Yöresel Tarif Kayseri Mantısı-Annem Salça Sponsorluğunda

Yöresel Yemekler

Blue_Peri

Durum Çok Ciddi Herkes Bir🤏 Miktar KafayıYedi👀💃
Pro Üye
Anneler Kulübü
29 Nisan 2015
31.267
105.376
KaYsErİ MaNtIsI

Merhaba CaNıSıLar sizlere yöresel tadlardan ilk defa yaptığım Kayseri mantısını sunuyorum. Umarım beğenirsiniz. Ben yapıp birazını da buzluğa koydum ilk yapmama rağmen çok güzeldi

MaNtI HaMuRu
4 su bardağı un(sert bir hamur olması gerektiği için göz kararı un eklenebilir)
1 yumurta
1çay kaşığı tuz
1 su bardağı su
Hazırlanışı:Malzemeleri yoğurup biraz sert bir hamur elde ediyoruz.3 bezeye ayırıyoruz ve bezelerimizi oklava ve merdane yardımı ile açıyoruz.Açtığımız yufkayı kenar uzunluğu 2,3santim olan karaler elde edecek şekilde bıçakla kesiyoruz.

Kıymamızı,açıp kare kestiğimiz yufkamızın ortalarına ufak ufak koyup fotoğraftaki gibi kapatıyoruz.

(İç HaRcı)
200 gr kıyma
1 Adet büyük boy kuru soğan
1 Çay kaşığı kırmızı toz biber
1 Çay kaşığı tuz,karabiber

Hazırlanışı:Soğanımızı rendeledikten sonra suyunu süzüp kıymamızın içine ilave ediyoruz,tuzu ve baharatlarımızıda ilave edip karıştırıyoruz.

(SoS)
50gr margarin yada tereyağı
1.5 yemek kaşığı salça
1.5 Çay bardağı su
Tuz
Hazırlanışı:Yağı eritip salçamızı kattıktan sonra 1,2 dk karıstırarak pişiriyoruz.tuzu ve suyunu ilave edip 2 dk kadar daha karıştırarak kaynatıyoruz.
(ÜzErİ)
2 su bardağı yoğurt
2 diş sarımsak
Kekik
Pulbiber
Hazırlanışı:Yoğurdumuzun içine rendelenmiş sarımsakları ve tuzu koyup karıştırıyoruz.
Ve Tencereye kaynamış suyumuzu koyup içine tuzu ve mantılarımızı atıyoruz ve pişmeye bırakıyoruz. Mantılarımızı suyun yüzüne çıkıncaya kadar pişirelim.
Pişen mantımıZı süzüp soğuk sudan geçirip tekrar süzüyoruz.Tabağımıza alıp üzerine sarımsaklı yoğurt ve onun üzerine sosumuzu ilave edip sunuma geçiyoruz.

Veeeee Sunumlar

SeVgİLer...!

Yok artık
Demek sonunda sunumu hallettin
Ellerine emeğine sağlık canım çok beğendim
Yarışmada bol şans diliyorum
Teşekkür ederim Ablam beğendiğine çok sevindim kız abla valla etrafı süsleme dedin görüyon mu yine duramadım

Koni kapaliyken konuyu gördüm
Coook güzel gorunuyor
Ellerine sağlık mavi saçlım
Otantik olmuş yaa
Demek gördüüüün neara kız aslında bukadar cabuk açılacağını düşünmemiştim valla sabah falan açılır diyodum sağol Kuzum

Demek gördüüüün neara kız aslında bukadar cabuk açılacağını düşünmemiştim valla sabah falan açılır diyodum sağol Kuzum
İvet ilk açtığın zaman gördüm yorum yapacaktm
Koni kapalı yazısını gördüm
Geri ciktm bnde sabaha açılır öyle yorum yaparm demistm.ki acilmismis meğer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…