Kedi maması son kullanma tarihi

noktalibirgul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2021
1.286
2.215
Merhabalar, 2,5 ay önce bir yavru kedi sahiplendim. Petshoptan da 4 kg lık mama aldım ve hala bitmedi tabii. Bu noktada aklıma takılan bir konu var; internette birçok kuru mamanın paketi açıldıktan sonra en geç 8 hafta içerisinde tüketilmesi gerektiği yazıyor. Bir yandan da kedi sahiplerinin ekonomik olması açısından 10 kg lık mamalar alıp son kullanma tarihine kadar idare ettiklerini okudum. Bu da 7-8 aylık bir zamana denk geliyor sanırım.
Bu durumda ben mamayı kedime vermeye devam edebilir miyim yoksa yeni mama mı almalıyım? Tecrübeli kedi anneleri yardımcı olursa çok sevinirim :)

Merhaba,
Mamayı genelde 10 kg alıp son kullanım tarihine dikkat ediyorum. Zaten skt gelmeden bitiriyor canavar. Kedim bu sene 7 yaşına girdi 7 senedir sorun yaşamadık. Ama isterseniz bir veterinere sorun içiniz rahat eder.

Merhaba,
Mamayı genelde 10 kg alıp son kullanım tarihine dikkat ediyorum. Zaten skt gelmeden bitiriyor canavar. Kedim bu sene 7 yaşına girdi 7 senedir sorun yaşamadık. Ama isterseniz bir veterinere sorun içiniz rahat eder.
Teşekkür ederim son kullanma tarihine kadar biter mutlaka ben de öyle düşünüyorum, sadece açıldıktan sonraki tüketim süresi kafamı karıştırmıştı ama sorun olmuyor diyorsunuz. Ben de elimdeki mama bitince yenisini alayım o halde.
Yarısı bitti diğer yarısı da 2-3 ayda biter gibi.

Dediğim gibi biz kedimde hiç sorun yaşamadık, size de miniğinizle mutlu bir ömür dilerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…