye hehe deyip geçiyordum. ilk önce torun istiyorum demeye başladı eşime söyledim herkesin yanıonda söyleyip durmasın düşünmüyoruz de ben dersem kötü olur dedim. onu geçti bu kezde kıyafetime karışmaya başladı mini etekler giyecekmişim toğuklu ayakkabılar. sanane be kadın demi ama. erkekelrin içinde çalışıyorum ben oramı buramı açamam. yine eşim tersledi sonrada ben sert yaptım bir dahada karışamadı. gerçi karışacak oluyorda fırsat vermiyorum. baştan sınırları çizin çocuk oluncada belirli sınırlar çizind erim.

valla baştan sınırları koymak gerekiyor sanırım. bende ilk evlendiğimde eşim azıcık suyuna git boşver dedi bende herşeye hehe deyip geçiyordum. ilk önce torun istiyorum demeye başladı eşime söyledim herkesin yanıonda söyleyip durmasın düşünmüyoruz de ben dersem kötü olur dedim. onu geçti bu kezde kıyafetime karışmaya başladı mini etekler giyecekmişim toğuklu ayakkabılar. sanane be kadın demi ama. erkekelrin içinde çalışıyorum ben oramı buramı açamam. yine eşim tersledi sonrada ben sert yaptım bir dahada karışamadı. gerçi karışacak oluyorda fırsat vermiyorum. baştan sınırları çizin çocuk oluncada belirli sınırlar çizind erim.

evet baştan laubali olmamak ayrı bir aile olduğunuzu göstermek gerekiyor. Bizim onlardan ayrı bir düzenimiz elbette olacak yıllar geçince zevkler değişiyor... Çocuk konusunda şanslıyız hiç konu açmadı bana.. Ama eşime okulu bitmeden çocuk yapmasın demiş ancak benimde ona göre planlarım var misal açıköğretim okuyorum şu an evdeyim bu sene çocuk düşünüyorum ve bir daha ki senede okulum bitiyor.. Okul bitince çocukta belli bir yaşa gelsin en fazla okul bitince 6-7 ay daha evde oturayım bende işe gireyim istiyorum ama okulun bitmesini beklersem üstüne bir de 2 sene bebeğin büyümesini beklemem gerekiyor.. Yaşım geçecek iyice uzak kalacağım iş ortamından... Tabii ben bişi demedim eşime demiş eşimde söylemiş biz öyle karar verdik diye zaten 3 senemiz doluyor vaktimizde geldi.. İşte şimdi herşeye karışmasıne kendi zevkine göre yaptırmasına bizim tercihimizi sormamasına izin verirsek çocukta hiç söz diyemeyiz.. Aldığım eşyalara karışmaz belki ama giydirmek, besleme karışır eminim... Ben annemin bile beni yönlendirmesini istemiyorum..

kaynananızı idare edin bi yandan ama istediğinizide ona haber vermeden yaptırın eşiniz yaptırmak istiyor madem yaptırsın sonra da kayınvalide görünce oğlun yaptırmış der çıkarsın işin içinden ona herşeyi haber vermek zorunda değilsiniz ki konuşşun dursun bi kulağınızdan girsin ötekinden çıksın bence o sizin alıngan olduğunuzu bildiğinden bu kadar üstünüze geliyor diye düşünüyorum aldırmazsanız susacaktır

ay bunalr benım kaynanamla kardesmı yoksaaaasempatiksalakcinni ne kadra zor olduugnu cok ıyı bılıyorummmm

kaynananızı idare edin bi yandan ama istediğinizide ona haber vermeden yaptırın eşiniz yaptırmak istiyor madem yaptırsın sonra da kayınvalide görünce oğlun yaptırmış der çıkarsın işin içinden ona herşeyi haber vermek zorunda değilsiniz ki konuşşun dursun bi kulağınızdan girsin ötekinden çıksın bence o sizin alıngan olduğunuzu bildiğinden bu kadar üstünüze geliyor diye düşünüyorum aldırmazsanız susacaktır

haber vermeden aldığımız şeyler oluyor tabii herşeyi demiyoruz ama görünce de daha fazal söyleniyor direktte söylemez dolaylı söyler eşim anlamaz o anda ama ben anlarım.. İşte ben yanlış anlamasın diye söylüyorum.. Sadece sonradan yaptırdıklarımız değil ki evlenirken alınan eşyalar, oturduğumuz ev, onun koydukları hep laf oluyor... Ben alınmış gibi davranmıyorum dişimi sıksamda hoş konuşuyorum bazı durumlarda yüzyüze olduğumuzda anlıyordur tabi alındığımı...

ay bunalr benım kaynanamla kardesmı yoksaaaasempatiksalakcinni ne kadra zor olduugnu cok ıyı bılıyorummmm

sanırım çoğunda var bu huy canım.. Gerçi öle kaynanalar var ki şükrediyorum ama bazen sözler herşeyden daha çok koyuyor.. Ben İstanbul'dan gelin geldim eşim için annemi bıraktım erkek kardeşimle.. Başka bir şehirde yeni bir hayat kurdum.. Sırf eşimi sevdiim için ama bana sen aileni oğlumdan daha çok seviyorsun, o seni sen aileni seviyorsun bile dedi düşünebiliyor musunuz oysa ben aşkım için şehrimi bıraktım annemi de annem banam da ayrı annemin dert ortağı, destekçisi bendim ama sevdim geldim annemde onay verdi tabii.. Bu fedakarlığa bunun söylenmesi çok acı maalesef.. Hem iki oğlundan daha çok ilgileniyorum, canı ne isterse hangi yaptığımı beğense yapıp götürüyorum.. Dertlerini dinliyorum annemden ayırt etmiyorum.. Eşime de iyi bakıyorum.. Ama oluyor işte... Yine de saygısızlık yapmam üç günlük dünyada kötü olmak istemem...

sana eşya almak, eksiklerini gidermek kayınvalidenin görevi mi? "zaten görevi değil mi" demişsin. inanılmaz. tabi ki böyle bir görevi YOK!!!

herkes eşiyle yapabildiği kadarını yapacak, oturacak. kadın 69 yaşında diyorsun, o yaşa kadar kim bilir neler çekti, gördü. geniş odasını aça aça gösterdi ne demek! herhalde oturduğu eve de göz koydun...

ayıp valla... biraz olgunlaşın ya, nankörlüğün bu kadarı.

benim gelinim olsan saçını başını yolardım bi güzel.

tabiriniz çirkin..
eksi repinizde yazdıklarınız daha çirkin!!!

bence takmamaya çalış he de geç yerimseniben
benm kaynanam ev alcak pehh nerdee:bbo:
madem başına kalkıyor ayrıl evden canm:1rolleyes:

yeni evlenecek olan her genç kız, gelinliğini, yemek yiyeceği tabağını, mobilyalarını, mobilyalarına uygun halılarını, perdelerini kendi beğenmek seçmek ister, salonuna eşyalarını geniş geniş yerleştirmek ister. ysabah kaltığında evi temizlediğinde evinin eşyalarının gözüne güzel düzenli görünmesini ister, bunu istemeyen bir genç kız varmıdır?

aslında çok şanslı bir bayansınız, kayınvalideniz de kötü bir insan değil.

bir önceki gün size eşyalarını göstermiş neşe içinde , sonradan içine batmış olacak ki, ertesi gün seni arayıp -kendi geçmişindeki eşyaları anlatıp, seninde bir açıdan şanslı olduğunu anlatmak istemiş.

Ama işte yeni evli bir insanında herşeyini kendi seçme isteği olması gayet doğal.

üzülmeee şu derdim varda yazılanlara bir bak, o zaman k.validen konusunda ne kadar şanslı olduğunu bir düşün.

yatak odasına dolap yaptırma mevzusuna gelince, şunu demek istemiş olabilir, -yaptırmakla uğraşacağınıza hazırını, beğendiğinizi alın---

mesela biz kirada oturuyoruz, eşimin ailesinin evlenirken 1 iğneleri bile nasip olmadı.
herneyse kirada oturuyoruz ve bulunduğumuz yerdeki evler berbat, ama mecbur içlerinden en iyisini kiralamak zorunda kaldık, bazı mahalleler deki evler çok güzel ama doğuda olduğumuz için bazı mahallelerde oturmamıza izin yok.

bir odam depo- tayin nedeni ile sürekli taşındığımız için kolilerimiz duruyor, odalar küçük olduğu için oturma grubumun 3 lüsü depoda duruyor, mutfağım küçük yemek takımlarımı koliden çıkarmadık, eşimin bekarlık tabaklarını kaşıklarını vs işte onları kullanıyoruz, neresini anlatayım bilmiyorum,

neyse biz ev almaya karar verdik evimiz olsunda tek odalı olsun düşüncesi ile, maddi gücümüzün yettiğince memleketimden bir ev bulduk öyle sevindik ki ev sahibi olduk diye anlatamam, kiracımız yeni evlenecek olduğu için, içini güzelce yaptırdık boyattık, 110 metrekarelik ev gözümüze stadyum gibi görünüyordu o an için.

sonra doğuya geldik, bze bulunan ev küçücük 80metrekare bile değil. mecburen oturduk, şimdi bu küçücük evin içinde küçük en hareketli döneminde olan bir çocukla olunca, --keşke biraz daha para biriktirseydik te geniş bir ev alsaydık batıya döndüğümüzde evimize eşyalarımızı rahatça yerleştirirdik diyoruz.

arabamız yoktu, 88 model bir araba aldık o an için paramız ona yetiyordu, ama şimdi --batıya dönünce bunu satar yenisini alırız diyoruz.

hanımlar yeni evli bir bayana bu kadar tepki vermeniz çok garip, insanoğluyuz biz. yeri geliyor bir şeye sahip olunca çok mutlu oluyor, çok şükür diyoruz ama aradan bir süre geçince keşke şunu alsaydık diyoruz.
yeri geliyor kendi annemizin bile evimizdeki eşyanın yerini değiştirmesine kızıyoruz,
şahsen eşim bana birşey alır, ardından sürekli --bak ben sana bunu aldım kıymetimi bil, bak ben sana şunu aldım, kıymetimi bil, demesi beni çıldırtır ama ben ona --kusura bakma senin ailen 1 çöp almadı, annem herşeyimizi yaptı sen de benim kıymetimi bil demem, niye çünkü art niyetli söylemiyor ama insanında bir yerde --madem öyle al başına çal diyesi geliyor

tabiriniz çirkin..
eksi repinizde yazdıklarınız daha çirkin!!!

bende anlatmaya çalıştım arkadaşa zaten üslubunun çirkin olduğunu ama savunmasını teşbihte hata olmaz diyerek yaptı ne alakaysa.. Böyle benzetme mi olur.. Kendi gelini olabilecekse ben ona acıyorum...

nisandakar ; benimde anlatmaya çalıştığım tam buydu.. Evet şükrediyoruz elbette ben evlendiğimde eksiğim hemen hemen yoktu bir halı almadık onu da eşim biz seçelim evlenince sen buraya gelince dedi ondan annemle almadık yani herşeyi yaptım üstüme düşen başıma kakılmasını gerektirecek birşey yok.. Tamam iyi niyetle söylüyor belki ama sürekli olunca da bir dayanma kapasitesi var o anda ne niyetle söylediğini sorgulayamıyorsun moral bozuluyor bir kere.. Eşime demiş zaten hazır alın diye ama eşyalarımız strandart modellere sığmıyor işte şimdikine sığmıyor ve üstteki urçlarımı taşımadı sağ yandna ayrıldı tüm sağ askılık ve raf düştü.. Bir kere yaptıralım ustayatam olsun uzun süre kullanılsın istiyorum sürekli dolap değiştirmekten daha karlı olacak.. Biz herşeyi onların üzerine yıksak arabamızı değiştirirdik ki her an bir arızasıyla uğraşıyoruz ayrıca gezer tozar her vakit bulduğumuzda tatillere giderdik ama her eksiğimizi zaten kendimiz gideriyoruz parası bizim cebimizden çıkıyor öyle de olmalı zaten asla kabul etmem yardımlarını eşim çalışıyor bende okul bitince tekrar başlıcam... Bne sadece yapılanlar kafama kakılmasın istiyorum.. Bugün aradı mesela çok güzel konuştu bir günü bir gününü tutmuyor dün onu kırsaydım öyle olmayacaktı moralim bozuldu evet ama yine toparlandım.. Öyle işte.. Allah sizinde yardımcınız olsun en iyileri sizin olsun eşinizle elele verirseniz zamanla herşeyiniz olur...

nisandakar ; benimde anlatmaya çalıştığım tam buydu.. Evet şükrediyoruz elbette ben evlendiğimde eksiğim hemen hemen yoktu bir halı almadık onu da eşim biz seçelim evlenince sen buraya gelince dedi ondan annemle almadık yani herşeyi yaptım üstüme düşen başıma kakılmasını gerektirecek birşey yok.. Tamam iyi niyetle söylüyor belki ama sürekli olunca da bir dayanma kapasitesi var o anda ne niyetle söylediğini sorgulayamıyorsun moral bozuluyor bir kere.. Eşime demiş zaten hazır alın diye ama eşyalarımız strandart modellere sığmıyor işte şimdikine sığmıyor ve üstteki urçlarımı taşımadı sağ yandna ayrıldı tüm sağ askılık ve raf düştü.. Bir kere yaptıralım ustayatam olsun uzun süre kullanılsın istiyorum sürekli dolap değiştirmekten daha karlı olacak.. Biz herşeyi onların üzerine yıksak arabamızı değiştirirdik ki her an bir arızasıyla uğraşıyoruz ayrıca gezer tozar her vakit bulduğumuzda tatillere giderdik ama her eksiğimizi zaten kendimiz gideriyoruz parası bizim cebimizden çıkıyor öyle de olmalı zaten asla kabul etmem yardımlarını eşim çalışıyor bende okul bitince tekrar başlıcam... Bne sadece yapılanlar kafama kakılmasın istiyorum.. Bugün aradı mesela çok güzel konuştu bir günü bir gününü tutmuyor dün onu kırsaydım öyle olmayacaktı moralim bozuldu evet ama yine toparlandım.. Öyle işte.. Allah sizinde yardımcınız olsun en iyileri sizin olsun eşinizle elele verirseniz zamanla herşeyiniz olur...

boş veer. diyorum ya şu derdim varı oku sen neler var göreceksin, ne kayınvalideler, ne kayınpederler, ne görümceler var.

zamanla herşey değişir.

bir de yatak odanızın balkonu var mı? varsa balkonu kapattırıp odanızı genişletebilirsiniz.

eviniz kaç odaydı onu da anlamadım. Ama, zaten ilerde çocuğunuz olduğunda ona çocuk odası yapacağınız bir oda lazım. yatak odanız küçükmüş onu çocuk odası yaparsınız, oturma odasını yatak odası, salonu da hem misafir hem oturma odası olarak kullanabilirsiniz.

bir fikir daha, netten küçük yatak odaları için olan modellere bak, ona göre yaptır yatak odası dolaplarını, çok güzel fikirler var. Antren genişse oraya da dolap yaptırabilirsin.

offfff dert etme kendine bu kadar,

şu forumda bir bak ya, kimin kaynanası kime evlendikten sonra ne takısı alıyor ki, hatta k.validen başkalarına senin için yaptıklarını söylerken, -benim annem bir tane çok düşüncelidir-- de.

boş ver araya tatsızlık girerse daha çok sinir olursun. yarın bir gün çocuğun olur, çalışmaya başlayacaksın, çocuğunu bırakabileceğin en güvenli yerlerden biri k.validenin evi olur, annen de uzaktaymış madem.

boş veer. diyorum ya şu derdim varı oku sen neler var göreceksin, ne kayınvalideler, ne kayınpederler, ne görümceler var.

zamanla herşey değişir.

bir de yatak odanızın balkonu var mı? varsa balkonu kapattırıp odanızı genişletebilirsiniz.

eviniz kaç odaydı onu da anlamadım. Ama, zaten ilerde çocuğunuz olduğunda ona çocuk odası yapacağınız bir oda lazım. yatak odanız küçükmüş onu çocuk odası yaparsınız, oturma odasını yatak odası, salonu da hem misafir hem oturma odası olarak kullanabilirsiniz.

bir fikir daha, netten küçük yatak odaları için olan modellere bak, ona göre yaptır yatak odası dolaplarını, çok güzel fikirler var. Antren genişse oraya da dolap yaptırabilirsin.

offfff dert etme kendine bu kadar,

şu forumda bir bak ya, kimin kaynanası kime evlendikten sonra ne takısı alıyor ki, hatta k.validen başkalarına senin için yaptıklarını söylerken, -benim annem bir tane çok düşüncelidir-- de.

boş ver araya tatsızlık girerse daha çok sinir olursun. yarın bir gün çocuğun olur, çalışmaya başlayacaksın, çocuğunu bırakabileceğin en güvenli yerlerden biri k.validenin evi olur, annen de uzaktaymış madem.

Biliyorum canım okuyorum zaten hep o bölümlerşd e bu kadar da olmaz dedirten çok şeyler var işte ama bunlarda kendimize göre canımızı sıkıyor o kadar olmasada.. Oturma odamı yatak odası yapamam canım zaten oturma odamda küçük çok büyük değil birde kapı açtırdık mutfağa yanyana oldukları için.. Gerçi evim labirent gibi yatak odasından slona salondan antreyi geçip mutfağa çıkılabiliyor ama o kadar ayak altında olmasını istemem yatak odamın... Antremiz çok dar zaten orayada sol kısmına tamemen dolap yaptırdık eşimin takım elbiseleri, monlarımız, ayakkabılarımız orada orasıda olmasaydı düşünemiyorum ki evlenirken eşim yaptırdı o dolabı yoksa 2. tuvaletmiş o kısım bu evde... Yatak odamızın balkonu da yok... Bir oturma odasında var.. Tek balkonum zaten onu da yıktıramam.. Evimiz iki oda bir salon yukarıda da bahsettiğim gibi oturma odası mecbur çocuk odası olacak çocuğun eşyalarını koyacak dolap, şifonyer lazım oda yapmasam yatak odama onlar zaten sığmaz.. Oda yapmak zorundayım. Oturma odamda da açılan tek bir koltuğum var oda gidecek bebek yatağı gelince salondakilerde açılmıyor gelen gideni nasıl ağırlayacağım bilmiyorum ama napıyım böyle idare edeceğim..Teşekkürler...

konunu okudum onlar da bizde oldugu gibi seni bastan istememişler ya ondandır zamanla alışırlar...ben senin ban ayaptıgın gibi kaynananla empati kur o haklı demicem sana..sen haklısın madem bir ev vermiş oturtmuş basına kalkmasına ne gerek var hatta tapuyu vermeli bence size...içini de o zaman istedigin gibi yap...bu konuda adım atın tapuyu istesin eşin bu yolla ilerde satarsınız biraz krediyle büyük uzak eve cıkarsınız..

Bazen yakınırdım kaynanamın evımde bır iğnesi bile yok dıye.. Ama boyle konuları gorunce sukredyorum... İyiki eşim be ben ve annem yaptık herseyi.. Öyleki ben hepsıne bohca hazırladım ama onların bana bır iğnesi bile gelmedi... Kardeslerı her zaman taktıklar teneke bılezıgın lafını yaptı kaynanamın taktıgı bılezıgı bıle esım yaptı... Şimdi benım ceyızımı heps gordu ınanın esımın kardeslerının akl ıc camasırlarımda kalmıstı.. Hepsıne ıc camasrı verdım o kadar coktukı... Aldılar cokta sevındıler basmın gozumun sadakası olsun dıyıp verdım... Şimdi kaynanam koyden bırı kurutma dolma gondercek dıye battanıye alcak.. Nasıl zoruma gıtt anlatamam benım ona hazırladıgım bohca 400 mal olmustu bana ama bana en ufak birşey almamıştI.. Benım birsürü havlum cember v.b var alcag battanıyenın yanında bır tanede havlu koysa ıyı olurmus dedı benım yanımda yan ona havlu vermemı ıstedi ama vermedım... Bu kadar yuzsuzluk benım kaynanamda vardı... Hıcbırseyde katkısı olmadıgı cın evıme karısmaz karstırmamda zaten....:86:

X