Kedilerde ani bayılma yardımm

Karlice

❄️Bir kış mektubu tadındayım bugün..❄️
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
443
122
30
Merhabalar birkaç günlüğüne annemlere kalmaya geldim kedimle oda ilk defa geliyor bu eve yigenlerimde geldi ve oynamak istediler korktu ister istemez hırçın bir yigene sahibim kucağına almak sarılmak kuyruğuna dokunmak istediler seslerinden de korktu haliyle yeter dedim aldım kediyi kucağıma bı 10 saniyeliğine bayıldı resmen hareket etmedi çok korktum üzüldüm çok kısa sürdü 5 10 saniye kadar ondan sonra çıkarmadım odadan bidaha da cikarmicam evimizden çok üzüldüm bugünde yigenjm yine girmiş iki arada yine aynısı oldu yürürken kendini bıraktı birden yere salyasi akar gibi oldu aldım kucağıma hemen geçti bildiğim bı rahatsızlığı yok daha öncede olmadı kendi evimde acaba stresdenmi heyecandan mi oldu boyle yaşayan varmı bu durumu

Kediler stressten hasta olabiliyor, kalp krizi bile gecirebilir diye biliyorum.
Benim kedim bayilmadi ama bir defa veteriner dönüşü agzından köpükler çıkmaya başlamişti( o gun muayenede zor olmuştu) çok korkmuştum eve de az kalmişti veterineri aradım eve gidince geçer muhtemelen geçmezse getirin demişti. Ev ortamına girince düzelmişti bir daha da olmadi.

Anne babasi ögretmediyse kucuk cocuklar hayvan sevmeyi bilmiyorlar(çoğu cocuga da ogretilmiyor hayvan sevmek aileler kendi bilmedikleri şeyi ögretemiyor haliyle) O yuzden cocuk hayvana oyuncak gibi davraniyor, izin vermeyin lütfen yazik ya.

Benim kedim bayilmadi ama bir defa veteriner dönüşü agzından köpükler çıkmaya başlamişti( o gun muayenede zor olmuştu) çok korkmuştum eve de az kalmişti veterineri aradım eve gidince geçer muhtemelen geçmezse getirin demişti. Ev ortamına girince düzelmişti bir daha da olmadi.

Anne babasi ögretmediyse kucuk cocuklar hayvan sevmeyi bilmiyorlar(çoğu cocuga da ogretilmiyor hayvan sevmek aileler kendi bilmedikleri şeyi ögretemiyor haliyle) O yuzden cocuk hayvana oyuncak gibi davraniyor, izin vermeyin lütfen yazik ya.
Son cümleye aşırı derecede katılıyorum. Saldırgan bir kedim yok ama eve çocuk geldiğinde çok geriliyor bende yaklaşmayın saldırıyor çiziyor diyorum. Düzgünce hayvana yaklaşsalar böyle korkutmam ama oyuncakmış gibi üstüne koşturunca canını acıtınca asla dayanamam .

Son cümleye aşırı derecede katılıyorum. Saldırgan bir kedim yok ama eve çocuk geldiğinde çok geriliyor bende yaklaşmayın saldırıyor çiziyor diyorum. Düzgünce hayvana yaklaşsalar böyle korkutmam ama oyuncakmış gibi üstüne koşturunca canını acıtınca asla dayanamam .

Bize cocuklu misafir gelmiyor pek, zaten kedi olmasaydi da cocuklu misafir istemiyorum ben disarda gorusuyoruz mecbursa.
Gorumcemler bi kaç kez gelmişti işte cocukla ama kesinlikle kediyle oynatmadim, laf anlayan cocuklar da degiller zaten. İnsani iyice sinir ediyorlar.

Aynen öyle çok sinirlendim birdaha çocuk yüzü göstermem bebisime

Bize cocuklu misafir gelmiyor pek, zaten kedi olmasaydi da cocuklu misafir istemiyorum ben disarda gorusuyoruz mecbursa.
Gorumcemler bi kaç kez gelmişti işte cocukla ama kesinlikle kediyle oynatmadim, laf anlayan cocuklar da degiller zaten. İnsani iyice sinir ediyorlar.
Çok canım sıkıldı birdha evden çıkarmam tövbe bir dha çocuk yüzü göstermem

X