kaynim

Konusu acildi kaynim kadinlar karisamaz erkegin harcamasina borc vermesine vs. Dedi.ben karisiyomusum bunu ima etti. Ben de biz bu evde birlikte yasiyoruz o yizden birbirimize danisarak yapmaliyiz bu tur seyleri dedim. Kadin danismak zorunda kocasi danismasada olur dedi ve burdan konu bburaya geldi

Valla cidden cok sanslisiniz:) ben de ayni durumdayim ama benim esim benim degil ailesinin destekcisi benim ailem benim evime gelirken sormak zorunda mi bura onlarin evi dye bana laf eder gelirler yaptigim yemege kadar laf eder kayinlarim ve biri daha on bir yasinda mtfaga gelir yenge onu suraya koy syle yap der laf sokar esim de karsima gecer oha nasil bozdu diye guler.eve gelirken babasini alir gelir arayip da babamla geliyorm haberin olsn bile demez genlede 7 24 onlarladr zten bde ben onlarla vakit geciremiyorm diye izninde biseler yapar onlarla :) yatin kalkin dua edin valla esinize
Ben bastan boyle olmasini engelledim. Anahtarimi istediler yedek kalsin bozde dediler. Burasi iki kisinin evi misafirde anahtar olmaz dedim. Kaynim bizimle ayni sehirde unide okuyo sizde kalsin dediler kabul etmedim. Esim hic ses etmedi çünkü kabul etse benden habersiz biliyoki benimle arasi bozulacak. Hatta bana uzak bi sehre yerleselim kafamız rahat etsin dedi. Bizimkilerin beklentisi fazla senin yapabileceklerinde bu beklentileri karsilamadikca sorun cikacak dedi

Ben bastan boyle olmasini engelledim. Anahtarimi istediler yedek kalsin bozde dediler. Burasi iki kisinin evi misafirde anahtar olmaz dedim. Kaynim bizimle ayni sehirde unide okuyo sizde kalsin dediler kabul etmedim. Esim hic ses etmedi çünkü kabul etse benden habersiz biliyoki benimle arasi bozulacak. Hatta bana uzak bi sehre yerleselim kafamız rahat etsin dedi. Bizimkilerin beklentisi fazla senin yapabileceklerinde bu beklentileri karsilamadikca sorun cikacak dedi
Iste bu esinizin anlayisli olmasndan kaynakli bunlari bende defalarca anlattim ama esim hala beni suclar suc bizimkilerde fazla iyi niyetliler yakin olmak istyolar sen mesafe aliyosun diye daha dun bunun icin tartstik.benimle arasinin bozulacagini bilse dahi ailesinin yannda olmayi tercih ediyo.esinizin sizin yaninizda olmasi buyuk sans gercekten

kaynınız evli mi
inşallah parmağında oynatacak korktuğu bir kadınla evlenir
erkeğin de böylesi evlerden ırak olsun

Iste bu esinizin anlayisli olmasndan kaynakli bunlari bende defalarca anlattim ama esim hala beni suclar suc bizimkilerde fazla iyi niyetliler yakin olmak istyolar sen mesafe aliyosun diye daha dun bunun icin tartstik.benimle arasinin bozulacagini bilse dahi ailesinin yannda olmayi tercih ediyo.esinizin sizin yaninizda olmasi buyuk sans gercekten
Esime bunlari soylemesi icin hic firsat vermedimki. Ne zaman gelecegiz deseler buyrun gelin dedim. Daha gecen hafta aksama gelicez dediler. Yemege gelin dedim. Zaten ayda iki uc kez falan gorusuruz.eltilerimde calisiyo.Tek sıkıntı ben pasta borek vs. Hazirlayipta hadi gelin demiyomusum. Brn onlara istedikleri zaman rahat rahat gelebilecekleri samimiyetini vermemisim. Bu adam gece 3 te benim evime mac izlemeye geldi o zaman bilesesetmedim. Muhtemelen bunlar hep konusulan seylerdi ama esim soylemiyodu bana.

Cat kapi gelmeyi samimiyet saniyo anlasilan. Bosverin. Siz aynen devam. Yalnız onlarla herhangi bir olumsuz diyaloğa girmeyin. Esiniz versin cevabini siz kotu olmayın.

Esime bunlari soylemesi icin hic firsat vermedimki. Ne zaman gelecegiz deseler buyrun gelin dedim. Daha gecen hafta aksama gelicez dediler. Yemege gelin dedim. Zaten ayda iki uc kez falan gorusuruz.eltilerimde calisiyo.Tek sıkıntı ben pasta borek vs. Hazirlayipta hadi gelin demiyomusum. Brn onlara istedikleri zaman rahat rahat gelebilecekleri samimiyetini vermemisim. Bu adam gece 3 te benim evime mac izlemeye geldi o zaman bilesesetmedim. Muhtemelen bunlar hep konusulan seylerdi ama esim soylemiyodu bana.
Ben de hep ayniydim hep guleryuzlu karsiladim ilgilendim ama bizimkinde bi trslik var sanirim :) esime ne dersem deyim etki etmiyo takmiyo beni resmen :) 31 haftalik hamileyim bobrek genislemem var agrilarim olmasna ragmen esim onlari alir gelir agrlamami bekler onemsemez o kadar :) valla ne diyim en iyisi olmus sizin icin sizin derdinizi dinlerken kendi icimi doktum ama kusura bakmayin :) sevindim sizin adiniza cevabini almis kayniniz

Ben de hep ayniydim hep guleryuzlu karsiladim ilgilendim ama bizimkinde bi trslik var sanirim :) esime ne dersem deyim etki etmiyo takmiyo beni resmen :) 31 haftalik hamileyim bobrek genislemem var agrilarim olmasna ragmen esim onlari alir gelir agrlamami bekler onemsemez o kadar :) valla ne diyim en iyisi olmus sizin icin sizin derdinizi dinlerken kendi icimi doktum ama k

Bi sure umursamayin yemek yapmayin onlardaa anlar

Iyi geceler 1.5 yillik evliyim. Esimin ailesiyle ayni sehirde yasadik 5 ay kadar. Ben gelwn gidenden yatili misafirden vs. Bunaldigim icin bask sehre tayin istemeyi teklif ettim esime. Fakat benim tayinimin cikmasi icin gidecegimiz şehirde esimun sigortasinin olmasi gerekiyodu. Sigortayi bi turlu ayarlayamadik. Tayin doneminde esime bi akrabasi sana sigorta yapayim sende bana kredi cek ben her ay oderim demis. Kredi 7 bin tl.esimde bana danismadan oracikta kabul etmis. Neyse ogrendim kizdim vs. Ama atlattik. Gecen gun kaynim geldi bu konu acildi. Esimin hatali oldugunu soyledim. Kaynim esimin hatasinin olmadigini benim yuzumden bu ise bulastigini soyledi. Biz borcun bi kismini odedik gerisini akrabasi ödeyecek. Kaynim dediki merak etmw sana ihtiyaci yok kocanin biz arkasindayiz dedi.Derken konu benim kötü gelin olmama geldi. Ben altınları onlara vermemisim. Esim benim istedigim her seyi yapiyomus. Esim bana karismiyomis. Onlar bize gelirken cat kapi gelemezmis cunku benden cekiniyolarmis. Inanin evime geldiklerinde hic saygisizlik etmem. Ya da surat asmam. Hizmetimi yaparim. Ama pek cagirmam hadi yemege gelin vs. Diye. Cagirmiyorum diye aliniyolarmis. Neyse benim evimde diye ses etmedim. Simdi esimi aradii. Senin karin okumus ogretmen olms ama bi sey olamamis dedi. Ben size gelirken misaot misiniz diye mi sorcam ora benim kardesimin evi dedi. Iliskinizi gozden gecirin dedi. Esimde abi evet gelirkwn ara dedi. Kaynim ben gelmiyorum bundan sonra size.dedi. esimde gelme dedi. Kaynim kufretti kapatti.su an sinirden deliye döndüm. Yazida hata varsa kusura bakmayin
eşine sarıl öp. hepsi gecer.
adam yani kaynın sacmalamış...

Dün aksam kayinvalidem aradi. Esime abinden özür dilemeni istiyorum dedi. Gelme dedigi icin. Abin senle konusacak dedi. Neden gelme dedigi icin. Esim arayip ozur falan dilemem ben cocuk degilim dedi. Onun gonlunu yapayim bunu kirmayim derken kendim kiriliyorum dedi. Sonra benle konustu. Kizim o sizin abiniz evinize rahat gelip gitmek istiyor dedi.bende anne gelecegi zaman biz zaten gelme demeyiz bi arayip haber vermesinin ne zorlugu olabilir dedim. Bana soylediklerine gelince abinin biraz psikolojisi bozuk sen onlari takma dedi. Ama ben tavrimdan vazgecmedim. Yani bana soyledikleri karsisinda yine kaynim hakli oldu. Yani anlayacaginiz haklida olsaniz.erkek tarafinca hoc hakli gorulmezsiniz.

Kaynın 50 yıl gelmese neden gelmedin demem oyle gereksiz.Ne güzel işte durduk yere kavga çıkmış üstelik siz hiç bişey yapmamişken :halay:

Dün aksam kayinvalidem aradi. Esime abinden özür dilemeni istiyorum dedi. Gelme dedigi icin. Abin senle konusacak dedi. Neden gelme dedigi icin. Esim arayip ozur falan dilemem ben cocuk degilim dedi. Onun gonlunu yapayim bunu kirmayim derken kendim kiriliyorum dedi. Sonra benle konustu. Kizim o sizin abiniz evinize rahat gelip gitmek istiyor dedi.bende anne gelecegi zaman biz zaten gelme demeyiz bi arayip haber vermesinin ne zorlugu olabilir dedim. Bana soylediklerine gelince abinin biraz psikolojisi bozuk sen onlari takma dedi. Ama ben tavrimdan vazgecmedim. Yani bana soyledikleri karsisinda yine kaynim hakli oldu. Yani anlayacaginiz haklida olsaniz.erkek tarafinca hoc hakli gorulmezsiniz.
Öyle canım malesef,kız tarafi çoğunlukla hep haksizdir:KK43:..... kv senin iyiliğini ister,kaynin sizin büyüğünüz,görümce ablandir,falan filan.......

Kaynın 50 yıl gelmese neden gelmedin demem oyle gereksiz.Ne güzel işte durduk yere kavga çıkmış üstelik siz hiç bişey yapmamişken :halay:
Ay keske öyle olsa gelmese. Ama benim esimin ailesi oyle degil iste. Bu aksam en gec yarin aksam gelir. Ya da esimi cagirir konusup sorunu halledelim diye. Bide bekar kaynim var dun kayinpederim laf arasinda oda seneye sizde kalacak zaten aranizi bozmayin dedi. Baba kimse darilmasin ben kabul edemem heleki evde bekr bi erkek asla kabul etmem dedim. Benim kizkardesim evime 15 dakika mesafede yurtta kaldi.bizim huzurumuz kacmasin diye annemler bizde kalmasini istemediler. Bunuda bahane ederek kabul etmem dedim

Öyle canım malesef,kız tarafi çoğunlukla hep haksizdir:KK43:..... kv senin iyiliğini ister,kaynin sizin büyüğünüz,görümce ablandir,falan filan.......
Bizim aramizda genelde bu sebeple sıkıntılar cikar zaten. Esim bi sey demez. Ama ailesi esimin benim aileme olan saygisindan benim ailemle olan samimiyetimden rahatsizlar biraz

peki onun eşi nasıldır
evine çatkapı misafiri sever mi eminim sevmiyordur
bu arada eşiniz de sizde iyi yapmışsınız
kv nize anne bizde böyle diyin kibarca

bu arada insanlar hemen bişey oldu mu onun psikolojisi bozuk deyiveriyorlar!

Ay keske öyle olsa gelmese. Ama benim esimin ailesi oyle degil iste. Bu aksam en gec yarin aksam gelir. Ya da esimi cagirir konusup sorunu halledelim diye. Bide bekar kaynim var dun kayinpederim laf arasinda oda seneye sizde kalacak zaten aranizi bozmayin dedi. Baba kimse darilmasin ben kabul edemem heleki evde bekr bi erkek asla kabul etmem dedim. Benim kizkardesim evime 15 dakika mesafede yurtta kaldi.bizim huzurumuz kacmasin diye annemler bizde kalmasini istemediler. Bunuda bahane ederek kabul etmem dedim
Başka arzusu varmıymış kayinpederinin,hiç olacak şey mi aynı evde..aklım almıyor benim bu insanları,Hayır deyince de tribe giriyorlar.Ya onların istediği gibi olacak ya olacak yani.valla Allah sabır güç versin..kimse kimsenin kuralları doğrultusunda yaşamak zorunda değil, bunu onlara ancak siz bildirebilirsiniz ama öyle ama böyle .

peki onun eşi nasıldır
evine çatkapı misafiri sever mi eminim sevmiyordur
bu arada eşiniz de sizde iyi yapmışsınız
kv nize anne bizde böyle diyin kibarca

bu arada insanlar hemen bişey oldu mu onun psikolojisi bozuk deyiveriyorlar![/
Eltimde istemez tabi ama kocasi cagiriyo. Ariyo bi arkadasini ailesiyle davet ediyo hadi bize gelin vs. Karisi icinde hazirllik yapmak zorunda doyo. Karisi normade sozunu gecirir ama bu konuda bi sey demiyo.

X