Buharlı Ütüler Kazanlı ÜTü kULLANANLAR

hel_in

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2009
4.838
199
gunyadın herkezlere kızlar ///delongı marka kazanlı ütüm var ama ütü iki senesını doldurdu yani garantısı bıttı

ütüm bi buhar verıo ya vermıyor verıyosada çalışmıyoken bile veriyorrr kısaca aklı karısık bozuldu :KK43:(((((

kazanlı utu kullanan suan memnun olanlar kim var
bide resımlı öneriniz var mıı sanırım tekrar utu alıcam

utu buldum bı taneEki Görüntüle 1110600 Eki Görüntüle 1110601

399 tl bekoda eger daha ıyı ama kullandıgınız önerınız ne olur

Tefal kullaniyorum cok memnunum, musluk suyu kullanmayin kesinlikle ve 4 barin altinda olmasin alacaginiz utu...

Tefal kullaniyorum cok memnunum, musluk suyu kullanmayin kesinlikle ve 4 barin altinda olmasin alacaginiz utu...

damacana su mu kullanıyım hemen hemen her gun ütü calısyor :KK43:(((

4 bar dedıgınız basınclı buhar mı oluyor

bide ütü suyu diye ayrı satılıan bir sey var ondan kullanıyomusnuz

sanırım ben muusluk suyuda bozmus olabılır :KK43:((((

kreçten tıkanmış olabilir mi?

eğer öleyse. benim ütümün buhar delikleri tıkanmış, ütümünde sizin ki gibi garntisi bitmişti. tüm buhar deliklerine şırıngayla kireç sökücü sıktım. tabi hemen kullanmadım bir sürekli buhar çıkışı sağladım. (yoksa leke yapıyor). iyice içi temizlendiğine emin olunca kullandım. şimdi kendisi buharlı ütü oldu:KK1:

damacana su mu kullanıyım hemen hemen her gun ütü calısyor :KK43:(((

4 bar dedıgınız basınclı buhar mı oluyor

bide ütü suyu diye ayrı satılıan bir sey var ondan kullanıyomusnuz

sanırım ben muusluk suyuda bozmus olabılır :KK43:((((

kreç sökücüyü dene sonra ütü al. ütün markası iyi..

kreç sökücüyü dene sonra ütü al. ütün markası iyi..

denedım canım denedım :KK43:((( utunun kafası karıstı fişte degılken bıle püf püüfff buhar verıo :KK43:(((( fişteykrn vermıyor:KK43:((

sımdı ütü alıcam ama karar vermeıyorum eskıyıde yaptırp saklıcam kötü günler ıcın

kreçten tıkanmış olabilir mi?

eğer öleyse. benim ütümün buhar delikleri tıkanmış, ütümünde sizin ki gibi garntisi bitmişti. tüm buhar deliklerine şırıngayla kireç sökücü sıktım. tabi hemen kullanmadım bir sürekli buhar çıkışı sağladım. (yoksa leke yapıyor). iyice içi temizlendiğine emin olunca kullandım. şimdi kendisi buharlı ütü oldu:KK1:

canım bunu kazanlı ütü için mi yaptınız benimde fakir marka 1.5 senedir haftadır bir en az 1 saat çalışıyor malum çalışınca her vakit yapamıyorum toplu yapıyorum son zamanlarında zırıltı şeklinde ses gelmeye başladı buhar vermemeye başladı ben musluk suyu kullanıyorum suyumuzda çok kireçli ütü suyu aldım ama her seferinde onu kullanmak masraflı oldu. zırıltı şeklinde ses gelinde çaydanlıkta limon tuzu erittim suyu biraz ılıttım kazanlı ütü haznesine koydum ve buhar tuşuna bastım sürekli kullanılmayan bir bezim boş boş buharlı ütüledim 10 dakika şimdi eskisi gibi o ses gelmiyor ama duydum ki o limon tuzu ütüyü bitiriyormuş. sizin yaptığınızı mı yapsam acaba?

canım bunu kazanlı ütü için mi yaptınız benimde fakir marka 1.5 senedir haftadır bir en az 1 saat çalışıyor malum çalışınca her vakit yapamıyorum toplu yapıyorum son zamanlarında zırıltı şeklinde ses gelmeye başladı buhar vermemeye başladı ben musluk suyu kullanıyorum suyumuzda çok kireçli ütü suyu aldım ama her seferinde onu kullanmak masraflı oldu. zırıltı şeklinde ses gelinde çaydanlıkta limon tuzu erittim suyu biraz ılıttım kazanlı ütü haznesine koydum ve buhar tuşuna bastım sürekli kullanılmayan bir bezim boş boş buharlı ütüledim 10 dakika şimdi eskisi gibi o ses gelmiyor ama duydum ki o limon tuzu ütüyü bitiriyormuş. sizin yaptığınızı mı yapsam acaba?

ben normal ütüye yaptım. bizim sularda kireçli. musluk suyu kullanıyordum. normal olarak bir süre sonra buhar çıkmadı. bende deliklere sıktım düzeldi... annemde böle yapıyordu. ben ütümü gözden çıkartmıştım. garantiside bitmişti. zararlı mı değil mi bilemiyeceğim.

ben normal ütüye yaptım. bizim sularda kireçli. musluk suyu kullanıyordum. normal olarak bir süre sonra buhar çıkmadı. bende deliklere sıktım düzeldi... annemde böle yapıyordu. ben ütümü gözden çıkartmıştım. garantiside bitmişti. zararlı mı değil mi bilemiyeceğim.

teşekkür ederim ilginiz için.

Eki Görüntüle 1110684

Benim ütüm bu, her pazar ütülerimi toplu olarak yaparım. Ortalama 1,5-2 saat sürer. Ben çok çok memnunum, yani ütü yapmak benim için artık eziyet değil, eşimle sohbet ederken bir yandan da ütümü yapıyorum zevkle. Ciddi bir buhar gücü var, hatta eşim kışın kalorifer yakmaya gerek yok, bunun buharı odayı ısıtıyor yeterince demişti.

Eki Görüntüle 1110684

Benim ütüm bu, her pazar ütülerimi toplu olarak yaparım. Ortalama 1,5-2 saat sürer. Ben çok çok memnunum, yani ütü yapmak benim için artık eziyet değil, eşimle sohbet ederken bir yandan da ütümü yapıyorum zevkle. Ciddi bir buhar gücü var, hatta eşim kışın kalorifer yakmaya gerek yok, bunun buharı odayı ısıtıyor yeterince demişti.

kaynanamınkı de bundan..buhar gücü konusunda hemfıkırım..

tavsıye etsem mı bılemedım ama..

kadın beyin kanaması gecırmısti,utu yaparken..

Ben fazla sıcağa dayanamam zaten o yüzden illa camım yada balkon kapım açıktır. Sıkıntı yok yani.

Çok geçmiş olsun bu arada

Tıkanan delikler için Tv de sirkeyi koyup buhar basıncı yapın.Sonra da suyla aynı işlemi tekrar yaparak sirkeden arındırın denmişti.Denemedim ama denemeye değer...

hemen hemen buhar basıncı onunda 5.0 gozukuyor baya sıcak basınclı buda fıyatına sımdı baktım 550 650 tl arası degısıyor

Eki Görüntüle 1110684

ya merhaba. resim açılmıyor. bu hangi ütü acaba? o_O

Eklentiler

• Screenshot_2014-10-23-20-02-34.png
    Screenshot_2014-10-23-20-02-34.png
    350,1 KB · Görüntüleme: 185
X