Kedisi olanlar özellikle veteriner olanlar bakabilir mi?

Sürekli oradan çıkarıldığını hissettiğinde tepki olarak yatağa işediğini düşündüm. Kum kutusu nerede? Ayak altında bi yerde mi(çünkü strese girebilirler) kum kutusu açık mı kapalı mı
Kapalı kum kutusu banyoda hemen klozetin yanında ama kum kutusunu çok yer değiştirdik istediği yeri bulana kadar veteriner tavsiye etmişti yine fayda etmedi

Kapalı kum kutusu banyoda hemen klozetin yanında ama kum kutusunu çok yer değiştirdik istediği yeri bulana kadar veteriner tavsiye etmişti yine fayda etmedi
Klozetin yanından alın bence. Kendisi koku bırakıyor. Yanında başka işaretleyici var. Buna rekabet etmek için yatağınıza şeediyo olabilir. Aklıma başka bişey gelmedi. Kum parfümlü mü bu arada?

Problemli ırk. Strese girmesi için sebebe gerek yok, buluttan nem kapar bu şapşikler. Eklem ağrısı da olabilir ırkın en büyük sıkıntısı bu. Üretiminin yasaklanması konuşulan bir ırk. Bu hayvanlar çok acı çekiyor. Lütfen çiftleştirmeyin minnoşu, acı çekecek yeni bir nesil gelmesin.

İnanki bu ve buna benzer onu rahatsız edecek hiçbir şey yok artık çıldırma noktasına geldim
Sana söyliyim her yaptığında temizle kum kabını, çamaşır suyuyla iyice dışkı kokusu gidene kadar, o kokuyu duyuyorsa temiz kum dökmüşsen bile kum kabına yapmak istemeyebilir. Bizden 20 kat güçlü koku alması. O kokuyu almasın. Birde kum kabına istediği zaman ulaşsın banyonun kapısını kapatma. Birde başında bekle onu takip et yatakodasına gittiği gibi tuvalet yapacak gibi yatağı kazmaya başlarsa hemen al kumuna götür

yatağa çıkmasını onleseniz üstüne bir şey koyup oda unutsa? biz bizimki istemediğimiz birsey yapınca kızıp su tabancasıyla su sıkıyoruz sizde her yatağa çıktığında fis fis ? (Not köpek sahibiyim)

Klozetin yanından alın bence. Kendisi koku bırakıyor. Yanında başka işaretleyici var. Buna rekabet etmek için yatağınıza şeediyo olabilir. Aklıma başka bişey gelmedi. Kum parfümlü mü bu arada?
Evet parfümlü ama bu kum yeni yani öncekinde de işiyordu kumu banyoda değilken de işiyordu

Problemli ırk. Strese girmesi için sebebe gerek yok, buluttan nem kapar bu şapşikler. Eklem ağrısı da olabilir ırkın en büyük sıkıntısı bu. Üretiminin yasaklanması konuşulan bir ırk. Bu hayvanlar çok acı çekiyor. Lütfen çiftleştirmeyin minnoşu, acı çekecek yeni bir nesil gelmesin.
Peki ben elimdeki yavruya nasıl çözüm bulacağım

Sana söyliyim her yaptığında temizle kum kabını, çamaşır suyuyla iyice dışkı kokusu gidene kadar, o kokuyu duyuyorsa temiz kum dökmüşsen bile kum kabına yapmak istemeyebilir. Bizden 20 kat güçlü koku alması. O kokuyu almasın. Birde kum kabına istediği zaman ulaşsın banyonun kapısını kapatma. Birde başında bekle onu takip et yatakodasına gittiği gibi tuvalet yapacak gibi yatağı kazmaya başlarsa hemen al kumuna götür
Peki takip edemediğim zamanlar ?

Çok kedi besledim. Limon kokusundan nefret ediyorlar. Çiş için ise yarar mı bilmiyorum ama mobilyaları tirmalamamalari için kullanıyordum limonu. Sarımsak görmüş vampir gibi oluyolardi😁

Kısırlaştırırsanız çözülür büyük ihtimalle ama geç kalmayın çünkü alışkanlık olursa kısırlaştırsanız bile devam ediyor.bir kere yavru alma fikri varsa çiftleştirin yoksa insan pişmanlık duyuyor.arkadaşım kedisini kısırlaştırdı ve aşırı pişman bir yavru almadığı için kendine.tabi bu dediğim cins kedi için geçerli çünkü onlar yuva buluyor hemen ötekiler ne yazıkki genelde bulamıyorlar.odanın kapısı yoksa durum kötü orayı cidden unutturmanız lazım.kumunu kokusuz seçin ve yeri sakin bir yer olsun.benim kedimde kumunu değiştirince yapıyordu bazen ama sadece bir defa paspasına.veteriner tepki olduğunu söyledi.

Bence problemi var.
Benim kısır erkek kedim de bazen yapıyor ama genelde tepki vermek için. Mesela annem şehir disindaysa mutlak benim dolabima iser (pislik,annem şehir dışında. Onun dolabına işesene)
Ama dediğim gibi,bazen yapıyor. Altı ayda bir falan.
Sizinki her gün her gün... acaba idrar yollarında problem mi var? Bence bir veterinere götürün
(Çiftleşme döneminde erkek kediler iser. O da sidik gibi değil, iğrenç kokulu bir şeyi duvara püskürtme şeklinde olur,dişi kokusunu bulsun diye)
Ayyy, midem bulandı ya😣

👏👏👏👏

Ben de ek olarak şu yaziyi birakayim

Yoo gayet tutuyor yatağa işiyor sonra gözümün içine baka baka gidip kuma da işiyor rahatsızlığı yok yani eminiz kumunu değiştirdiğim için biliyorum kuma da yapıyor
bunu bilemezsiniz
benim köpeğim de yatağa işiyordu halbuki gün içinde çişini tutabiliyordu da (wc eğitimi yoktu bulduğu yere yapıyordu o ayrı)
veteriner sonda falan takmıştı idrar testi için
yani bi problemi yok kumuna da işiyor demeyin, erken teşhis için test yaptırın

X