Kedim için çok üzülüyorum

Herkese selamlar
Derdim kedim,güzel kızım. Hanımlar eşimin evlenmeden önce sahiplendiği çok güzel bir kızımız var. Bir veterinerden korktuğu için insanlara karşı çok agresifti. Eşimin çekirdek ailesi dışında kimseye sevdirmez, yaklaştırmaz ve tıslardı. Evlenmeden önce bana da aynı şekildeydi yaklaşmam mümkün değildi. Tabi evlenirken bizimle yaşamasına biraz mesafeliydim fakat evlendikten sonra birbirimize alışmamız çok kolay oldu.
Onu çok seviyorum, bayılıyorum. Gün içerisinde çok özlüyorum. Şimdi dert ne diyeceksiniz. Eve misafir çağırırken 2 kez düşünüyorum. Onun rahatı için. Çünkü huzursuz oluyor, tıslıyor. Önceleri biri geldiğinde çekilir yuvasına gider yatardı şimdi ise salonun tam ortasına yatıyor ve herkese tıslıyor. Ve sanırım özellikle çocuklara karşı daha agresif davranıyor. Saldırma huyu hiç yoktu fakat bir arkadaşımız ona karşı tıslayınca bacağına saldırdı. Bir de geçenlerde yeğenime tıslayarak peşinden gitti saldırmak için miydi bilmiyorum. Ve özellikle seyahatlerde ailelerimizden rica ediyoruz günaşırı ilgilenmeleri için. Eşimin ailesi ile yaşamasına rağmen şuan onlara karşı da tıslıyor. Ben onun tısladığında gözlerine baktığımda korktuğunu anlayabiliyorum.
Bu durum ileride çocuk olduğunda tehlike yaratır mı endişelerim olmaya başladı. Onu asla bırakmam , canım o benim. Ama davranışlarının da düzelmesini istiyorum. Çünkü birileri olduğunda çok tedirgin, korkak. Ona güzel bir hayat sunmaya çalışırken böyle korkularla tedirginlikle yaşamasına da çok üzülüyorum.

Eşim ve benim dışımdaki herkese karşı böyle davranıyor.Bu davranışını nasıl iyileştirebiliriz ? Sizin başınıza böyle olaylar geldi mi ?
Bu arada cinsi British- Scotish kırması
Maalesef değiştiremezsiniz.:KK43: benim kedimde aynı ama sizin çoçuğunuz olduğunda öyle olmaz hiç üzülmeyin hissediyorlar onun o eve ait olduğunu ve hatta korumaya başlıyorlar :) yerime çokça öpün lütfen 😍

Üzüldüm miniğe 🥺
Benim de British bir kızım var (satın almadığımı, zaten üretilmiş ortada kalacak bebekleri ücretsiz sahiplendiğimi dipnot geçmek istiyorum). İnanılmaz hassas ve korkak. Evde yabancı ses duydu mu dip köşe saklanır.

Geçtiğimiz yıl bir süreliğine yurtdışına taşınmam gerekti. Kızımı götürme imkanım olmadığı için aynı cins dişi kedisi olan arkadaşıma bıraktım. Birbirleriyle oynarlar hem sıkılmazlar diye düşünmüştüm. Nerde.. Ne o kızımı ne de kızım onu kabullenebildi. Davranışları çok değişti. Uysal çocuğum tekir kedi gibi fırtına koşturuyordu evin içinde. En sonunda da hastalandı. 😢 Kustu, ishal oldu, kan işedi. Yemeden içmeden kesildi. Arkadaşım durmadan veterinere sefer etti. En sonunda kıyamadı da ablam alıp evine getirdi. Kızımın ikiz kardeşi ablamın kedisi. (Başta ona bırakmamamın sebebi ablamın diğer kedisiyle araları çok kötü, hep saldırıyor kızıma. Ama durum böyle olunca hastalıktan iyidir deyip aldı) Meğer psikolojikmiş tüm rahatsızlıkları. Ben gittiğim için üzüntüdenmiş. 🥺 Kardeşiyle bir araya gelince iyileşti.

Ben uzun süreliğine gitmiştim. Herkes gelene kadar seni unutur demişti. Unutur mu hiç pamuğum, geldiğim gece yanımda yattı 🥹
Kaç aylıktı?

X