Kedisi olanlar özellikle veteriner olanlar bakabilir mi?

Hı hı damızlık kullanacağım hayvanı hatta bir de erkeğini alayım çiftleştirir çiftleştirir satarım diye düşünüyorum . Kısırlaştırma olayına sıcak bakmıyorum çünkü duygusal zekaları var üzüleceğim son çare bu kalırsa
Her çiftleşme dönemi o hayvan için acı çekmek demek. Duygusal zekasını bilen bir insanın bunu da bilmesi gerekir sanki. Çiftleşmek kediler için sizin için olduğu gibi zevk değil, ihtiyaç. Ve her doğum sağlığından ve ömründen çalıyor.

Kisirlastirmayi, bir sure prozac surup deneyip tepkilerine gore dusunmelisiniz. Dozunu veterineriniz ayarlayacaktir.
Benim bir kedim bir seye kizinca yapiyordu bunu. Mesela odanin sekli degisince ya da koltugun 1 noktasinda bebek bakicisi bebenin altini degistirince 😂 cozduk rahatladik cok sukur 🤣

Her çiftleşme dönemi o hayvan için acı çekmek demek. Duygusal zekasını bilen bir insanın bunu da bilmesi gerekir sanki. Çiftleşmek kediler için sizin için olduğu gibi zevk değil, ihtiyaç. Ve her doğum sağlığından ve ömründen çalıyor.
Kedim ilk kızgınlığa 7 aylıkken girdi veteriner yaşı gelmeden kısırlaştırma önermedi yaşı geldiğinde de çevrem en azından bir kere doğursun öyle yaptır diye diye beni ikna etti bu yüzden de sıcak bakamıyorum sanki oda bir kere anne olmak ister gibime geliyor

Kisirlastirmayi, bir sure prozac surup deneyip tepkilerine gore dusunmelisiniz. Dozunu veterineriniz ayarlayacaktir.
Benim bir kedim bir seye kizinca yapiyordu bunu. Mesela odanin sekli degisince ya da koltugun 1 noktasinda bebek bakicisi bebenin altini degistirince 😂 cozduk rahatladik cok sukur 🤣
Nasıl çözdünüz

Kedim ilk kızgınlığa 7 aylıkken girdi veteriner yaşı gelmeden kısırlaştırma önermedi yaşı geldiğinde de çevrem en azından bir kere doğursun öyle yaptır diye diye beni ikna etti bu yüzden de sıcak bakamıyorum sanki oda bir kere anne olmak ister gibime geliyor
Yok istemez, hayvanlara insani özellikler yüklemeyin. Annelik duyguları yok. Sütten kesince kendi yavrusu ve yabancı bir kedi arasında hiç fark yok onlar için. 1 yaş sonrası daha uygun tabi ki kısırlaştırma için. İlk kediniz sanıyorum.

Stress yapabileceği ne olabilir bunu inanın bulamıyorum
Oyun oynuyor musunuz onunla, benim kedim oyunu çok seviyor oynamazsam eğer onunla o enerjisini atmak için mahfediyor evi sürekli bağırıyor evin içinde yani kızıyor. Sizinki de kızıp böyle tepki veriyor olmasın. Lazer top veya şu yürüyen fare kedi oyuncağından alın. Bol bol sevin boynunun altını üstünü sadece. Onu korkutacak sesler çıkmasın evde. Kolye vs varsa ona tepkili olabilir. Tırnak bileme tahtası alın. Kumunu sürekli ama sürekli temiz tut. Eğer temiz değilse sana tepki olarak bunu yapar tuvaletini temizlemezsen yatağa yapar hep aynı yere yapar çünkü aynı tuvaleti gibi bir altarnetif orayı bulmuştur..

Odanin seklini eski haline getirip bakiciya da bebenin altini koltugun o noktasinda degistirmemesini soyleyerek 😂

ozetle, her zamanki gibi kedi kazandi 😁
Aklıma şey geldi nette görmüştüm

Ben : köpeğe mama veririm
Köpek : bu benim sahibim ne dese yapmalıyım

Ben : kediye mama veririm
Kedi : kendime köle buldum ne desem yapmak zorunda

Vallahi durum net bu

Yok istemez, hayvanlara insani özellikler yüklemeyin. Annelik duyguları yok. Sütten kesince kendi yavrusu ve yabancı bir kedi arasında hiç fark yok onlar için. 1 yaş sonrası daha uygun tabi ki kısırlaştırma için. İlk kediniz sanıyorum.
Evet ilk

Aklıma şey geldi nette görmüştüm

Ben : köpeğe mama veririm
Köpek : bu benim sahibim ne dese yapmalıyım

Ben : kediye mama veririm
Kedi : kendime köle buldum ne desem yapmak zorunda

Vallahi durum net bu
Tabi ki, kedi her zaman kazanir, sahip olan siz degilsinizdir odur her zaman.
Bu arada benim kedim kisirdi, siz de oncelikli olarak kisirlastirin.

Oyun oynuyor musunuz onunla, benim kedim oyunu çok seviyor oynamazsam eğer onunla o enerjisini atmak için mahfediyor evi sürekli bağırıyor evin içinde yani kızıyor. Sizinki de kızıp böyle tepki veriyor olmasın. Lazer top veya şu yürüyen fare kedi oyuncağından alın. Bol bol sevin boynunun altını üstünü sadece. Onu korkutacak sesler çıkmasın evde. Kolye vs varsa ona tepkili olabilir. Tırnak bileme tahtası alın. Kumunu sürekli ama sürekli temiz tut. Eğer temiz değilse sana tepki olarak bunu yapar tuvaletini temizlemezsen yatağa yapar hep aynı yere yapar çünkü aynı tuvaleti gibi bir altarnetif orayı bulmuştur..
İnanki bu ve buna benzer onu rahatsız edecek hiçbir şey yok artık çıldırma noktasına geldim

Arkadaşlar dişi kedim sürekli olarak yatağa işiyor ne yaparsam yapayım çözüm bulamadım.
kızgınlıktandır çiftleştireyim dedim olmadı
kendi kokusunu alamayacağı şekilde amonyaksız temizledim olmadı
kumunu beğenmiyordur değiştireyim dedim olmadı mama değiştirdim olmadı
Kedi uzaklaştırıcı sprey işe yaramadı
Yatağa bant yapıştırdım iki gün unuttu sonra devam etti

bazen unutuyor bir kaç hafta yapmıyor sonra pat diye tekrar başa sarıyoruz bazen günde 2 kere yapıyor artık canım çıktı yatak temizleyip çarşaf yorgan yıkamaktan var mı sizden gelecek bir çözüm önerisi .
Tek yol unutturmak o yatağı. O odaya hiç almayın gerekirse. Unutana kadar.ayni sorunu disi kedimde ben de yasadim.
Ama mutlaka kisirlastirin

X