Kel kalmaktan korkuyorum. Lütfen yardım edin!

PrincesaDeLosCielos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2011
2.648
71
Merhaba arkadaşlar.
Hemen konuya geçmek istiyorum.

Saçlarım önceden çok gürdü.
Hatta ben bu çokluğundan şikayet ederdim.
Ama son 5-6 ayda o kadar çok azaldı ki.
Bildiğiniz alnım açıldı.
Seyrekleşti saçlarım.
O kadar çok dökülüyor ki.
Kel kalacağım diye ödüm kopuyor.
Bu seyrelmenin 3 nedenden olabileceğini düşünüyorum.

1) PKO rahatsızlığım var ve sanırım PKO saç dökülmesine neden olabiliyormuş.
2) Okula giderken saçlarımı her gün 220 derecede düzleştirdim. Çok yıpranmışlardı. Tuttuğum yerden kopuyordu saçlarım.
Bu yüzden de saçlarımı kısacık kestirmiştim.
3) 1 seneden beri okulla ilgili çok sıkıntılar çektim. Bundan dolayı da olabileceğini düşünüyorum.

Sizce nedeni ne olabilir?
Bir de doktora gitmeyi düşünüyorum. Cilt doktoruna mı gideceğim?
Seyrekleşen saçlarımın tekrardan çoğalma ihtimali var mı?

aynı sorun bende de var maalesef az önce duştan çıktım avuç avuç döküldüler. Bir ara bağlama şeklimi değiştirdim düzelmişti
220 derece de çok fazla naptın öyle :) iyi dayanmışlar yine.
Benim gitmediğim dr kalmadı hepsi yeşil sabun önerdi ilaçlı şampuan verdi hap verdi bana mısın demiyor
bende kel kalmaktan korkuyorum :18:

aynı sorun bende de var maalesef az önce duştan çıktım avuç avuç döküldüler. Bir ara bağlama şeklimi değiştirdim düzelmişti
220 derece de çok fazla naptın öyle :) iyi dayanmışlar yine.
Benim gitmediğim dr kalmadı hepsi yeşil sabun önerdi ilaçlı şampuan verdi hap verdi bana mısın demiyor
bende kel kalmaktan korkuyorum :18:

Canım ben çok sıkı bağlamam saçlarımı. Hani sıkı bağlıyorum diye olsa sıkı da değil.
Topuz yapıyorum.
Kısacıklar zaten.:KK9:
Ya hiç sorma canım şimdi ki aklım olsa yapmazdım asla.
Düzleştiricimin en yüksek derecesi 220'ydi. Hiç daha düşük derecede yapmayı akıl edemedim herhalde.
Prize takar takmaz hemen 220'ye getiriyordum.
Canım benim kuzenimin kellik problemi vardı.
Yani sadece saçının belli bir yerinde saç çıkmıyordu.
Doktor ilaç vermişti ve bir şampuanı vardı onunla yıkıyordu.
Çıktı saçları.
Kardeşimin de küçükken kedilerle çok oynamaktan dökülmüştü belli bir yeri doktorun verdiği ilaçla düzeldi.
Aynı ilacı bana da verse keşke.
Ödüm kopuyor daha da seyrekleşecek saçlarım diye.
O kadar çok olan saçlarım döküle döküle 1 tutam kaldı.:KK14::KK14:

Son düzenleme:
Benimde guatr yüzünden dökülüyordu ama bu ara düzeldi çok az dökülüyor.Sizde doktora giderek kan tahlili yaptırabilirsiniz demir eksikligi,b12 ve guatr da saç dökülmesine neden olur.

Canım ben çok sıkı bağlamam saçlarımı. Hani sıkı bağlıyorum diye olsa sıkı da değil.
Topuz yapıyorum.
Düzleştiricimin en yüksek derecesi 220'ydi. Hiç daha düşük derecede yapmayı akıl edemedim herhalde.
Çıktı saçları.
Kardeşimin de küçükken kedilerle çok oynamaktan dökülmüştü belli bir yeri doktorun verdiği ilaçla düzeldi.
Aynı ilacı bana da verse keşke.
Ödüm kopuyor daha da seyrekleşecek saçlarım diye.
O kadar çok olan saçlarım döküle döküle 1 tutam kaldı.:KK14::KK14:

işte bende hep topuz yapardım o saçları kırıyor maalesef. şimdi at kuyruğu yapıyorum.
Elinden geldiğince az kullan düzleştiriciyi
Bende demir eksikliği ve kansızlık var içe içe şiştim ilaçları saçlarım düzelmedi
Bir git tahlil yaptır belki sende işe yarar

Benimde guatr yüzünden dökülüyordu ama bu ara düzeldi çok az dökülüyor.Sizde doktora giderek kan tahlili yaptırabilirsiniz demir eksikligi,b12 ve guatr da saç dökülmesine neden olur.

Canım 2 yıl önce kan tahlili yaptırmıştım.
Tiroidlerim normaldi.
Hatta doktor her şeyin normal ama kolestrolün biraz yüksek bu yaşta ne bu dikkat et demişti.
Ama dediğini yapacağım tekrardan bir kan tahlili yaptırmakta fayda var.

işte bende hep topuz yapardım o saçları kırıyor maalesef. şimdi at kuyruğu yapıyorum.
Bende demir eksikliği ve kansızlık var içe içe şiştim ilaçları saçlarım düzelmedi

Ben de kansızlık yok. Kan vermiştim Kızılay'a.
Doktor MaşAllah kan değerlerin çok yüksek demişti.:nazar:
Ama demir eksikliğinden korktum şimdi canım.
Tiroid de dökermiş canım dediler ama benim tiroid rahatsızlığım yoktu.
Ve kilom vermeye engel diyorlar. Tahlillerimi 2 yıl önce yaptırmıştım ama 1 yıldır diyet yapıyorum.
Yavaş çalışsa kilo da veremezdim.:KK31:

Ben de kansızlık yok. Kan vermiştim Kızılay'a.
Doktor MaşAllah kan değerlerin çok yüksek demişti.:nazar:
Ama demir eksikliğinden korktum şimdi canım.
Tiroid de dökermiş canım dediler ama benim tiroid rahatsızlığım yoktu.
Ve kilom vermeye engel diyorlar. Tahlillerimi 2 yıl önce yaptırmıştım ama 1 yıldır diyet yapıyorum.
Yavaş çalışsa kilo da veremezdim.:KK31:

o zaman kullandığın şampuanı gözden geçir canım belki saç tipine uygun değildir iyi gelmiyordur
doğal şampuan kullanmak lazım aslında market şampuanları da dökebiliyor

at kuyruğu da yapmamanızı öneririm. ben yıllarca öyle kullandım. saçlarımın ön kısmı açılmaya başladı. son 1 yıldır saçlarımı kesinlikle toplamıyorum ufak ufak saçlarım çıktı ve uzuyorlar :) sadece uyarmak istedim :KK30:

220 derece ne demek ya. Ben en fazla 160da düzleştiriyorum. O da hergüm değiş. Bn saçım yanar diye bazen kurutmuyorum bile. Bi ara benim de guatrdan dolayı çok dökülüyordu. Son birkaç yıldır dökülmüyor çok şükür. Bazen mevsimsel dökülmeler olabiliyor belki senin öyledir.

Topuz yapıyorum.
Çıktı saçları.
Kardeşimin de küçükken kedilerle çok oynamaktan dökülmüştü belli bir yeri doktorun verdiği ilaçla düzeldi

Canim merak ettim kedilerle oynamanin sacin dökülmesiyle ne alakasi var

at kuyruğu da yapmamanızı öneririm. ben yıllarca öyle kullandım. saçlarımın ön kısmı açılmaya başladı. son 1 yıldır saçlarımı kesinlikle toplamıyorum ufak ufak saçlarım çıktı ve uzuyorlar :) sadece uyarmak istedim :KK30:

peki napıcam ben bu saçları :KK53: bi dikiş tutturamadım salık gezemem hayatta öreyim o zaman :KK51:

kendi yapabileceklerin saçını çok sıkı toplama aşırı tarama yapma saç dökülmesi için ben örneğin bioplas kullanıyorum dene..ama kesınlıkle doktora gıt vakıt kaybetme

meraba 15 yaşındayım 7-8 aydır saçlarım çok dökülüyo kel kalıcam diye çok korkuyorum birsürü şey denedim doktora da gittim bi karışım verdi ama dökülme daha da arttı sarımsaklı şampuanda da fayda yok demir eksikliği vardı biraz ilaç verdi ama geçmiyo şubat ayında diyet yaptım 10 kilo verdim ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun daha 15 yaşındayım ya :KK14:

o zaman kullandığın şampuanı gözden geçir canım belki saç tipine uygun değildir iyi gelmiyordur
doğal şampuan kullanmak lazım aslında market şampuanları da dökebiliyor

Elseve kullanıyorum şu an da canım.
Bir çok şampuan denemiştim.
Ama hepsi çok döküyor.
Bebek şampuanı da mı denesem diyorum? belki işe yarar...:KK9:

Teşekkür ederim canım :)
Ben ayın sonuna kadar toplamazsam olmaz.
Çalışıyorum ve sıcakta rahat edemiyorum açıkken.
Ama işten ayrılınca bağlamayacağım.
Belki benim de çıkar.:KK34:

şampuanın içine çam terebenti yağını karıştırıp öyle kullan..
ama vücuduna,yüzüne temas ettirme..

İşe yarıyor mu canım?
Nereden bulabilirim çam terebentini?

220 derece ne demek ya. Ben en fazla 160da düzleştiriyorum. O da hergüm değiş. Bn saçım yanar diye bazen kurutmuyorum bile. Bi ara benim de guatrdan dolayı çok dökülüyordu. Son birkaç yıldır dökülmüyor çok şükür. Bazen mevsimsel dökülmeler olabiliyor belki senin öyledir.

1 yıldır sürekli dökülüyor.
Düzleştiriciden olabileceğini düşünüyorum ama PKO'dan da olabilir gibi geliyor.
Doktora gideceğim zaten.
Tahlilden az çok anlaşılır nedeni.

Canim merak ettim kedilerle oynamanin sacin dökülmesiyle ne alakasi var

Ben de tam olarak bilmiyorum canım.
Ama doktor hayvanlarla mı oynuyor demişti.
Annem de evet sürekli kedilerle oynuyor demişti.
Ondan oluyor demişti doktor da.

kendi yapabileceklerin saçını çok sıkı toplama aşırı tarama yapma saç dökülmesi için ben örneğin bioplas kullanıyorum dene..ama kesınlıkle doktora gıt vakıt kaybetme

Canım çok taramıyorum banyodan banyoya.
Şimdilik her gün toplamak zorundayım.
Şampuanımı da doktorun tavsiyesine göre değiştireceğim büyük ihtimalle ama bir d bebek şampuanı deneyeceğim belki işe yarar o da.:KK9:

meraba 15 yaşındayım 7-8 aydır saçlarım çok dökülüyo kel kalıcam diye çok korkuyorum birsürü şey denedim doktora da gittim bi karışım verdi ama dökülme daha da arttı sarımsaklı şampuanda da fayda yok demir eksikliği vardı biraz ilaç verdi ama geçmiyo şubat ayında diyet yaptım 10 kilo verdim ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun daha 15 yaşındayım ya :KK14:

Canım diyet de dökebiliyormuş saçları.
Sağlıksız verdiysen ondan olabilir.
Sen de doktora gidip tahlil yaptı.
Neden olduğu anlaşılır.

o düzleştirici tam bir saç düşmanı saçı mafediyor resmen... zaten kullanmıyorum ve gıcık oluyorum bir kere daha soğudum ama senin saç dökülmenin gene de onunla ilgisi olmadığını düşünüyorum muhtemelen hastalığındandır saçları kaybetmek çok kötü bir duygu duştan sonra bile avuçlara dökülünce içimiz gidiyor hele de biz kızlar için çok önemli saçlarımız.. :nazar: çam terebentini ben de kullanıyorum şampuana katarak gürleştiriyor uzatıyor tavsiye ederim ama asıl nedeni çöz bence önce. İnşallah dökülmen durur canım bizim burdan pek de yapabileceğimiz birşey yok doktora git bakalım neler önerecek senin için bizimle de paylaşırsın... :KK34:

Son düzenleme:
bende işe yaradı canım.. aktarlarda veya eczanelerde bulabilirsin..

Tamam canım. Bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim. :KK16:
Doktora gitsem de deneyeceğim bunu da.

o düzleştirici tam bir saç düşmanı saçı mafediyor resmen... zaten kullanmıyorum ve gıcık oluyorum bir kere daha soğudum ama senin saç dökülmenin gene de onunla ilgisi olmadığını düşünüyorum muhtemelen hastalığındandır saçları kaybetmek çok kötü bir duygu duştan sonra bile avuçlara dökülünce içimiz gidiyor hele de biz kızlar için çok önemli saçlarımız.. :nazar: çam terebentini ben de kullanıyorum şampuana katarak gürleştiriyor uzatıyor tavsiye ederim ama asıl nedeni çöz bence önce. İnşallah dökülmen durur canım bizim burdan pek de yapabileceğimiz birşey yok doktora git bakalım neler önerecek senin için bizimle de paylaşırsın... :KK34:

Mahvetti saçlarımı canım.
O kadar cansız olmuşlardı ki.
Tuttuğum yerden kopuyorlardı.
Bu yüzden belime kadar olan saçlarımı ense hizamda kestim.
Belki dökülme de durur dedim ama durmadı.

Yurttaki temizlik görevlisi ablamız odaya her girdiğinde saçımla uğraşırken buluyordu beni.
Yazık değil mi saçlarına? Kel kalacaksın,yapma; diyordu.

Saçlarımız çok önemli tabi ki canım.
Allah'ın izniyle eskisi gibi olsunlar önemli günlerin dışında ne maşa yaparım,ne de düzleştiririm.:KK20:

Çam terebentini ben de kullanacağım canım.
Bulayım ilk önce de.
Her hangi bir şampuana katsak oluyor değil mi?
Gürleşsin saçlarım,dökülmesi de dursun artık.
Sanırım Perşembe günü gideceğim cildiyeye canım.
Muayene olayım sizinle de paylaşırım doktorun söylediklerini.:KK34:

Merhaba arkadaşlar.
Hemen konuya geçmek istiyorum.

Saçlarım önceden çok gürdü.
Hatta ben bu çokluğundan şikayet ederdim.
Ama son 5-6 ayda o kadar çok azaldı ki.
Bildiğiniz alnım açıldı.
Seyrekleşti saçlarım.
O kadar çok dökülüyor ki.
Kel kalacağım diye ödüm kopuyor.
Bu seyrelmenin 3 nedenden olabileceğini düşünüyorum.

1) PKO rahatsızlığım var ve sanırım PKO saç dökülmesine neden olabiliyormuş.
2) Okula giderken saçlarımı her gün 220 derecede düzleştirdim. Çok yıpranmışlardı. Tuttuğum yerden kopuyordu saçlarım.
Bu yüzden de saçlarımı kısacık kestirmiştim.
3) 1 seneden beri okulla ilgili çok sıkıntılar çektim. Bundan dolayı da olabileceğini düşünüyorum.

Sizce nedeni ne olabilir?
Bir de doktora gitmeyi düşünüyorum. Cilt doktoruna mı gideceğim?
Seyrekleşen saçlarımın tekrardan çoğalma ihtimali var mı?

sana hemen saclarını gurlestırcek tarıfı vereyım canım ben cok faydasını gordum, bırkac ay sonunda saclarına ne oldu senın boyle dedıler hep, cok basıt, eczaneden dogum kontrol hapı al, ıyıce havanda ez ve sampuanına kat, 10 tanesını fılan. ama saclarını asagı dogru yıkarken kullan bu sampuanı, yuzune veya herhangı bır yerıne gelmesın, sadece saclarına uygulan cunku yuzunde kıllar cıkar. bıkac haftada bebek sacları gıbı yepyenı saclarının cıktıgını goreceksın

X