Kedi ve kuş birbirine alışır mı?

Cicek Kiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
6.078
17.548
Geçici yuvalık yaptığım son yavru kediyi bi türlü sahiplendiremedim günden güne kedilere yuva bulmak daha da zorlaşıyor. Zaten çok hassas, ben hariç herkesten çok korkuyor saklanıyor birine gitti hastalandı geri geldi yavrum.

Şimdi soruma gelecek olursam, 6 yaşında muhabbet kuşum var. Belliki bu minik kedicik beni aile olarak seçti buraya kadar tamam ama kedi ve kuşu birbirine nasıl alıştıracağım? 1+1 evde yaşıyorum, kuşumu rahat rahat salamıyorum kediden dolayı. Birbirlerine alışmaları imkansız mi? Kedi, smokin 4.5 aylık erkek hareketli bir kedi

Benimde evde 6 yaşında muhabbet kuşum varken British yavru kedi almıştım. Alışacağını düşünüyordum ama ne zaman kuşumu evde salsam kedimin dikkatini çekiyor ve üzerine atlamak istiyordu. Ben mi alıştıramadım bilmem ama hiçbir zaman ikisini başbaşa bırakamadım yakalayıp öldürür korkusuyla.

Benimde evde 6 yaşında muhabbet kuşum varken British yavru kedi almıştım. Alışacağını düşünüyordum ama ne zaman kuşumu evde salsam kedimin dikkatini çekiyor ve üzerine atlamak istiyordu. Ben mi alıştıramadım bilmem ama hiçbir zaman ikisini başbaşa bırakamadım yakalayıp öldürür korkusuyla.
Benim kuş hiç kuş gibi değil, uçmayı sevmez sürekli yerlerde gezer bide bütün canlıları çok sever kediden kaçmaz yani. O yüzden birşey olacak diye ödüm kopuyor
Peki su an durumlar ne? Ne yaptınız

Geçici yuvalık yaptığım son yavru kediyi bi türlü sahiplendiremedim günden güne kedilere yuva bulmak daha da zorlaşıyor. Zaten çok hassas, ben hariç herkesten çok korkuyor saklanıyor birine gitti hastalandı geri geldi yavrum.

Şimdi soruma gelecek olursam, 6 yaşında muhabbet kuşum var. Belliki bu minik kedicik beni aile olarak seçti buraya kadar tamam ama kedi ve kuşu birbirine nasıl alıştıracağım? 1+1 evde yaşıyorum, kuşumu rahat rahat salamıyorum kediden dolayı. Birbirlerine alışmaları imkansız mi? Kedi, smokin 4.5 aylık erkek hareketli bir kedi
şöyle bir öneriye denk geldim. umarım alışırlar, yalnız bırakmayın :)

Eklentiler

• Screenshot_20221107_082757.jpg
    Screenshot_20221107_082757.jpg
    138,5 KB · Görüntüleme: 63
Hiç bilgim olmadığı icin soruyorum sprey su sıkınca kedi için stres yaratmaz dimi
Keşke ikisi çok iyi anlaşsa ya, uğraşacağım bakalım teşekkür ederim 😊
Zaten amaç stres yapsın yaklaşmasın sanirim :) inşallah iyi anlaşırlar, genelde küçükten birlikte olunca alışır diyorlar

Bence bu durum kediden kediye değişiyor, benim british kedim var ama kuşuma asla alışamamıştı. Bu arada bizim veterinerimizin tavsiyesi zaten kuş ve kediyi yalnız bırakmamaktı, sadece av olarak gördüğü için değil aynı zamanda hareket ettiği için kedinin dikkatini çekiyor kuş. Oyun oynamak için de yakalamak isteyebiliyor

Evde kedim kuşum, hiçbiri birbirine alışamadı ne yazık ki. Kuşum kör uçamıyor ona rağmen 10 dakika odada yalnız kalsa kuşum ile kedim kafesini devirip öldürmeye çalışıyor ne yazık ki. Elimizde kafes oda da geziyoruz

Silvester le Tweety gibi oluyorlar hem birbirini kovalayıp insanın ödünü koparıyorlar hemde birbirinden vazgeçmiyorlar 😂

X