kaynanamla aynı evde yaşamayı kabul ettim

Ev esya maddiyat gecici seyler, yenisi alinir, telafisi var.

Ama ya kirilan kalbin? Psikolojin? Yipranmis bir evliligin? Bunlarin geri donusu cok zooor...

Evleniriz 1 yil sonra esya dizeriz vs teoride cok cazip ama prwtige gecemiyor ne yazikki. Evlenirken esimin evi kiradaydi hemde kontratsiz cikaramadilar adami. Bir yil musade verin cikicam dedi biz baska ev tutuldu esyalar alindi dort ay oturdum ev son kat kis geldi isinamiyoruz gatutalar yuklu geliyor borc o bicim. Esim bir yil anne babamla oturalim dedi. Gelin evim dizili vaziyet sadece Yatak odami aldik yanlarina tasindik melek kayinvalide ve gorumcelerle yedi ay oturamadik. Baska eve kiraya gectik uc yil iyle gecti. Bu sefer ev sahibi evi saticam cikin dedi. Uzatmayim bir ev eaha tasidik sonuc on gun oncr var olan evimizi satip ev alip rahata erdik bana dokuz seneye mal oldu :) bu nedenle o bir yil sonra alti ay sonra vs hayaller bana cok utopik geliyor. Hakkinizda hayırlısı.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kızlar daha önceki konularımdan bilirsiniz nişanlıyım bir sene sonra evlencem.
üniversiteden yeni mezunuz bir sene içinde evleneceğimiz için çok para biriktiremeyiz kredi almıştık devletten onu ödeyeceğiz öncelikle.

şimdi sorun şu.

nişanlımın 2 katlı apartmanı var üst katında kaynanam var şuan alt katta da kiracı.
nişanlım bana dedi ki ilk bi sene annemlerle kalalım para biriktirelim sonra annemler alt kata taşınır bizde evi istediğimiz gibi döşeriz falan.
ilk başta evliliğimin ilk yılını cümbürcemaat geçirmek ister miyim acaba diye düşündüm sonra kabul ettim.
kaynanam nişanlımdan daha iyidir.
bir kere bana iş yaptırmadı bugüne kadar evlenince de siz zaten işe gideceksiniz temizlik yemek derdiniz olmasın diyo.
aynı zamanda apartmanın en alt katında market işletiyo biz zaten pek evde olmuyoruz istediğiniz an alt kata ineriz diyo.

nişanlım şuan da eşya alırız ama evi tadilat ettirmeden alırsak bir sene sonra zorluk çekeriz para biriktirip evi istediğimiz hale getirelim eşyaları sonra alırız diyo sizce bu durum ne kadar sağlıklı.

ben istesem de kendisi uzun süre ailesiyle yaşamak istemez rahat biridir.
bir sene sırf hayalinde ki evi yapabilmek için istediğini söylüyo.
o kadar konu okuyorum ki kv ile ilgili sonradan değişir mi diye çok korkuyorum.

aramızda ki tek sorun bugüne kadar şu oldu oraya gittiğimde bi kaç kez dışarı çıkacaktık hep geziyosunuz biraz bizimle oturun özlüyorum sizi dedi
bunu bi kaç kez yaptık markete baktığı için gelemiyodu bende o zaman nişanlım markete baksın seninle çıkalım dedim tamam dedi onunla dışarı çıktık bu da sorun değil tabi ama ben yinede korkmuştum acaba evlenince de çok geziyosunuz der mi diye.

bir sorunumuz da çok titiz mutfak dolaplarını havluyla açıyo el izi olmasın diye bende anne ben senin kadar temiz titiz değilim dedim alışırsın kızım sonra beni beğenmezsin dedi :KK1:

ne dersiniz beraber yaşamayı kabule etmekle hata mı ettim?
tecrübelerinizi konuşturun bakalım :)
İki tarafın iyi olması kötü olmasıyla alakalı değil,aynı evin içinde olmuyor.İnsan yeni evlendiğinde kocasıyla aynı çatının içinde bocalıyor.Nişanlın herşeyi 1 yıl sonraya erteliyorsa sen de 1 yıl daha bekle.
Yani 1 yılda biriktirecek biriktirecekte ne kadar biriktirecek.Bugünkü ilk eve gelin girdiğin hevesin 1 yıl sonra aynı olmaz.Bir de bazı şeyler lafta kalır söyleyeyim sana.Nişanlın o düzene de alışır.Annesine hadi artık sen aşağı in demek zor olur.Kadın havluyla kapak açacak kadar titizse,sen de onun gibi olmaya mı alışacaksın.Zor iş.

ya birde şöyle bir durum var sen para biriktirmek için aynı evde yaşayacağız diyorsun da aynı eve girince aynı masraf kalmayacak ki masraf artacak illa ki
bu sefer çalıştığınızı evde canımız sıkılıyor aman yalnız kalalım diye sokağa cafeye arabaya benzine harcayacaksınız
bende kayınvalidemi çok severim Allah uzun ömürler versin ama aynı evde yaşamak çok başka bir şey iki ayı geçti evleneli evimizin haricinde zaman geçirdiğimde ben kayıp zaman olarak niteliyorum ki yalnız kalamadığımız her yer cennet olsa sıkılırım onun için bir daha düşünün derim..
heee birde amannn nişanlınla konuşurken aileni istemiyorum izlenimi yaratma çok daha büyük işler açarsın başına akıllı davran :KK34:

Ya eskiler hadi neyse bi bilgileri yoktu mecburdurlar öyle saniyolardi. Bu KV leri anlamiyorum kendilerini hep bas zannederler hep onların istekleri olsun hep onların dedikleri.. Ama değil hayat sadece onlara güzel değil. Ama kendi kizlari öyle durumda olsalar yirtarlar kendilerini ama bizde bi annenin kiziyiz onlarda ayni uzuluyolar. Bak size birşey diyeyimmi evlendin bir oturuyosun diyelim basta o ev senin değil bu bir artik o evde evin kadini değil evin gelinisindir ya İs yaparsin ya yemek.. Millet gelir hizmet KV keyfine bakarken sen is yapiyosundur. En zorunda ailem sana rahatlıkla gelip kalamaz misafirin rahatlıkla gelemez çünkü o ev senin değil kv ....
Ev üstüne ev olurmuş aslaaa.. Ayni evde iki kadim olurmuş asla. Yok seviyorum bir senedurayim sonra ayircaz bu sene iki ololur dört olur uzar gider.. Ayni evde oturanlar kendinizi de ezdirmeyin lafinizi koymayi bilin sizi ezmesine musade etmeyin kayin valideniz isterse melek olsun adi kv... Sizin adinizda geli.. Oyuzden bir oturanlara neyapin edin evinizi ayirjn para yetmiyomu sizde birşeyler yapin caba gösterin. Daha evlenmwmislerse sakin bir oturmayinnn.. Asla gerekirse kira ver oturma zorluklara göğüs vermeyi bilin yürekli olun..

Son düzenleme:
ya birde şöyle bir durum var sen para biriktirmek için aynı evde yaşayacağız diyorsun da aynı eve girince aynı masraf kalmayacak ki masraf artacak illa ki
bu sefer çalıştığınızı evde canımız sıkılıyor aman yalnız kalalım diye sokağa cafeye arabaya benzine harcayacaksınız
bende kayınvalidemi çok severim Allah uzun ömürler versin ama aynı evde yaşamak çok başka bir şey iki ayı geçti evleneli evimizin haricinde zaman geçirdiğimde ben kayıp zaman olarak niteliyorum ki yalnız kalamadığımız her yer cennet olsa sıkılırım onun için bir daha düşünün derim..
heee birde amannn nişanlınla konuşurken aileni istemiyorum izlenimi yaratma çok daha büyük işler açarsın başına akıllı davran :KK34:

yok dikkat etcem konuşrken dee nasıl bi dille konuşsam ne desem onun kararızlığı var şuan :18: nası bi uslup seçeyim ne diyeyim bilemiyorum hiç kırılmaması ve beni anlaması lazım

Nişanlınızla evleneceksiniz, kayınvalidenizle değil. Bugün kayınvalideniz güleryüz gösterir yarın bir tartışma çıksın bakalım ne yapacak? Eşinizle kavga ettiniz diyelim, kayınvalideniz sizin tarafınızı mı tutacak? Elbette oğlunu savunacak, o zaman kayınvalideniz ne kadar iyi görürsünüz. Ama nişanlınız her durumda eşiniz olacak, siz suçluda olsanız suçsuzda olsanız sizin yanınızda olacak, ailesinin yanında olsa bile aynı eve gelip aynı yastığa baş koyunca durumlar değişecek. Kısacası herkes, herşey dışarda kalacak birtek siz olacaksınız.

Burda birçok üye yorum yazıyor, en meleği bile sonuçta kayınvalide. Elbet kıskançlık damarları kabaracak. Bazılarının kayınvalidesi var ki şeker gibi, ama genellemeye bakarsak bu durum % kaç acaba?

Şimdiden gezmenize karışmış, bence bu durum ilerde dahada göze batar, ne demek nişanlım markete baksında biz dışarı çıkalım. İlerde her gittiğiniz yere gelmek ister, özeliniz falan kalmaz.

Siz kurulu bir düzene gideceksiniz, haliyle o evin kurallarına uyacaksınız. Ama ayrı bir eviniz olsa kurallarını kendiniz koyarsınız. Gel kızım, sen nasıl istersen öyle davranırsın demiyorsa, alışırsın diyor. Şimdiden hakimiyet kurma çabaları içersinde.

Nişanlınız içinse, madem hayallerindeki ev için 1 yıl beklemek gerekiyor, düğünü 1 yıl erteleyin o zaman. Onunkiler hayal de, sizinkiler hayal değilmi? Sizin hayalinizde en tatlı en taze günlerinizi kayınvalidenizle aynı evi paylaşarak geçirmek mi vardı?

Siz şuanda mutlusunuz, herşey tozpembe görüyorsunuz. Burda yazdıklarımın birçoğu tecrübeden ibaret. Bende başlarda çok taviz verdim, ne dedilerse yaptım, almadılar ne ben ne ailem ses etmedi, ama yüz verdikçe tepeme çıktılar. Bizde 1 yıl beklesek daha iyiydi, çok sıkıntılar çektik, ama ben baştan ağırlığımı koydum, taviz vermedim, eşimde düğünü 1 yıl ertemektense kabul etti. Sizde güzelce oturun düşünün, birde üniversite okuyup bitirmişsiniz, başkasının ailesiyle nasıl yaşayacaksınız, tamam eşinizin ailesi hernekadar anne baba denilsede onlara onlar birer yabancı, kendi aileniz gibi olmaz. Hakkınızda hayırlısı olsun, baya uzun yazdım, gencecik bir hayat ne heveslerle evlenecek, inşallah herşey çok güzel olur.:KK34:

Yazınız gerçekleri özetlemiş. Benimde arkadaşlarım evlendi herşey başta çok güzeldi ama sonra öyle olmadı senelerce aynı evi paylaştılar.

evet demişsiniz zaten, konuyu neden açtınız... bu saatten sonra hayır deseniz olmaz sanırım....

artıları ve eksileri vardır muhakkak, bana zor gelirdi sanırım...

Benim kayınvalidemi maşallah çok iyidir. Bir evde oturmuyoruz ama çok yakınız. Sürekli gelin akşam yemeğe diyor hakka veriyorum sıkılıyor. Ama sürekli gitmek istemiyorsun ayağını uzatıp oturmak istiyorsun.
Sen eşinle rahat olamayacaksın, sarılıp bir film izleyemeyeceksin. Hemde ilk sene en güzel zamanlar.
Maddi açıdanda katlanılabilir yeterki evden çıkana kadar aranız bozulmasın.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

üniversiteden yeni mezunuz bir sene içinde evleneceğimiz için çok para biriktiremeyiz kredi almıştık devletten onu ödeyeceğiz öncelikle.

şimdi sorun şu.

nişanlımın 2 katlı apartmanı var üst katında kaynanam var şuan alt katta da kiracı.
nişanlım bana dedi ki ilk bi sene annemlerle kalalım para biriktirelim sonra annemler alt kata taşınır bizde evi istediğimiz gibi döşeriz falan.
ilk başta evliliğimin ilk yılını cümbürcemaat geçirmek ister miyim acaba diye düşündüm sonra kabul ettim.
bir kere bana iş yaptırmadı bugüne kadar evlenince de siz zaten işe gideceksiniz temizlik yemek derdiniz olmasın diyo.
aynı zamanda apartmanın en alt katında market işletiyo biz zaten pek evde olmuyoruz istediğiniz an alt kata ineriz diyo.

nişanlım şuan da eşya alırız ama evi tadilat ettirmeden alırsak bir sene sonra zorluk çekeriz para biriktirip evi istediğimiz hale getirelim eşyaları sonra alırız diyo sizce bu durum ne kadar sağlıklı.

aramızda ki tek sorun bugüne kadar şu oldu oraya gittiğimde bi kaç kez dışarı çıkacaktık hep geziyosunuz biraz bizimle oturun özlüyorum sizi dedi
bunu bi kaç kez yaptık markete baktığı için gelemiyodu bende o zaman nişanlım markete baksın seninle çıkalım dedim tamam dedi onunla dışarı çıktık bu da sorun değil tabi ama ben yinede korkmuştum acaba evlenince de çok geziyosunuz der mi diye.

bir sorunumuz da çok titiz mutfak dolaplarını havluyla açıyo el izi olmasın diye bende anne ben senin kadar temiz titiz değilim dedim alışırsın kızım sonra beni beğenmezsin dedi :KK1:

Çok zor bence yalnız kalabileceğiniz birlikte vakit geçirebileceğiniz bi ortam olacağını sanmıyorum ALLAH UTANDIRMASIN ama evlendikten sonra sen iş yapamıynca sen çalısıyosan bende çalışıyorum diye söyleyebilir yalnız kalmanıza fırsat verceğini sanmıyorum

Ben birikiminiz ile eşya alıp evinize yerleşmenizi, evlendikten sonra birikim yapıp evinizde tadilat yaptırmanızı öneririm. Nişanlınız ilerde ne gibi sorunlar yaşayacağınızı öngöremiyor olabilir. Iliskilerin bozulması ve huzurumun kaçmasındansa, eksikleri olan eski bir evde oturmayı yeğlerim.

Son düzenleme:
birde bir şey sormak istiyorum, ev eşyası için para var anladım. ama 1 yıl sonra hem ev hem eşya için nasıl para biriktireceksiniz. o kadar çok kazanabilecek misiniz?

yanlış anlamadıysam nişanlın çatı katı istediğine göre evin üstüne 1 kat çıkacaksınız.

Son düzenleme:
kalbinizi ferah tutun 1 yıl nedir ki gelir geçer çok uzun bisüre değil

ve anladığım kadarıyla çalışıyorsunuz temizlik yemek derdindne kurtulacaksınız

eğer 2 tarafta bazı konuları alttan alır hoşgörüyle karşılarsa neden olmasın

tek sorun eşiniz sözünüzde durması inşallah durur

Valla benim kayınvalidem tam bir şeker, beraber alışverişe çıkarız, yemeğe çıkarız, deniz kenarında güneşleniriz, anlayışlıdır, hergün mutlaka ararız birbirimizi , yani maşallah dilimi ısırayım da, resmen görmediğim zaman özlüyorum. Ama...evliliğimin ilk zamanlarında asla bir başkasıyla yaşamak istemezdim.Bu sadece kayınvalide değil, kim olursa olsun istemezdim. Kendi annem de dahil. Düşündüm de, sadece ilk zamanlar değil, sonrada istemezdim. İster evimde gecelikle dolaşırım, ister kocamla öğlene kadar yatakta kalırım, ister günde 3 kere duş alırım, ister yemek yaparım, ister dışarıda yerim...kısacası ben asla tavsiye etmem, 1 sene daha beklerim para biriktiririm ama asla aynı evde yaşamam. Ev ev üstüne olmaz demiş büyükler. Olmaz arkadaşım, yaşamadıkların içinde kalır, benden söylemesi.

şimdi sorun şu.

Arkadaşlarının sorun yaşarsın demesi çok normal, onlar çevreden gördükleriyle, kendi yaşadıklarıyla düşünüp yorum yapıyorlar. Biz de öyle yapıyoruz tabi. Ama en iyi sen bilirsin bunu. En doğru kararı sen verirsin.

Benim düşünceme göre bir süre birlikte oturmak çok büyük problem değil. Sen evini eşyanı millet görsün diye mi evleniyorsun, mutlu olmak için mi? Bu sürecin sonunda her şeyin istediğiniz gibi olacağına inanıyorsan ilk bir yıl ya da birkaç yıl birlikte oturabilirsin.

Abimler ilk evlendiğinde bizimle oturdular 3 yıl boyunca. Hiç sorun yaşamadık. Gayet güzel bir 3 yıl geçti, onlar da kendilerini toparladılar. Sonrasında saray gibi bir ev alıp dayayıp döşediler kendi zevklerine göre. Ha üst katta olmuşsun, ha aynı evde. Çok fark yok. Sadece bir sene kendi eşyan olmayacak belki. Bu da çok büyük bir problem değildir bence. Dünya malı işte.

arkadaşım bu hataya 1 aykığına düştü. tayin durumu net olmadığı için ve hayattan soğudu bir sürü olay yaşadılar. birebir onlar tartışmadı ama aile içinde yaşanan her şey. düğünü erteleyin bir kaç yıl

birde bir şey sormak istiyorum, ev eşyası için para var anladım. ama 1 yıl sonra hem ev hem eşya için nasıl para biriktireceksiniz. o kadar çok kazanabilecek misiniz?

yanlış anlamadıysam nişanlın çatı katı istediğine göre evin üstüne 1 kat çıkacaksınız.

mühendis kendisi 2.000 e işe başlayacak teklif geldi onu biriktirip benim kazandığımı yicez bi sene de yeterli parayı toplarız diye düşünüyoruz.

kalbinizi ferah tutun 1 yıl nedir ki gelir geçer çok uzun bisüre değil

ve anladığım kadarıyla çalışıyorsunuz temizlik yemek derdindne kurtulacaksınız

eğer 2 tarafta bazı konuları alttan alır hoşgörüyle karşılarsa neden olmasın

tek sorun eşiniz sözünüzde durması inşallah durur

inşallah durur ben istesem de kendisi kalmam bir senenden fazla dedi hatta bir seneyi bulmaz belki durumu toparlar hemen hallederiz dedi eşya bakarken benden daha heyecanlı sanmıyorum beni kandırdığını

Aile ne kadar iyi olsada rahat edebilecegini dusunmuyorum acikcasi .Bizim tanidigimiz kayinvalidesi ile beraber oturuyordu ama hep soyledigi kim birisine beddua etmek isterse ayni evde oturun desin derdi . Cunku hasta oluyorum yatmak istiyorum kaynana kayinpeder var yatamiyorum o aksam canim bulasik yikamak istemiyor kaynana gözumun icine bakiyor .kocam isten geliyor kapida sarilip opemiyorum.yan odada onlar uyurken ben kari kocaligimi yasayamiyorum evde haftasonu bile pijama ile gezemiyorum gibi gibi okadar cok seyler soylerdiki annem bile haticenin sozleri hep kulagima kupedir der.iyi dusunun lutfen ne kadar yakin olunursa okadar yuzgoz olunuyor bence.hakkinizda hayirlisi olsun

X