Erkek İnfertilitesi KEÇİBOYNUZU KÜRÜ VE HAVUÇ KÜRÜ MUCİZESİİİ

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Biz de bugün proxeed ve klomen e başladık. Yan olarak keçiboynuzu özü ve fındık a başladık. Yarın uzum pekmezi çörek otu yağı alacağım. Karışımlar okudum sitede onları da uygulayacağız. Inşallah güzel haberler alacağız ♡

işte kızlarrrr

Valla tavsiyem yukarıdakiler biz de aslında ilaç kullanmadan önce yapılan 2 ayrı test var 3 gün arayla yani sperm üretimi yenilenmeden ikisi farklı. bizdeki sorun sayı idi konsantratyon bir testte 5 milyon diğerinde 25 milyon çıktı 1 ml'de. Acıbademden rapor istedik nedense hala göndermediler ve internete girmediler. elle vrikosel tespit edilmedi doppler ile ise hafif reflu var denildi ama doktor ele tespit edielemeyen varikoselin tedavisine gerek yok zaten çok da etkilemz dedi. Bir de ikinci testi devlette yaptırdık ama özeldeki doktormuz özele geçmeden önce aldırmış o SQV cihazını dolayısıyla kendisi cihazda problem yok geçen yılın en iyi cihazlarından biridir dedi.

Yani acıbademde raporu göndermeyince bilemiyorum biraz tuhaf durum oldu sadece telde söylemişlerdi değerleri. Ama biz gene de yukarıda yazdıklarımızı kullanıyoruz gelecek ay bir test daha yaptıracak başka bir özelde oranın laborantı yıllık izindeymiş onun dönmesini bekliyoruz.

Ama yukarı yazdıklarım bende işe yaradı şunda yaramadıdan ziyade bilimsel ve doğruluğu ispatlanmış hususlar. En az 100 tane yabancı makale okudum ve biz özet çıkarmaya çalıştım.

Anahtar kelimelerimiz:

Sayı için l-arginin
Harketlilik ve kısmen sayı için l-carnitin
Morfoloji için Q10
sağlıklı canlı sperm için çinko ve e vitamini
Özet olarak aşağıya yazdım 3 ay dene eğer çok ağır bir sorun yoksa kromozom dna bozuklu çok ağır varikosel ve reflü gibi emin ol işe yarayacaktır :)

1) İyi bir multivitamin (çinko en az 15 mg, vitamin d içerecek ve selenyumda olaca) pahrmaton olur gnc olur veya solgar olur marka güvenilir olsun siz içindekilere bakın. sağlıklı ve canlı sperm vitality
2) L-Arginin (günlük en az 1000 en fazla 3000 mg) sayı
3) L-Carnitin veya Acetyl L-Carnitin (günlük en az 500 en fazla 4500 mg) hareketlilik + kısmen sayı
4) Coenzyme Q10 (günlük en az 50 en fazla 200 mg) morfoloji + sayı + kısmen hareketlilik
5) Doğal takviyeler (her gün öğünlerden sonra 1 tatlı kaşığı keçi boyunuzu özü, 1 akşam havuç suyu 1 akşam muz ve mümkünse sabahları kahvaltıdan sonra 1 tatlı kaşığ arı sütü-bal-polen-propolis karışımı)

Hepsini internetten alabilirsin ben GNC veya SOLGAR öneririm.

Benim
Arkadaşlar rabbim neylerse güzel eyler. Sayınızda problem varsa , keçiboynuzu kürü , hareket hızında sorun varsa havuç suyu. Hiç yılmadan her gece yapın bence Allah’ın izniyle düzelme olacaktır. Bu süreçte gebelik daha hızlı oluşması için ovulasyon testini kullanın derim şansınız daha da artar.. tabi eşinizin beslenmesine de dikkat etmesi gerekiyor. Sigara çok etkiliyor malesef benim eşim vazgeçemedi şu illetten. Belkide daha da etkisini görecektik ama malesef bırakmıyor..

Benim eşim de aynı canım. Bırakmadı mi esin sigarayı neden bu kadar inat ediyorlar anlamıyorum. Resmen inat ediyor. Birakicam deyip birakamiyor.

Kürleri nasıl yaptığınızı yazarsanız çok faydalı olur.
Tabii ..
İlk etapta 1 ay boyunca keçiboynuzu kürü uyguladık her akşam yatmadan önce 3-4 keçiboynuzunu 3-4 dakika kaynatıyoruz daha sonra altını kapatıyoruz ılımaya bırakıyoruz ve içinden keçiboynuzlarjnı alıp eşimize içiriyoruz. 1 ay sonra da havuç kürü uyguladık o da sert havuçların suyunu sıkıp her akşam yatmadan 1 bardak kadar içiriyoruz. Yani en azından ben öyle yaptım ve sayıda bayağı artış olmuştu

Kızlar bu keçiboynuzu kürü ve havuç kürü hakkında bilgi verebilir misiniz? Günde kaç kere, aç tok vs. Bugün eşime aç karnına sabah hazırladım keçiboynuzu kürünü ( kaynamış temiz içe suyuna 5-6 keçiboynuzu kırıp kaynattım 5/6 dk) sonra 15 dk dinlendirip aç karnına içirdim. Doğru mu yapıyoruz? Havuç kürü nasıl? Bilen varsa yardımcı olabilir mi 🙏🏻

Tabii ..
İlk etapta 1 ay boyunca keçiboynuzu kürü uyguladık her akşam yatmadan önce 3-4 keçiboynuzunu 3-4 dakika kaynatıyoruz daha sonra altını kapatıyoruz ılımaya bırakıyoruz ve içinden keçiboynuzlarjnı alıp eşimize içiriyoruz. 1 ay sonra da havuç kürü uyguladık o da sert havuçların suyunu sıkıp her akşam yatmadan 1 bardak kadar içiriyoruz. Yani en azından ben öyle yaptım ve sayıda bayağı artış olmuştu

İkisi de akşam mı? Ve günde 1 kere mi? Ya her yerde farklı şeyler yazınca aklım karıştı. Neyse inşallah şifa olur bize de 🙏🏻

Merhaba arkadaşlar bu konuda bir tavsiye vereceğim. 2 ay önce yaptırdığımız spermiyogram testinde eşimin total 32 milyon spermi ve ileri hareketlilik %5ti. Aynı zamanda eşimde sol tarafta 3 grade varikosel mevcut. Ne yapsak ne etsek ameliyatı erteleyerek çözüm bulsak diye düşünürken , keçiboynuzu kürüne başladık tam 1,5 ay her gece keçiboynuzunu uyguladık. 15 günde havuç kürünü uyguladık. Bugün tekrar test yaptırdık sonuçları paylaşıyorum. Biz bu kürlere devam edeceğiz inşallah gebelik oluşur :) rabbim isteyen herkese nasip etsin

Merhaba benim eşimde de sol tarafta 3.2 varikosel çıktı spermiyogram testi %80=hareketsiz ,%10= yavaş ileri ,% 10=yerinde ,%0 =hizli ileri morfoloji değer 0
Ameliyatı erteledik .Şimdilik keçi boynuzu kürünü , keçi boynuzu pekmezi , inciri zeytinyağında bi gün beklettirip yiyiyor .Ayrıca ceviz , badem , fındık karıştırıp ara öğünlerde veriyorum.Sizce bi ay sonra test yaptirsak sonuçlar daha iyi olur mu .

Merhaba benim eşimde de sol tarafta 3.2 varikosel çıktı spermiyogram testi %80=hareketsiz ,%10= yavaş ileri ,% 10=yerinde ,%0 =hizli ileri morfoloji değer 0
Ameliyatı erteledik .Şimdilik keçi boynuzu kürünü , keçi boynuzu pekmezi , inciri zeytinyağında bi gün beklettirip yiyiyor .Ayrıca ceviz , badem , fındık karıştırıp ara öğünlerde veriyorum.Sizce bi ay sonra test yaptirsak sonuçlar daha iyi olur mu .
evet canım olur inşallah benim eşim ameliyat olmadı şuan sperm sayısı 85 milyon falan. 2 kezde gebelik yaşadım

Üzüldüm...Rabbim isteyen herkese hayırlısıyla nasip.etsin..Sağlıklı sıhhatli bir şekilde. Güzel doğumlar nasip etsin .Havuç suyu herkes diyor onu çok anlayamadim

X