Kedili ev ve bebek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba, benim de bekarlıktan sahiplendiğim gözleri görmeyen bir kedim var. Her zaman tüyünden kumundan huylandım ama sevgisi üstün geldiği için yastığımda birlikte uyuduk, sonra kızım dünyaya geldi, hareketlenene kadar yatak odamıza girmesi hariç hayat aynen devam etti( neden ayırdınız derseniz, bebeğin yatağına giriyordu bir anda yanında üstünde buluyorduk, doğal olarak merak ediyordu), bebek hareketlenince kedim ondan rahatsız olup kaçmaya başladı, bebeğin ağzından tüy de toplamaya başlayınca ayırmaya karar verdim. Önce tutabildiğim kadar bebişi sonra da kedimizi, ancak benim kedim yaşlı ve kör olması sebebiyle zaten ağır kanlı bir hayvandır, bir isteği olmadıkça miyavlamaz ve ben onun ilk miyavında fırlar yanına koşarım. Şimdi çocuklar büyüdü artık uslandıklarını o da anladı içeride daha çok zaman geçirmek istiyor, biz de ne zaman istese alıyoruz canı sıkılınca balkona çıkıyor. Kediniz oyuncuysa tırnaklarını kesebilirsiniz, eşinizden biraz destek rica edebilirsiniz, yeriniz müsaitse önce bebeği bir odada tutumaya sonra kedileri rahat edebilecekleri bir odada veya balkonda tutmaya başlayabilirsiniz. ( her türlü ihtiyaçları anında karşılanmak kaydıyla) zaten bir süre sonra birbirlerine ilgilerini kaybedecekler ve bebeğiniz kedili evde büyümenin avantajlarını yaşayacak. Aynı anda kedi bakıp bebek büyütmeyen kimsenin de lafına kulak asmayın derim( bir tırmıktan bir şey olmaz ayrıca, ev kedisi ve aşılılardır mutlaka, bebeğiniz de alışır zamanla)
Balkona ya da odaya kapatamam ki. Kendi oturduğum odanın kapısını 5 dk kapatsam yıkıyorlar ortalığı ya aşırı şımarttım ben bunları. Belki onlara iyi bakacak rahat edebilecekleri birinin yanında daha mutlu olurlar. Ama çok üzülüyorum dayanamıyorum. Bir yanda da bebek var risk alınamayacak kadar küçük. İkilemdeyim günlerdir.
Eşimin yeğenini çağırdık bakalım gelebilirse harika olur. O bebeğin yanında dururken hem evi temizlerim hem kedilerle ilgilenirim

Benim de 1 kedim ve 6 aylik kizim var kedim cok kiskaniyor bazen hircin bazen sakin bir kere benim kedim de cizdi kizimi o gunden beri cok dikkatli olmaya calisiyorum ev temizligine gelince koltuklarim da ortu var hergun silkeliyorum tuy toplama rulosuyla kalan tuyleri topluyorum birde el supurgem var hergun evi supururum haftada bir un detayli supururum bir gun de silerim bunlari kizimin moduna gore uyurken yada uyanikken yaparim bazen kizimi kendime sarip yaparim bazen salincagina yada otokoltuguna kizimi yere koyacagim zaman ayri bir ortusu var onu serip oynatiyorum bunlari belki size bi faydasi olur diye yaziyorum sizi cok iyi anliyorum bazen bende sahiplendirsem mi ilgilenemiyorum diye dusunuyorum ama kiyamiyorum bakalim bi sekilde idare ediyoruz darisi sizin basiniza
Geçmiş olsun inşaallah bir daha olmaz. Çocuk sallanmaya alıştığı için uyurken başında olmak zorundayım uyanmasın diye. Uyanınca malum hep kucakta olmak istiyor. Uyanıkken yapabildiğim tek şey mama yapmak. Bir de müsaade ederse hızlı bir yemek hazırlarım. Günlerce kahvaltı ettiğimi biliyorum. Cidden elimden gelmiyor. Eşimin yeğenini çağırdık inşaallah gelirse herşey çok daha kolay olur

Hayvan koşup kovalamamis ki kendi kendine tribe girmiş 😂
Var böyle 50 m den çığlık atanlar .
Hayvanın umrunda değil halbuki
Şimdi de hayvanseverler kötü oldu. Halbuki kötü olan onlar çünkü bu dünyayınin sadece kendilerine bebislerine ve kocislerine ait olduğunu düşünüyorlar. Onun dışındakilerin yaşam hakları yok o kadar bencil insanlar ki koca dünyaya sigamiyorlar. Hayvanseverler en çok insan sevenlerdir doğayı koruyan yaşam hakkını savunanlardir. Çok merak ediyorum bu zamana kadar kime neye faydaları dokunmuş tek dertleri kendileri ve küçük dünyaları yazık ki kendini adamislara laf söyleme hakkını da kendilerinde buluyorlar

Bana kedileri vermek acımasızlık geliyor.Tamam şartlar değişti ama en başından böyle bir ihtimal vardı.Sonsuza kadar bekar kalacağınızı düşünmemişsinizdir.Ne yapılabilir derseniz,bebeğin bulunduğu odanın kapısını kapatın.Temizlik mi yapıyorsunuz,oda oda yapıp kapılarını kapatmaktan baska care yok.Kapıyı delip geçemezler.Zaten 1-2 seneye sorun cozulur
Belki bir gün evlenirim diye muhtaç hayvanları evime almasamıydım yani? Hiçbir bekar hayvan sahiplenmesin o zaman. Önerinizi dikkate alacağım umarım çözülür teşekkür ederim

Çok teşekkür ederim. Kedi heykeli yapıp tapınmak isteyenlere ya da bir ayin ritüeli olarak evladını kedisine kurban etmek isteyenlere de saygı duymaya çalışıyorum. ülke renklerle güzel sonuçta ama yapamıyorum. Yakınlarda annem var sadece bir sene bakması için yalvardım ama hep şehir dışına çıktığından gönlü yok

koca yok anne yok sevilmemek zor mu hirsini kediciklerden ve burdaki vicdanla yazan insanlardan cikariyosun kutsal anne laflara bak ya

Peki ya siz okuduğunuzu anlayamama özrünüzle ve taşıdığınız nefretle nasıl bu yaşa geldiniz acaba? Yolda herhangi bir canlı görünce falan kusuyorsunuzdur muhtemelen bu kadar negatiflik midenize dokunuyordur.
Vicdanla yazan insanlarmış. Canım ya çok tatlı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X