Doğuma Hazırlık Kayseri de Yaşayan Anne ve Anne Adayları

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Shr19

Mommysprincess
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2018
209
151
Foruma şöyle bir baktım ama böyle bir konu açılmamış. Aslında bi tane açılmış ama ona da kimse katılmamış. Hal böyleyken dedim ben açayım. Umarım benim konum da aynı olmaz.
Kayseri de yaşayan anne adayları ve anneler olarak paylaşım yapip birbirimize yardımcı olalım istiyorum. İnşallah amacına ulaşır konu :KK39:

Foruma şöyle bir baktım ama böyle bir konu açılmamış. Aslında bi tane açılmış ama ona da kimse katılmamış. Hal böyleyken dedim ben açayım. Umarım benim konum da aynı olmaz.
Kayseri de yaşayan anne adayları ve anneler olarak paylaşım yapip birbirimize yardımcı olalım istiyorum. İnşallah amacına ulaşır konu :KK39:
Aynısını ben de Antalya/Manavgat için düşündüm de, foruma bakınca da Ankara yoğunluk

H

Hele ki bir şey alınacak olduğunda fikir almak çok iyi oluyor tecrübeli birinden
Alma konusunda hiç öyle takılmadım, sormadım da. Bebekleri çocukları sevdiğim için, doğum günlerine bile kimi zaman a'dan z'ye almışlığım da var (çocuk arabası/beşik hariç) tabii.

Mesela ben eşyalarını geçen ay tamamladım diyebilirim (2haftalık ara ara çıkılan alışverişte). Ama eksiklerini biliyorum,ki o da pek büyütecek şey değil ufak tefek şeyler yani. Onu doğum sonrası da alsam olur dediğim cinsten.

Ama beni meraklandıran devlet ile özel hastanedeki fark, gerek doğum, gerek ilgi, personel, hijyen.. ne yazık ki net cevap alamadım kimseden, internette de bulamadım. En sonunda hastaneye gidip yeni doğum yapan anneleri ziyaret edip anket yapacağım o olacak:halay:

Bebek için kişisel bakım ürünlerin de memnun kalınanlar olsun mobilya ve beşik önerileri olsun fikir almak isteniyor ya. Dediğin konuda kesinlikle haklısın. İnsan acaba neresi daha iyi özel mi devlet mi gibi düşünüyor:anneadayı:

Bebek için kişisel bakım ürünlerin de memnun kalınanlar olsun mobilya ve beşik önerileri olsun fikir almak isteniyor ya. Dediğin konuda kesinlikle haklısın. İnsan acaba neresi daha iyi özel mi devlet mi gibi düşünüyor:anneadayı:
Sanırım şuan sadece ikimiz varız. O zaman özel ile devletin artılarını eksilerini toplayalım, fikir alışverişi yapalım. Belki aynı düşünceye sahip olupta sormaya çekinenler vardır, faydamız dokunur :)

Ben sağlıkçıyım ve hem özel de çalıştım hem de devlet hastanesinde staj yaptım. Fikrin güzel belki birilerine ulaşır yazdıklarımız ve onlar da paylaşır düşüncelerini

Ben sağlıkçıyım ve hem özel de çalıştım hem de devlet hastanesinde staj yaptım. Fikrin güzel belki birilerine ulaşır yazdıklarımız ve onlar da paylaşır düşüncelerini
Ben de sağlık okudum da (Ergoterapi, çok alakasız yani) :)

Özel:
+ kendine ait odan
+ refakatçı
+ 8-10 doktor muayenesi
+ eş girebilir doğuma

- 1250 ₺ (sorduğum yer)
- kimi zaman hemen sezaryen
- ...

Devlet:

+ ücretsiz
...

- bir odada fazla kişi bulunması
- doğumda yalnız olmaman, diğer anne adaylarıyla aynı yerde bulunman
- yer / yatak sorunu

Pozitif fazla birşey gözlemleyemedim bile devlette şuan .. :KK43:

Üstüne eklersen sevinirim :)

Ben anestezi okudum ve haliyle doğumevinde staj yaptığım yer ameliyathaneydi. Ve sezaryen vakalarında vardım ve devletin normal doğumu hakkında fikrim yok.
Doğumevi şehir hastanesine taşınmadan önce staj yapmıştım orada. Ameliyathanesi çok temizdi. Çalışanlar çok titiz davranıyor bu konuda. Her hastadan sonra ameliyat masasından başlayıp her yeri temizliyorlar. Enjektörler fln hep yenileniyor. Ancak servise çıkınca bir odada iki üç kişi kalıyor orası ayrı.
Özelde de yine ameliyathanedeydim. Orada da sezaryene şahit oldum yani özelin normal doğumu hakkında da bir fikrim yok. Gelelim özelin sezaryenine malesef devlet kadar temiz değildi. Ama serviste odalar tek kişilik oluyordu

Ben anestezi okudum ve haliyle doğumevinde staj yaptığım yer ameliyathaneydi. Ve sezaryen vakalarında vardım ve devletin normal doğumu hakkında fikrim yok.
Doğumevi şehir hastanesine taşınmadan önce staj yapmıştım orada. Ameliyathanesi çok temizdi. Çalışanlar çok titiz davranıyor bu konuda. Her hastadan sonra ameliyat masasından başlayıp her yeri temizliyorlar. Enjektörler fln hep yenileniyor. Ancak servise çıkınca bir odada iki üç kişi kalıyor orası ayrı.
Özelde de yine ameliyathanedeydim. Orada da sezaryene şahit oldum yani özelin normal doğumu hakkında da bir fikrim yok. Gelelim özelin sezaryenine malesef devlet kadar temiz değildi. Ama serviste odalar tek kişilik oluyordu
Bu gidişle evde yapacağım doğumu :kızgın:
Sanırım ciddi ciddi yeni doğum yapan anneleri ziyaret edeceğim :)

Bu gidişle evde yapacağım doğumu :kızgın:
Sanırım ciddi ciddi yeni doğum yapan anneleri ziyaret edeceğim :)
Doktoruna güveniyorsan, aklında hastane ile ilgili şüphe varsa servis ve doğumhanelerı gezmeyi talep edebilirsin ki bu en doğal hakkın.
Ben doktorumdan çok memnunum o yüzden servise ve doğumhanelere baktıktan sonra kesin kararımı vereceğim. Daha ücretini de sormadım işin aslı :işsiz:

Doktoruna güveniyorsan, aklında hastane ile ilgili şüphe varsa servis ve doğumhanelerı gezmeyi talep edebilirsin ki bu en doğal hakkın.
Ben doktorumdan çok memnunum o yüzden servise ve doğumhanelere baktıktan sonra kesin kararımı vereceğim. Daha ücretini de sormadım işin aslı :işsiz:
Al işte bir sorun daha, doktoruna güveniyorsan.... maalesef öyle bir doktor görmedim karşılaşmadım daha. Kaç tane doktor varsa devlette hepsine randevu alıp gittim, hiçbiri de düzgün muayene etmedi. 10 el, 10 ayak parmağı var deyip yolladılar. Kilosunu boyunu bile söylememişlerdi, daha bu pazartesi öğrendik, 36 haftalıkken, sen düşün artık... En güvenilir doktor, özel jinekolog :KK43:
Ama işte o da bana 4000-5000 TL fiyat biçti :/

Al işte bir sorun daha, doktoruna güveniyorsan.... maalesef öyle bir doktor görmedim karşılaşmadım daha. Kaç tane doktor varsa devlette hepsine randevu alıp gittim, hiçbiri de düzgün muayene etmedi. 10 el, 10 ayak parmağı var deyip yolladılar. Kilosunu boyunu bile söylememişlerdi, daha bu pazartesi öğrendik, 36 haftalıkken, sen düşün artık... En güvenilir doktor, özel jinekolog :KK43:
Ama işte o da bana 4000-5000 TL fiyat biçti :/
Kontrol için devlete mi gidiyorsun sen? O ne kadar fiyat öyle. Özel muayenehane mi?

Kontrol için devlete mi gidiyorsun sen? O ne kadar fiyat öyle. Özel muayenehane mi?
Kontrole devlete gittim, 2-3 kez de özele gittim, kanama olunca özeli seçmiştim. 4-D Ultrason için de özele gitmiştim.. onun dışında devlete gittim hep. Muayene ücreti 80-150 ₺ arası değişiyor, doğum ücretleri de 1250den başlıyor 4000e kadar yolu var.

Merhaba bende Kayseri de yaşıyorum. Anne yada anne adayı değilim , geçen ay bir düşüğüm oldu , dinlenmedeyim :KK54:
Gerçekten insanın aynı şehirden bilgi alışverişi yapması gereken durumlar oluyor . Bende katılayım araniza :)

Hangi hastahaneye gidiyorsunuz , doktorunuz kim?

Kontrole devlete gittim, 2-3 kez de özele gittim, kanama olunca özeli seçmiştim. 4-D Ultrason için de özele gitmiştim.. onun dışında devlete gittim hep. Muayene ücreti 80-150 ₺ arası değişiyor, doğum ücretleri de 1250den başlıyor 4000e kadar yolu var.
Anladım canım. İnşallah içine sinen bir yeri bulabilirsin

X