kedim ve yeni aile üyemiz

morkity-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2021
1.048
1.231
28
öncelikle hepinize iyi günler diliyorum. henüz çok yeni bi hamileliğim var. çok fazla endişeliyim çünkü bir de kısır, oğlan ve doğduğu günden itibaren benimle yaşayan bana aşık bir kedim var(pp'de mevcut kendileri). onu ne kadar çok sevdiğimi anlatmaya kelimeler yetmez inanın.. hamileliğimi öğrendiğim ilk zamanlar anneme akrabalarımız gelmişti( annemle aynı sokakta oturuyoruz.) ve 1 yaşında bir çocukları var. pazar günüydü o gün ve ben yeğenimi alıp eve getirdim azcık bizde dursun oyalansın diye. kedim normalde de ben ve eşimden başka insan görmediği için başkası geldiğinde korkup kaçıyor saklanıyor. on dakika sonra insanları tanımak için anca çıkıyor. ama kimseye hırlama huyu yoktur. sadece üst katta terasta kedi falan görürse kapıdan(kapı sadece cam) onlara kıhlar hırlar hatta kuyruk falan kabartır. ve yeğenime de aynı şeyi yaptı :KK43: kıhlamalar, korkup kamalar, neredeyse üstüne atlayacak sandım ki hiç böyle bir kedi değil. velhasıl ben doğurunca napıcam kızlar kedimden hayatta vazgeçmem o benim canımın içi. ama ya bebeğe zarar verirse? kedisi olan anneler vardır eminim lütfen bi yol gösterin bana :KK43:

Ben de yeni doğum yaptım. Kedimin biri gebelik boyunca yalnız bırakmadı beni, bana aşırı düşkündü. Bebekle birlikte bi geldik tüylerini kabarttı, bana küstü. 25.günümüz ve bugün ilk kez bebek yanımdayken kucağıma geldi. Bebeğe bakmıyordu bile baksa da biz görünce gözlerini çeviriyordu. Diğer kedim ise kedinin başından ayrılmak istemiyor o normalde bizi çok sallamaz ama sevilse yeter öyle kişiye özel bir düşkünlüğü yoktu :)

Yeni doğum yaptım evde 4 tane kedimiz var. Hiçbiri gelip bebeğe sokulmadı bile. Bebek onların da hayatına dahil olacak sakin sakin. Ama yeğen gibi küçük, tanımadıkları ve sürekli yüksek ses çıkaran bi çocuk gelince bizim kediler de bir değişiyor, kendilerini korumak için kabarıp tıslıyorlar. Özetle kediniz normal davranıyor, vazgeçmenize de gerek yok.

Lütfen kedinizden vazgecmeyin, cözüm bulunur. Evde bir bebek be bir kedi, daha tatli bir tablo düsünemiyorum.
yoookkk asla, vazgeçeyim mi diye açmadım konuyu, endişelerimin yersiz olup olmadığını anlamak için açtım başlığı. yoksa o doğduğu günden beri benimle beraber, göbek bağını bile ben düşürdüm o kadar minikti ki. o kadar seviyorum ki zaten allah korusun onu kaybetme düşüncesi bile beni mahvediyor bile isteye asla bırakamam oğlumu. bi nebze rahatladım gerçekten hamilelik süreci sanırım belli edecek bu durumu, umarım çok iyi anlaşırlar <3 <3

Yeni doğum yaptım evde 4 tane kedimiz var. Hiçbiri gelip bebeğe sokulmadı bile. Bebek onların da hayatına dahil olacak sakin sakin. Ama yeğen gibi küçük, tanımadıkları ve sürekli yüksek ses çıkaran bi çocuk gelince bizim kediler de bir değişiyor, kendilerini korumak için kabarıp tıslıyorlar. Özetle kediniz normal davranıyor, vazgeçmenize de gerek yok.
oh dedim resmen.. asla vazgeçmem, o benim zaten evladım... sadece onun da huzursuz olmasından korkuyorum. tatlış tatlış anlaşsınlar istiyorum şimdiden :) :dua:

Ben de yeni doğum yaptım. Kedimin biri gebelik boyunca yalnız bırakmadı beni, bana aşırı düşkündü. Bebekle birlikte bi geldik tüylerini kabarttı, bana küstü. 25.günümüz ve bugün ilk kez bebek yanımdayken kucağıma geldi. Bebeğe bakmıyordu bile baksa da biz görünce gözlerini çeviriyordu. Diğer kedim ise kedinin başından ayrılmak istemiyor o normalde bizi çok sallamaz ama sevilse yeter öyle kişiye özel bir düşkünlüğü yoktu :)
zarar vemiyorlar yanii, küsmesinden ben de çok korkuyorum yaa umarım yüz çevirmez bana deli oğlan:işsiz::dua:

Kediler herseyi hissediyor😍 annemlerin kedisi var. Hamileyim şuanda gelip sürekli göbeğime masaj yapar gibi patileriyle okşuyor karnımı😍 kimseye yapmıyor bu arada . Bebeği hissediyor resmen . Ee doğduktan sonrada biraz garipser ama alışır bebek ile çocuk farklı oluyor birde

Bizim kız da yeğen bize geldiğinde hep kaçar saklanır, onun dışında herkesin yanına gider, bi koklar, ayağına sürünür vs. Ama yeğene ve kardeşime çok uyuz, hatta kardeşime kıhlıyor bile; çünkü yeğen kediyi görünce heyecandan kendini kaybedip bağıra çağıra kovalıyor kediyi, kardeşim de kendini kaybederek, hırpalayarak seviyor :)

Kediler köpekler böyle aşırı hareketli, gürültülü insan yavrularından korkuyor 😀 Ama bebek öyle değil, zaten bir kaç ah bıraktığınız yerde kalacak, kedi de gelip bir koklar, zamanla alışır. Ben öyle olacağını umuyorum, yakında bizim bebek geliyor, taze tecrübe paylaşırım 😂

zarar vemiyorlar yanii, küsmesinden ben de çok korkuyorum yaa umarım yüz çevirmez bana deli oğlan:işsiz::dua:

Biz şimdilik yanına almıyoruz. Tüylerini kabarttığı için çok temkinliyiz. Sadece alışması için belli saatlerde birlikte vakit geçiriyoruz. Açıkçası bizimki biraz kuvvetli bebeğin 4 katı kadar kilosu da o yüzden çekiniyorum, veterinere gittiğimiz zaman ortalığı mahveden herkesi ısıran eldiveni yırtan bir kedi. Bize aşırı uysal ama şimdi bebeğe tepkisi daha yeni yeni değişiyor.

Merak etmeyin .Benim kedim 10 yaşındayken doğum yaptım.Ve kedim bir gün bile zarar vermedi çocuğuma.Hep çok uyumluydu çocuğumla.Hatta üstüne yatardi kedimin bir iki yaşındayken. Onun bizden biri olduğunu bilirdi kedim.Baska çocuklara mesafeliyken onla deli gibi oynardı ve bir kere bile tirmalamadi.

Çocuk gördü mü inanılmaz sinirlenen kedim, bebeğimi görmezden geliyor 🤣 yine de çok dikkatliyim tabi asla yalnız bırakmıyorum ve kedimi sevmeyi asla ihmal etmiyorum bir kıskançlık durumu olmaması için. Açıkçası bizim kedi biraz nalettir, nasıl davranacağı konusunda çok şüpheliydim ama tavrı beni çok rahatlattı.

öncelikle hepinize iyi günler diliyorum. henüz çok yeni bi hamileliğim var. çok fazla endişeliyim çünkü bir de kısır, oğlan ve doğduğu günden itibaren benimle yaşayan bana aşık bir kedim var(pp'de mevcut kendileri). onu ne kadar çok sevdiğimi anlatmaya kelimeler yetmez inanın.. hamileliğimi öğrendiğim ilk zamanlar anneme akrabalarımız gelmişti( annemle aynı sokakta oturuyoruz.) ve 1 yaşında bir çocukları var. pazar günüydü o gün ve ben yeğenimi alıp eve getirdim azcık bizde dursun oyalansın diye. kedim normalde de ben ve eşimden başka insan görmediği için başkası geldiğinde korkup kaçıyor saklanıyor. on dakika sonra insanları tanımak için anca çıkıyor. ama kimseye hırlama huyu yoktur. sadece üst katta terasta kedi falan görürse kapıdan(kapı sadece cam) onlara kıhlar hırlar hatta kuyruk falan kabartır. ve yeğenime de aynı şeyi yaptı :KK43: kıhlamalar, korkup kamalar, neredeyse üstüne atlayacak sandım ki hiç böyle bir kedi değil. velhasıl ben doğurunca napıcam kızlar kedimden hayatta vazgeçmem o benim canımın içi. ama ya bebeğe zarar verirse? kedisi olan anneler vardır eminim lütfen bi yol gösterin bana :KK43:
Önceden kedim vardı tekir cinsi olan ve gerçekten onu çok seviyorum normalde herkesi tırmalayan kimseden hoşlanmayan bi yapısı vardı eve biri geldigi zaman kaçıp saklanır yada ayaklarına yapışıp onları tırmalar bu tırmalama ısırma bize karşı da vardı Ama bebegime aşıktı hiç zarar vermedi dogdugu an bağlandı ona poposuna başını koyup onunla Beşikte uyur bebek aglayınca benden önce o koşar hatta bi defasında bebegim çok agladıgı zaman kendi oyuncağını getirip bebegimin baş ucuna koyup aglamasın diye başını yalamıştı hayvanlar bebeklere zarar vermez bilimsel olarak ta kanıtlanmış bi durum bu onların masum olduklarını hissederler ha ben kedimi anneme götürmek zorunda kaldım çünkü dışarı çıkıp geç saatlere kadar gezmek istiyordu hatta dagdan yakaladığı fareyi eve getirdiği oldu bu yüzden mutlu olsun diye köye anneme götürdüm orada yaşıyor aylar sonra gittigimiz zaman bile bebegimi unutmamıştı yine en yakın arkadaşı oldu sizin kediniz de zamanla alışır ilk zamanlar dikkat etmeniz lazım tabi

Çocuk gördü mü inanılmaz sinirlenen kedim, bebeğimi görmezden geliyor 🤣 yine de çok dikkatliyim tabi asla yalnız bırakmıyorum ve kedimi sevmeyi asla ihmal etmiyorum bir kıskançlık durumu olmaması için. Açıkçası bizim kedi biraz nalettir, nasıl davranacağı konusunda çok şüpheliydim ama tavrı beni çok rahatlattı.
Dikkatli olmakta haklısınız bebekler çok hareketli olmadıgı dönemde tehlikeli bi durum çünkü eger bebegin agzına dogru yatarsa nefessiz kalıp ölümüne sebep olabilir eşimin babaannesinin bebegi bu sebepten ölmüş hatta korkutmak gibi olmasın ama dikkatli olun bebeklerin agzı Süt koktugu için kedileri çekiyor

Alışır ve beraber büyürler merak etmeyin.Ama endişeliyseniz tırnaklarını kısa tutun bir süre
Bir çocuğa verilebilecek en güzel hediye patili bir dosttur..Bu çocuğun gelişimine de katkıda bulunur aynı zamanda

X