Kedi ve komşu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok insaniyet kalmadığı için. İnsanın insana saygısı kalmadığı için herkes hayvanlara sardı.
Çünkü bütün pislikler insanlardan gelirken hayvanlar napti acaba size evet her zaman hayvanlar önce gelecek bizler için
İnsandan değerli değil
İnsan eşrefi mahluktur
Önce insan gelir
Nokta
Al iste allah bilir kocanizda üstündür sizden. Bi adım arkasindanda yuruyormusunuz ?

Hanimefendi siz hayvansever asla olamazsiniz kusura bakmayin ama .Birgun bir mahalleye gittik kopekleri istememisler belediyeyi aramislar neyse bizde gittik .Sikayet eden bir kadin cocuğu olduğunu soyledi iste korkuyorum ,kokuyolar vs dedi .Kadinin sikayet ettiği yer apartman , ev onu felan değil kadin uzak bir yeri soylemis ordan koku geliyormus.Polis araci geldi bir polis memuru dedi ki kadina sizin dedi ust katindaki komsu esi tarafindan darp edilip komoda halen siz o zaman nerdeydiniz dedi kadin kekeledi .O gun polis memuru ile konustuk karsi evde uyusuturucu satani gormezden gelip mazluma gucu yetip sikayet ediyorlar dedi .Hayvansever , vatansever diye insanlari ayirmayin alerji haplari var hanimefeni fare değil bu arada gormuyoruz onlar bizimle yasiyor o zaman hepsini oldurelim nasil fikir ? Lutfen 2 cins kedi besleyip ben hayvanseverim laflarini birakin .Empati kurduğunuz konu sahibiydi yazdiğiniz seyleri tekrar okuyun.Kim hice sariyor hanimefendi ben size hayvanseverler siddet goruyor diyorum kedi kopek besledi diye .Allah askina hangi hayvanseverin bir insana saldirdiğini gordunuz ? Googleye bakin hayvanseverlere yapilan siddete . Hayvanseverlere Ulke soz hakki bile vermiyor kaldi ki hayvanseverler kendini savunabilsin .Lutfen bilginiz olmadan fikriniz olmasin ki konu sahibi ile empati yapan siz hayvanseverim demeyin ve benimle artik diyolog kurmayin .

Benim yazdığımla ilgisi yok yazdiklarinizin. Karman çorman etmişsiniz konuyu.

Ben hayvansever değilim zaten , olmakta istemem.

Ben sadece hayvanları çok seviyorum ve gücüm yettiği kadar sahiplenip koruyorum .

Gerçek hayvanseverleri de her zaman destekliyorum. Kimisi sadece kuru gürültü.

maddeyi açıp baktım, yalnızca tanım yapıyor, özel kanunlar çoğu zaman bu şekilde kanunda kullanılan terimleri tanımlayan hükümler içerirler. idari para cezalarına ilişkin hüküm 28. madde
Kimse açıp bakmaz nasıl olsa diye üfürükten yazmışlar buraya. Kanun iöeriğine bakmadan numara veriyorlar bir de 😂😂😂

görselde bahsedilen kanunu ve ilgili hükümler incelediğimde herhangi biri ortak yaşam alanındaki kedi evlerinin uzaklaştırılmasıyla ilgili bulunmadığı gibi bu konuda yaptırım uygulayabilecek bir mercii işaret etmiyor, ceza öngörmüyor. İdari para cezaları 28. maddede düzenlenmiş ancak orada cezaya tabi sayılan durumlar da ne sizin anlattığınız vakaya, ne de konu sahibinin durumuna uygulanabilir nitelikte değil. anladığım kadarıyla sizin olayınızda ceza başka bir gerekçeyle verilmiş olmalı.
Cezayi catir catir odedigine ve yeni kedi evlerine dokunamadigina gore hangi maddeden odedigini pekde onemsemiyorum acikcasi. Dahasi bahcede ki evleri gectim sokaga koydulaklarima bile kimse dokunmuyor artik. Kulaktan kulaga yayildi yapilanin yaptirimi oldugu. Gerisi teferruat benim için.

Baktım da ceza falan göremedim. Apartman önleri doğal yaşam alanıdır da yazmıyor. Göremediysem kopyalayın rica ediyorum. Ben şunu gördüm mesela
g) Hayvanların korunması ve rahat yaşamalarının sağlanmasında; insanlarla diğer hayvanların hijyen, sağlık ve güvenlikleri de dikkate alınmalıdır.
Isinize geldigi gibi okumayin. 3. Maddede doğal yaşam alanından bahsediyor. Ve bu hayvanlar doğaları gereği bu bölgelerde bulunuyorlar. Yani bu bölgeler onların yaşam alanı oluyor. Ve siz hicbir hayvanın yaşam alanını engelleyemezsiniz. Bundan dolayı ceza alınması normaldir

Isinize geldigi gibi okumayin. 3. Maddede doğal yaşam alanından bahsediyor. Ve bu hayvanlar doğaları gereği bu bölgelerde bulunuyorlar. Yani bu bölgeler onların yaşam alanı oluyor. Ve siz hicbir hayvanın yaşam alanını engelleyemezsiniz. Bundan dolayı ceza alınması normaldir
Okuduğunu anlamama diye buna diyorlar işte

Evet adamına gore muamele yapıyorum

Açıp bakarsanız birazda aklinizi kullanırsanız görürsünüz
Adamlar da size göre muamele yapıyor işte sorun orda 😂😂 neyse size Ömer Seyfettin öneririm Türk dilini en iyi kullanan yazarlardandır. Sevgiler

Cezayi catir catir odedigine ve yeni kedi evlerine dokunamadigina gore hangi maddeden odedigini pekde onemsemiyorum acikcasi. Dahasi bahcede ki evleri gectim sokaga koydulaklarima bile kimse dokunmuyor artik. Kulaktan kulaga yayildi yapilanin yaptirimi oldugu. Gerisi teferruat benim için.

sizin için teferruat olabilir de buraya tavsiye de yazıyorsunuz. birisi hakkında idareye şikayette bulunduğunuzda hakkında şikayet olduğu bilgisi şikayet olunana verilir. eğer şikayet hukuka aykırı ise kanun yoluna başvurabilmesi için şikayet edeni öğrenme imkanı da tanınır. o yüzden burada sokak hayvanlarını savunmak adına verilen afaki tavsiyeler, özellikle de "ben tecrübe ettim" iddiasıyla kuvvetlendiriliyorsa bundan destek alacak kimseler için olumsuz sonuçlarının doğabileceği de öngörülmeli. eğer bir tecrübeniz varsa açıkça yazın, biz de öğrenelim. ama varsayımsal konuşuyorsanız, ya da kulaktan dolma bilginiz varsa bunu da belirtin ki gerçekten bilgi sahibi olanlar aracılığıyla bu konuyu aydınlatma imkanı bulsunlar. güncel olarak sokak hayvanlarını ortak yaşam alanlarında diğer komşuların rızası hilafına yuvalandırmayı koruyan bir hukuki düzenleme yok. zaten hayvan haklarını savunan dernekler de bu nedenle hayvan hakları yasası düzenlemesi yapılsın diye çırpınıyorlar. bırakın sokak hayvanlarını evde beslenen secereli pasaportlu evcil hayvanlarımızın dahi hukuki statüsü belirsiz şu an kanunlarımızda, zarar gördüklerinde mala zarar vermeden işlem yapılıyor. Özel mülkiyete tabi toplu yapı alanlarında, eğer bu alan kat mülkiyetine tabi ise kat mülkiyeti kanununa göre, değilse paylı mülkiyet ilkelerine göre ortak alanda hayvan beslenip beslenmeyeceğine göre düzenleme yapılır. Başka birisinin alıştırması değil kendi doğası gereği kontrolsüz ve içgüdüsel olarak oraya giren hayvana eziyet edenlere hukuki işlem yapılıyor, ancak sahiplenip hukuki sorumluluğunu almadığınız kedileri uzaklaştırıyor diye kimseyi şikayet edemezsiniz, ama onlar ortak yaşam alanına sokak kedilerini alıştırdığınız için sizden şikayetçi olabilir ve belediyeden hayvanları toplamasını talep edebilirler mevcut düzenlemeye göre. araştırdığımda bu şekilde olduğunu görüyorum, o yüzden bütün iyi niyetimle soruyorum benim bilmediğim başka bir hükümden işlem mi yapılıyor, gözden mi kaçırıyorum diye.

Çünkü bütün pislikler insanlardan gelirken hayvanlar napti acaba size evet her zaman hayvanlar önce gelecek bizler için

Al iste allah bilir kocanizda üstündür sizden. Bi adım arkasindanda yuruyormusunuz ?
Erkekten daha aşağı olmayı kendine yediremiyorsun ama hayvandan daha aşağı olmayı kabulleniyorsun. Devam et:KK70:
Ülkenin senin gibi üstün zekalara ihtiyacı var

Kızlar benim kedi fobim var. kediden de korkulur mu demeyin ciddi manada korkuyorum hele kazara bana dokunacak olsalar sinir krizi geçirmeme ramak kalıyor. 100 metre ötede kedi görsem yolumu değiştiririm korkumun boyutunu anlayın diye söylüyorum.

Ama ne şans ki karşı komşum bir kedi delisi... evde bir sürü kedi besliyor. Bununla da kalmıyor kilolarca kedi maması alıp apartmanın önüne döküyor. Onlarca kedi bizim apartmanın önüne toplanıyor..

Kadınla selamdan öte bir diyaloğum yok. Düşünebiliyor musunuz ben eşim olmadan apartmandan adım atamıyorum eşim önce kedileri kovuyor. Sonra ben geçiyorum. Eşim olmadan eğer kediler kapıdaysa İnan’ın eve giremiyorum . Çünkü aynı anda bir sürü kedi üzerime geliyor . İnsana çok alışıklar kovsan da gitmiyorlar.

Biz bir senedir böyle iyi kötü idare ettik .

Bugün eşim işe gitmedi hastaydı. Ben az önce işten geldim baktım tam apartmanın giriş kapısına mamalar dökülmüş kediler yiyor. Eşim aradım aşağı in beni al diye

Eşim geldi ben patladım bu kez. Bıktım artık ben istemiyorum bu bencillik napıcam ben sen olmadan eve giremeyecek miyim . Konuşacam o kadınlar bu ne ya diye bağırmaya başladım. Kadının da camı açıkmış duydu söylediklerimi . Ben eve girdim o da bas bas bağırıyordu kimi ne ilgilendirir ona ne falan diye bizim eve kadar geldi sesi..

İşin kötü tarafı eşim de kadına hak veriyor

Kendi evinin önü besler isterse.
kediden korkulur mu falan diye bana kızıyor

Kim haklı kızlar
Ne yapıcam ben böyle kiracı olsam valla çıkıcam.

Başka bir yerde beslesin ne bileyim
Uzağa döksün mamayı
Ne olacak böyle

Ben hayvan düşmanı değilim
Çok korkuyorum
Kendime hakim olamıyorum elimde değil
Komşunuzun böyle birşey yapmaya hakkı yok. Kedi isteyen evinde besleyecek ya da Bahçeli ev alacak kendisine. Yönetici varsa ona söyleseydiniz halletmesi gerekirdi. Yasal olarak da haklısınız. Belediyeyi arayıp zabıta ile çözün bence. Başka bir yerde uzakta bakabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X