Kedim için çok üzülüyorum

whitesneaker

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2017
729
1.124
30
Herkese selamlar
Derdim kedim,güzel kızım. Hanımlar eşimin evlenmeden önce sahiplendiği çok güzel bir kızımız var. Bir veterinerden korktuğu için insanlara karşı çok agresifti. Eşimin çekirdek ailesi dışında kimseye sevdirmez, yaklaştırmaz ve tıslardı. Evlenmeden önce bana da aynı şekildeydi yaklaşmam mümkün değildi. Tabi evlenirken bizimle yaşamasına biraz mesafeliydim fakat evlendikten sonra birbirimize alışmamız çok kolay oldu.
Onu çok seviyorum, bayılıyorum. Gün içerisinde çok özlüyorum. Şimdi dert ne diyeceksiniz. Eve misafir çağırırken 2 kez düşünüyorum. Onun rahatı için. Çünkü huzursuz oluyor, tıslıyor. Önceleri biri geldiğinde çekilir yuvasına gider yatardı şimdi ise salonun tam ortasına yatıyor ve herkese tıslıyor. Ve sanırım özellikle çocuklara karşı daha agresif davranıyor. Saldırma huyu hiç yoktu fakat bir arkadaşımız ona karşı tıslayınca bacağına saldırdı. Bir de geçenlerde yeğenime tıslayarak peşinden gitti saldırmak için miydi bilmiyorum. Ve özellikle seyahatlerde ailelerimizden rica ediyoruz günaşırı ilgilenmeleri için. Eşimin ailesi ile yaşamasına rağmen şuan onlara karşı da tıslıyor. Ben onun tısladığında gözlerine baktığımda korktuğunu anlayabiliyorum.
Bu durum ileride çocuk olduğunda tehlike yaratır mı endişelerim olmaya başladı. Onu asla bırakmam , canım o benim. Ama davranışlarının da düzelmesini istiyorum. Çünkü birileri olduğunda çok tedirgin, korkak. Ona güzel bir hayat sunmaya çalışırken böyle korkularla tedirginlikle yaşamasına da çok üzülüyorum.

Eşim ve benim dışımdaki herkese karşı böyle davranıyor.Bu davranışını nasıl iyileştirebiliriz ? Sizin başınıza böyle olaylar geldi mi ?
Bu arada cinsi British- Scotish kırması

Herkese selamlar
Derdim kedim,güzel kızım. Hanımlar eşimin evlenmeden önce sahiplendiği çok güzel bir kızımız var. Bir veterinerden korktuğu için insanlara karşı çok agresifti. Eşimin çekirdek ailesi dışında kimseye sevdirmez, yaklaştırmaz ve tıslardı. Evlenmeden önce bana da aynı şekildeydi yaklaşmam mümkün değildi. Tabi evlenirken bizimle yaşamasına biraz mesafeliydim fakat evlendikten sonra birbirimize alışmamız çok kolay oldu.
Onu çok seviyorum, bayılıyorum. Gün içerisinde çok özlüyorum. Şimdi dert ne diyeceksiniz. Eve misafir çağırırken 2 kez düşünüyorum. Onun rahatı için. Çünkü huzursuz oluyor, tıslıyor. Önceleri biri geldiğinde çekilir yuvasına gider yatardı şimdi ise salonun tam ortasına yatıyor ve herkese tıslıyor. Ve sanırım özellikle çocuklara karşı daha agresif davranıyor. Saldırma huyu hiç yoktu fakat bir arkadaşımız ona karşı tıslayınca bacağına saldırdı. Bir de geçenlerde yeğenime tıslayarak peşinden gitti saldırmak için miydi bilmiyorum. Ve özellikle seyahatlerde ailelerimizden rica ediyoruz günaşırı ilgilenmeleri için. Eşimin ailesi ile yaşamasına rağmen şuan onlara karşı da tıslıyor. Ben onun tısladığında gözlerine baktığımda korktuğunu anlayabiliyorum.
Bu durum ileride çocuk olduğunda tehlike yaratır mı endişelerim olmaya başladı. Onu asla bırakmam , canım o benim. Ama davranışlarının da düzelmesini istiyorum. Çünkü birileri olduğunda çok tedirgin, korkak. Ona güzel bir hayat sunmaya çalışırken böyle korkularla tedirginlikle yaşamasına da çok üzülüyorum.
Özellikle seyahatlerde ailelerimizden günaşırı ilgilenmelerini rica ediyoruz ama onlar gittiğinde de agresif, oyun oynamıyor. Bu nedenle vicdan azabı duyuyorum bir yere hevesli gidemiyorum.
Eşim ve benim dışımdaki herkese karşı böyle davranıyor.Bu davranışını nasıl iyileştirebiliriz ? Sizin başınıza böyle olaylar geldi mi ?
O kediler çok duygusal oluyor gerçekten. Bendeki de british. Bazen şehir dışına çıkmam gerekiyor çok çocuklu yerlere, çocuklar biraz sıkıştırıyor zarar vermemek içinde sıkıştırmalarına izin veriyor kıyamıyorum görümceme bırakıyorum. 2 gün sonra döndüğümde günlerce asla yaklaşmıyor. Pati vuruyor ağlıyor resmen. O cinsler maalesef aşırı duygusal. Bağlandıkları bir kişiyle bağ kuruyorlar. Bizimkisi eşime yapıyor sadece. Ona asla tıslamaz ısırmaz vurmaz eşim şekilden şekle sokar oynarken. Ben azcık oynasam hemen bana saldırır .

Bana darilmayin alinmayin. Bir seyler soylemek istiyorum ozellikle sahsinizi hedef alarak degil.
Cins kedilerin agrilari cesitli saglik problemleri hakkinda bilginiz vardir... bu hayvancagizlar iki hassas irkta kirma olduklari icin hastaliklariyla da beraber doguyorlar bazilarinda sonradan cikiyor falan ama sonu agri sizi hastalik agir sekillerde o*lum oluyor maalesef. Guzelliklerine tuylerinin yumusacikligina kapilip evimize almak sevmek opmek istiyoruz fakat bu sadece kotu insanlardaki iki cinsi kirip uretip uzerlerinden onlari satarak para kazanma hevesini koruklemekten baska hicbir ise yaramiyor. Konunuzla alakali kismi icin, sizi bu tur endiseye uzuntuye sikintiya sokmasini takdiri ilahi olarak adlandiricam, artik boyle dusunmeye basladim. Ben de bir kedi sahibiyim tekir, sokak cocuguydu. Cevremde de kedi sahibi cook cok insan var. Sokak kedisi sahiplenenler mis gibi gecinirken cins kedisi olanlarin yuzu gulmedi neler duydum neler. O hayvanlari sirf gorunuslerinden oturu secip evimize alip belki para verip bu acilari agrilari yasamasina cekmesine izin verdigimiz icin yuce rabbim yuzumuzu guldurmuyor diye dusunuyorum artik. Inanin o kadaaaar cok hikayem var ki cins kedi sahiplerinin neler cektigiyle ve hastaliklariyla ilgili...🥺🥺🥺

Buradan duyurmus olayim tekrar tekrar defaatle, satin almayin parayla kedi almayin cins kedi uretimini desteklemeyin, sokaklar milyonlarca bebisle dolu sahiplenin💖

Konu sahibi, size nasil alistiysa belki bebisinize de oyle alisir ilerde. Esinizin kok ailesini severken onlara da tisliyorsa simdilerde, gelecek olan bebege de alisacaktir. Umarim oyle olur.

ikinci kediyi sahiplendiğim ilk zamanlar her başbaşa kaldıklarında ikisine de aynı anda yan yana yaş mama verirdim ki birbirlerini pozitif bir şekilde kodlasınlar kafalarına. böyle olunca birbirlerini gördüklerinde tıslamak yerine hemen yaş mamaya yöneliyolardı, oturup birlikte keyifli bir şey yapmak bence ilişkilerini iyileştirdi. çok çabuk alıştılar. (veteriner de önermişti)

belki siz de misafir geldiğinizde kedinizin sevdiği şeyleri ona vermeyi deneyebilirsiniz. biri geldiğinde, kediniz daha gerilmeden yaş mama verin, sevin falan mesela. yaklaşmasına izin verdiği insanlar da verebilir. böylece misafir=yaş mama gibi koşullanırsa daha az gerilir, insanlara alıştıkça da sakinleyebilir.

Bana darilmayin alinmayin. Bir seyler soylemek istiyorum ozellikle sahsinizi hedef alarak degil.
Cins kedilerin agrilari cesitli saglik problemleri hakkinda bilginiz vardir... bu hayvancagizlar iki hassas irkta kirma olduklari icin hastaliklariyla da beraber doguyorlar bazilarinda sonradan cikiyor falan ama sonu agri sizi hastalik agir sekillerde o*lum oluyor maalesef. Guzelliklerine tuylerinin yumusacikligina kapilip evimize almak sevmek opmek istiyoruz fakat bu sadece kotu insanlardaki iki cinsi kirip uretip uzerlerinden onlari satarak para kazanma hevesini koruklemekten baska hicbir ise yaramiyor. Konunuzla alakali kismi icin, sizi bu tur endiseye uzuntuye sikintiya sokmasini takdiri ilahi olarak adlandiricam, artik boyle dusunmeye basladim. Ben de bir kedi sahibiyim tekir, sokak cocuguydu. Cevremde de kedi sahibi cook cok insan var. Sokak kedisi sahiplenenler mis gibi gecinirken cins kedisi olanlarin yuzu gulmedi neler duydum neler. O hayvanlari sirf gorunuslerinden oturu secip evimize alip belki para verip bu acilari agrilari yasamasina cekmesine izin verdigimiz icin yuce rabbim yuzumuzu guldurmuyor diye dusunuyorum artik. Inanin o kadaaaar cok hikayem var ki cins kedi sahiplerinin neler cektigiyle ve hastaliklariyla ilgili...🥺🥺🥺

Buradan duyurmus olayim tekrar tekrar defaatle, satin almayin parayla kedi almayin cins kedi uretimini desteklemeyin, sokaklar milyonlarca bebisle dolu sahiplenin💖

Konu sahibi, size nasil alistiysa belki bebisinize de oyle alisir ilerde. Esinizin kok ailesini severken onlara da tisliyorsa simdilerde, gelecek olan bebege de alisacaktir. Umarim oyle olur.
Yorumunuza kısmen katılıyorum. Biz satın almadık, sahiplendik. Bizim kızımızın sizin bahsetmiş olduğunuz eklem rahatsızlığı yok. Cins olmasından kaynaklı da değil sahiplenme sebebimiz. Tesadüfen denk geldi. Yoksa dediğiniz gibi sokaklarda da onlarca can var. Çok yakın arkadaşımız ile iki kardeş kediyi sahiplendik, şekilcilikten değil. Ama gelip buraya taktiri ilahi demenizi çok acımasızca buldum.Evet görüntüsü için kedi/köpek sahiplenen çok insan var. Ama eşimin kızımızı sahiplenmesi tamamen tesadüfi oldu. Her cins kedi/köpek sahibi için böyle bir genelleme yapmayı doğru bulmuyorum. Satın alınmasına ben de karşıyım.

Herkese selamlar

Hayvana tıslarsa arkadaşınız tabiki kedi gider saldırır. 😄 Tıslaması, ısırması saldırgan olduğunu göstermez. Bazı kedilerin huyu böyle oluyor. Zaten kedinin gözünden anlaşılıyor, bir yere mi atlayacak,gözünü bir şeye mi hedefliyor belli oluyor. Birde dışarıda giyilen kıyafetlere başka hayvan kokusu sindiyse bu kedileri çıldırtıyor.

Bu cinsler genelde sakin olurlar ama belki bir travma atlatmış olabilir. Benim kedilerimden biri (Tekir) aynı anlattığınız gibi. Bir de yanına yaklaşırsanız sevmek için falan tırnak atıyor. Zaten kediye eşim dahil kimse dokunamıyor, direk tırmalıyor. Bir tek ben dokunabiliyorum ama bazen beni de tırmalıyor. Psikopat bir şey. Düzelmesi mümkün değil. Biz eve gelen misafire kediden uzak durmalarını ve bulaşmamalarını söylüyoruz. Siz de öyle yapmalısınız, bulaşmasınlar kediye rahat bıraksınlar. Çocuğunuz olduğu zaman sıkıntı olur mu bilemeyeceğim. Belki onu benimser ona yapmayabilir ama belli olmaz tabi. Bir süre aklı erene kadar kedi ile çocuğunuzu ayrı tutmanız gerekebilir. Zaten o zamana kadar kediniz de yaşlanır, köşesine çekilir. Çocuğu da ayrı tutarsanız sorun olmaz.

Koskoca insan kediye mi tısladı ya gerçekten 🤦🏻‍♀️ Allahım bazılarıyla sınavımız bitmiyor. Benim de biri insanlardan kaçan dört çocuğum var ama kendi bebeğim olmadığı için tecrübe etmedim o kısmı o nedenle bir şey diyemiyorum. Ama travma yaşayan kedimiz sekiz senedir bizle olduğu halde hâlâ bi tık kaygılıdır pamuklara sarmamız sevmemize rağmen o nedenle bana kediciğin tavrı anormal gelmedi çok.

Yorumunuza kısmen katılıyorum. Biz satın almadık, sahiplendik. Bizim kızımızın sizin bahsetmiş olduğunuz eklem rahatsızlığı yok. Cins olmasından kaynaklı da değil sahiplenme sebebimiz. Tesadüfen denk geldi. Yoksa dediğiniz gibi sokaklarda da onlarca can var. Çok yakın arkadaşımız ile iki kardeş kediyi sahiplendik, şekilcilikten değil. Ama gelip buraya taktiri ilahi demenizi çok acımasızca buldum.Evet görüntüsü için kedi/köpek sahiplenen çok insan var. Ama eşimin kızımızı sahiplenmesi tamamen tesadüfi oldu. Her cins kedi/köpek sahibi için böyle bir genelleme yapmayı doğru bulmuyorum. Satın alınmasına ben de karşıyım.
Amazon ormanlarinda bir kelebegin kanat cirpmasi amerikada firtinaya sebep olabilir.
Siz masum duygularla yaptiginiz seyin bu piyasaya can verdigini goz ardi ediyorsunuz. Sizi suclamiyorum...

Umarim kedisiniz de bebisiniz de saglikla alisirlar birbirlerine.

Koskoca insan kediye mi tısladı ya gerçekten 🤦🏻‍♀️ Allahım bazılarıyla sınavımız bitmiyor. Benim de biri insanlardan kaçan dört çocuğum var ama kendi bebeğim olmadığı için tecrübe etmedim o kısmı o nedenle bir şey diyemiyorum. Ama travma yaşayan kedimiz sekiz senedir bizle olduğu halde hâlâ bi tık kaygılıdır pamuklara sarmamız sevmemize rağmen o nedenle bana kediciğin tavrı anormal gelmedi çok.
Arkadaşımız o odada tıslarken içeride tısladı. Ve saldırma bundan çok daha sonra oldu, belki yarım saat sonra.Bu arkadaşın köpeği var.
Sebebi tıslaması olarak düşündüm gerdi çünkü. Ama koku aldığı İçin de olabilir.
İnsanları sürekli uyarıyorum. Şunu bunu yapmayın diye. Ama bu kez çok mu müdahaleci davranıyorum diyorum.

Benim kedim de saldırgandır ama benim kucağımdan inmek istemez eşime de zamanla alıştı ama arada bir keyfine göre saldırıyor. Yapacak bir şey yok benm kedim de travmatik. Çocuğumuz olursa işlerin mükemmel olmıycağını biliyorum ama en geç iki haftaya yeni ev üyesine alışır

Arkadaşımız o odada tıslarken içeride tısladı. Ve saldırma bundan çok daha sonra oldu, belki yarım saat sonra.Bu arkadaşın köpeği var.
Sebebi tıslaması olarak düşündüm gerdi çünkü. Ama koku aldığı İçin de olabilir.
İnsanları sürekli uyarıyorum. Şunu bunu yapmayın diye. Ama bu kez çok mu müdahaleci davranıyorum diyorum.

İnsanlar da biraz yaşlarına uygun davransınlar. Bizim de bir eniştemiz var her geldiğinde kedileri kovalar güya şaka yapıyor, sizi dövücem sokağa atıcam der ben de uyarıyorum koskoca adamı 😒

Darılıp alınmasınlar ya sonsuz kere haklısınız.

Herkese selamlar

Karşı taraf oyun amaçlı tıslamış olabilir. Biraz fazla dramatize ediyorsunuz.

Ben bir sorun göremedim konuda. Bazı kediler geçirdikleri travmalardan sonra hayatları boyunca böyle olabiliyor, ilerde çocuğunuza da alışacak ona tıslamayacak. Eve gelen misafire de kediye karışmamalarını, hassas ve ürkek olduğunu söyleyin bir zahmet eve gelen misafirler de kediye bulaşıp hayvana tıslamasınlar 😂 yani bunu dert görmektense bizimki de böyle işte deyip olabildiğince hayvanın özel alanına bulaşmamak lazım. Bunun normal bir şey olduğunu kabullenirseniz sizin için de hayat daha rahat olur. Benim evimde 3 kedi var hepsinin huyu başka. Gelen misafire küçük bir özet geçiyorum, bir tanesi biraz asabi çünkü. Kediye bulaşmıyorlar biz de normal normal misafirimizi ağırlayıp yaşıyoruz işte

X