Kedim mama yemiyor ne yapmam lazim

mihrace91

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2023
249
334
Sokaktan annesi ölmüş bir aylık bir kedi sahiplendim tedavisini yaptırdım. Şuan çok şükür iki buçuk aylıktan fazla. Neyse mama yemiyor ilk aldigimda yavru olduğu için vet max bu 30veya 40 günlük dediği için kedi süt tozu verdim arada yoğurt ve kefir verdik çünkü dedi arada ver diye. Neyse mamaya geçiş yaptım paw paw yemiyor bir de gidip on kg lik aldım neyse onu sokaktaki canlara veriyorum sonra lavital somunlu aldım yüzüne bakmıyor proplan vet önerdi iki yiyor sonra yüzüne bakmıyor sonra konserve mama verdim onu yiyor ama bu kez ishal oluyor vet ev yemeği verme dedi ama arada tavuk haşlayıp veriyorum. Sizinde önerileriniz var mı kedilerin hiç ayırım yapmadan yiyebileceği ne var yavru kediler için. Cinsi bombay

Kuru mamayı yaş mamayla karıştırıp verin azar azar, ev yemeği vermeyin gerçekten sonra çok salça oluyorlar mutfağa.
Bir de ND mi deseniz?
Benim kedim de belli başlı mama harici yemiyor ama allahtan ucuzundan (temizmamadan alıyoruz) yiyor, diğerine ilaçlı mama alıyoruz bütçeyi baya sarsıyor 🙄

Biz royal canin kullanıyoruz çok seviyorlar. Ama duyduğum kadarıyla whiskas da seviliyor kedi dostlar tarafından. Küçük paketlerde akıp deneyebilirsiniz. Önce ıslak mamayla karıştırıp yavaş yavaş ıslak mama miktarını azaltıp alıştırabilirsiniz. En sonunda ıslak mama olmadan da yemeye başlar genelde kediler.

Biz royal canin kullanıyoruz çok seviyorlar. Ama duyduğum kadarıyla whiskas da seviliyor kedi dostlar tarafından. Küçük paketlerde akıp deneyebilirsiniz. Önce ıslak mamayla karıştırıp yavaş yavaş ıslak mama miktarını azaltıp alıştırabilirsiniz. En sonunda ıslak mama olmadan da yemeye başlar genelde kediler.
Whiskas asla kullanmayın çok zararlı diyorlar 🤷🏼‍♀️

Kuru mamayı yaş mamayla karıştırıp verin azar azar, ev yemeği vermeyin gerçekten sonra çok salça oluyorlar mutfağa.
Bir de ND mi deseniz?
Benim kedim de belli başlı mama harici yemiyor ama allahtan ucuzundan (temizmamadan alıyoruz) yiyor, diğerine ilaçlı mama alıyoruz bütçeyi baya sarsıyor 🙄
Ben ev yemeğine alıştırdım. Şuan yemeğimin yarısına talip 🧿😪

Whiskas asla kullanmayın çok zararlı diyorlar 🤷🏼‍♀️
Neden zararlı acaba? Biz kendi kedilerimizden kısırlaştırılmış olana proplan, yavrulara royal canin kullanıyoruz ama whiskas kullanan arkadaşlarım var.

Bir de ND mi deseniz?
Merhaba. Temiz mamayı birkaç seferdir görüyorum site mi bu marka mı ? Özelliği nedir ?
Veya içeriği temiz mamalar mı satıyorlar ?

Neden zararlı acaba? Biz kendi kedilerimizden kısırlaştırılmış olana proplan, yavrulara royal canin kullanıyoruz ama whiskas kullanan arkadaşlarım var.
Tuz oranı çok yüksek böbrekleri mahvediyor.
Fastfood gibi düşünün lezzetli ama besleyici değil

Whiskas'ı kediler sever ama biz de cips severiz. Benzer işler :)) aroması artırılmış, bi doyuruculuğu yok, protein düşük ve taurin de yoktu galiba

Konu sahibi, yaş mamayla bi süre karıştırıp kuru mama vermeyi denediniz mi? Yaşa çok alışanlar kuruya geçemiyor kolay kolay. Bir de ne kadar yiyor mesela günde yediği gramaj nedir hesapladınız mı

Icerik acisindan zararli. Ucuz market mamasi bi tanesi 50 lira atiyorum oteki 500 lira. Ilerde bobrek vs saglik sorunu yasayabilir. Yurtdisjnda yasiyirum son fiyatlari bilmiyorum o yuzden. ND kedilerin cogu sevmiyo. Butun kedilerin severek yedigi profesyonel mama Royal canin genelde

Son düzenleme:
Icerik acisindan zararli. Ucuz market mamasi bi tanesi 50 lira atiyorum oteki 500 lira. Ilerde bobrek vs saglik sorunu yasayabilir. Yurtdisjnda yasiyirum son fiyatlari bilmiyorum o yuzden. ND kedilerin cogu sevmiyo. Butun kedilerin severek yedigi profesyonel mama Royal canindir.
Nd benimkinde aşırı deri problemi yaptı ya. Eski telefonda kaldı ama baya yaraydı vücudu. Mamayı değiştirdik geçti :KK43:

Ev yemeği sakın vermeyin.
Yaş mama + kuru mama karıştırıp verin. Yavru kedileri hep o şekilde alıştiriyorum

-Ne kadar kalitesiz mama kullanırsanız o kadar çok veterinere gidersiniz. Vet masrafları arşa ulaşmış hemde minikler ağrı sızı çekmesin boşuna, o yüzden kaliteli mama almaya özen gösterin

Şeker ve tuz içeriği çok diyorlar.
Ben kullanmadım hiç, çevremde kullananda görmedim ama petforumlarda veya sözlüklere bakarsanız insanlar yaşamlarınsan örnek vermiş hep.
Karaciğer veya böbrek yetmezliği yapıyor diyenler gırla

X