Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kel kalmak üzereyim

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Tarifedilemez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2019
195
180
1 aydır saçım dökülüyor demiyeyimde resmen elimde kalıyor :KK43:
Filmlerde kemoterapi gören insanların nasıl avuç avuç elinde kalır benimde öyle hemde sebepsiz yere
Elimle saçlarıma dokunuyorum ve inanamıyorum saçım kalmamış resmen :KK43:
Saçıma örmek istesem örebilecek kadar saç yok artık 1 aydır her gün giden saçın haddi hesabı yok

Ne yapmalıyım neden olabilir acaba nolur biri yardım etsin

Kestim kendim 5 parmak kadar, belime kadar saçım vardı hele hamilelikten sonra nasıl güzeldi anlatamam şimdi doğum yapalı bir yıldan fazla oldu ve 1 ay içinde kel kalmak üzereyim :KK43:

Sebebini bilmeden kimse size tavsiye veremez, doktor bile. Once dahiliyeye gidin kan degerlerinize baktirin. Anormal bi durum cikmazsa cildiyeye gidin kafa derinize baktirin. Zaten sebep bu ikisinden biridir. Hatta doktor tavsiyesi olmadan bile demir takviyesi alabilirsiniz, saclar icin cok hizli fayda sagliyor. Ama sebep icerden degil de sackiran falan gibi bir sey varsa baska tabi

Filmlerde kemoterapi gören insanların nasıl avuç avuç elinde kalır benimde öyle hemde sebepsiz yere
Saçıma örmek istesem örebilecek kadar saç yok artık 1 aydır her gün giden saçın haddi hesabı yok

Kestim kendim 5 parmak kadar, belime kadar saçım vardı hele hamilelikten sonra nasıl güzeldi anlatamam şimdi doğum yapalı bir yıldan fazla oldu ve 1 ay içinde kel kalmak üzereyim :KK43:
merhaba, iki ay önce sizin gibiydim saçıma elimi atsam avucum saç dolu oluyordu aynaya bakınca baya açılmıştı dipler resmen bomboş kel görünüyordu benimde saçım uzun olmasına rağmen ne örülecek nede toplanacak saç kalmamıştı kafaya da çok taktım bunu dermatoloji-cildiye randevusu aldım vitaminlere bakıldı b12 ve d vitaminim çok düşük çıkmıştı covid de atlatmıştım doktor hem vitamin eksikliği hem de covidin etkisi demişti vitaminleri kullandım birde karışım vermişti kendisi onu da kullandım şuan saçlarım eskisinden de gür ve tarayınca tarakta bile saç kalmıyor doktora gitmeni tavsiye ederim.

hatta bende bi çare diyerek sizin gibi biraz kestirdim önlere kahkul yaptırdım kel görünmesin diye ama olmadı yani

Bence saçkıran değil ama demir eksikliğim var doğumdan sonra 3 ay demir takviyesi sonra tekrar bakalim değerlere dediler gitmedim baktırmadım ama 1 haftadır tekrar kullanmaya başladım halsizlikten yataktan kalkamaz oldum geçen hafta anladım yine kendimden o yüzden başladım aslinda saç o yüzden labilir mi 😒

Tahlillere göre doktor karar verir neden olduğuna. D vitamini eksik olabilir, kansızlık olabilir vs. Şampuan olarak Vichy Dercos önerdiler bana iki kere kullandım saçımı kestirip, ama dökülmesini durdurdu gibi. Bir de D vitamini takviye almaya başladım. O eksik çıktı.

merhaba, iki ay önce sizin gibiydim saçıma elimi atsam avucum saç dolu oluyordu aynaya bakınca baya açılmıştı dipler resmen bomboş kel görünüyordu benimde saçım uzun olmasına rağmen ne örülecek nede toplanacak saç kalmamıştı kafaya da çok taktım bunu dermatoloji-cildiye randevusu aldım vitaminlere bakıldı b12 ve d vitaminim çok düşük çıkmıştı covid de atlatmıştım doktor hem vitamin eksikliği hem de covidin etkisi demişti vitaminleri kullandım birde karışım vermişti kendisi onu da kullandım şuan saçlarım eskisinden de gür ve tarayınca tarakta bile saç kalmıyor doktora gitmeni tavsiye ederim.
Çok teşekkür ederim ❤❤❤

Sebepsiz olduğunu doktora giderek mi anladınız?

Bence saçkıran değil ama demir eksikliğim var doğumdan sonra 3 ay demir takviyesi sonra tekrar bakalim değerlere dediler gitmedim baktırmadım ama 1 haftadır tekrar kullanmaya başladım halsizlikten yataktan kalkamaz oldum geçen hafta anladım yine kendimden o yüzden başladım aslinda saç o yüzden labilir mi 😒
AA doktora da gitmemissiniz bir de hem de sebepsiz yere diyorsunuz. Cinkonuz da düşük olabilir bunların yanında. Cinkoya da bakıyorlar bu durumda

Cok buyuk ihtimalle d vitamininiz eksik, ayni sorunu emzirirken yasadim çünkü. Benim zaten normalde ince telli ve seyrek sacim var, bir sekilde idare ediyordum ama dökülünce sadece toplayip gezmeye baslamistim. Sonra d vitaminime baktirinca ondan oldugu ortaya cikti. Duzenli kullaninca dökulme azaldi.

Agustos ayında covid geçirdim eylülde ilk doz aşı oldum etkisi varmıdır acaba
Ben ekimde covid olunca saçlarım avuç avuç dökülmeye başladı. Kızımında aynı şekilde.
Saçlarım çok gür ve uzundur ve ben saçıma çok önem veriyorum her kadın gibi.
Duş alırken, kuruturken hüngür hüngür ağlayasım geldi bi süre. Dediğiniz gibi kemoterapi alan insanlar geldi aklıma.
Saç güçlendirici takviye kullanıyorum. Dökülmesi tamamen bitmedi ama toparlamaya başladı.
Sizde tahlil yaptırın takviye kullanın.

D vitaminimde eksiktir kesin zaten yurtdışında yaşıyorum ve burda eylül-nisan herkese d vitamini kullanımı öneriyolar doktora bile gitmeye gerek yok ama ben kendimi çok ihmal ettim

Çok sağolun arkadaşlar şimdi randevu aldım ilk yakın tarihe 1 aralık o da ama kendim başl>yorum bugünden tüm vitaminlere

D vitaminimde eksiktir kesin zaten yurtdışında yaşıyorum ve burda eylül-nisan herkese d vitamini kullanımı öneriyolar doktora bile gitmeye gerek yok ama ben kendimi çok ihmal ettim

Çok sağolun arkadaşlar şimdi randevu aldım ilk yakın tarihe 1 aralık o da ama kendim başl>yorum bugünden tüm vitaminlere
Geçmiş olsun
Hem içten hem dıştan takviye yapın
Bana kuaförüm saç diplerim için ampüller önerdi, koffein ve vitamin içeriyor. Yıkadıktan sonra saçlarıma uyguluyorum, yıkanmıyor. Bi araştırın isterseniz.
Benimde çok azaldı, kestirmeyi düşündüm bi süre ama dökülmesi azaladı epey o yüzden henüz kestirmedim. Biraz daha bekleyeceğim

Benim yaklaşık 2 yıldır saçlarım aşırı dökülür. tüm tahlillerimi yeni yaptrdım , demir normal ama d vit sınırında altında çıktı. Fakat dahiliye doktorum saç dökülmesini d vite bağlamadı , endkoronoloji uzmanına randevu alıp söyleyin saç dökülmesi yaşadığınızı dedi.

ahh ahhh benımde öyle dökülüyordu
o saç topagının resmini çekmediğime o kadar pişmanım ki , çünkü kimse inanmıyor ben bile inanamıyordum ,
ben nisan ayında korona geçirdim haziran da başladı dökülmeye , oluk oluk saçım gitti ,
ben saç mezoterapisi paket olarak paket program yaptırdım canım ama uzman doktora gittim , içinde prp falan var ,

günlerce haftalarca saç topladım , topuz yaptım çünkü açık bırakacak saçım yoktu ,

ama şimdi şükür bin şükür ,

X