Kediyi evde yalnız bırakma ,kedi anneleri yardım lütfen ;)

Maşallah eşimde arkadaş olsun diye 2. kediyi alalım modunda ama bana bir tane oğlan yetiyor :KK66:
Kısırlaştırma ameliyatı yapacak mısınız 6 ayda basliyor mus ameliyat eğer ki çiftleşme olmayacak sa 😊 bizde 1 kız bir erkek var ikiside Kısırlaştırıldi
Bende ikinciyi istemiyordum annemin halası aldı bunu 7 bin lira masraf etti avusturya ya götürecek ti van kedisi bu arada satin aldığı bayan da biz yurtdışına çok yolladık dedi sonradan pasaport aşı Kısırlaştırma ameliyatı bütün aşılarını yaptırdı tam gideceği gün haber geldi Avusturya van kedisini kabul etmiyor mus dediler kaldı bana dedi alirmisin ücret istemiyorum satarım ama alacak olan bakar mı bakamaz mi diye aklım onda kalır dedi günahına giremem dedi bende aldım mecbur 😊 eşimde zaten 1.ci Allah gecinden versin ölürse yenisini sahiplencem demişti nasip bizeymiş

Kısırlaştırma ameliyatı yapacak mısınız 6 ayda basliyor mus ameliyat eğer ki çiftleşme olmayacak sa 😊 bizde 1 kız bir erkek var ikiside Kısırlaştırıldi
Bende ikinciyi istemiyordum annemin halası aldı bunu 7 bin lira masraf etti avusturya ya götürecek ti van kedisi bu arada satin aldığı bayan da biz yurtdışına çok yolladık dedi sonradan pasaport aşı Kısırlaştırma ameliyatı bütün aşılarını yaptırdı tam gideceği gün haber geldi Avusturya van kedisini kabul etmiyor mus dediler kaldı bana dedi alirmisin ücret istemiyorum satarım ama alacak olan bakar mı bakamaz mi diye aklım onda kalır dedi günahına giremem dedi bende aldım mecbur 😊 eşimde zaten 1.ci Allah gecinden versin ölürse yenisini sahiplencem demişti nasip bizeymiş
Kısırlaştırma yapacağız ama 1 yaşını doldursun diyenler de var genel gelişimini tamamlaması açısından, seyahat dönüşü fıtık olma ihtimali var ona yoğunlaşacağız karın kısmında bir şişlik var dokununca yumuşak birşey bir veteriner kist dedi, biri fıtık olabilir dedi, hayvan hastanesine götürcektim röntgen bozukmuş dışarda fiyatlar malum şu an beklemede çünkü bu ay seyahat nedeniyle ekstra masraflar çok oldu. O kısım netleşsin zaten fıtık ise ameliyat olması gerekecek ,kışırlaştırmayı kışa doğru yaptırırız diye düşünüyorum ,zaten kızgınlık vs durumu henüz yok.

Kedimizi 1 hafta evde yalnız bırakmak zorundayız , yurt dışına çıkacağız ,henüz pasaportu yok ve gideceğimiz yer evcil hayvan kabul etmiyor o nedenle evde kalacak (evde kalmasını veteriner tavsiye etti, zaten bulunduğumuz yerdeki kedi otellerinde koca evde serbest gezen kediyi bir tuvalet büyüklüğünde odaya kapatıyorlar o da içime sinmedi açıkcası) yedek su ve mama bırakacağım, yeğenimiz 2 kez falan gelip kum temizliği mama ve su takviyesi yapacak ama ilk kez uzun süreli yalnız kalacak. Mutfak ve banyo tuvalet kapıları hariç kalan odalar açık olacak o nedenle rahatça evde gezebilir,günlük rutinde bu zaten. Kırılacak eşya-çiçek falan yok zaten etrafta.
Başka tavsiyeleriniz var mı ?
Kabloları ve karıştırabileceği şeyleri sağlama alın, gelip bakacak biri olduktan sonra sorun olacağını sanmıyorum

Avusturya tarafı değil, bizim tarafta sorun çıkmıştır. Van kedisinin yurt dışına çıkarılması yasak. Sadece bakanlık özel izin verirse çıkartılabilir.

Kısırlaştırma yapacağız ama 1 yaşını doldursun diyenler de var genel gelişimini tamamlaması açısından, seyahat dönüşü fıtık olma ihtimali var ona yoğunlaşacağız karın kısmında bir şişlik var dokununca yumuşak birşey bir veteriner kist dedi, biri fıtık olabilir dedi, hayvan hastanesine götürcektim röntgen bozukmuş dışarda fiyatlar malum şu an beklemede çünkü bu ay seyahat nedeniyle ekstra masraflar çok oldu. O kısım netleşsin zaten fıtık ise ameliyat olması gerekecek ,kışırlaştırmayı kışa doğru yaptırırız diye düşünüyorum ,zaten kızgınlık vs durumu henüz yok.
Anladım geçmiş olsun zaten belli ediyor kızışınca gece sabaha kadar miyavliyorlar hayırlısı olsun inşallah

İçiniz rahat etsin diye en çok kullandığı odaya kamera takabilirsiniz.arada bakarsınız boncuğa.

Hiçbir şey olmaz merak etmeyin ben çok bıraktım.
Kapıların önüne bir şey koyun olur ya oynarken kapanır kapı vs içerde kilitli kalmasın.
Onun dışında yeğen geldiğinde sevip ilgilenirse sorun olmaz zaten.

Hiçbir şey olmaz merak etmeyin ben çok bıraktım.
Kapıların önüne bir şey koyun olur ya oynarken kapanır kapı vs içerde kilitli kalmasın.
Onun dışında yeğen geldiğinde sevip ilgilenirse sorun olmaz zaten.
Kaplılarda tahtalar oluyor ya sıkıştırılıyor onlardan var.

Ortalıkta naylon torba ip bırakmayın. Benimkiler bunlara dolanıyor panikleyip ayaklarını kıracak gibi oluyorlar.
Bizimki tuvalet kağıtlarını tırmalıyor bu aralar,giyinme odasında onlardan var onları kaldırcam giderken yoksa eve dönüşte evi savaş alanına çevirebilir :KK66: Etrafta o tarz nesneler yok, bir tek kızımın odasında çok ıvır zıvır var oyuncak,top vs orayı da kaparız giderken..

X