Kedi tüyü sorunu

[
Kedim yok ama robot süpürge al. En azından yerdekilerle uğraşmazsın.
[/QUOTE]
Robot süpürge yok ama normal süpürgenin tüy alma aparatı var o da çok güzel temizliyor

Proplan, Royal Canin, Hilss yada ND kullanın orta segment olan mamalar bunlar. En kalitelisi protein oranı açısından ve az tahıl içerdiğinden ND diyebilirim, 2. sırada Proplan var ben ilk Royal Canin Bristish short hair cinsine uygun olanla başladım fiyatlar çok artınca 10 kg lık proplan aldım şimdi ikisini karıştırıp veriyorum mamadan mamaya geçerken bu şekilde bir hafta 10 gün kadar azar azar karıştırıp verin ishal vs olmaması için.
Üst segmentin fiyatları çok yüksek ne yazıkki ;(
Yaş mamayı ayda bir verseniz ödül niyetine yeterli dişlerde tartar yapıyor. Onun yerine ızgara balık yada tavuk pişirisneiz sıfır baharat olacak şekilde tadımlık verebilirsiniz saf protein ve kediler seviyor ama tabiki arada sırada ve bol bol taze suyu bulunsun.
Birde ekstra vitamin maltlarından da kullanın muhakkak. Aşıları ne durumda eksik aşısı varsa yaptırın muhakkak.
Evde pişirdiğim et tavuk vs yiyor bazen
Çok teşekkürler dediğiniz markaları araştırayım

Küçük bir ilavede yapayım, British ler doğal tür değildir, genetik hastalıkları oluyor sağlık kontrollerini aksatmayın, bu türlerin çoğalmaması gerekli yaptırmadıysanız mutlaka kısırlaştırın
Ne tür hastalıkları oluyor ben araştırdım göremedim böyle bi şey
Sadece göz akıntısı var her gün siliyorum damla da kullanıyorum ama geçmiyor
Acaba genetik hastalıklardan biri de bu olabilir mi

Ne tür hastalıkları oluyor ben araştırdım göremedim böyle bi şey
Sadece göz akıntısı var her gün siliyorum damla da kullanıyorum ama geçmiyor
Acaba genetik hastalıklardan biri de bu olabilir mi
Cins kedi hastalıkları diye aratabilirsiniz. Kimisi basik burnu nedeniyle nefes alamiyor, kimisi kısa bacaklari nedeniyle agri çekiyor. Cins kediler usludur, eve uyum saglar diye pazarlanıyor ancak işin dogrusu hayvanlar acı çektiği için kudurmaya mecalleri olmuyor.
Para verip satin almamis olmamanizi ve kısırlaştırıp doğurtmayacağınızu umuyorum.

Merhaba arkadaşlar,Çok tatlı bir kedimiz var 2 ay önce sahiplendik.Cinsi British short Air.1 yaşında ama çok iri bir kedi.
Sorunumuz çok fazla tüy döküyor,her gün temizlik yapmak zorunda kalıyorum
Bu sorunu yaşayan kedi sahipleri varsa ne yapmam gerekiyor,tüy dökülmemesi için her hangi bir aşı var mı?
Yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler...
dyson animal süpürge öneriyorum. Sabah akşam süpürüyorsun bişey kalmıyor :KK66: Bir de balıklı veya kuzu etli mama :)

Cins kedi hastalıkları diye aratabilirsiniz. Kimisi basik burnu nedeniyle nefes alamiyor, kimisi kısa bacaklari nedeniyle agri çekiyor. Cins kediler usludur, eve uyum saglar diye pazarlanıyor ancak işin dogrusu hayvanlar acı çektiği için kudurmaya mecalleri olmuyor.
Para verip satin almamis olmamanizi ve kısırlaştırıp doğurtmayacağınızu umuyorum.
Britishler en sağlıklı cins kedilerdir. Bende de var bir tane koca oğlan( sahiplendim). Genelde scottishlerle karıştırıyor. Kemik hastalıkları vs olmaz britishlerde. Troid sorunu görülebilir bir ihtimal. Aşırı hareketli mesela bendeki. Üç yaşına girecek 2 gün sonra hala danalar gibi koşuyor, az uslansa sevinecem 😂😂😂

Tabiki her şekilde kabul ettim belki bir çözümü vardır diye sordum
Kaliteli mama derken piyasada satılan mamalardan alıyorum proline diye bi marka fiyatı orta kalitede tavsiye edeceğiniz başka marka varsa yazarsanız sevinirim.
Yaş mamayı çok seviyor haftada 2 defa veriyorum

Proline orta kalite mama bile degil marketlerde goruyordum onu. 🙄

proline çok çok kötü bir mama yalnız. asla sağlıklı değil. sokak kedilerine bile verilmeyecek bir mama kusura bakmayın.

Merhaba arkadaşlar,Çok tatlı bir kedimiz var 2 ay önce sahiplendik.Cinsi British short Air.1 yaşında ama çok iri bir kedi.
Sorunumuz çok fazla tüy döküyor,her gün temizlik yapmak zorunda kalıyorum
Bu sorunu yaşayan kedi sahipleri varsa ne yapmam gerekiyor,tüy dökülmemesi için her hangi bir aşı var mı?
Yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler...
mamadan kaynaklı ekstra dökülme olabilir. tavuklu mama özellikle dökülmeyi artırır ama mamanın markası vs de etkiliyor. Tüylerini düzenli tarayın ki dökülecek olan yerlere değil tarağa gelsin. Vitaminlerini verin. Onun dışında kedi bu mecbur dökülecek. Bizde her gün ev üstten bi süpürülür öyle detaylı temizliğe girmeden. Ya da robot salınır ortama.

proline çok kötü bir mama, market maması denen şeylerden en başta uzak durun. sokaktakilere açlıktan ölmesinler diye verebilirsiniz belki. bir arkadaş kullanabileceğiniz markaları yazmış, onlardan kedinizin ayına uygun olanı hatta cinsine özel olanı bile olabilir mutlaka ona uygunu alıp verin. bir de mamalar arası öyle bir ondan bir ondan diye geçiş olmaz. bir mamaya sabit kalacaksınız en az 6 ay. Sanırım hiç bilginiz yok kedilerle alakalı, yanlışlıkla zarar vermemek adına bir kedi bakım rehberi tarzı bir şey okumanızı tavsiye ederim.

Britishler en sağlıklı cins kedilerdir. Bende de var bir tane koca oğlan( sahiplendim). Genelde scottishlerle karıştırıyor. Kemik hastalıkları vs olmaz britishlerde. Troid sorunu görülebilir bir ihtimal. Aşırı hareketli mesela bendeki. Üç yaşına girecek 2 gün sonra hala danalar gibi koşuyor, az uslansa sevinecem 😂😂😂
Valla bende de vardı 3 yıl baktım komando gibi o perde senin bu perde benim tırmanır dururdu, çokta akıllı ve munzurlar, hala da öyleymiş, sahiplendirdim maalesef :KK43:

Cinslerin her biri hakkında net bilgim yok aslinda. Ben tekirciyim.😁 sokakta yardima muhtaç kedileri kurtarma taraftarıyım.

Parasız da verilse cinslerin çoğaltılmasını doğru bulmuyorum. Tabi istisnalar var. Sokağa atilan cinsler, kliniğe terkedilen cinsler... onlar da kurtarilmali.

Ama bilgisiz insanlar tarafindan "bir kez anneliği tatsın" diyerek çoğaltılıp bakamayınca çevreye hediye edilmesini doğru bulmuyorum.

Bu bilinç zamanla oluşuyor tabi. Kedi sahiplenirken her şeyi a'dan z'ye bilmiyorduk.

Belki sahiplenmeyi düşünen üyeler vardir, onlara bir yol göstermiş olurum.

Yuva bekleyen binlerce kedi var. Kedi sahiplendirme sayfalari, bunlari bireysel olarak yapan sorumluluk duyan insanlar var. Bileklik, cüzdan, çanta yapıp satışıyla sokak kedisi tedavi ettiriyorlar. Onlara yardimci olmak, evimize sokaktan kurtarılmış bir kedi almak vicdani huzurların en büyüğü.

Hangi mamayi kullanıyorsunuz?
Markasını bilmiyorum açık alıyorum kuzulu ben kedişimi sokaktan buldum 3 günlük falandı anası bırakmış😡 daha öncede kedi bakmadığım için eve yakın bi pet Shop ne ver dediyse onunla besledim hep önce kedi sütü ay ay maması değişti bazıları hiç iyi gelmedi tüyü çok döktü ama 3 aydır düzene girdi en son kuzulu veriyorum demişti

X