Kedim için çok üzülüyorum

Bizim böyle bir kedimiz vardı. Benim dışımda kimseyi istemezdi. Eve misafir çağıramazdım.
Bana da çok düşkündü. Ama bir gece bana çok feci bir şekilde saldırdı.
Üzerimi battaniyeyle örtüp kendimi savunmaya çalışmama rağmen delik deşik etti vücudumun her yerini.
Bebekliğimden beri kedili evde büyüdüm, evde en az 5-10 kedi olurdu
Ben de hep besledim, hayatımda ilk kez kediden korktum.

Bana darilmayin alinmayin. Bir seyler soylemek istiyorum ozellikle sahsinizi hedef alarak degil.
Cins kedilerin agrilari cesitli saglik problemleri hakkinda bilginiz vardir... bu hayvancagizlar iki hassas irkta kirma olduklari icin hastaliklariyla da beraber doguyorlar bazilarinda sonradan cikiyor falan ama sonu agri sizi hastalik agir sekillerde o*lum oluyor maalesef. Guzelliklerine tuylerinin yumusacikligina kapilip evimize almak sevmek opmek istiyoruz fakat bu sadece kotu insanlardaki iki cinsi kirip uretip uzerlerinden onlari satarak para kazanma hevesini koruklemekten baska hicbir ise yaramiyor. Konunuzla alakali kismi icin, sizi bu tur endiseye uzuntuye sikintiya sokmasini takdiri ilahi olarak adlandiricam, artik boyle dusunmeye basladim. Ben de bir kedi sahibiyim tekir, sokak cocuguydu. Cevremde de kedi sahibi cook cok insan var. Sokak kedisi sahiplenenler mis gibi gecinirken cins kedisi olanlarin yuzu gulmedi neler duydum neler. O hayvanlari sirf gorunuslerinden oturu secip evimize alip belki para verip bu acilari agrilari yasamasina cekmesine izin verdigimiz icin yuce rabbim yuzumuzu guldurmuyor diye dusunuyorum artik. Inanin o kadaaaar cok hikayem var ki cins kedi sahiplerinin neler cektigiyle ve hastaliklariyla ilgili...🥺🥺🥺

Buradan duyurmus olayim tekrar tekrar defaatle, satin almayin parayla kedi almayin cins kedi uretimini desteklemeyin, sokaklar milyonlarca bebisle dolu sahiplenin💖

Konu sahibi, size nasil alistiysa belki bebisinize de oyle alisir ilerde. Esinizin kok ailesini severken onlara da tisliyorsa simdilerde, gelecek olan bebege de alisacaktir. Umarim oyle olur.
cins kedi köpek satmak yasaklandı zaten nereden satın alabilecekler ki?
benim kedim de cins yavru iken aldim arkadaşimdan.
üstelik kendim kedilerden huylanırken çünkü, yavrucagin her yeri annesinden kaynakli mantar olmuştu evde benimkiyle birlikte 7 yavru 3 buyuk kedi vardı arkadaşımiz artık bakamiyordu, verecek yer ariyordu acıyıp aldım resmen yoksa hiç kedi bakmayı dusunen bir insan degildim.
her cins kedi sahibi ay cins kedim olsun diye almiyor yani

Benim kedim de bunun tislamayani.
Nefret ediyor insanlardan. Çekirdek ailede herkese bayılır , hepimizi tek tek yatırır,yanında uyur,temas bağımlısidir. Ama aile dışından biri gelirse hemen saklanır, nevresimin altına girer tüm gün çıkmaz. Hele ilk yıllar kedimi gören olmamıştı.
Bence kedinin huyu değişmez. Misafir gelince odaya kapat, o da görmesin, boşa stres olmasin

üstelik kendim kedilerden huylanırken çünkü, yavrucagin her yeri annesinden kaynakli mantar olmuştu evde benimkiyle birlikte 7 yavru 3 buyuk kedi vardı arkadaşımiz artık bakamiyordu, verecek yer ariyordu acıyıp aldım resmen yoksa hiç kedi bakmayı dusunen bir insan degildim.
Ben bütün kedileri çok seviyorum. Denk gelmese biz de sokaktan sahiplenirdik. Ama açıkçası ben tekirleri fazla yaramaz buluyorum :) Kızım tekirlere göre daha uslu. Kuzenimin 2 kedişi var sokaktan sahiplendiği. Evi birbirine katıyor canavarlar :) :)

Benim kedim de bunun tislamayani.
Nefret ediyor insanlardan. Çekirdek ailede herkese bayılır , hepimizi tek tek yatırır,yanında uyur,temas bağımlısidir. Ama aile dışından biri gelirse hemen saklanır, nevresimin altına girer tüm gün çıkmaz. Hele ilk yıllar kedimi gören olmamıştı.
Bence kedinin huyu değişmez. Misafir gelince odaya kapat, o da görmesin, boşa stres olmasin
Odaya kapatınca onu sınırlamış gibi hissediyorum çok üzülüyorum. Onun yerine birini davet ederken iki kez düşünüyorum.
Seyehatlere çıkınca sürekli kedi kamerasından izlemek istiyorum. Aşırı bağlıyım ona. Vicdan azabı çekiyorum bir kaç gün ayrı kalınca. Ona insan gibi davrandığımı farkettim :)
Bazen diyorum köpek gibi dışarı daha uyumlu olsa alsam onu da götürsem arabanın camından baka baka gezse bizimle diye. Çok başka bir bağ oldu. Hayvanları hep severdim ama içime çeke çeke kızımm diye bağrıma basacağım aklıma gelmezdi :)

Ben bütün kedileri çok seviyorum. Denk gelmese biz de sokaktan sahiplenirdik. Ama açıkçası ben tekirleri fazla yaramaz buluyorum :) Kızım tekirlere göre daha uslu. Kuzenimin 2 kedişi var sokaktan sahiplendiği. Evi birbirine katıyor canavarlar :) :)
bizimkinin henuz bir seyler atma huyu yok inşallah olmazda,tekirler banada çok yaramaz geliyor.
ben kedi ayagima bacagima sürtundugu an huylanan insanim irkiliyorum hala alışamadım tam olarak kedi ile yaşamaya ama, çok enteresan bir şey var kucaklayınca insanda dert tasa kalmıyo ya ☺️

Valla hiç de yasak değil el altından öyle de güzel satılıyor ki, instagramda bile çıkıyor reklamları.

Bana göre daha anne karnında sürekli temas vs ile kedin onun senin parcan olduğunu anlayacak ben çok gördüm öyle kediler sonradan eve gelen bebeği kokluyor tanıyor ve o ailenin parçası olduğunu anlıyor ve benimsiyor seviyor yani ❤️
Ama dışardan gelen çocuk farklı koku farklı insan sevemez huyu öyle ise duzelemez dediklerin gibi eğitimle daha az eğilim gösterir buna.

Üzüldüm miniğe 🥺
Benim de British bir kızım var (satın almadığımı, zaten üretilmiş ortada kalacak bebekleri ücretsiz sahiplendiğimi dipnot geçmek istiyorum). İnanılmaz hassas ve korkak. Evde yabancı ses duydu mu dip köşe saklanır.

Geçtiğimiz yıl bir süreliğine yurtdışına taşınmam gerekti. Kızımı götürme imkanım olmadığı için aynı cins dişi kedisi olan arkadaşıma bıraktım. Birbirleriyle oynarlar hem sıkılmazlar diye düşünmüştüm. Nerde.. Ne o kızımı ne de kızım onu kabullenebildi. Davranışları çok değişti. Uysal çocuğum tekir kedi gibi fırtına koşturuyordu evin içinde. En sonunda da hastalandı. 😢 Kustu, ishal oldu, kan işedi. Yemeden içmeden kesildi. Arkadaşım durmadan veterinere sefer etti. En sonunda kıyamadı da ablam alıp evine getirdi. Kızımın ikiz kardeşi ablamın kedisi. (Başta ona bırakmamamın sebebi ablamın diğer kedisiyle araları çok kötü, hep saldırıyor kızıma. Ama durum böyle olunca hastalıktan iyidir deyip aldı) Meğer psikolojikmiş tüm rahatsızlıkları. Ben gittiğim için üzüntüdenmiş. 🥺 Kardeşiyle bir araya gelince iyileşti.

Ben uzun süreliğine gitmiştim. Herkes gelene kadar seni unutur demişti. Unutur mu hiç pamuğum, geldiğim gece yanımda yattı 🥹

Sorunuza cevap vermemişim. Bebeğinize zarar vereceğini hiç sanmıyorum. Fakat kediler kendilerine yapılanı asla unutmuyorlar. Travma geçirmiş olabilir. Ya da tısladığı yeğeniniz kenarda köşede onu sıkıştırmış olabilir. Küçük çocukların ne yapacağı belli olmuyor malum.

Eveet 3 kedim var. Bir tanesi sizinki gibi. Eve aynı kişi yüz kere de gelse alismiyor, saldırıyor daha kapıdan yabancı birinin sesini duyunca hazır ola geçiyor. Eve misafir gelince bize de kızıyor saldırıyor onu niye eve soktuk diye. Kimse bize gelmek istemiyor. Aman ben baş ederim onunla diyenler de büyük hasarla evden ayrıldı. Direk üzerlerine atlıyor. Tüm kuvvetiyle yoluyor. Sürekli tıs kıs hiç rahat bırakmıyor. Bebek deneyimlemedik hiç.
Kedi bebek geldiğinde tısladı, sonra alıştı. İnsan bebeğe de zarar vermez alışınca bence.
Evde kimse yokken onu ısararak yine de bize zarar vermez. Lakin biri adım atmaya görsün kapıdan.
Asla düzelmedi. Tuhaf bir şekilde nadiren bize gelen teyzem ve kızına saldirmaz sadece.

Asla veremem. Onsuz bir düzenimiz olamaz olmasın da inşallah. İş dönüşü sürekli onu düşünüyorum. Gitsem sarsam sarmalasam kavuşsam diye :)
Sevginizi anlıyorum. Ben de kedilerden korkarken oğlum sayesinde alışmış, şimdi dişlerini sıkarak seven bir kediseverim. Bebek konusunu sorduğunuz için cevap verdim. Sonuçta bebeğiniz savunmasız geliyor dünyaya.

Benim kedim de el iyisi ama sağı solu belli olmuyor öyle alıp mıncırabileceğimiz türden bi kedi değil. İki yaşındayken sokaktan sahiplendik. Gelene direkt bizimki psikopat saldırır yaklaşmayın diyorum ki uzak dursunlar. Ev onların alanı olduğu için savunma ihtiyacı duyuyorlar gelip ortada yatmasının sebebi bu. Misafirden her kedi rahatsız oluyor illa ki

Ben de bir sene önce tekir sahiplendim. Kuyruğu kırık ve derisi nerdeyse erimişti. Ben ve eşimden başka kimseye asla gitmiyor. O kadar korkak ki koltuktan kalkarken bile ses yapmıyorum. O yüzden kedimin bu haline alıştım😿
Benim kedimde benden başka kimseye dokundurtmuyor kendini. Eve biri gelsin veya kapi çalsın hemen saklanır kişiler gidene kadar saklandığı yerden çıkmaz. Sokaktan kurtardım şiddet gördüğünü düşünüyorum özellikle erkeklerden çok korkuyor çünkü. Çare bulabildiniz mi? Yürürken parke çıtırdasa korkuyor ya :KK43: çok üzülüyorum bu haline.

Evet katılıyorum insanlar alıyor sonra bakamıyorlar, maalesef sokaklar atılmış cins kedi dolu, ve bunlar sokakta yapamıyorlar, onlar da can.

Evet katılıyorum insanlar alıyor sonra bakamıyorlar, maalesef sokaklar atılmış cins kedi dolu, ve bunlar sokakta yapamıyorlar, onlar da can.
hayvanları eve alıp evcilleştirip yeteneklerini köreltip sonra ay bakamiyorum diyip sokağa salmak vicdansizlik bence.
sokakda yaşayan bir şekil başının çaresine bakiyor dogasi geregi ama evcil kediler öyle degil.

Benim kedimde benden başka kimseye dokundurtmuyor kendini. Eve biri gelsin veya kapi çalsın hemen saklanır kişiler gidene kadar saklandığı yerden çıkmaz. Sokaktan kurtardım şiddet gördüğünü düşünüyorum özellikle erkeklerden çok korkuyor çünkü. Çare bulabildiniz mi? Yürürken parke çıtırdasa korkuyor ya :KK43: çok üzülüyorum bu haline.
Kısırlaştırınca sakinleşti ama hala çok korkak. Misafir gelirse asla çıkmıyor saklanıyor. Ben de şiddet gördüğünü düşünüyorum çünkü aldığımda fare kalanına sıkılmış kuyruk kırık ve derisinde yapıştırıcı vardı. Çocukların elinden aldım, oyuncak gibi oradan oraya atıyorlardı. Çok narin davranıyorum her şeyden korkuyor

X