Kedi Anneleri Sohbet ve Bilgi Paylaşımı

Merhaba kızlar 🌸
Çok çok yoğun kedi fobisi olan biriydim. 25 yaşıma kadar çılgınlar gibi yolumu uzatır değiştirirdim. Ben sanırım onlara yanlışlıkla zarar veririm diye korkuyordum. Hatta bi dönem terapi alıyordum bu konuyu paylaşıp çözüm aramıştım..

Eşim tam bi kedi babası 😄 15 yıldır kedili. Is yerinde mutlaka bi kedisi olur, ömrünün sonuna kadar yoldaş olur ona. Sokaktaki canları da veterinere götürür, kisirlastirir vs. Inanılmaz tecrübeli bilgili. Ben tabii cahiliye dönemi 🤭 tek bi bilgim dahi yok o siralar.

Korkumun hala yoğun olduğu bi dönemdi. Eşimin arkadaşının yavrusuydu kızım, yuva arıyordu. Bi gün bi fotoğraf geldi esimden (o asla ihtimal vermiyordu aynı evde yasayacagimiza). Gorur görmez içim titredi. Bi cesaret yoldaş olalım istedim, ama nasıl bi heyecan. Evet dedim ben bu cana anne olucam. Iyi ki geldi benim canımın içi. Verdiğim en güzel karar, karşıma çıkan en güzel şey oldu kızım..

O gelene kadar detaylı araştırmalar, hazırlıklar..

Bütün ailenin maskotu oldu. Babam torunum diyor... 🤭 dilerim hepsinin ömrü güzel olsun. Can yoldaşlarımız iyi ki var 🌸
Yaa ne tatlı bir hikayeniz varmış🧿
Ben de kızlarımı sahiplendikten sonra makakeler, kitaplar falan okumuştum, hala da okuyorum ara ara :KK36:

Bir de sizin miniklerde yakalambaç oynamayı seviyor mu? Benim kızlardan biri bayılıyor resmen, ben yoruluyorum o yorulmuyor. Bekliyor, eğer pas vermezsem miyav da miyav :KK70::nazar:

Bir de sizin miniklerde yakalambaç oynamayı seviyor mu? Benim kızlardan biri bayılıyor resmen, ben yoruluyorum o yorulmuyor. Bekliyor, eğer pas vermezsem miyav da miyav :KK70::nazar:
Oyunumuz tam da şuan bitti valla 😄
Çocukluğuma mı dönüyorum bilmiyorum inanılmaz keyif alıyorum. o heyecanlı bakışları beni çıldırtıyo 😍

Kızım sabahları ben kalkmadan pek kalkmaz yataktan. Eğer kalktıysa da sıkılır, uyanayım diye miyavlar gelir gozlerini dikip bakar bana 🤩 ay minik kuşum, gidip öpeyim.
Onun sıcaklığına, mis gibi kokusuna kurban olurum.

Oyunumuz tam da şuan bitti valla 😄
Çocukluğuma mı dönüyorum bilmiyorum inanılmaz keyif alıyorum. o heyecanlı bakışları beni çıldırtıyo 😍
Ben de çoook keyif alıyorum. Onu böyle heyecanlı heyecanlı, mutlu mutlu görmek paha biçilemez :KK68: ya ben zaten eşyalarına, oyuncaklarına bile bakıp mutlu oluyorum yok böyle bir sevgi :KK36::nazar:

Kızım sabahları ben kalkmadan pek kalkmaz yataktan. Eğer kalktıysa da sıkılır, uyanayım diye miyavlar gelir gozlerini dikip bakar bana 🤩 ay minik kuşum, gidip öpeyim.
Onun sıcaklığına, mis gibi kokusuna kurban olurum.
Oyyyy yavruu:KK200:
Benimkiler böyle, sabahları gelir uyanmamı bekler, yanıma kıvrılır. Ya da birbirlerine kıvrılıp, eşimle ayaklarımızın dibinde dururlar :KK36:

Bizim kızımız daha 5 aylık, belkide tam 5 ay olmadı bile ama geçenlerde kızgızlık dönemi geçirdi ilk defa, kafayı yedim acı çekiyor sanarak.
Şimdi size sorarım arkadaşlar;
Kısırlaştırmalımıyız bilmiyorum 🤷‍♀️
Çiftleşse doğuracak,yavrulara bakamam,Çünkü çalışıyorum
onu yavrularında ayırmayada kıyamam.kısırlaştırıncada o hakkı elinden almışmı oluyorum bikerede olsa çifleşmeyi tatmalımı anne olmak onundamı haklı ayyy Ne zor iş😬

Sizin gibi düşündüğüm için 3 yaşındaki oğlumu kısırlaştırmadım. Zaten öyle aman aman kızgınlık dönemi geçirmemişti, taa ki 2 hafta öncesine kadar. 2 haftadır anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. Öyle böyle bağırmıyor geceleri. Çok hırçın ve kavgacı oldu yani tam bir sokak serserisine döndü. Ve o eve saldığı rahiyalardan bahsetmiyorum bile. Bu da yetmezmiş gibi eşim evimizin önünde muhtemelen sokağa bırakılmış bir ev kedisi görüp getirdi. Getirdiği kedi norveç orman kırması, aşırı narin uysal bir dişi. E bizim oğlan kızı bırakır mı? Kız istemiyor, kaçıyor, eşimle ben oğlanı zaptedemiyoruz. Dün uyanır uyanmaz veterineri aradım. Bugün oğlan kısırlaştırılacak bir kaç aya da dişi. Keşke doğamız çevremiz onların rahatça yaşayabileceği, üreyebileceği gibi güvenli olsa da biz de onlara işkence etmesek. Gerçekten içim acıyor. Buna hakkım yok diyorum. Ama çiftleşseler bebeler ne olacak? Minimum 2 tane doğuracak, e 5 ay sonra onlar da kızışacak, bunun sonu yok ki.

Merhaba kedi anneleri, başlık sessizleşmiş:cry: nasılsınız?
Bu başlıkta günlük seylerden de konusabiliriz, kedilerimiz de dahil, güncel tutalım bence:KK36:
Mesela çocuklarınızın en komik bulduğunuz huyları neler, sizi kahkalara boğan bir anınız var mı? :rolleyes:

Merhaba kedi anneleri, başlık sessizleşmiş:cry: nasılsınız?
Bu başlıkta günlük seylerden de konusabiliriz, kedilerimiz de dahil, güncel tutalım bence:KK36:
Mesela çocuklarınızın en komik bulduğunuz huyları neler, sizi kahkalara boğan bir anınız var mı? :rolleyes:
Ne zaman su içmek istesem su koyduğum bardağa benden önce kafasını sokması. Dün gece ben uyurken bardağa patisini soktu su yok içinde diye bardağı falan yere fırlattı fırlama.

Merhaba kedi anneleri 🌸
Kızımı kisirlastiracagiz yakında. Bugün iç dış parazit için vet.e gittik, konuştuk. Yakında planlayacagiz.
Bizimki asla tasma takmaz nefret ediyor bebekliğinden beri. Boyunluk takacagini sanmıyorum.

Sizler nasıl hallettiniz bu durumu, biseyler giydirerek de koruyabiliriz bölgeyi onu tercih edeceğim. 🤍
Bi de anestezi etkisi ne kadar sürmüştü miniklerinizde 🌸

Merhaba kedi anneleri 🌸
Kızımı kisirlastiracagiz yakında. Bugün iç dış parazit için vet.e gittik, konuştuk. Yakında planlayacagiz.
Bizimki asla tasma takmaz nefret ediyor bebekliğinden beri. Boyunluk takacagini sanmıyorum.

Sizler nasıl hallettiniz bu durumu, biseyler giydirerek de koruyabiliriz bölgeyi onu tercih edeceğim. 🤍
Biz yaptırdığımızda veteriner de birkaç gün kaldı. Ben anestezi sonrası içeri girdiğimde onun etkisiyle yavrum. Beni al buradan der gibi zorla kafasını ve patisini hareket ettirmesi hiç gözümün önünden gitmez. O halini görmek sizi etkileyebilir. Bir de kediler anestezi sonrası kusma eğilimi gösterir. 10 15 gün biraz sıkıntı sonrası normale dönüyor.

Biz yaptırdığımızda veteriner de birkaç gün kaldı. Ben anestezi sonrası içeri girdiğimde onun etkisiyle yavrum. Beni al buradan der gibi zorla kafasını ve patisini hareket ettirmesi hiç gözümün önünden gitmez. O halini görmek sizi etkileyebilir. Bir de kediler anestezi sonrası kusma eğilimi gösterir. 10 15 gün biraz sıkıntı sonrası normale dönüyor.
Aynı gün alabilirsiniz dediler. Ben de biraz araştırdım videoları izlerken içim gitti gerçekten. Geceleri gözüme uyku girmiyor 😔 iyiliği için ne yapalım..

Kusmasına, beslenmesine, kumun tertemiz olmasına, güvende olmasina dikkat edeceğim. 🌸

Aynı gün alabilirsiniz dediler. Ben de biraz araştırdım videoları izlerken içim gitti gerçekten. Geceleri gözüme uyku girmiyor 😔 iyiliği için ne yapalım..

Kusmasına, beslenmesine, kumun tertemiz olmasına, güvende olmasina dikkat edeceğim. 🌸
Bilmiyorum o anı cidden keşke yaptırmasaydım dedirtiyor. Fakat onun uzun ve sağlıklı olması için bunu öneriyorlar. Çiftleşme onlarda hastalık bulaşmasına arttırıyormuş.

Merhaba kedi anneleri 🌸

Ben de kızlarımı aynı gün aldım veterinerden. Anestezinin etkisi biraz geçmiş gibiydi biz eve geldiğimizde cunku birkac saat orda kalmıslardı. Kusma vs yasamadım ikisinde de. Her gun antibiyotik yaptırmaya götürdüğümüz için de durumunu gün gün takip edebildiler. Beni en çok üzen orda onları klinikte bırakma zamanıydı. Çok miyavlamıslardı. Ben ikisinde de ağlamıştım :cry:
Ama dediğiniz gibi sağlık için şart. Bir on gün çok dikkat etmek, göz önünden ayırmamak, ekstra ilgi gerekiyor sonra ömürlük bir sağlık yatırımı yapılmış oluyor. Ben dikişler alınıp tüm süreç tamamlanana kadar da her gece yanlarındaydım. Ara ara uyanıp hep kontrol ettim.

Ben de kızlarımı aynı gün aldım veterinerden. Anestezinin etkisi biraz geçmiş gibiydi biz eve geldiğimizde cunku birkac saat orda kalmıslardı. Kusma vs yasamadım ikisinde de. Her gun antibiyotik yaptırmaya götürdüğümüz için de durumunu gün gün takip edebildiler. Beni en çok üzen orda onları klinikte bırakma zamanıydı. Çok miyavlamıslardı. Ben ikisinde de ağlamıştım :cry:
Ama dediğiniz gibi sağlık için şart. Bir on gün çok dikkat etmek, göz önünden ayırmamak, ekstra ilgi gerekiyor sonra ömürlük bir sağlık yatırımı yapılmış oluyor. Ben dikişler alınıp tüm süreç tamamlanana kadar da her gece yanlarındaydım. Ara ara uyanıp hep kontrol ettim.
Annelik bunu gerektirir 😍
Hiç ayırmıyorum yanımdan yine ayırmam. Yeter ki o iyi olsun.
Desteğiniz için teşekkür ederim kızlar 🌸
Ben de ağlayacağım garanti 🤭 canımın parçası o..

Benim kızlar yine kudurdu kudurdu hop diye sızdılar şimdi :KK70:
Ay bir yılı geçti bizimleler ama hala gülüyorum bu duruma yaa saftirikler:KK70::KK36::nazar:

X