Kedim mama yemiyor ne yapmam lazim

Sokaktan annesi ölmüş bir aylık bir kedi sahiplendim tedavisini yaptırdım. Şuan çok şükür iki buçuk aylıktan fazla. Neyse mama yemiyor ilk aldigimda yavru olduğu için vet max bu 30veya 40 günlük dediği için kedi süt tozu verdim arada yoğurt ve kefir verdik çünkü dedi arada ver diye. Neyse mamaya geçiş yaptım paw paw yemiyor bir de gidip on kg lik aldım neyse onu sokaktaki canlara veriyorum sonra lavital somunlu aldım yüzüne bakmıyor proplan vet önerdi iki yiyor sonra yüzüne bakmıyor sonra konserve mama verdim onu yiyor ama bu kez ishal oluyor vet ev yemeği verme dedi ama arada tavuk haşlayıp veriyorum. Sizinde önerileriniz var mı kedilerin hiç ayırım yapmadan yiyebileceği ne var yavru kediler için. Cinsi bombay
Çocukken çok kedi bakmistim hep evde ne piserse onu veriyorduk mama vs bilmiyorduk o zamanlar simdiki kedim nize geldigibde 2 aylik falandi yas mamaya alismisti bana geldiginde gecivi bakildigi yerde bebde kiysnadim yas mama ve kuru mama verdin suan kedim yas mama bagimlisi keske evde ne pisiyorsa onu verseymisim mutfaga su icmeye gitsem gece tuvalete malksak direkt yas mama icin bizi mutfaga goturuyor

Bence ev yemegi yiyorsa hic zorlamayin mama icib

Temizmama alıyorum ben bütün kediler severek yiyor beş kiloluk yavru kedi maması alıp sonra diğer mamalardan alabilirsiniz alirken numune talep ederseniz tadını sevdiğini masrafa girmeden bulmuş olursunuz

Merhaba. Temiz mamayı birkaç seferdir görüyorum site mi bu marka mı ? Özelliği nedir ?
Veya içeriği temiz mamalar mı satıyorlar ?
Site, yerli üretim yapıyor. Birkaç çeşit mamaları var.
Biz temiz mama yanında bağışıklığı güçlensin diye yılda 3 kgluk ayrı bir mama da yediriyoruz kedimize. (veterinerden alıyoruz)
Diğeri için de üriner mama kullanıyoruz belli dönemler sonra temizmama yine.
Memnunuz şu ana kadar bir şikayetle karşılaşmadık. Akrabamızda kullanıyor onun da şikayeti yok. İçeriği de temiz görünüyor.

Royal caninin içinde et yok. Karbonhidrat dolu bir marka. Proplan, hills bunlarda öyle ama bagımlılık yapan bir orta segment mamaları. Royal canin yiyen kediler kolay kolay baska mama yemezler zaten.
Ben full mera kullanıyorum cocuklarıma. Çok memnunum asla hayır diyen bir kedi görmedim. Kitten maması olduğuna dikkat edin.
Nd kitten önerebilirim benim yavrular onuda çok severek tüketti oğlumada aldım bir yan etkisini görmedik. Kısaca bu mama olayı kedinin bünyesinden bünyesine değişen bir şey deneyerek görebilirsiniz. Ben mera öneririm.

Neden zararlı acaba? Biz kendi kedilerimizden kısırlaştırılmış olana proplan, yavrulara royal canin kullanıyoruz ama whiskas kullanan arkadaşlarım var.
Whiskasta tuz oranı çok fazla. Market mamaları genel olarak kaliteli değil zaten.En azından RC, propolan, ND, hills gibi orta segment mama vermek lazım. Durumu çok çok iyi olanlar da acana, orijen vs alıyor.

Royal caninin içinde et yok. Karbonhidrat dolu bir marka. Proplan, hills bunlarda öyle ama bagımlılık yapan bir orta segment mamaları. Royal canin yiyen kediler kolay kolay baska mama yemezler zaten.
Ben full mera kullanıyorum cocuklarıma. Çok memnunum asla hayır diyen bir kedi görmedim. Kitten maması olduğuna dikkat edin.
Nd kitten önerebilirim benim yavrular onuda çok severek tüketti oğlumada aldım bir yan etkisini görmedik. Kısaca bu mama olayı kedinin bünyesinden bünyesine değişen bir şey deneyerek görebilirsiniz. Ben mera öneririm.
Dogru degil bu swkerim. 100 de 37 protein orani
Screenshot_20231207_221647_Google.jpg

Dogru degil bu swkerim. 100 de 37 protein oraniEki Görüntüle 3348305
Kurutulmus kümes hayvanları proteini diyo mesela neler? Detaylar yok proteinin çoğunu bitkisel karbonhidrat karşılıyo. Kötü bir mama degil ama tam detay yok. Biraz derine inersek zaten hiçbir endüstriyel mamaları güven vermiyor bana. Böbrek idrar sorunları fazla.
Memleketin hali harap olunca tıkıyoz bebelere.

2023 en iyi kopek mamasi secilmis veterinerler tarafindan. Ulan babamin tukani olsa bu kadar reklmani yapmam. Duyun beni yetkililer. Bedava mama olur oyuncak olur. Adres icin dm bxvxvxh

Royal canin baby cat 400 gramlik alip deneyebilirsiniz. Yemezse ziyan olmasin. Yetiskin kedi mamasi aliyorsaniz ondan da yemiyor olabilir.

Kurutulmus kümes hayvanları proteini diyo mesela neler? Detaylar yok proteinin çoğunu bitkisel karbonhidrat karşılıyo. Kötü bir mama degil ama tam detay yok. Biraz derine inersek zaten hiçbir endüstriyel mamaları güven vermiyor bana. Böbrek idrar sorunları fazla.
Memleketin hali harap olunca
Screenshot_20231207_222710_Chrome.jpg

Bak diyo ki kullanilan et insan tuketimine uygun olarak secilen etler. Yani kalan artik vs et degil. Royal Canin Frequently asked questions diye gir ing. biliyosan herseyi anlatiyo.

Çocukken çok kedi bakmistim hep evde ne piserse onu veriyorduk mama vs bilmiyorduk o zamanlar simdiki kedim nize geldigibde 2 aylik falandi yas mamaya alismisti bana geldiginde gecivi bakildigi yerde bebde kiysnadim yas mama ve kuru mama verdin suan kedim yas mama bagimlisi keske evde ne pisiyorsa onu verseymisim mutfaga su icmeye gitsem gece tuvalete malksak direkt yas mama icin bizi mutfaga goturuyor

Bence ev yemegi yiyorsa hic zorlamayin mama icib
Yaş mamaların besleyici özelliği çok düşük.
Bir an önce bir şekilde yaş mamayı kesmeye bakın bence 😔

Bak diyo ki kullanilan et insan tuketimine uygun olarak secilen etler. Yani kalan artik vs et degil. Royal Canin Frequently asked questions diye gir ing. biliyosan herseyi anlatiyo.
Bizim kedileri sahiplendiğimizde ilk aşılarında veteriner hekim RC önermişti bi daha da değiştirmedik. Her sabah bir tatlı kaşığı yaş mama ve arada ödül maması yiyorlar. Biz bu mamadan memnunuz genel olarak🧿

X