Kedim benim yüzümden öldü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayrıca senin kadar anne baban da suçlu sen daha on sekiz olmamissin bir gelirin yok sana en başta onlar hayır demeliydi. Üstüne üstlük hayvanı veterinere bile goturmemis annen de ne diyeyim ki .İnsanlarımız gerçekten çok cahil
annem veterinere götürdü götürmeyen kişi o 2 aylığına sahiplendirdiğimiz aile

Umarım hepsini okuyabilirsiniz. Öncelikle kendimle ilgili ufak bir bilgilendirme yapayım. Ben 4 yıldır OKB yle yabi bi bakıma ileri seviye temizlik takıntısıyla uğraşıyorum. Yeri geldi çamaşır suyuyla keselendiğimde oldu. Ve hep küçüklüğümden beri de kedi sahiplenmek istemiştim. Bir türlü denk gelmemişti. Geçen senenin kasım ayında kedi sahiplenmeye karar verdim. 2-3 aydır rahatsızlığımda iyi gidiyordum ve psikiyatristimle beraber buna hazır olduğuma karar verdik. 26 Kasım 2021 de oğlumu sahiplendim. Her şey başlarda iyi gidiyordu. Tüyleri, koltukları tırmalaması asla sorun olmuyordu bana. Ama zamanla kakasına basmaya başladı ve bu beni aşırı rahatsız hissettiriyordu. Temizlik yapmak için günlerce evden çıkmadığımı bilirim. 2 ay sabrettim ama daha fazla dayanamadığıma karar verdim. Ve sınav senemdi ama mezuna da kalacağım artık boşuna verdim oğlumu. Keşke çamaşır suyu kullanmaktan kemiklerim gözükseydi de vermeseydim oğlumu. Temizliği bitirdikten bir sonraki gün tekrar kakasına dağıtınca çıldırdım ve ona çok kızdım. 2 ay baktıktan sonra babamın işyerinde bakmaya karar verdik. Onu iş yerine bıraktığımız ilk gün dolabın altından çıkmamış bile. Yanına geldiğimde çıkmıştı anca. Belki iş yerinde tuvaletine basmasına çözüm buluruz ve eve geri alırız diye orada kaldı yaklaşık 2 ay. Ama hala kakasına basmaya devam ediyordu. Her ne kadar iş yerinde gayet iyi baksak da bir evi olmaması içimize sinmiyordu. Babamla onu sahiplendirmeye karar verdik her ne kadar istemesem de. Babam bir yuva bulmuştu ama ben istememiştim. Israr etmeye devam edince bende kabul ettim ve oğlumu onlara verdik takip şartıyla. Ama ne zaman resim istesem günler sonra atıyorlardı. Sonrasında 2 ay onlarda kalınca attıkları fotoğraflarda giderek zayıfladığını fark ettim. Onlar da kedi koktuğu için geri vermek istemişti zaten bende kabul ettim. Annemin evine götürmeye karar verdik bu sefer(annemle babam ayrı). Kedi onlarda kaldığı zaman içerisinde 2 kilo vermişti ve çok kötü bir haldeydi. Gözü enfeksiyon kapmıştı. Solunum ve sindirim sorunları çıkmıştı ama bir kez bile veterinere götürmemişlerdi miniği. Kediyi ne yapacağımıza karar vermek için bayramdan sonrasına kadar zaman tanımalarını istedik. Bayram bittikten birkaç gün sonra da geri aldık. Alır almaz veterinere götürdük. Tedavisi biraz yüksek olduğu için babam yaptırtmak istememişti ama ben yaptırttım. Sonrasında oğlumu annemin evine götürdük ve 2 hafta boyunca tekrar veterinere götürmedik iyileşir diye. Bir gün kedi kötüleşince annem veterinere götürdü. Yapılanlara göre götürdüğümüzde şeker komasındaymış. Böbrekleri iflas etmiş. Kanı kalmamış. 5 gün yoğun bakım mücadelesinin ardından da oğlumu kaybettik. Ölmeden bir gün önce onu yoğun bakımda ziyaret etmiştim ve hayvanın ruhu emilmiş gibiydi. Sevgi dolu gözlerinin arkasında hiçbir şey kalmamıştı. Böyle anlattığımda yine ne kadar bencil ve cani olduğumu bir kez daha hatırladım. Affet beni miniğim.
Kedi kakasina basmaz ki. Bunu nereden çıkardınız? Kumu dokulmesin diye az koymussaniz orada başlamış.hayvanin çilesi.
Çok üzüldüm gece gece. Yapacağımız hiç birşey hayvanı geri getirmez. Bir daha hayvan sahiplenmeyin lütfen.
Belki başka hayvanlara yardımda bulunmak sizi rahatlatabilir.

biliyorum içiniz rahat edecekse bu gece oğlumun yanına kavuşacağım. sadece son kez içimi dökmek istemiştim
bizi tehtit etmeyin resmen kendinizi öldürmekle tehtit ediyorsunuz şuan. ölmeyi bayılmak sanıyorsunuz heralde hala bencilsiniz bir can yandı kendi canınızı da yakarak ailenizi perişan etmek istiyorsunuz hala bencillik hala.

Kedi kakasina basmaz ki. Bunu nereden çıkardınız? Kumu dokulmesin diye az koymussaniz orada başlamış.hayvanin çilesi.
Çok üzüldüm gece gece. Yapacağımız hiç birşey hayvanı geri getirmez. Bir daha hayvan sahiplenmeyin lütfen.
en az 7-8 cm yüksekliğinde kum vardi. ve basiyodu evet okb yim ama paranoyak degilim

Yok ya malesef basabiliyor. Bizimki yaptığı noktayı tutturamayip üstüne basarak kapatmaya çalışıyordu . Bu durumu beş ay çözmeye çalıştık . Tabi benim ki aşırı değişik bir kedi normal şartlarda yavru kediler alışana kadar yapar. Bazılari da işte çok geç öğreniyor

bizi tehtit etmeyin resmen kendinizi öldürmekle tehtit ediyorsunuz şuan. ölmeyi bayılmak sanıyorsunuz heralde hala bencilsiniz bir can yandı kendi canınızı da yakarak ailenizi perişan etmek istiyorsunuz hala bencillik hala.
kendimi öldürmekle tehdit etmiyorum acındırma yapacak degilim. uzun zamandır verdiğim bi karardı bu. sadece dogru zamanı bekledim buradaki yorumlarla degil. ne yapayım hayatıma güle oynaya devam mı edeyim

Benim de kedim var, evi kedinin her seyidir. Zavallicik defalarca evden kovulmuş,oradan oraya, oradan oraya... Yaşama enerjisi kalmamış ki iyileşsin.
Benim kedim de evde dikiş malzemelerini yedi, bir kere ipleri Kusa kusa çıkardı ,öyle anladık. Bir kere de röntgende çıktı, endoskopiyle yuttuğu igneyi çıkardılar.
İkisinde de annem kendini suçlamıştı, "evde dikiş dikiyorum,benim yüzümden oldu" diye. Ama ona yanlış düşündüğünü, kedinin bugün ip,yarın mandal, öteki gün küpe yutabilecegini,buna engel olamayacağını söyleyip rahatlamıştım . Konuya da sizi rahatlatmak icin girdim,ama ortada rahatlatilacak bir şey yok. Bebeyi alıştığı evden alıp dükkan köşesine , oradan başkasına , oradan bir daha anneye verirseniz o kedi tabii ki ölür. Bizim bir akraba(!) Köpeğini çobana vermiş,hesapta daha güzel yaşasın diye . Köpek yemek yemeyi reddedip kendini öldürmüş. Terkedilmek ne acı bir şey , zavallı can bunu kaç kere yaşamış.
Bu akşam okuduğum iki konuda da ciğerime öküz oturdu ya, of çok üzüldüm:KK43:((
Basın sağolsun ama olan da işte bebeğe olmuş.

en az 7-8 cm yüksekliğinde kum vardi. ve basiyodu evet okb yim ama paranoyak degilim
kazayla bile bassa 49898348984948934 kere silinir kendinden rahatsız olur kedi temizlemek için türlü hallere girerdi gününün yarısından fazlasını kendini temizleyerek geçiren hayvandan bahsediyoruz

Kendinizi camasir suyuyla yikayacak kadar ileri derece temizlik hastasiysaniz neden kedi aldiniz ki.mesela bende okb li gibiyim bu yuzden kizim cok istemesine ragmen sahiplenmiyorum.keske sizde yapmasaydiniz
okumuyorsunuz galiba iyileştikten sonra aldım yazıyor

Hastalığını bile bile sırf arzun yerine gelsin diye bir cana kıymışsın. Vicdan yap tabiki. Hiç teselli edemeyeceğim. Okb li değilim kedi hastasıyım delisiyim ama vebaline girerim diye sahiplenmiyorum. Çiçek bile alırken düşünürüm bakımı suyu güneşi ilgisi vs.

Umarım ömür boyu vicdanınızın eli boğazınızda olur. Resmen hayvanı göz göre göre ölüme göndermişsiniz. En başta bir hayvanı terk etmek o hayvan içim psikolojik bir bitiş. Alerji hastasıyım astım hastasıyım. Kedi sahiplendikten 2 yıl sonra çıktı ortaya ve üniversiteye gidene kadar sabrettim. Uykusuz kaldım nefes alamadım ilaçlarla yaşadım ama vermedik kimselere. Şuan 13 yaşında babamların evinde ve maşallah çok sağlıklı hiç hastalık geçirmedi. Terk etseydim belki o da ölürdü. LÜTFEN BU BİLİNÇTE DEĞİLSENİZ HAYVANLARA EZİYET ETMEYİN !!!!

Yok ya malesef basabiliyor. Bizimki yaptığı noktayı tutturamayip üstüne basarak kapatmaya çalışıyordu . Bu durumu beş ay çözmeye çalıştık . Tabi benim ki aşırı değişik bir kedi normal şartlarda yavru kediler alışana kadar yapar. Bazılari da işte çok geç öğreniyor
Cidden ilk kez duyuyorum. Bizim ailede herkeste kedi var. Hiç karşılaşmadım.

Kedileri severim çok. Mırıl mırıl halleri beni rahatlatır. Ama ne kadar seversem seveyim mesela kusarlarsa temizleyemem, tüylerinin peşinde koşamam, pirelenirse bitlenirse bakımsız bırakırsam altından kalkamam diye evde beslemem. Bir kere tecrübem oldu sadece 3 gün. Beni çok zorladı. Kendimi bildiğimden hiç bu işlere girmedim bir daha. Bir can gitmiş küçümseyemeyiz kesinlikle. Bu çok can yakıcı.

kendimi öldürmekle tehdit etmiyorum acındırma yapacak degilim. uzun zamandır verdiğim bi karardı bu. sadece dogru zamanı bekledim buradaki yorumlarla degil. ne yapayım hayatıma güle oynaya devam mı edeyim

ay ölünce de bitiyor sanıyorsunuz herşeyi birde ne kolay değil mi öldük bitti ...o kadar kolay olsa hepimiz ölür kurtulurduk neden yapmıyoruz sizce?

hadi bir düşünün bakalım siz çok akıllısınız ölünce herşeyden kurtulacağınızı sanıyorsunuz ? öyle mi

Bu hayvancağız ne yaşadı, nasıl acı çektiyse dilerim Allah sana beş on kat daha fazlasını verir. Küfür etmemek için kendimi çok zor tutuyorum. Ulan aciz o be aciz. Umarım ondan daha aciz daha zavallı duruma düşersin. Kimse, bak bu dünyada kimse yaşattığını yaşamadan ölmez! Gözünün içine baka baka hayvancağızın ölümüne sebebiyet vermişsiniz. Hepiniz ama sadece sen değil. Seni kedi affetse ne olur yukarıdaki affetmez be!
Katılıyorum aşırı öfkelendim. Hastalığını biliyorsun ne diye zevk için alıyorsun!

El birliğiyle mundar etmişsiniz kediciği .
Benim kedim basıyordu .valla hiç kızmadım boku da temizdi onun ah ah öleli 3 yıl oldu .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X