Kedisi olan var mı?

Hepimizin evinde balkon pencere var ama dikkat ediyoruz.

Bir de ısrarla yaptiginiz dogruymus gibi davranıyorsunuz.

Sizi uyaranlara begenmedim atiyorsunuz.

Kediler terasa, balkona cikmamali, acik pencereli odada durmamali, camlarda tel yoksa odalar sırayla havalandirilmali, kedi kapali bir odada olmali bu esnada.

Kısırlaştırma zamani gelmis artik. Belirti vermesine gerek yok.

Kediler ilgiden şımarmazlar. Ilgiye ihtiyaçları vardir. Daima sevin, bol bol oynayin. Kısırlaştıktan sonra daha sakin olur.

Ben de terasa takıldım aman diyim.Benim yavrum 1 yasinda,heryer telle kapaliyken cok cok nadiren cikilan telsiz balkona saniyeler icinde gelip atladi,refleks hareketimle balkon demirinin uzerinde kuyrugunda tutarak kurtardim 2 kattayiz.Yoldan gecen bir kediyi görmüs.Demem o ki bir kus bir kedi icin saniyesinde atlar.O balkonuda telledik rahat ettik.Arada cikariyorum havaya bakiyor,tellerin duvarla baglanti yerlerini zorluyor acmak icin🙈Cok akillilar

Yanına farklı zamanlarda iki kedi getirdiğinizi belirtmişsiniz arkadaşlık etmeleri için de bunu kedinizi alıştırarak mı yaptınız? Hiç kolay bir süreç değil çünkü. Biz iki kediyi birbirine alıştırmaya daha 2 ayda tam anlamıyla muvaffak olamadık. Kedinizin yalnız kalmasını istemiyorsanız, ikinci bir kedi istiyorsanız en azından internette bir araştırma yaptıktan sonra deneyin.

Benimki yanımda uyusun kalkıp gideyim iş yapayım ya da uyuyayım çılgın atarak beni arar. Bakkala falan gideyim bir şeyle dikkati dağılmadıysa kapıda bekler. Aşağıdan sesimi duyar seslenir. Pandemi başından beri evde olduğumdan bana bağımlılığı feci arttı. Ama arkadaşların dediği gibi gün içinde eğleneceği şeyler bulursanız kediniz de rahat eder. Biz YouTube’dan kuş belgeselleri açıyoruz, çok seviyor. Ha bir de sineklik işini halledebilirseniz çok iyi olur. Bizim sineklikler sabit mesela 4. kattayız çünkü.

Benim de kedim vardı. 3 sene önce öldü maalesef :KK43: evde bakamayacaksanız kedi sahibi olmayın. Kedilerin psikolojisi çok hassas. Kedim bize kızdığı zaman evin her yerine işerdi. Bize tepki olarak yaparmış bunu. Benimle ilgilenmiyorsunuz diye ve ben çok üzülürdüm. Onu yalnız bırakmamaya çalışın, bir yere gidiyorsanız onu da götürün. Kedi sahibi olmak gerçekten büyük bir sorumluluk.

Benim 8 aylık bir kedim var. Kısırlaştırma belirtileri göstermedi henüz. Sorun şu ki ben dışarı çıkarken arkamdan çok aglıyor. Terasın duvarına çıkıp acı acı miyavlıyor. Aylardan beri bu böyle. Eve gelincede sesimi duyar duymaz Terasın üzerine çıkıp miyavlamaya başlıyor.Yanına başka kedi alsam da kıskanıyor başka kedileri.2kedi getirdim farklı zamanlarda. Birbirlerini az daha öldüreceklerdi. Bu aglama ne zaman geçer. Evden çıkarken hep yaş mama verip kaçıyorum resmen😣
Psikolojisi mi bozuk acaba

Merhaba hanımlar, ben de geçen cuma günü sokakta yavru kedi buldum, daha doğrusu o beni buldu. iş yerimize geldi, annesini aradım bulamadım. bebek kedi maması yaptım, yedi uyudu falan. akşam veterinere götürdük. çenesi ve damağı birbirinden ayrılmış garibimin. ameliyat oldu. bu akşam alıp eve getireceğiz. 5 yaşında kızım var. çok heyecanlı. her gün iş çıkışı görmeye gidiyoruz zaten. daha önce bir süre yavru kedi bakmıştık ama bizimle yaşaması açısından ilk tecrübem olacak. sürekli konuyla ilgili okumaya çalışıyorum. yaş mama yiyormuş veterinerde. kumuna nasıl alıştıracağım? yeme düzenini nasıl ayarlayacağım? kum için nasıl bir kap alsam? biz gündüz evde olmuyoruz, nasıl olacak gibi sorular var aklımda. yardımcı olacak biri varsa beni bilgilendirebilir mi?

Daha çok küçük, bebek gibi düşün. İlgi sevgi istiyor yalnız kalmak istemiyor 😊 Biraz büyüsün sürekli uyuyacak merak etme 🤭 Hele de kısırlaşırsa iyice sakinleşir

Üç kedi annesiyim, deneyimli sayılırım bu yüzden. Ben size kedi sahiplendirmezdim bu çok net. Ne demek duvarı geniş vs? Max iki yaşındaki çocuk aklına sahip hayvanlardan bahsediyoruz dikkati dağılır hop zıplar. Klinikler yüksekten düşme vakaları ile dolu. Kediniz aşağı düştüğünde oluşacak veteriner masraflarını karşılayabilecek misiniz? Valla çok üzülüyorum ben bu hayvanlara ya ağzı var dili yok, üstüne titremeliyiz onların. Kiracıyız da bir bahane değil portatif teller var. En olmadı terasa çıkmasına izin vermeyin. Yani kusura bakmayın ama hayvanlar hassas noktam bu yüzden bunları söylemek zorundaydım. Dişi mi kediniz? Kızgınlığa girdiği için miyavlıyor olabilir. Biz kendi kedilerimizi 7-8 aylıkken kısırlaştırdık. Sizden ilgi beklediği için de miyavlıyor olabilir. Bazı kediler de ayrılık anksiyetesi de oluyor. Ama her şeyden önce kedi filesi şart 🙏

Benim 8 aylık bir kedim var. Kısırlaştırma belirtileri göstermedi henüz. Sorun şu ki ben dışarı çıkarken arkamdan çok aglıyor. Terasın duvarına çıkıp acı acı miyavlıyor. Aylardan beri bu böyle. Eve gelincede sesimi duyar duymaz Terasın üzerine çıkıp miyavlamaya başlıyor.Yanına başka kedi alsam da kıskanıyor başka kedileri.2kedi getirdim farklı zamanlarda. Birbirlerini az daha öldüreceklerdi. Bu aglama ne zaman geçer. Evden çıkarken hep yaş mama verip kaçıyorum resmen😣
Kızana girmiş çiftleşmek istiyor. Acilen kısırlaşması gerekli

Üç kedi annesiyim, deneyimli sayılırım bu yüzden. Ben size kedi sahiplendirmezdim bu çok net. Ne demek duvarı geniş vs? Max iki yaşındaki çocuk aklına sahip hayvanlardan bahsediyoruz dikkati dağılır hop zıplar. Klinikler yüksekten düşme vakaları ile dolu. Kediniz aşağı düştüğünde oluşacak veteriner masraflarını karşılayabilecek misiniz? Valla çok üzülüyorum ben bu hayvanlara ya ağzı var dili yok, üstüne titremeliyiz onların. Kiracıyız da bir bahane değil portatif teller var. En olmadı terasa çıkmasına izin vermeyin. Yani kusura bakmayın ama hayvanlar hassas noktam bu yüzden bunları söylemek zorundaydım. Dişi mi kediniz? Kızgınlığa girdiği için miyavlıyor olabilir. Biz kendi kedilerimizi 7-8 aylıkken kısırlaştırdık. Sizden ilgi beklediği için de miyavlıyor olabilir. Bazı kediler de ayrılık anksiyetesi de oluyor. Ama her şeyden önce kedi filesi şart 🙏
Valaha kedileri evde tutmak cok zor. Annemın de kedısı vardı. Balkonu falan yok annemın. Kedi kapı açılınca evden kactı. Benım kedim teras ıcın aglıyor. Dayanamıyorum. Yoksa bende evde tutmak ıstıyorum. Ama teras olmasa evde zapdetemezdım. Alt kattakılerınde kedisi var. Onlarda teras yok. Kediler bahceye, sokaga cıkıp gezip gelıyor. Bana teras oldugu ıcın sanslisin derler hep. Kısırlastırdım ancak halaa sımarık. Sanırım tekir dıye böyle. Kedim gardrob üstüne bile çıkıyor. Teras ıcın aglamasa çıkarmazdım.Kapının önünde aglayınca üzülüp cıkarıyorum. Evde bu alıyor hayvan.

5 sayfa boyunca teras konusunda uyaranlara karşı hala teras olduğu için şanslı olduğunu, teras olmasa zaptedemeyeceğini söylüyor olmak gerçekten ilginç. Bence bırakın o hayvancağızı sokağa geri, üçüncü kattan düştüğü zaman çekeceği acıdan daha az acı çeker sokakta.

Valaha kedileri evde tutmak cok zor. Annemın de kedısı vardı. Balkonu falan yok annemın. Kedi kapı açılınca evden kactı. Benım kedim teras ıcın aglıyor. Dayanamıyorum. Yoksa bende evde tutmak ıstıyorum. Ama teras olmasa evde zapdetemezdım. Alt kattakılerınde kedisi var. Onlarda teras yok. Kediler bahceye, sokaga cıkıp gezip gelıyor. Bana teras oldugu ıcın sanslisin derler hep. Kısırlastırdım ancak halaa sımarık. Sanırım tekir dıye böyle. Kedim gardrob üstüne bile çıkıyor. Teras ıcın aglamasa çıkarmazdım.Kapının önünde aglayınca üzülüp cıkarıyorum. Evde bu alıyor hayvan.
Benimkide aparpmana çıkmayı çok sever .Apartmanda yabancı yok aile binası demir kapı sürekli kapalı.çıkar bişey bulursa avlanır bulmazsa hava alıp döner.evde sıkılıyor demekki.
Kurban olsun annesi
Pandemi yasaklarında sokağa da saldım birkaç kez dolaşıp geldi araba falan geçmediği için rahattık.Sadece kedilerle kavga etti birkaç kez.Dışarıda mülayim dayak yiyor ama apartmana giren kedileri yırtıyor resmen...Maalesef şimdi mümkün değil salmam ezilir çocuğum dışarıya adapte değil çünkü

Sal
Benimkide aparpmana çıkmayı çok sever .Apartmanda yabancı yok aile binası demir kapı sürekli kapalı.çıkar bişey bulursa avlanır bulmazsa hava alıp döner.evde sıkılıyor demekki.
Kurban olsun annesi
Pandemi yasaklarında sokağa da saldım birkaç kez dolaşıp geldi araba falan geçmediği için rahattık.Sadece kedilerle kavga etti birkaç kez.Dışarıda mülayim dayak yiyor ama apartmana giren kedileri yırtıyor resmen...Maalesef şimdi mümkün değil salmam ezilir çocuğum dışarıya adapte değil çünkü
Bence salmayın. 1.ci kattaki in kedisi hep dışarıdaydı. Araba ezmiş maalesef. Bende teras harici salmıyorum. Binamızda hep kediler oluyor. Fib falan bulasabılır

Kediler sahiplerini onları terkediyorlar olarak görürmüş (evde dışarı çıktığımızda evde olmadığımız zamanlarda) bu yüzden hep ağlarlar eve gelince de nerde kaldın diye bakarlar..size çok düşkün
Veterinerinizden yardım almanız gerek kafasını dağıtmak için birşey bulmak gerek

Kediler sahiplerini onları terkediyorlar olarak görürmüş (evde dışarı çıktığımızda evde olmadığımız zamanlarda) bu yüzden hep ağlarlar eve gelince de nerde kaldın diye bakarlar..size çok düşkün
Veterinerinizden yardım almanız gerek kafasını dağıtmak için birşey bulmak gerek
Bazen de terasa cıkıyor ya terasta yalnızsa aglıyor. Sanırım ilgiye cok alıstırdım.

X