Kedim benim yüzümden öldü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayvanlari alistigi yerden baska bir yere birakamazsiniz. Evde muhabbet kusu besliyorum, salonda serbestce geziyor, salonu ezbere biliyor alip baska odaya götürdüğümde bile strese giriyor, kafesinden cikmiyor bu en basit ornek. Hastaliginizi bile bile hayvan sahiplenmemeliydiniz. Bundan sonra sakin hayvan sahiplenmeyin. Oyuncak degil onlar

kendimi öldürmekle tehdit etmiyorum acındırma yapacak degilim. uzun zamandır verdiğim bi karardı bu. sadece dogru zamanı bekledim buradaki yorumlarla degil. ne yapayım hayatıma güle oynaya devam mı edeyim
Yasin daha çok küçük ve yanlış düşündüğünü ileriki yaşlarda anlayacaksın . Tamam olan oldu sende kedine kendini affettirmek istiyorsan. Bundan sonra diğer kediler için iyi şeyler yapmaya çalış . Mesela harçlıklarınla para biriktirip sokaktaki yavrucaklari besle. İleride iyi bir mesleğin olursa onların hakları için çalış emin ol ölmek bir çare değil . Bir gün kazayla bir canlıyı öldüredebilirz değil mi ? Annen baban ayrı sende önceden beri tedavi goruyormussun bu şartlarda ailenin senin yerine karar vermesi gerekliydi . Sakın böyle bir şeye kalkışma

OKB'den bahsetmissiniz , bundan dolayı yasanan olaylarin da sizi yogun bi sucluluk duygusuna surukleyecegini tahmin ediyorum. Hatta farklı bir takıntı olarak kendini gösterebilir , evet suçlusunuz , fakat rahatsizliginizdan dolayı size "şöyle kötüsün , böyle kötüsün" tarzi yorumlar yapmak giden canı geri getirmeyeceği gibi sizi de iyice kötü bir psikolojiye sokacak , bu yüzden hem bu olayın sizde bıraktığı etkiyi en aza indirmek , hem de telafi etmek için sokak hayvanlariyla ilgilenmenizin , güvenilir derneklere/kisilere mama ve maddi yardımda bulunmanizin en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum , bu size ders olsun hiçbir canlıya bunu yaşatmaya hakkınız yok. Umarım kendinize gelir ve telafi etmeye çalışırsınız.

Ben kendimi bildiğim için eşimin o kadar ısrarına asla almadım sahiplenmedim. Hastalığım takıntım vs olmamasına rağmen. Valla ne diyeyim Cocuk oyuncağı sanıyorsunuz

ay ölünce de bitiyor sanıyorsunuz herşeyi birde ne kolay değil mi öldük bitti ...o kadar kolay olsa hepimiz ölür kurtulurduk neden yapmıyoruz sizce?

hadi bir düşünün bakalım siz çok akıllısınız ölünce herşeyden kurtulacağınızı sanıyorsunuz ? öyle mi
öyle bir şeyi sanmıyorum neden böyle konuşuyorsunuz. sadece hayatıma devam etmeyi hak etmedigimi düşünüyorum. bu anlık bi karar degil böyle demeniz bir seyi degistirmiyor

Cidden ilk kez duyuyorum. Bizim ailede herkeste kedi var. Hiç karşılaşmadım.
Benim ki bence kedi değil zaten . Etrafımda kedisi olan insanlar var bende benimkine benzer kediyle hiç karsilasmadim. Bazen diyorum ki demek ki başka kimse uğraşmaz diye Allah onu bana yolladı . Kendisi bir kediden çok bir kurt gibi saldırgan insan sevmeyen bir canlı .daha dün gece maltini bulmuş tüpü parçalamış sonra midesi bulandı beş kez kustu .

kendimi öldürmekle tehdit etmiyorum acındırma yapacak degilim. uzun zamandır verdiğim bi karardı bu. sadece dogru zamanı bekledim buradaki yorumlarla degil. ne yapayım hayatıma güle oynaya devam mı edeyim

Güle oynaya degil belki ama ders cikartip iyilesmeye gayret edip dünyaya iyilik tasimayi düsünebilirsin. Ölünce kime ne ispat etmis olacaksin? Konuyu yinede kibledim. Belki ulasma imkani.vardir. neyime lazim. Genc bir hayat daha böyle sönmesin

İnşallah Allah aynısını yaşatır amin o kadar içten diliyorumki aylarca ordan oraya sürükleyip eziyet görmüş hayvan ben sokakta baktığım hayvanlarım bakışından hasta olduğunu anlayıp aninda veterinere gôtüruyorum zengin miyim hayır neymiş beklemişler şuymuş buymuş hayvan ölmüş kurtulmuş Allahınızdan bulun

Güle oynaya degil belki ama ders cikartip iyilesmeye gayret edip dünyaya iyilik tasimayi düsünebilirsin. Ölünce kime ne ispat etmis olacaksin? Konuyu yinede kibledim. Belki ulasma imkani.vardir. neyime lazim. Genc bir hayat daha böyle sönmesin
kiblemek ne bilmiyorum ama geri alır mısınız naptıysanız çok ciddiyim

öyle bir şeyi sanmıyorum neden böyle konuşuyorsunuz. sadece hayatıma devam etmeyi hak etmedigimi düşünüyorum. bu anlık bi karar degil böyle demeniz bir seyi degistirmiyor
demin bir yorumda arkadaşa iyileşince kedi aldım okumadınız galiba ! dediniz
iyileşmemişsiniz
ağır depresyonda var
açıkcası bu sitede siz yenisiniz bilmezsiniz biz 2-3 kere önemli konularda ayağa kaldırdık ortalığı
kendinizi öldüreceğinizi söylüyorsunuz ya sitenin sahibine haber vericem şimdi ip vs tüm bilgiler var onda adresinize kadar bilebilir... bir ailenize ulaşsın en iyisi

bu sitede olmayan şey değil bu polislerle evlere ulaşıldığını bilirim bu tarz hayati konular söz konusu olduğunda :KK66:

bu söylediğinizi ciddiye alıyorum bu sebeple sizi bildiriyorum

kazayla bile bassa 49898348984948934 kere silinir kendinden rahatsız olur kedi temizlemek için türlü hallere girerdi gününün yarısından fazlasını kendini temizleyerek geçiren hayvandan bahsediyoruz
Evet ben de tecrübe etmiştim. Tuvaletini yaptıktan sonra bir süre temizleniyor ve cidden hiçbir koku olmuyordu. Özellikle elime alıp yakından patilerini koklamıştım tertemizdi. Hem çok şaşırmış hem de mucize demiştim. Zaten camilere mescidlere girmeleri dolaşmaları da onların tertemiz olduklarını gösteriyor.

Umarım hepsini okuyabilirsiniz. Öncelikle kendimle ilgili ufak bir bilgilendirme yapayım. Ben 4 yıldır OKB yle yabi bi bakıma ileri seviye temizlik takıntısıyla uğraşıyorum. Yeri geldi çamaşır suyuyla keselendiğimde oldu. Ve hep küçüklüğümden beri de kedi sahiplenmek istemiştim. Bir türlü denk gelmemişti. Geçen senenin kasım ayında kedi sahiplenmeye karar verdim. 2-3 aydır rahatsızlığımda iyi gidiyordum ve psikiyatristimle beraber buna hazır olduğuma karar verdik. 26 Kasım 2021 de oğlumu sahiplendim. Her şey başlarda iyi gidiyordu. Tüyleri, koltukları tırmalaması asla sorun olmuyordu bana. Ama zamanla kakasına basmaya başladı ve bu beni aşırı rahatsız hissettiriyordu. Temizlik yapmak için günlerce evden çıkmadığımı bilirim. 2 ay sabrettim ama daha fazla dayanamadığıma karar verdim. Ve sınav senemdi ama mezuna da kalacağım artık boşuna verdim oğlumu. Keşke çamaşır suyu kullanmaktan kemiklerim gözükseydi de vermeseydim oğlumu. Temizliği bitirdikten bir sonraki gün tekrar kakasına dağıtınca çıldırdım ve ona çok kızdım. 2 ay baktıktan sonra babamın işyerinde bakmaya karar verdik. Onu iş yerine bıraktığımız ilk gün dolabın altından çıkmamış bile. Yanına geldiğimde çıkmıştı anca. Belki iş yerinde tuvaletine basmasına çözüm buluruz ve eve geri alırız diye orada kaldı yaklaşık 2 ay. Ama hala kakasına basmaya devam ediyordu. Her ne kadar iş yerinde gayet iyi baksak da bir evi olmaması içimize sinmiyordu. Babamla onu sahiplendirmeye karar verdik her ne kadar istemesem de. Babam bir yuva bulmuştu ama ben istememiştim. Israr etmeye devam edince bende kabul ettim ve oğlumu onlara verdik takip şartıyla. Ama ne zaman resim istesem günler sonra atıyorlardı. Sonrasında 2 ay onlarda kalınca attıkları fotoğraflarda giderek zayıfladığını fark ettim. Onlar da kedi koktuğu için geri vermek istemişti zaten bende kabul ettim. Annemin evine götürmeye karar verdik bu sefer(annemle babam ayrı). Kedi onlarda kaldığı zaman içerisinde 2 kilo vermişti ve çok kötü bir haldeydi. Gözü enfeksiyon kapmıştı. Solunum ve sindirim sorunları çıkmıştı ama bir kez bile veterinere götürmemişlerdi miniği. Kediyi ne yapacağımıza karar vermek için bayramdan sonrasına kadar zaman tanımalarını istedik. Bayram bittikten birkaç gün sonra da geri aldık. Alır almaz veterinere götürdük. Tedavisi biraz yüksek olduğu için babam yaptırtmak istememişti ama ben yaptırttım. Sonrasında oğlumu annemin evine götürdük ve 2 hafta boyunca tekrar veterinere götürmedik iyileşir diye. Bir gün kedi kötüleşince annem veterinere götürdü. Yapılanlara göre götürdüğümüzde şeker komasındaymış. Böbrekleri iflas etmiş. Kanı kalmamış. 5 gün yoğun bakım mücadelesinin ardından da oğlumu kaybettik. Ölmeden bir gün önce onu yoğun bakımda ziyaret etmiştim ve hayvanın ruhu emilmiş gibiydi. Sevgi dolu gözlerinin arkasında hiçbir şey kalmamıştı. Böyle anlattığımda yine ne kadar bencil ve cani olduğumu bir kez daha hatırladım. Affet beni miniğim.
Bidakine oyuncak hayvan alın. Ordan oraya atsanız da canlı olmadığı için sorun olmaz.

Bu hayvancağız ne yaşadı, nasıl acı çektiyse dilerim Allah sana beş on kat daha fazlasını verir. Küfür etmemek için kendimi çok zor tutuyorum. Ulan aciz o be aciz. Umarım ondan daha aciz daha zavallı duruma düşersin. Kimse, bak bu dünyada kimse yaşattığını yaşamadan ölmez! Gözünün içine baka baka hayvancağızın ölümüne sebebiyet vermişsiniz. Hepiniz ama sadece sen değil. Seni kedi affetse ne olur yukarıdaki affetmez be!
Yaptığı büyük hata .ama karşınızdaki sınava hazırlandığına göre yaşı daha küçük . Yazdıklarınızdan etkilenip kendine zarar verebilir . Zaten psikolojisi de pek iyi değil anladığım kadarıyla . Biraz daha sakin bir tonla eleştirebilirsiniz .

demin bir yorumda arkadaşa iyileşince kedi aldım okumadınız galiba ! dediniz
iyileşmemişsiniz
ağır depresyonda var
açıkcası bu sitede siz yenisiniz bilmezsiniz biz 2-3 kere önemli konularda ayağa kaldırdık ortalığı
kendinizi öldüreceğinizi söylüyorsunuz ya sitenin sahibine haber vericem şimdi ip vs tüm bilgiler var onda adresinize kadar bilebilir... bir ailenize ulaşsın en iyisi

bu sitede olmayan şey değil bu polislerle evlere ulaşıldığını bilirim bu tarz hayati konular söz konusu olduğunda :KK66:

bu söylediğinizi ciddiye alıyorum bu sebeple sizi bildiriyorum
çok ciddiyim yapmasanız

Benim ki bence kedi değil zaten . Etrafımda kedisi olan insanlar var bende benimkine benzer kediyle hiç karsilasmadim. Bazen diyorum ki demek ki başka kimse uğraşmaz diye Allah onu bana yolladı . Kendisi bir kediden çok bir kurt gibi saldırgan insan sevmeyen bir canlı .daha dün gece maltini bulmuş tüpü parçalamış sonra midesi bulandı beş kez kustu .
Serseri ruhlu 😃

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X