Kedim mama yemiyor ne yapmam lazim

Bak diyo ki kullanilan et insan tuketimine uygun olarak secilen etler. Yani kalan artik vs et degil. Royal Canin Frequently asked questions diye gir ing. biliyosan herseyi anlatiyo.
Access okudum bunları biliyorum çok detaylı mama makalesinde bu bağımlılık yapan rc gibi mamalarda peraben ve etler icin hayvanların artıklarının kullanıldıgı yazıyodu. Özellikle rc, proplan, hills gibi markaların protein oranlarının daha cok karbonhidrat bitkisel proteinlerden olustugu icerikte gerceklerin yer almadıgı söyleniyodu. Tabi bu tek rc icin degil genel olarak cogu iceriktede gercekler yazmıyo

Tavuk cigerini ezip kuru mamayla katistirip verebilirsin ,oyle yiyorlar. Ben royal canin yavru kedi mamasi vermistim, yiyorlardi. Simdi hillsin mamalarini cok seviyorlar, ortada birakirsam gereginden fazla yiyorlar, royal canin artik tatsiz geliyor. Cok yemesinler diye olculu veriyorum.

Whiskas birine dokundu, ne zaman yese cikartiyor. Veteriner market mamasi verme dedi, dis tasi olusmus, temizletmek icin dunya para verdik. Tuz orani da yuksek oluyormus. Veterinerden degisik markalarin deneme boylarindan aldim, en cok hillsi sevdiler, 3 yildir ordan devam ediyoruz.

Ben çocuğuma hep hills verdim bayılarak yiyor. Sizinki muhtemelen bebe olduğu için kuru mamaya nazlanıyor. Yaş mamayla karıştırın öyle verin. Bir de optimeal diye bi marka denemiştim ben benimki bayıldı bayıldı gidip gelip yedi ama içeriğini araştırmadım tekrar hillse döndüm. Benim vet arada haşlanmış tavuk veya ciğerini de verebilirsin sorun olmaz demişti. Ben de kendimce yaş mama, kuru mama, haşlanmış et vs menüler hazırlıyorum çocuğuma. Tavsiye olarak kesinlikle ev yemeklerine alıştırmayın derim. Yemeklerdeki soğan sarımsak onlar için zararlı ve sindirim sistemleri bizimkinden farklı.

Paw paw ve lavital berbat mamalar sokak canlarım bile yemiyor. Whiskası kediler çok seviyor ama çok aşırı zararlı... yavru olduğu için friskies alabilirsnz kediler seviyor hem fiyatı uygun hem purinann maması güvenilir. Ben kedilerime ev yemeği vermiyorum ama haşlanmış tavuk arada balık bazende haşlayıp tavuk ciğeri veriyorum iyi oluyor. Benimkiler 3+ yaş oldukları için yaş mamayı haftada birden fazla vermiyorum. Purina one ve Nd somonlu mamayı dönüşümlü kullanıyorum.

Nd veriyordum ben kizima ama tabii 10 sene önce o da beğenmezdi yogurtlu ekmeğe bayılırdı hic unutmam bir gün ekler yiyorum balkona geldi ben de yazik günah cani cekmistir vereyim dedim cok sevdi her gün aynı saatte balkona gelip miyavliyordu meger tatli cok verilmemeliymis ben bilmiyordum her hafta ekler aliyordum bir tane bir tane veriyordum hele cipse bayılıyordu.Zararini ögrenince vazgectim tabii cips tatli tuzlu seyler hasta edebiliyor onlari

Royal canin yavru kedi maması verdiniz de yemedi mi? Deneyin.
La vital ve Paw paw ben sokaktakilere bile almıyorum içerikleri kötü ve tadını beğenmiyorlar.
Yaş mama kalitesizse ishal yapar. Hill’s A-D konserve mama alın veterinerden ilk etapta 2-3 kutu yavaş yavaş yesin toparlandın yazık süt tozuyla diğer mamalarla iyice güçten düşmüştür. Felix , gurme gibi market mamaları verip ishal etmeyin kuzucuğu.
Önce Hills a/d birkaç gün
Sonra royal canin yavru kuru mamasına geçiş yapın. Gerekirse bu mamayı suyla yumuşatıp biraz hills a/d ile karıştırın.
Ayrıca iyi haşlanmış tavuk veya pişmiş iyice ayıklanmış balık , et vs verebilirsiniz. Veterinere söyleyin, o da versin kafesteki hastalara :)
Yavru oldugu için N&D rahatlıkla verebilirsiniz ama iştahsız oldugj için onu şu an beğenmeyebilir, birkaç ay sonra N D ye geçin, kilo alsın

Süt tozu devam edin koyun önüne illaki yiycek. Suan ortama da yabancıdır diye yemiyorlardır biŞmkilerde ilk geldiklerinde süt tozu verdm yemrdi ama gece yemiş tuvaletini de yapmıs. Sonra yas mama almaya basladım baktım cok gereksiz kilo yapıtor hayvanda bıraktım yas mamayı kuru mamasına biraz yas mama atıyordum bu sayede hem kıru mamayı da yemeye basladı. Sonra kuru mamayla zaten iyice alısmaya basladı yas mamayıda cıkardık beslenmesinden. Ama bu sokak kedisi sanırım biraz daha büyüsün mamaya aalıstırmayın sokak kedileri cinsler gibi sadece mamayla beslenmiyor arada tavuk kemigi fslan verin kemire kemire tam sokak kedisi oluyor en azından sixe de kolaylık olur heray mama masrafınz olmasın evdekileri yemeye fe alıssın. Benim 2 cins kedim var 4 tane de sokak kedimiz var cinsler sokak kedilrrine benzeöeue basladı onlar herseyi yiyor diye cinslerde tatmak isterken iyice alıstılar kardes kardes ne bulsalar yiyolar smdi ama yine de vitamin ve mamayı arada veriyorx

Sokaktan annesi ölmüş bir aylık bir kedi sahiplendim tedavisini yaptırdım. Şuan çok şükür iki buçuk aylıktan fazla. Neyse mama yemiyor ilk aldigimda yavru olduğu için vet max bu 30veya 40 günlük dediği için kedi süt tozu verdim arada yoğurt ve kefir verdik çünkü dedi arada ver diye. Neyse mamaya geçiş yaptım paw paw yemiyor bir de gidip on kg lik aldım neyse onu sokaktaki canlara veriyorum sonra lavital somunlu aldım yüzüne bakmıyor proplan vet önerdi iki yiyor sonra yüzüne bakmıyor sonra konserve mama verdim onu yiyor ama bu kez ishal oluyor vet ev yemeği verme dedi ama arada tavuk haşlayıp veriyorum. Sizinde önerileriniz var mı kedilerin hiç ayırım yapmadan yiyebileceği ne var yavru kediler için. Cinsi bombay
Kuru mamayla yas mamaya karistirip ver zaman zaman yas mamayi azaltarak kuru mamaya gecisi yapar. gourtmen markasi yas mama balikli püreli hali onla beraber karistir proplan ile. Zaman zaman kuru mamaya gecis yaparsiniz.

Bilgi;
whiskas marka mamalari almayin onu yedikleri sonrasi saglik acisindan sikayetleri basliyor.
yaz mevsimde kuru mama (tavuk icerikli) veya yas mama kedilere köpeklere verilmez mantar yapiyor 🥲.

Bebek kedi maması kullanıyorsunuz di mi? Boyutu ağzına uygun değilse yiyemiyor olabilir. İlk etapta yaş mama ile karıştırarak verin, sonra yavaş yavaş yaş mamayı azaltır, sadece kuru mama olarak devam edersiniz. ınstagramda Suzionline var, takip edin derim, sürekli sokaktan kedi sahiplendiriyorlar. Bebek kedilerin nasıl besleneceğine dair de çok güzel yazıları var.

Royal Canin Kitten alın . Zaten 1 yaşına kadar yemesi gereken en iyi mama bu. Hatta 2 aylık ise şuan royal canin baby CAT alın . Nefes almadan yiyeceğine eminim. 4 aylık olunca Royal Canin Kitten olana geçersiniz. Bunlar kuru mama bu arada.

Bak diyo ki kullanilan et insan tuketimine uygun olarak secilen etler. Yani kalan artik vs et degil. Royal Canin Frequently asked questions diye gir ing. biliyosan herseyi anlatiyo.
Ben de kedilerime 7 yaşına girdikten sonra royal canin gastrointestinal mamaya geçtim . Öncesi yıllarca nd kullanmıştım . Ama bir anda yememeye başladılar ve rahatsızlandılar . Royal e geçince düzeldi . Vet hills vermişti yine gastrointestinal ama yemediler ben de royal e kendim geçtim . İçeriği iyi mi diyorsunuz devam edebilirim değil mi ?

Kuru mamaya geçişte yemeğe geçen çocuk gibi zorlanıyorlar ama illa geçecek. Kuru mama koy. Acıkınca mecbur yiyecek. Ev yemeği de tablet baharat atmıyorsan ver bir şey olmaz kokusu hoşuna gider yer. Somonlu kuzulular güzel kokuyor dandik mama alma yemez zaten

X