Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kel kalmak üzereyim

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
1 aydır saçım dökülüyor demiyeyimde resmen elimde kalıyor :KK43:
Filmlerde kemoterapi gören insanların nasıl avuç avuç elinde kalır benimde öyle hemde sebepsiz yere
Elimle saçlarıma dokunuyorum ve inanamıyorum saçım kalmamış resmen :KK43:
Saçıma örmek istesem örebilecek kadar saç yok artık 1 aydır her gün giden saçın haddi hesabı yok

Ne yapmalıyım neden olabilir acaba nolur biri yardım etsin

Kestim kendim 5 parmak kadar, belime kadar saçım vardı hele hamilelikten sonra nasıl güzeldi anlatamam şimdi doğum yapalı bir yıldan fazla oldu ve 1 ay içinde kel kalmak üzereyim :KK43:
Valla doktor çare bulamadıysa bizler ne desek yanlış olur çünkü tıp ilerlese de saç kaş konusunda bir türlü ilerleyemedi hatta saç ektiriyorlar önce onlar bile hemen dökülebiliyor. Ben de liseden beri inanılmaz bir dökülme yaşıyorum hatta çok ağladım aşırı dökülmesinden hala öyle duşun gideri tıkanır resmen biri görse kız hasta mısın sen der :KK70: ama doktorum bana anormal bir dökülme olsaydı zaten açılma olurdu mutlaka senin hemen yerine çıkıyor diplerin hayet sık tek sorun diğerlerine göre daha fazla dökülmesi yani yapısal dediği günden beri takmıyorum çünkü şampuan serum ilaçlara verdiğim parayla özel bakım yaptırsaydım daha canlı olurlardı çok şey kullandım en önemlisi beslenmem çok iyiydi doktor benden bile sağlıklısın derdi. Ama yine de doktorları araştır bakalım bir de kan değerlerin nasıl troitlerine baktır inşallah dökülmen durur ben de yaşadığım içn çok iyi anlıyorum

Valla doktor çare bulamadıysa bizler ne desek yanlış olur çünkü tıp ilerlese de saç kaş konusunda bir türlü ilerleyemedi hatta saç ektiriyorlar önce onlar bile hemen dökülebiliyor. Ben de liseden beri inanılmaz bir dökülme yaşıyorum hatta çok ağladım aşırı dökülmesinden hala öyle duşun gideri tıkanır resmen biri görse kız hasta mısın sen der :KK70: ama doktorum bana anormal bir dökülme olsaydı zaten açılma olurdu mutlaka senin hemen yerine çıkıyor diplerin hayet sık tek sorun diğerlerine göre daha fazla dökülmesi yani yapısal dediği günden beri takmıyorum çünkü şampuan serum ilaçlara verdiğim parayla özel bakım yaptırsaydım daha canlı olurlardı çok şey kullandım en önemlisi beslenmem çok iyiydi doktor benden bile sağlıklısın derdi. Ama yine de doktorları araştır bakalım bir de kan değerlerin nasıl troitlerine baktır inşallah dökülmen durur ben de yaşadığım içn çok iyi anlıyorum
sakıncası yoksa doktorunuzu paylaşır mısınız?

Doktora gidin Covid de etkiliyor. Bu aralar iyot cok görüyorum sac dökülmesinde kullanilan ama doktora gidin kan tahlili verin Covid sonrasi benim halamin bir ara hic kalmamıştı saci sonradan toparlandi.

sakıncası yoksa doktorunuzu paylaşır mısınız?
Kendi kliniğini açtı Özgür Yürüker Uşak'ta ama açıkçası burada ki doktorları hepsine gittim bi tane bile kalmadı gitmediğim hepsi birbirinin aynısı tedavi etmekten çekinirler ve çoğu ayrıntılı bilgiye sahip değil. Uşak çok küçük bi şehir olduğu için doktor sayısı da az ama yine de beni motive etti o ayrı :KK70:

bilsem paylaşırdım ama doktor reçete yazdı karışımı eczacı hazırladı
size kesinlikle tavsiyem saç tedavisi alanında uzmanlaşmış hekimlerle görüşmeniz. istanbul anadolu yakasında dr. ahmet ayık bu konuda gerçekten çok başarılı. aynı dertten muzdariptim, bilmediğim bir yöntem hakkında beni bilgilendirdi ve içime sinince bu işlemi yaptırdım. adı otolog mikro greft tedavisi. bununla beraber prp seansları da yaptırmak istediğimi söyledim ve kombine ettik. bu tedavi etkili bir işlem ama biraz pahalı, kesinlikle sonuç veriyor olmasa tercih edemezdim. hem maddi, hem manevi bir yorgunluk oluyor çünkü. prp seansları ise tercihinize kalmış, zaten çok da ucuz kalıyor. ben beraber yaptırıp daha da faydasını göreyim istedim. henüz ilk ayındayım, gidişat güzel. hediye ettiği saç bakım ürünleri olmuştu ahmet hocamın, bunlarla beraber devam ettiriyorum sürecimi. web sitesinden ya da sosyal medya hesabından ulaşabilirsiniz kendisine. instagramda kullanıcı adı @drahmetayik

size kesinlikle tavsiyem saç tedavisi alanında uzmanlaşmış hekimlerle görüşmeniz. istanbul anadolu yakasında dr. ahmet ayık bu konuda gerçekten çok başarılı. aynı dertten muzdariptim, bilmediğim bir yöntem hakkında beni bilgilendirdi ve içime sinince bu işlemi yaptırdım. adı otolog mikro greft tedavisi. bununla beraber prp seansları da yaptırmak istediğimi söyledim ve kombine ettik. bu tedavi etkili bir işlem ama biraz pahalı, kesinlikle sonuç veriyor olmasa tercih edemezdim. hem maddi, hem manevi bir yorgunluk oluyor çünkü. prp seansları ise tercihinize kalmış, zaten çok da ucuz kalıyor. ben beraber yaptırıp daha da faydasını göreyim istedim. henüz ilk ayındayım, gidişat güzel. hediye ettiği saç bakım ürünleri olmuştu ahmet hocamın, bunlarla beraber devam ettiriyorum sürecimi. web sitesinden ya da sosyal medya hesabından ulaşabilirsiniz kendisine. instagramda kullanıcı adı @drahmetayik
bilgilendirme için teşekkür ederim ancak benim sorunum zaten çözülmüştü diğer arkadaşlara bilgi olur belki.

Ben ekimde covid olunca saçlarım avuç avuç dökülmeye başladı. Kızımında aynı şekilde.
Saçlarım çok gür ve uzundur ve ben saçıma çok önem veriyorum her kadın gibi.
Duş alırken, kuruturken hüngür hüngür ağlayasım geldi bi süre. Dediğiniz gibi kemoterapi alan insanlar geldi aklıma.
Saç güçlendirici takviye kullanıyorum. Dökülmesi tamamen bitmedi ama toparlamaya başladı.
Sizde tahlil yaptırın takviye kullanın.
Mrb kovid ten ne kadar sonra dökülme oldu ve ne kadar sürdü

Mrb kovid ten ne kadar sonra dökülme oldu ve ne kadar sürdü
Pozitif testimle birlikte başladı diyebilirim.
Oluk oluk döküldü 😩
Bayağı sürdü durması, 2-3 ay diyebilirim. Tabii ilk zamanki kadar değil ama tamamen bitmesi çok sürdü. Çok sinir bozucu bir durum, saçlarım resmen görünür bir şekilde azaldı. Şuan tabii toparlanıyor ama eski halini alması çok sürecek, saçlarım çok uzun ve aralarda kısa kısa saçlar doldu.
Bunada şükür tabiki, başka bir hasar bırakmadı. Saçlar yerine gelir zamanla.

Pozitif testimle birlikte başladı diyebilirim.
Oluk oluk döküldü 😩
Bayağı sürdü durması, 2-3 ay diyebilirim. Tabii ilk zamanki kadar değil ama tamamen bitmesi çok sürdü. Çok sinir bozucu bir durum, saçlarım resmen görünür bir şekilde azaldı. Şuan tabii toparlanıyor ama eski halini alması çok sürecek, saçlarım çok uzun ve aralarda kısa kısa saçlar doldu.
Bunada şükür tabiki, başka bir hasar bırakmadı. Saçlar yerine gelir zamanla.
Peki nasıl atlattınız koronayı .ben de sadece koku gitti kasım ayıydı.nette 2 ay sonrasında dökülme oluyor yazmış çoğu yerde.ocaktan beri dökülme arttı nisanda zirve .kuruturken avuç avuç.bu yüzden

Peki nasıl atlattınız koronayı .ben de sadece koku gitti kasım ayıydı.nette 2 ay sonrasında dökülme oluyor yazmış çoğu yerde.ocaktan beri dökülme arttı nisanda zirve .kuruturken avuç avuç.bu yüzden
Aynen avuç avuç, çok kötüydü.
Hafif geçirdim, koku gitti bendede onun dışında belirtim olmadı.

Neler yaptınız anlatabilir misiniz? Benimde saçlarım çok dökülüyor ve azaldı.
Öncelikle dermatoloji ye gittim vitaminlerim çok dusukmus verdiklerini kullandım kendisi de özel yağ karışımları falan yazdı onları kullandım eskisinden daha iyi durumdayım diyebilirim. Covid çok etkilemişti ondan sonra çok dökülmüştü benim resmen önden bakınca saç diplerim kel görünüyordu. Mutlaka doktora gitmeni tavsiye ederim

Öncelikle dermatoloji ye gittim vitaminlerim çok dusukmus verdiklerini kullandım kendisi de özel yağ karışımları falan yazdı onları kullandım eskisinden daha iyi durumdayım diyebilirim. Covid çok etkilemişti ondan sonra çok dökülmüştü benim resmen önden bakınca saç diplerim kel görünüyordu. Mutlaka doktora gitmeni tavsiye ederim
Teşekkür ederim inşallah benimde düzelir.

Saçınızda sackiran var mi bende cok dökülüyordu ama 5 ay önce allerji urtiker oldum urtiker kanda mast yanı kırmızı hücreleri arttırdığı icin saçlarımda dökülme aniden durdu artık antihistaminik allerji ilaçların etkisinden mi bilemiyorum ama kullandığım günden beri 1 tel bile dökülmedi .allerji ilaclari saç dökülmemi durdurdu. Su an sizdeki durum beyaz kan hücrelerinin kırmızı kan hücrelerinden daha fazla vücudunuzda geziyor olmasıdır .malum alopesi hastalarında beyaz kan hücreleri saça saldırdığı icin saçlar dökülür

X